Dobra pamięć a introwertyzm

Tutaj rozmawiamy o ogólnych kwestiach osobowości, typologiach osobowości, temperamentu; zamieszczamy testy osobowości.
Awatar użytkownika
Anthrax91
Pobudzony intro
Posty: 131
Rejestracja: 14 maja 2016, 15:53
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: ISTJ
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Dobra pamięć a introwertyzm

Post autor: Anthrax91 »

Nie widzę związku. Od dziecka miałem pamięć dziurawą jak sito.
Awatar użytkownika
Viljar
Intronek
Posty: 38
Rejestracja: 02 mar 2017, 11:08
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Dobra pamięć a introwertyzm

Post autor: Viljar »

Pamięć mam bardzo dobrą. Zwłaszcza do słów i dźwięków - wypowiedziane do mnie teksty potrafię powtórzyć nawet po wielu latach. Do tego błyskawicznie zapamiętuję melodie. Podobnie mam z twarzami - wystarczy, że widzę kogoś dłużej niż 3-4 sekundy i poznam tę osobę np. miesiąc później, kiedy znów przypadkiem spotkam na ulicy.

Ciekawie mam z liczbami. Bardzo łatwo zapamiętuję daty, potrafię z pamięci podać godziny odjazdów dowolnego pociągu ze stacji Wrocław Główny (tak jakoś mi godziny wchodzą do głowy), ale np. nigdy nie byłem w stanie nauczyć się nawet własnego numeru telefonu.
Strzeż się ludzi, którzy nie lubią kotów (przysłowie irlandzkie)

Moja strona
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Dobra pamięć a introwertyzm

Post autor: highwind »

Jak się codziennie wałkuje te same odbyte rozmowy trzysta razy przed snem, albo próbuje się na nowo przeżywać zamierzchłe sytuacje, to nie dziwota, że się z czasem utrwalają w mózgu. Tutaj leży sekret tej introwertycznej pamięci :P
Awatar użytkownika
avatariks
Intronek
Posty: 43
Rejestracja: 06 maja 2017, 7:30
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INFP
Lokalizacja: Danzig

Re: Dobra pamięć a introwertyzm

Post autor: avatariks »

Jaka dobra pamięć? Od dziecka co chwilę zapominam co ważnego i w szkole mi to nie pomaga. A wspomnienia mam w sumie od jakiegoś 7 roku życia dopiero...
Awatar użytkownika
nogitsune
Introrodek
Posty: 11
Rejestracja: 01 sty 2016, 22:26
Płeć: nieokreślona
Enneagram: 5w6
MBTI: INTJ

Re: Dobra pamięć a introwertyzm

Post autor: nogitsune »

Nie widzę powiązania introwertyzmu z dobrą pamięcią. Jeśli chodzi o mnie to na chwilę obecną kiedy ze względu na profil ścisło-ścisły w liceum rozwijam głownie moje umiejętności analitycznego myślenia to odzwyczaiłam się od zapamiętywania obszernych tekstów i zauważyłam, że zaczęło mi to sprawiać problemy. W życiu codziennym to jestem człowiekiem-organizacją, więc mam wszystko rozpisane co i kiedy mam zrobić jeszcze przed rozpoczęciem nowego tygodnia toteż można powiedzieć, że pamiętam o wszystkim co jest mniej lub bardziej istotne.
ODPOWIEDZ