Test osobowości według Eysencka

Tutaj rozmawiamy o ogólnych kwestiach osobowości, typologiach osobowości, temperamentu; zamieszczamy testy osobowości.
Awatar użytkownika
Agon
Krypto-Extra
Posty: 850
Rejestracja: 13 kwie 2012, 15:20
Płeć: mężczyzna

Test osobowości według Eysencka

Post autor: Agon »

Według Hansa Eysencka struktura osobowości składa się z trzech niezależnych czynników:

-Psychotyzmu ( wysoka wartość w tej skali charakteryzuje psychopatów i socjopatów )

-Ekstrawersji ( nie spodziewam się by komukolwiek na tym forum wyszła wysoka wartość tego czynnika ;P)

-Neurotyczności ( osoby o dużym współczynniku neurotyczności są skłonne do nerwic, załamań i depresji )

Oto test: http://similarminds.com/eysenck.html - jest po angielsku.
Awatar użytkownika
arvendanci
Introwertyk
Posty: 117
Rejestracja: 13 kwie 2012, 11:33
Płeć: nieokreślona

Re: Test osobowości według Eysencka

Post autor: arvendanci »

Takie se, ale wyszło w tą samą stronę co zwykle ;]
5w4
ISTJ
Awatar użytkownika
morgoth
Introwertyk
Posty: 64
Rejestracja: 06 paź 2012, 21:49
Płeć: nieokreślona

Re: Test osobowości według Eysencka

Post autor: morgoth »

A co napiszesz na temat neurotyzm-introwersja-psychotyzm? dla mnie jest bardziej interesujący xD
Sa­mot­ni­cy dnia dzi­siej­sze­go, wy, odo­sob­niający się, lu­dem wy kiedyś będziecie: z was, któryście się sa­mi wyb­ra­li, pow­sta­nie lud wyb­ra­ny - a z niego nad­człowiek.

4w5
Awatar użytkownika
Agon
Krypto-Extra
Posty: 850
Rejestracja: 13 kwie 2012, 15:20
Płeć: mężczyzna

Re: Test osobowości według Eysencka

Post autor: Agon »

Podobno osoby, które mają wysokie wyniki we wszystkich tych aspektach często wchodzą na drogę przestępstwa tzn. neurotyczni ekstrawertycy (cholerycy) będący jednocześnie mocno psychotyczni.
Awatar użytkownika
Sorrow
Krypto-Extra
Posty: 829
Rejestracja: 21 gru 2007, 1:48
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: ENFP

Re: Test osobowości według Eysencka

Post autor: Sorrow »

Eysenck Test Results

Extroversion (sociability) |||||||||||| 42%
Neuroticism (emotionality) |||||||||||||| 59%
Psychoticism (rebelliousness) |||||||||| 40%

This test reflects the ideas of Hans Eysenck a pioneer in the field of personality research. Through research and statistical analysis he determined that personality is composed of three main elements: Extroversion, Neuroticism, and Psychoticism. Most current researchers agree on the significance of the first two traits, but there is less consensus on the third (so he may be wrong about it's central importance but it clearly plays some role in personality). Most people will score lower on Psychoticism. While Psychoticism implies more negative qualities than the other two traits (typically), a link has been found is several studies between higher creativity and higher scores on Psychoticism.

Here are your results on each dimension:

Extroversion results were moderately low which suggests you are reclusive, quiet, unassertive, and private.

Neuroticism results were moderately high which suggests you are worrying, insecure, emotional, and anxious.

Psychoticism results were moderately low which suggests you are, at times, overly kind natured, trusting, and helpful at the expense of your own individual development (martyr complex).
Prior to Eysenck's discovery of Psychoticism, he correlated his original two traits (introversion and neuroticism) with an ancient greek personality system known as the Galen types (Melancholic, Choleric, Sanguine, Phlegmatic). Below is a plotting of your introversion and extraversion scores on that map.

Jestem ze wszystkim po środku. To chyba świetny sposób na nie osiągnięcie niczego znaczącego w życiu.
Moja galeria na DeviantArt

"Violence solves everything."
kosmonauta80
Introwertyk
Posty: 88
Rejestracja: 07 wrz 2012, 20:19
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Tarnów

Re: Test osobowości według Eysencka

Post autor: kosmonauta80 »

Extroversion (sociability) |||||||||||||| 59% :shock:
Neuroticism (emotionality) |||||||||| 31%
Psychoticism (rebelliousness) |||||||||| 38%

Coś nie tak z tym testem... Jutro go powtórzę.
Spatsi
Introwertyk
Posty: 84
Rejestracja: 06 paź 2012, 23:37
Płeć: nieokreślona

Re: Test osobowości według Eysencka

Post autor: Spatsi »

Extroversion (sociability) |||| 15%
Neuroticism (emotionality) |||||||||||| 50%
Psychoticism (rebelliousness) |||||||||||||| 56%

Nie ma co, wygląda na to, ze jestem zamkniętym w sobie psychopatą.
Schmalzler
Introwertyk
Posty: 121
Rejestracja: 25 maja 2011, 17:36
Płeć: nieokreślona

Re: Test osobowości według Eysencka

Post autor: Schmalzler »

Extroversion (sociability) |||||||||| 37%
Neuroticism (emotionality) |||||||||| 36%
Psychoticism (rebelliousness) |||||||||||||| 56%

Extroversion results were moderately low which suggests you are reclusive, quiet, unassertive, and private.

Neuroticism results were moderately low which suggests you are relaxed, calm, secure, and optimistic.

Psychoticism results were moderately high which suggests you are, at times, overly selfish, uncooperative, and difficult at the expense of the well being of others

W sumie wszystko oprócz 'unassertive' się zgadza. To chyba najbardziej trafny test osobowości jaki wypełniłem. Pewnie dlatego, że generalnie nie wnika w szczegóły.
Keep talking, I'm diagnosing you.
Awatar użytkownika
Sorrow
Krypto-Extra
Posty: 829
Rejestracja: 21 gru 2007, 1:48
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: ENFP

Re: Test osobowości według Eysencka

Post autor: Sorrow »

Spatsi pisze:Extroversion (sociability) |||| 15%
Neuroticism (emotionality) |||||||||||| 50%
Psychoticism (rebelliousness) |||||||||||||| 56%

Nie ma co, wygląda na to, ze jestem zamkniętym w sobie psychopatą.
Chyba byś musiał mnieć Psychoticism gdzieś koło 100%.
Moja galeria na DeviantArt

"Violence solves everything."
Awatar użytkownika
Agon
Krypto-Extra
Posty: 850
Rejestracja: 13 kwie 2012, 15:20
Płeć: mężczyzna

Re: Test osobowości według Eysencka

Post autor: Agon »

Osoba, która kiedyś oddała mi swoje forum okazuje się, że też robiła sobie ten test i wyszło jej 90% psychotyczności O_O
http://osada.heroes.net.pl/forum/post/66068#p66068
W dodatku ekstrawertyk, a jakby tego było mało wyszło mu "Chaotic Evil" w teście z D&D. Nic dziwnego, że odebrał mi, Fistowi i Difane funkcje admina kiedy mu się coś zaczęło nie podobać w naszej wizji Plangenu.
Awatar użytkownika
Sorrow
Krypto-Extra
Posty: 829
Rejestracja: 21 gru 2007, 1:48
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: ENFP

Re: Test osobowości według Eysencka

Post autor: Sorrow »

:lol:

Mi wyszło w teście AD&D LAWFUL_GOOD O_o .
http://helloquizzy.okcupid.com/results/ ... _balance=9
Moja galeria na DeviantArt

"Violence solves everything."
Awatar użytkownika
Agon
Krypto-Extra
Posty: 850
Rejestracja: 13 kwie 2012, 15:20
Płeć: mężczyzna

Re: Test osobowości według Eysencka

Post autor: Agon »

I bardzo dobrze, takich w pierwszej kolejności wpuszczam do nieba ;P

Temat o testach z D&D i innych gier sam kiedyś założyłem tu: http://introwertyzm.pl/viewtopic.php?f=32&t=653
Awatar użytkownika
Difane
Rozkręcony intro
Posty: 313
Rejestracja: 11 lip 2012, 1:03
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Test osobowości według Eysencka

Post autor: Difane »

Mi wyszło:

Extroversion (sociability) || 10%
Neuroticism (emotionality) |||||||||||||||||||| 82%
Psychoticism (rebelliousness) |||||| 30%

Extroversion results were very low which suggests you are extremely reclusive, quiet, unassertive, and private.

Neuroticism results were high which suggests you are very worrying, insecure, emotional, and anxious.

Psychoticism results were low which suggests you are overly kind natured, trusting, and helpful at the expense too often of your own individual development (martyr complex).

Czyli jestem psychiczny, ale na szczęście nie psychopatyczny :D . A na grafie mi wyszedł taki melancholik, że aż ten celownik wyszedł poza skalę :lol: . Chociaż kiedyś myślałem że jestem raczej flegmatykiem, ale flegmatycy są najwidoczniej znacznie spokojniejsi. A ja jestem takim trochę człowiekiem-wulkanem. Z pozoru spokojna góra ale jak eksploduje, to wywołuje kataklizm :mrgreen: .
Awatar użytkownika
amls
Introwertyk
Posty: 72
Rejestracja: 17 paź 2012, 21:13
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Poznań

Re: Test osobowości według Eysencka

Post autor: amls »

Jakiś miesiąc temu wyszło mi, że jestem flegmatykiem:
Extroversion (sociability) |||||| 23%
Neuroticism (emotionality) |||||||||||| 49%
Psychoticism (rebelliousness) |||||||||||| 41%

Dzisiaj wskaźnik przechylił się na melancholika:
Extroversion (sociability) |||||| 28%
Neuroticism (emotionality) |||||||||||||| 52%
Psychoticism (rebelliousness) |||||||||||| 43%

W każdym razie jestem gdzieś pośrodku, oba wskaźniki były bardzo blisko granicy między melancholikiem a flegmatykiem.
Awatar użytkownika
Agon
Krypto-Extra
Posty: 850
Rejestracja: 13 kwie 2012, 15:20
Płeć: mężczyzna

Re: Test osobowości według Eysencka

Post autor: Agon »

Bo to jest tak: intro i ekstra mogą być mocno wrażliwi i łatwo reagować emocjonalnie na jakiś bodziec, albo słabo reagować. U intro emocje raczej są niezbyt chętnie okazywane, u ekstra przeciwnie. Z tego powodu mamy:

Ekstra, który silnie wszystko przeżywa i naturalnie musi emocje okazać, a że wiele rzeczy go rusza, to zwykle są to emocje negatywne, a że to ekstra więc sobie nie da w kaszę dmuchać i nie będzie okazywał jakiś połowicznych, niezdecydowanych reakcji, tylko pójdzie na całość i wybuchnie gniewem, wygarnie każdemu kto się z nim nie zgadza i powie prosto z mostu co go męczy - choleryk

Ekstra, który słabo wszystko przeżywa, ale zamiast tego okazuje inne emocje no bo w końcu ekstra uwielbia to robić i np śmieje się i robi sobie jaja, bekę z otoczenia, trolluje na żywo i brechta ze wszystkiego co się rusza - sangwinik

Intro, który silnie wszystko przeżywa, ale naturalnie nie okaże tego, bo jest intro i swoją złość i irytację będzie raczej tłumił, wkurzających go ludzi zwyzywa ale raczej w myślach i stwierdzi że świat do dno, a ludzie to prymitywne debile - melancholik

Intro, który słabo wszystko przeżywa i jak coś się będzie działo, to zwyczajnie powie "mhm" gdy ktoś go zapyta co o tym sądzi, niewiele go rusza, nie ma ochoty się też dzielić emocjami, które jakoś specjalnie burzliwe nie są - flegmatyk
ODPOWIEDZ