Chaos

Tutaj możemy zadać pytanie dotyczące konkretnego problemu związanego mniej lub bardziej z introwertyzmem naszym lub innych, poprosić o pomoc, rady, wskazówki.
Awatar użytkownika
Εμπαθεων
Introrodek
Posty: 22
Rejestracja: 18 lip 2014, 23:08
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INFJ

Re: Chaos

Post autor: Εμπαθεων »

Stanowczo protestuję! Nie jestem fanatykiem literkowania, tylko raczej czasem nadmiernym entuzjastą specjalizacji i naturalnych uwarunkowań. Na przykład lubię, gdy mi gotują "S"-ki. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Agon
Krypto-Extra
Posty: 865
Rejestracja: 13 kwie 2012, 15:20
Płeć: mężczyzna

Re: Chaos

Post autor: Agon »

Εμπαθεων pisze:Stanowczo protestuję! Nie jestem fanatykiem literkowania, tylko raczej czasem nadmiernym entuzjastą specjalizacji i naturalnych uwarunkowań. Na przykład lubię, gdy mi gotują "S"-ki. :mrgreen:
No i widzisz. Właśnie o coś takiego mi chodzi. O uogólnianie i przyporządkowywanie ludzi do określonych literek.
emcia

Re: Chaos

Post autor: emcia »

Nie chodzi o to, że nie masz umiaru. Bardziej chodzi o to, że Ty CHCESZ nie mieć umiaru. :)

Gdybyś nie chciał, coś byś z tym zrobił. Szukałbyś stabilności, zaczepienia. Skoro Ci z tym dobrze, to w czym problem?
Awatar użytkownika
Agon
Krypto-Extra
Posty: 865
Rejestracja: 13 kwie 2012, 15:20
Płeć: mężczyzna

Re: Chaos

Post autor: Agon »

emcia pisze:Nie chodzi o to, że nie masz umiaru. Bardziej chodzi o to, że Ty CHCESZ nie mieć umiaru. :)

Gdybyś nie chciał, coś byś z tym zrobił. Szukałbyś stabilności, zaczepienia. Skoro Ci z tym dobrze, to w czym problem?
W sumie masz rację, ja tego chcę. Problem polega na tym, że inni tego nie chcą, bo nie umieją się adaptować do nowych warunków i nie są w ogóle elastyczni w zachowaniu.
emfausto pisze:Też przeczytałem, "rasizm osobowościowy" (nawet uargumentowany), dawno tego "motywu" na forumie nie widziałem :)
To dokładnie ten post. Zarzucasz mi, że szufladkuję ludzi jako rasistów osobowościowych, a sam robisz to samo. Teraz już jestem pewien, że to trolling.
emfausto

Re: Chaos

Post autor: emfausto »

Agon pisze:
emfausto pisze:Też przeczytałem, "rasizm osobowościowy" (nawet uargumentowany), dawno tego "motywu" na forumie nie widziałem :)
To dokładnie ten post. Zarzucasz mi, że szufladkuję ludzi jako rasistów osobowościowych, a sam robisz to samo. Teraz już jestem pewien, że to trolling.
:lol: :lol: :lol:

Po pierwsze, nie nadałem etykiety "rasisty" Grekowi, tylko nazwałem/określiłem jego "działanie"/posta.
( ale to chyba zbyt trudne do zrozumienia dla ciebie :D )
a sam robisz to samo...


Ja ogólnie, się "szufladkownia" nie wypieram :D
trolling...
Jak brak argumentów to "tonący brzytwy się chwyta"... :D


ps. wiem że jesteś autorem tematu pt. "manipulacja" :wink: (if you know what i mean)

Ale poprawiłeś mi humor, mimo wszystko :mrgreen:
Awatar użytkownika
Agon
Krypto-Extra
Posty: 865
Rejestracja: 13 kwie 2012, 15:20
Płeć: mężczyzna

Re: Chaos

Post autor: Agon »

emfausto pisze:Jak brak argumentów to "tonący brzytwy się chwyta"... :D


ps. wiem że jesteś autorem tematu pt. "manipulacja" :wink: (if you know what i mean)

Ale poprawiłeś mi humor, mimo wszystko :mrgreen:
To nie żadna brzytwa, tylko taki myk, byś w końcu sam przyznał, że szufladkujesz. Cóż przynajmniej się tego nie wypierasz charaktero-nazisto :wink:
emfausto

Re: Chaos

Post autor: emfausto »

Agon pisze:
emfausto pisze:Jak brak argumentów to "tonący brzytwy się chwyta"... :D


ps. wiem że jesteś autorem tematu pt. "manipulacja" :wink: (if you know what i mean)

Ale poprawiłeś mi humor, mimo wszystko :mrgreen:
To nie żadna brzytwa, tylko taki myk, byś w końcu sam przyznał, że szufladkujesz. Cóż przynajmniej się tego nie wypierasz charaktero-nazisto :wink:
Po co ci to ?, jaki jest w tym cel ?

Z drugiej strony, każdy człowiek to robi... nic nadzwyczajnego.
Nie rozumiem twojego stanowiska w tej dyskusji...

( na chwilę obecną, były "charaktero-nazista", jak już :roll: )
Awatar użytkownika
Agon
Krypto-Extra
Posty: 865
Rejestracja: 13 kwie 2012, 15:20
Płeć: mężczyzna

Re: Chaos

Post autor: Agon »

emfausto pisze:Po co ci to ?, jaki jest w tym cel ?

Z drugiej strony, każdy człowiek to robi... nic nadzwyczajnego.
Nie rozumiem twojego stanowiska w tej dyskusji...

( na chwilę obecną, były "charaktero-nazista", jak już :roll: )
Lol, nie mam w tym żadnego celu. Ja też wiem, że każdy to robi, ale nie każdy w tak nazistowski sposób. Dobrze, że już z tym skończyłeś. Przestań myśleć o tych literkach, bo to ryje psychę. Ja jak przestałem, to od razu się lepiej poczułem.
emfausto

Re: Chaos

Post autor: emfausto »

To nie literki ryją psychę, tylko niekontrolowana "ósemkowatość" (w moim przypadku), że się tak enneagramowo wyrażę.
Awatar użytkownika
Agon
Krypto-Extra
Posty: 865
Rejestracja: 13 kwie 2012, 15:20
Płeć: mężczyzna

Re: Chaos

Post autor: Agon »

Ostatnio wróciłem do literkowania, nie umiem się powstrzymać. Uwielbiam analizować różne rzeczy, a już szczególnie ludzką psychikę, a mbti i enneagram mi to ułatwiają.
emfausto pisze:To nie literki ryją psychę, tylko niekontrolowana "ósemkowatość" (w moim przypadku), że się tak enneagramowo wyrażę.
Przynajmniej jako INTJ 584 5w4 masz jeszcze jakąś dobrą wolę i chcesz swoją megalomanię zmienić, bo 4 daje ci wgląd we własne emocje. Gorzej jakbyś był psychopatycznym, kapitalistycznym społecznym darwinistą jak INTJ 583 5w6.
emfausto

Re: Chaos

Post autor: emfausto »

Agon pisze:584 5w4
Moje stare "parametry" :) - *nostalgic thing*

Ale cóż, muszę Cię wyprowadzić z błędu:

kontrfobiczne 6w5, 684
Awatar użytkownika
Agon
Krypto-Extra
Posty: 865
Rejestracja: 13 kwie 2012, 15:20
Płeć: mężczyzna

Re: Chaos

Post autor: Agon »

emfausto pisze:kontrfobiczne 6w5, 684
Jak to się stało, że z 5w4 stałeś się 6w5? Robiłeś wcześniej test pod wpływem złego nastroju? Pytam bo sam nie jestem pewien, czy mam 5w4, czy 5w6. Ostatnio to drugie u mnie przeważa jak robię test.
Awatar użytkownika
Irracjonalny
Pobudzony intro
Posty: 159
Rejestracja: 14 wrz 2014, 21:12
Płeć: mężczyzna

Re: Chaos

Post autor: Irracjonalny »

Mnie też wychodzi 5w6, ale na anglojęzycznych stronach. Być może kilka pytań opacznie zrozumiałem. Na naszej, polskiej stronie wychodzi przeważnie 5w4, raz wyskoczyło 4w5.
Już nie wiem kim jestem. :P
Awatar użytkownika
Cobretti
Intronek
Posty: 43
Rejestracja: 12 sty 2014, 14:19
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5

Re: Chaos

Post autor: Cobretti »

Mam bardzo podobnie rozje.ane myślenie jak autor tematu. Najgorszy w tym wszystkim jest słomiany zapał i niezdecydowanie. Od kilku lat kupuje buty na allegro bo nie potrafie sie zdecydowac na żadne gdy jestem w sklepie. Albo inny przykład miałem koleżankę... wspólne wyjścia na imprezy/kawka/jedzienie itp. Kilka razy sie całowaliśmy ale ani razu nie gadalismy o byciu razem itp. Pewnego razu dostałem sms z pytaniem typu" jak widzisz /oceniasz nasze relacje czy jest mozliwe coś więcej ?" Odpisałem że nie czuje takiej chemii czy też zauroczenia aby byc razem i że jak jej nie pasuje obecny układ to możemy sie pożegnać a ja sie nie obrażę. Długo po tym czułem że źle zrobiłem było mi jej brak i żałowałem tego co napisałem że jednak chciałem z nią być a przynajmniej spróbować. Teraz ma chłopaka jest z nim szczęśliwa a ja sie tylko wkurwiam jak o tym myślę...
Dotyczy to też zwykłych spraw takich jak zmiana pracy... jednego dnia juz jestem pewien i prawie podpisuje dymisje a drugiego dochodzę do wniosku po co nie rób tego nie wiadomo czy trafisz na coś lepszego. I tak w kółko ....
Awatar użytkownika
Agon
Krypto-Extra
Posty: 865
Rejestracja: 13 kwie 2012, 15:20
Płeć: mężczyzna

Re: Chaos

Post autor: Agon »

Cobretti pisze:Mam bardzo podobnie rozje.ane myślenie jak autor tematu.
Dzięki :lol:

W ogóle ostatnio doszedłem do wniosku, że uczciwość to bzdura. Życie nie jest uczciwe i nigdy nie było, jeśli ktoś myśli, że coś znaczy to że jest uczciwy, to jest w błędzie. To nic nie znaczy, bo czy uczciwe jest to, że niektórzy ludzie urodzili się i wychowali w taki sposób, że aby przeżyć muszą kraść, kłamać, manipulować itp? Nie.

Pragnę przetrwać, mieć za co żyć, być bezpieczny i by było mi dobrze. Na drugim miejscu pragnę tego samego dla ludzi przy których jest mi dobrze. Gdy pomagam, to wiem, że nie koniecznie zostanie mi to zwrócone w namacalny sposób, ale możliwe są różne potencjalne korzyści w przyszłości.

Jak ktoś kojarzy enneagram, to pod względem podejścia do zdobywania różnych rzeczy bliżej mi do 6 niż do 3, bo bardziej liczy się dla mnie bezpieczeństwo związane z ich posiadaniem, niż prestiż jaki mi dadzą. Z kolei pod względem pracy bliżej mi do filozofii 3 niż 1, bo liczy się dla mnie efekt, a nie proces. Coś może być zrobione na szybko byleby działało, chyba że ma to dla mnie duże znaczenie, wtedy uruchamia się u mnie to 5kowe rozkminianie jak coś powinno funkcjonować i myślę nad tym długo.

O tym, że bliżej mi do 3 niż 1 świadczy to jak robię zakupy np. miałem chleb droższy w opakowaniu na chleb tańszy i zapłaciłem jak za tańszy, zaoszczędziłem grosze, ale 3kowa satysfakcja z cwaniactwa jest, natomiast 1 by się zadręczała, że splamiła swoją nieskazitelną moralność :lol:

W ogóle nie czuję się z niczym związany, jestem jakiś taki odcięty od wszystkiego. Tobie Cobretti powiem, że to co zrobiłeś i tak nie miało znaczenia, nie wiadomo czy dobrze byś się czuł z tą dziewczyną. Ja kiedyś odrzuciłem zaloty jednej dziewczyny, a potem okazało się, że ona była lesbijką, której wydawało się, że jest hetero. Miała mnóstwo facetów i tylko ja podświadomie wyczułem, że coś z nią nie tak. Teraz zamiast pluć sobie w brodę cieszę się, że pozostała dla mnie jedynie przyjaciółką, a z tamtych frajerów mam do dziś bekę :lol:
ODPOWIEDZ