Skąd bierzecie energie?

Tutaj możemy zadać pytanie dotyczące konkretnego problemu związanego mniej lub bardziej z introwertyzmem naszym lub innych, poprosić o pomoc, rady, wskazówki.
obecny swiadomie
Zagubiona dusza
Posty: 3
Rejestracja: 04 gru 2015, 17:39
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Oslo, Norwegia

Re: Skąd bierzecie energie?

Post autor: obecny swiadomie »

Ja rowniez zastanawialem sie kiedys nad tym, skad bierze sie lepszy humor w niektore dni. Bywalo, ze nie byl on wywolywany przez bodzce zewnetrzne, stymulacje ani uzywki. Ktoregos dnia stwierdzilem, ze nastepowal on po ciezkim dniu, czy tez nocy, a zwlaszcza po nocy, podczas ktorej zmagalem sie z dreczacymi myslami lub szukalem rozwiazania jakiegos problemu bez skutku. Wydaje mi sie to dosyc logiczne, ze mozg, jakby, po zresetowaniu sie w trakcie snu, zaczyna funkcjonowac, tak jak co dzien, z ta roznica, ze ranga problemu znacznie zmalala i caly swiat, tego dnia, wydaje sie lepszy, w porownaniu do dnia poprzedniego. W moim przypadku, to wyjasnienie zjawiska jest niezawodne i stuprocentowo trafne. Wydaje sie, ze wszyscy ludzie maja tego typu skoki nastrojow. Jednakze, dodam od siebie, ze najbardziej porzadanym stanem, z punktu widzenia przywodcow duchowych, jest stan stalosci nastroju i samemu udalo mi sie go latwo osiagnac i polecam wszystkim!:)
mawo
Użytkownik zablokowany
Posty: 54
Rejestracja: 09 lut 2013, 22:18
Płeć: nieokreślona

Re: Skąd bierzecie energie?

Post autor: mawo »

Sen, zielona herbata, czasem kawa, yerba, spacery, woda, muzyka folkowa i jazz, literatura podróżnicza.
Awatar użytkownika
Firaga
Intronek
Posty: 31
Rejestracja: 30 lis 2015, 22:54
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INFP/INTP
Lokalizacja: Warszawa

Re: Skąd bierzecie energie?

Post autor: Firaga »

Moja energia bierze się z koncertów. Mało introwertyczne ;).
Ogień w Uszach - blog poświęcony szeroko pojętej muzyce rockowej, metalowej, etnicznej i alternatywnej.
martuella

Re: Skąd bierzecie energie?

Post autor: martuella »

Może się to wydawać nielogiczne, ale u mnie największy przypływ energii pojawia się po intensywnym wysiłku fizycznym. Im większe zmęczenie, tym większa motywacja do dalszego działania. Takie rzeczy jak sen, czytanie, spacery relaksują mnie i odprężają i, co najgorsze, rozleniwiają..
MatiZ
Pobudzony intro
Posty: 160
Rejestracja: 18 wrz 2013, 17:23
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: Skąd bierzecie energie?

Post autor: MatiZ »

Czerpię energię z przyrody, wychodząc na dwór, gdzie można spotkać człowieka raz na 3 km. Wtedy o wiele lepiej się czuję. Jak jest kiepska pogoda, to siedzę cały dzień w domu, ale czuję, że 2 godzinny spacer czy wyjazd na rower po wsiach dostarczy mi szybciej energię.
Awatar użytkownika
Agon
Krypto-Extra
Posty: 850
Rejestracja: 13 kwie 2012, 15:20
Płeć: mężczyzna

Re: Skąd bierzecie energie?

Post autor: Agon »

Biorę energię z węglowodanów i tłuszczy ;)
Awatar użytkownika
nudny introwertyk
Intro-wyjadacz
Posty: 384
Rejestracja: 28 kwie 2015, 7:19
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: ENFP
Lokalizacja: Poznań

Re: Skąd bierzecie energie?

Post autor: nudny introwertyk »

Przede wszystkim ze słońca :wink: Również po wielkich dołach psychicznych odbija mi zwykle w drugą stronę i aż mnie nosi :P
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2119
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Skąd bierzecie energie?

Post autor: Drim »

Paliwo lotnicze. Orlen przywozi ciuchciami w cysternach.
Awatar użytkownika
Sorrow
Krypto-Extra
Posty: 829
Rejestracja: 21 gru 2007, 1:48
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: ENFP

Re: Skąd bierzecie energie?

Post autor: Sorrow »

Energię się bierze z używania dwóch pierwszych funkcji.
Moja galeria na DeviantArt

"Violence solves everything."
ODPOWIEDZ