Uczucie pustki w głowie

Tutaj możemy zadać pytanie dotyczące konkretnego problemu związanego mniej lub bardziej z introwertyzmem naszym lub innych, poprosić o pomoc, rady, wskazówki.
maxior777
Wtajemniczony
Posty: 5
Rejestracja: 01 wrz 2014, 13:25
Płeć: mężczyzna

Re: Uczucie pustki w głowie

Post autor: maxior777 »

Teraz sobie uświadomiłem, że taka pustka ma też pozytywne strony np. kiedy chcę odpocząć albo słuchając drugiej osoby. Dzisiaj szedłem przez miasto i tak naprawdę byłem świadomy swoich myśli ale niektóre były niewyraźne jakby zamglone.
Drimlajner pisze: Też tak mam. Co w tym dziwnego ? Myśli pojawiają się wtedy gdy jest "problem" albo chce się pobawić "wyobraźnia", w innym przypadku tak jak mówisz: pustka.
Chciałbym poprawić myślenie, żeby było jaśniejsze, bardziej klarowne. Również często gdy zamknę oczy widzę ciemność a chciałbym się bawić wyobraźnią. Macie jakieś pomysły jak poprawić te dwie rzeczy?
Awatar użytkownika
Agon
Krypto-Extra
Posty: 866
Rejestracja: 13 kwie 2012, 15:20
Płeć: mężczyzna

Re: Uczucie pustki w głowie

Post autor: Agon »

maxior777 pisze:Chciałbym poprawić myślenie, żeby było jaśniejsze, bardziej klarowne. Również często gdy zamknę oczy widzę ciemność a chciałbym się bawić wyobraźnią. Macie jakieś pomysły jak poprawić te dwie rzeczy?
Ja też jak zamknę oczy widzę ciemność, nie ma w tym niczego dziwnego. A na poprawę myślenia to jedz orzechy, rozwiązuj krzyżówki i inne łamigłówki, albo możesz spróbować jakiś suplementów diety.
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2139
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Uczucie pustki w głowie

Post autor: Drim »

Chciałbym poprawić myślenie, żeby było jaśniejsze, bardziej klarowne.
Poproszę o definicję. Co to jest klarowne / mętne myślenie ? Co TY rozumiesz pod tymi pojęciami ?

Przepraszam ale jedyna definicja którą znalazłem, a która odnosi się do takiego nazewnictwa mówi że mętność / klarowność myśli związana jest ze znajomością tematu którego ta myśl dotyczy. Ergo jeśli chcesz mieć w swojej głowie mniej mętne a bardziej klarowne wyobrażenie Kampanii Wrześniowej roku 1939 to po prostu musisz czytać więcej książek na jej temat.
Również często gdy zamknę oczy widzę ciemność a chciałbym się bawić wyobraźnią.
Każdy człowiek gdy zamknie oczy widzi ciemność ! To się nazywa anatomia. Mózg nie odtwarza obrazu jeśli zasłonisz zasłoną organy które ten obraz dostarczają.

Sztuczny obraz który wywołujesz sobie w myślach nigdy nie będzie w 100% oddaniem stanu rzeczywistości. Nie będzie miał takiej kolorystyki, kształtu, konturu, zapachu i innych właściwości którymi cechuje się w rzeczywistości. Sztucznie wygenerowany obraz nie zastąpi ciemności której obraz dostarczają twoje oczy, będzie tak jakby obok.

Pozostając nadal przy przykładzie KW 1939. Zawsze możesz poćwiczyć sobie wyobrażanie obrazu walczących Niemców i Polaków. Ode mnie pytanie. Po co ?

Macie jakieś pomysły jak poprawić te dwie rzeczy?
Tak. Poczytaj coś o neurologii i bodźcach dotykowych, słuchowych itp to może przestaniesz mieć błędne wyobrażenia.

Ew. możesz nadal żyć starając się dostosować własny organizm do jakichś wydumanych z kosmosu oczekiwań.
Awatar użytkownika
Agon
Krypto-Extra
Posty: 866
Rejestracja: 13 kwie 2012, 15:20
Płeć: mężczyzna

Re: Uczucie pustki w głowie

Post autor: Agon »

BTW gdzieś słyszałem, że zbyt częste siedzenie w necie otępia i odbiera zdolność koncentracji. Mózg uczy się ignorancji z powodu nadmiaru informacji, a teksty są czytane po łebkach, albo wręcz tylko nagłówki. Ponoć ma to znaczenie w rozwoju ADD (rzadziej ADHD, bo nadpobudliwi psychoruchowo mają trudności z usiedzeniem przy kompie).
ODPOWIEDZ