Chory introwertyk grupa B

Tutaj możemy zadać pytanie dotyczące konkretnego problemu związanego mniej lub bardziej z introwertyzmem naszym lub innych, poprosić o pomoc, rady, wskazówki.
Ada
Zagubiona dusza
Posty: 1
Rejestracja: 25 paź 2015, 14:40
Płeć: kobieta

Chory introwertyk grupa B

Post autor: Ada » 25 paź 2015, 14:58

Nie jestem szczęśliwa. Nie obwiniam o to nikogo tylko siebie. Nie umiem cieszyć się z życia i korzystać z nadarzających się okazji czy możliwości.
Obwiniam tylko siebie. Swoją osobowość, której przecież nie zmienie.
Mam 22 lata. Jestem zamkniętą w sobie osobą, nie lubię kontaktu z innymi ludźmi ("umieram" wewnętrznie). Toleruję tylko środowisko dobrze mi znane (rodzina). Nie mam przyjaciół, bo jestem "innym" czlowiekiem (nie interesuję się np. modą, gotowaniem czy imprezowaniem). Mam fobie społeczną i zaburzenia lękowe (może to być spowodowane traumą pourazową przez którą unikam nawet kontaktów sąsiedzkich czy wyjścia wieczorem na ulicę). Do tego dochodzi niskie poczucie własnej wartości (nie akceptuje i nie lubię siebie).
Jestem neurotykiem, typowy melancholik. Pesymista, domator, samotnik, realista.
Całe moje życie to zakładanie maski i udawanie kogoś innego, podporządkowanie się, tylko po to by "bezboleśnie" przejść przez kolejne etapy życia.
Nie musze chyba dodawac, że od zawsze towarzyszy temu ogromny stres odbijajacy sie coraz bardziej na psychice.
Wiem, ze jestem chora, ale pomoc specjalisty to błędne koło. Wstydzę się swojej ułomnosci i kontaktu z obcym mi czlowiekiem.
Tacy ludzie jak ja powinni mieć prawo do eutanazji. Jestem po studiach zaocznych z wiadomych przyczyn. Znalezienie pracy (zadowalajacej pod wzgledem osobowosci) jest nie lada wyzwaniem. Czas pokaze jak zycie sie potoczy. Ale dla takich ludzi nie ma ratunku.

Awatar użytkownika
So-ze
Stały bywalec
Posty: 337
Rejestracja: 08 kwie 2014, 20:24
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTP

Re: Chory introwertyk grupa B

Post autor: So-ze » 25 paź 2015, 15:17

Za pewne łatwiej jest Ci pisać o swoich problemach, więc możesz iść do specjalisty (np. psychiatry) i dać mu list lub po prostu go wysłać, w którym napiszesz to co nam. Lekarze to raczej inteligentni ludzie i na pewno będą wyrozumiali dla takiej formy.

Awatar użytkownika
Faramuszka
Rozkręcony intro
Posty: 224
Rejestracja: 26 paź 2012, 17:25
Płeć: kobieta
MBTI: iNTP
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Chory introwertyk grupa B

Post autor: Faramuszka » 25 paź 2015, 15:21

Hmmm... a więc, dlaczego się z nami podzieliłaś tą informacją? Jednak większość towarzystwa tutaj kwalifikuje siebie optymistycznie do ludzkiego gatunku, tak więc masz tu zbiorowisko ludzi do których jednak napisałaś.

Nie wiem, czy jest ratunek, ale chyba istnieje jedno co możesz zmienić - spróbować zmienić nastawienie. Jeśli wiesz, że powinnaś skorzystać z pomocy specjalisty, ale nie chcesz tego robić... to nie idź. Pójdź, gdy będziesz gotowa i gdy będziesz chciała. W internetach też zapewne znajdziesz odpowiednie strony/fora dla ludzi dotkniętymi zaburzeniami psychicznymi - wujek Google Twoim przewodnikiem.

Jeśli nie spróbujesz, będziesz żyć w samospełniającej się przepowiedni, a jesteś raczej młodym przedstawicielem gatunku, więc chyba nie warto, co?

Nestor

Re: Chory introwertyk grupa B

Post autor: Nestor » 25 paź 2015, 18:03

Nie będę się przemęczał, bo nie wiem czy to kolejny użytkownik-jednopostowiec.

Ado, czy masz obniżony nastrój? Czy coś złego się niedawno wydarzyło? Skąd ta refleksja?

ODPOWIEDZ