Braki w znajomych

Tutaj możemy zadać pytanie dotyczące konkretnego problemu związanego mniej lub bardziej z introwertyzmem naszym lub innych, poprosić o pomoc, rady, wskazówki.
kb2244
Introrodek
Posty: 23
Rejestracja: 18 cze 2017, 23:04
Płeć: mężczyzna

Re: Braki w znajomych

Post autor: kb2244 »

highwind pisze: 03 lip 2017, 20:21
Kiriot_Onky pisze: 02 lip 2017, 23:37 Odnoszę wrażenie że żyje żeby zdechnąć i pójść do piachu.
Zdradzę ci tajemnicę. Każdy tak żyje :P Niektórzy coś po sobie zostawiają, ale większość to plankton. Nie czuję, żeby było coś przesadnie złego w byciu tym planktonem,
To nie jest prawda. Każdy coś choćby dla kogoś zostawia. A żyjemy bo dostaliśmy taką szansę. A po co? Można powiedzieć żeby poznawać życie, przedłużyć gatunek. Ale może też być tak, że nie ma to większego sensu po co żyjemy. Bardziej pasuje po prostu dlaczego żyjemy - bo dostaliśmy taką szansę, tak się geny złożyły i już. :D

Sklejono - hwnd
Ertix pisze: 04 lip 2017, 21:51 No właśnie, a ja jestem totalnym fobikiem społecznym. :/ W dodatku mam kompleksy. Nie wiem jak inni.
A ty Ertix potrzebujesz terapii. Mam dla Ciebie książkę jak chcesz, chyba, że wolisz iść do psychologa.
kb2244
Introrodek
Posty: 23
Rejestracja: 18 cze 2017, 23:04
Płeć: mężczyzna

Re: Braki w znajomych

Post autor: kb2244 »

Ertix pisze: 05 lip 2017, 23:24 Do psychologa to ja już chodzę.
I pomaga coś?
Awatar użytkownika
Kiriot_Onky
Intronek
Posty: 52
Rejestracja: 14 maja 2016, 22:20
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Gliwice

Re: Braki w znajomych

Post autor: Kiriot_Onky »

Też się wybieram na psychoterapie, potrzebuje ogarnąć swój umysł i zyskać trochę więcej pewności siebie.
"Każdy człowiek żyje wierząc w to co wie oraz to czego doznaje, sumę tych doświadczeń zwie rzeczywistością. Lecz wiedza i poznanie to pojęcia niejednoznaczne, są niczym więcej jak tylko ułudą, iluzją wykreowanego przez siebie świata."
Awatar użytkownika
Fire
IntroManiak
Posty: 637
Rejestracja: 20 lut 2019, 17:47
Płeć: kobieta

Re: Braki w znajomych

Post autor: Fire »

Ja tak samo. I zdecydowanie stawiam na jakość ,nie ilość. Po co mieć przy nas ludzi, którzy odwrócą się od nas przy byle pierdole. Strata czasu.
Riglostaj
Intronek
Posty: 33
Rejestracja: 05 wrz 2019, 19:32
Płeć: mężczyzna

Re: Braki w znajomych

Post autor: Riglostaj »

Ani jakości, ani ilości, ani w sumie już chęci xD
Problem leży we mnie ze względu na spore wycofanie i brak doświaczeń, ale im człowiek starszy tym bardziej widzi że w zasadzie nic już nie łączy z ludźmi prócz śmierci i podatków.
Awatar użytkownika
Kermit
Introwertyk
Posty: 74
Rejestracja: 06 wrz 2020, 18:26
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
MBTI: INFJ

Re: Braki w znajomych

Post autor: Kermit »

Czy istnieje jakaś grupa wsparcie dla introwertyków, bo do psychologa trzeba podobno mówić :/
Awatar użytkownika
Polan
Intromajster
Posty: 472
Rejestracja: 16 lip 2014, 11:24
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: Braki w znajomych

Post autor: Polan »

A to jak miałaby działać grupa wsparcia introwertyków jeśli mówienie jest przeszkodą? Siedząc w kółku i milcząco się wspierać?
Awatar użytkownika
Kermit
Introwertyk
Posty: 74
Rejestracja: 06 wrz 2020, 18:26
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
MBTI: INFJ

Re: Braki w znajomych

Post autor: Kermit »

tak jak nasze forum tylko w realu przy kawie/piwie
Nieciekawa
Introrodek
Posty: 22
Rejestracja: 18 wrz 2021, 6:26
Płeć: kobieta

Re: Braki w znajomych

Post autor: Nieciekawa »

Ja Wam zazdroszczę... I tego forum i Waszych osobowości... Choć zazdrość nie jest dobra...
Awatar użytkownika
Polan
Intromajster
Posty: 472
Rejestracja: 16 lip 2014, 11:24
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: Braki w znajomych

Post autor: Polan »

A herbata jak zwykle pominięta. No i introwertycy na żywo to spora fantastyka jednak.
Awatar użytkownika
Fire
IntroManiak
Posty: 637
Rejestracja: 20 lut 2019, 17:47
Płeć: kobieta

Re: Braki w znajomych

Post autor: Fire »

Nieciekawa pisze: 22 lip 2022, 21:44 Ja Wam zazdroszczę... I tego forum i Waszych osobowości... Choć zazdrość nie jest dobra...
teraz to także twoje forum przecież
Awatar użytkownika
Kinio
Introwertyk
Posty: 70
Rejestracja: 08 cze 2022, 16:01
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INFP
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Braki w znajomych

Post autor: Kinio »

Nieciekawa pisze: 22 lip 2022, 21:44 Ja Wam zazdroszczę... I tego forum i Waszych osobowości... Choć zazdrość nie jest dobra...
Interesująca wypowiedź. Zgadzam się, że zazdrość jest słaba ale zastanawia mnie dlaczego widzisz tutaj powód do zazdrości? Forum, osobowości? Bo to trochę brzmi tak jakbyś opisywała się jako osoba która "tutaj nie pasuje", celowo lub nie.

Osobowość każdy ma inną, własną (Nawet myślenie o sobie, że się nie posiada osobowości to... pewna osobowość).
A forum... to forum. 😂 Miejsce do wylewania myśli z nadzieją, że ktoś przeczyta i coś doda od siebie.
"Hope is heavy and uncomfortable, but it's also our greatest responsibility."
intbrun
Intro-wyjadacz
Posty: 403
Rejestracja: 27 sty 2021, 8:37
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INFP
Lokalizacja: Norwegia

Re: Braki w znajomych

Post autor: intbrun »

Polan pisze: 22 lip 2022, 22:24 No i introwertycy na żywo to spora fantastyka jednak.
Naprawdę? A to niby dlaczego? Introwertyzm nie oznacza wcale zamknięcia się w czterech ścianach i unikania kontaktów. To bardzo spłaszczona i uproszczona interpretacja. A przede wszystkim nieprawdziwa. Mam wrażenie że sporo ludzi myli fobie społeczne i depresje i introwertyzmem. Albo je nim usprawiedliwia, zamiast popracować nad sobą.
Awatar użytkownika
Rafael
IntroManiak
Posty: 625
Rejestracja: 04 lip 2022, 22:01
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: ISFJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: Braki w znajomych

Post autor: Rafael »

intbrun pisze: 24 lip 2022, 0:50 Mam wrażenie że sporo ludzi myli fobie społeczne i depresje i introwertyzmem. Albo je nim usprawiedliwia, zamiast popracować nad sobą.
Ja również mam takie wrażenie. Pisałem o tym w temacie o schizoidalnym z. o.
viewtopic.php?t=3652.

Wspomniana przez Ciebie fobia społeczna jest dość prosta do leczenia. Radzi sobie z nią dobrze terapia behawioralno-poznawcza. Jeśli ktoś ma ubezpieczenie w NFZ, to warto skorzystać. Po co się męczyć.
Z depresją, to już znacznie gorzej. Trzeba ją na początek zdiagnozować należycie, a nie dawać niemalże w ciemno SSRI, jak to ostatnio modne w gabinetach.

Jeszcze gorzej, jeśli przyczyną wycofania z relacji społecznych są zaburzenia osobowości, tutaj na darmową pomoc w NFZ raczej nie ma co liczyć. O dobrą prywatną terapię na z. o. też trudno i drogo. Pozostaje tutaj autoterapia i grupy samopomocowe.
Na pewno nie należy przyjmować postawy "takim mnie Panie Boże stworzyłeś i takim mnie masz".

Niektórzy faktycznie niemalże utożsamiają introwertyzm z zaburzeniami osobowości. Lepiej powiedzieć, że jest się introwertykiem, niż osobą zaburzoną psychicznie. To nie stygmatyzuje. Jednak jeśli ludzie tak będą robić dłużej, to słowo introwertyzm wkrótce zacznie stygmatyzować. I chyba jest to nieuchronne. Proces zmiany znaczenia się rozpoczął i jest nie do zatrzymania.
Nie o górę się potkniesz, ale o kamień.
Awatar użytkownika
Polan
Intromajster
Posty: 472
Rejestracja: 16 lip 2014, 11:24
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: Braki w znajomych

Post autor: Polan »

Ja tego poważnie nie pisałem, jestem świadom różnicy między fobią a intro. Pominięta herbata miała zasugerować że to żart.
ODPOWIEDZ