Lęk przed pracą /Introwertyk na rynku pracy

Tutaj możemy zadać pytanie dotyczące konkretnego problemu związanego mniej lub bardziej z introwertyzmem naszym lub innych, poprosić o pomoc, rady, wskazówki.
Awatar użytkownika
mada
Introwertyk
Posty: 105
Rejestracja: 10 wrz 2016, 20:03
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w2
MBTI: ISFJ-T
Lokalizacja: Miasteczko festiwalowe w WLKP

Re: Lęk przed pracą /Introwertyk na rynku pracy

Post autor: mada »

Kształtuje charakter pod względem przebywania z różnego typu osobowościami, gdzie nie możesz dać się stłumić, bo ci wszyscy na głowę wejdą. Dlatego do chamów w takiej pracy można zaliczyć osoby zarówno z 1 i 2. Co do karyn (musiałem obadać co to znaczy), to niestety w moim specyficznym zawodzie skazany byłem w większości na męskie grono, poza tym w pracy ból to było moje drugie imię :)
"Ciemno, nudno, brudno, choć czuć zapach orchidei, a oczy chcą patrzeć na kolory zieleni"
Awatar użytkownika
cristanov
Introwertyk
Posty: 114
Rejestracja: 03 maja 2016, 9:30
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: ISTJ
Lokalizacja: Kraków

Re: Lęk przed pracą /Introwertyk na rynku pracy

Post autor: cristanov »

Pracowałem parę lat na przeróżnych budowach i faktycznie można sobie wyrobić nieco grubszą skórę. Jest w ciężkiej robocie coś takiego oczyszczającego, ale chyba "kształtowanie charakteru" to za dużo powiedziane.
Merigold pisze:Praca fizyczna kształtuje charakter..? Przede wszystkim przyczynia się do bólu pleców. ;>
W moim przypadku to nieprawda. Odkąd zasiadłem za biurkiem to moje plecy są w gorszym stanie :)
Gdy masz serce do niczego i do niczego nie masz serca
Instynkt samozachowawczy nie wystarczy, by przetrwać.
Zeko95
Zagubiona dusza
Posty: 2
Rejestracja: 22 gru 2016, 0:33
Płeć: nieokreślona

Re: Lęk przed pracą /Introwertyk na rynku pracy

Post autor: Zeko95 »

Witam was wszystkich, od miesiąca miałem mega słaby humor gdyż myślałem że rzeczywiście coś zemną nie tak po czym odkryłem że jestem intro i takich ludzi jest więcej co dało mi mega kopa zrozumienia którego tak szukałem.

Osobiście od 5 miesięcy pracuję jako handlowiec i nadal czuję się jakbym pracował tam 1 dzień, w biurze nie umiem się skupić i zapominam wielu rzeczy gdyż dla mojego mózgu są to rzeczy nieistotne przez co trochę go nienawidzę, faktury wystawiam oczywiście zbyt wolno gdyż sprawdzam 10 razy czy wszystko się zgadza, nie umiem robić tego z automatu jak reszta. Cieszę się jak karzą mi gdzieś jechać z towarem na drugi koniec województwa czy sprzątać magazyn gdzie jestem sam i tam czuję się wolny robiąc co trzeba tylko z moimi myślami. Mam fajny zespół w którym pracuje gdzie wszyscy są młodzi i mili dla siebie ale wszyscy są ekstrawertykami przez co myślą że coś mi dolega czy coś mi nie pasuje a ja po prostu taki jestem i nie wiedzą że ktoś może odbierać świat inaczej niż oni.

Co do pracy nigdy nie miałem problemu z znalezieniem pracy gdyż na rozmowie o pracę stwarzam pozory osoby mega wygadanej i otwartej w dodatku wydaje mi się że jestem dość reprezentatywny ale to tylko maska.

Teraz myślę o zmianie pracy w przyszłym roku żeby w końcu robić coś gdzie czuję się dobrze, co myślicie o kierowcy TIR'a czy praca przy frezarce CNC ma ktoś jakieś przeżycia czy styczność z tymi zawodami ?

Jeśli ktos chciałby popisać to śmiało zapraszam do wiadomości prywatnych.
Awatar użytkownika
wazz
Stały bywalec
Posty: 208
Rejestracja: 27 lip 2016, 0:52
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
Lokalizacja: Kraków

Re: Lęk przed pracą /Introwertyk na rynku pracy

Post autor: wazz »

Zeko95 pisze: Teraz myślę o zmianie pracy w przyszłym roku żeby w końcu robić coś gdzie czuję się dobrze, co myślicie o kierowcy TIR'a czy praca przy frezarce CNC ma ktoś jakieś przeżycia czy styczność z tymi zawodami ?

Jeśli ktos chciałby popisać to śmiało zapraszam do wiadomości prywatnych.
Zeko dawaj na TIRa!!! Szukam pilnie kierowców do pracy! Kupa kasy ale trzeba być twardym ;)
“Never underestimate the power of stupid people in large groups.” G.C.
Zeko95
Zagubiona dusza
Posty: 2
Rejestracja: 22 gru 2016, 0:33
Płeć: nieokreślona

Re: Lęk przed pracą /Introwertyk na rynku pracy

Post autor: Zeko95 »

Wysłałem Ci wiadomość ;))
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Lęk przed pracą /Introwertyk na rynku pracy

Post autor: Coldman »

No i pięknie.
ODPOWIEDZ