Jak mam postępować z moją introwertyczną partnerką?

Tutaj możemy zadać pytanie dotyczące konkretnego problemu związanego mniej lub bardziej z introwertyzmem naszym lub innych, poprosić o pomoc, rady, wskazówki.
extra

Jak mam postępować z moją introwertyczną partnerką?

Post autor: extra »

Powiedzcie co robić, a czego nie w stosunku do mojej Partnerki introwertyczki, Ona nie lubi chyba o tym mówić, a ja Ją kocham nad życie. Mój charakter jest zgoła odmienny, jednak potrafie się zmieniać jeżeli jest taka potrzeba. To dla mnie szalenie ważne usłyszeć Wasze opinie.
Awatar użytkownika
Inno
Legenda Intro
Posty: 1214
Rejestracja: 01 paź 2008, 18:47
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Inno »

Nie ma instrukcji obsługi introwertyczek, różne są, bezczelne, i trzeba do każdej znaleźć inną drogę. :D

Trudno coś doradzić nie znając szczegółów. Napisz coś o Was, w jakim wieku jesteście, na jakim etapie znajduje się Wasz związek, jakie macie charaktery, no i, jak rozumiem, jakieś problemy wynikają, a więc coś o tych problemach.

I takie pytanie mam offtopiczne: jakie cechy "introwertyczne" Ty - ekstrawertyk cenisz w swojej partnerce? Pytam z czystej ciekawości.
:)
Obrazek
extra

Post autor: extra »

Moja partnerka to młoda osoba (studentka) jest szalenie małomówna w związku z tym mamy słąbą werbalizację uczuć, ale wiem jakie głębokie są, czasem chcę potwierdzenia i je wymuszam. Oczywiście Ona wtedy mówi, ale widzę jak trudno Jej to przychodzi, potem mam wyrzuty, że proszę o coś, co tak ciężkie do zrobienia dla Niej. Nasi znajomi dziwnie na nas patrzą, mysląc chyba, że to jakiś przymus między nami, że jesteśmy razem, ale to wielkie uczucie, miłość jedyna w swoim rodzaju. Jesteśmy ze sobą prawie rok, a ja dopiero teraz odkrywam Jej naturę, chyba dopiero teraz opadło ze mnie zauroczenie i pojawiła sie prawdziwa miłość.
Moja Partnerka, to czuła, ciepła, pełna bezinteresownego uczucia kobieta i nie chcę żeby bezgranicznie poddawała się moim pomysłom, nie chcę żeby tak mi ufała - chociaż może, ale chcę żeby ufała sobie.
Awatar użytkownika
Inno
Legenda Intro
Posty: 1214
Rejestracja: 01 paź 2008, 18:47
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Inno »

Nie wymuszaj, do niczego dobrego to nie doprowadzi. Ona może się jeszcze bardziej zamknąć w sobie i dodatkowo mieć poczucie winy, że tak trudno przychodzi jej coś, na czym Tobie bardzo zależy. Skoro piszesz, że to wielka miłość (obustronna), to mimo, że Twoja partnerka nie mówi wprost o swoich uczuciach, to w jakiś sposób poznajesz, że Cię kocha. Może woli okazywać miłość w gestach, czynach, a nie w słowach. To Ci nie wystarcza? Może boisz się, że skoro nie mówi wprost "kocham Cię", to znaczy, że nie kocha?

Czy Twoja partnerka jest niesmiała, czy nie?

Jest pewna siebie, ma poczucie własnej wartości?
Obrazek
extra

Post autor: extra »

Jest nieśmiała i ogólnie brak Jej poczycia wartości. Jedyne słowa jakie mówi o miłości bez nacisku to "kocham cię" i wiem, że są szczere. Jesteśmy jak ogień i woda jeżeli chodzi o mówienie, ja uwielbiam dyskusje i dlatego tak mi tego od Niej brak, ale teraz będę wiedzieć, że nic na siłę. Ona lubi mnie słuchać :)
Awatar użytkownika
Inno
Legenda Intro
Posty: 1214
Rejestracja: 01 paź 2008, 18:47
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Inno »

extra pisze:Jest nieśmiała i ogólnie brak Jej poczycia wartości.
Jesteś pewniem, że jest introwertyczką? Może jest po prostu nieśmiała i dlatego cicha i małomówna?

Co robicie razem we dwoje i jak ona sie wtedy zachowuje?
Co robicie w większym gronie i jak ona sie wtedy zachowuje?
Obrazek
extra

Post autor: extra »

Razem siedzimy w domu i np. ogladamy film lub... wiadomo co robimy....
Ze znajomymi idziemy do pubu lub na domową imprezę, tam moja Partnerka tylko słucha i mało kiedy odpowiada rozbudowanymi zdaniami na pytania lub może przesiedzieć i nic nie mówić. Wspomnę, że nasi znajomi to szalenie mili ludzie i nie naciskają na odpowiedzi.
Awatar użytkownika
Inno
Legenda Intro
Posty: 1214
Rejestracja: 01 paź 2008, 18:47
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Inno »

Inno pisze:
extra pisze:Jest nieśmiała i ogólnie brak Jej poczucia wartości.
Jesteś pewniem, że jest introwertyczką? Może jest po prostu nieśmiała i dlatego cicha i małomówna?
Ponawiam pytanie.

Są mili Twoim zdaniem. Czy ona chętnie się spotyka w większej grupie? Nawet jeżeli nie protestuje, czy widać po niej strach w trakcie spotkań lub przed? Wyglada jakby sie nudziła podczas tych spotkań, czy jakby dobrze sie bawiła z ciekawością przysłuchując sie rozmowom i nie majac potrzeby mówienia? Rozmawialiscie o tym kiedyś?

Jak zadałam tamte dwa pytania chodziło mi o to czy kiedy jest tylko z Tobą, to zachowuje sie inaczej niż kiedy przebywacie w towarzystwie osób trzecich. Jest bardziej rozmowna, energiczna, umiejętniej dobiera słowa, chętniej wypowiada własne zdanie?

Czy jest samodzielna?
Obrazek
extra

Post autor: extra »

Jej oczy są beznamiętne tak jak wyraz twarzy - nic nie można w nich wyczytać ani nudy, ani strachu, nic.
Rozmawiamy, a raczej ja mówię, Ona odpowiada - to twoi znajomi , ja nie mam o czym z nimi rozmawić, może dla wyjaśnienia powiem, że to ludzie ze środowiska akademickiego (wykładowcy), ale nigdy Jej nie lekceważą, zawsze pytają i słuchają.
Jest samodzielna, pracuje, uczy się i generalnie utrzymuje.
Jak jesteśmy razem jest prawie taka sama jak przy towarzystwie.
Awatar użytkownika
Ausencia
Intromajster
Posty: 503
Rejestracja: 20 lip 2008, 16:08
Płeć: nieokreślona

Post autor: Ausencia »

extra, ale o co Ci wlasciwie chodzi? Z tego, co mowisz ona jest zadowolona z takiego stanu rzeczy i nie chce zebys się zmieniał. Jesli liczysz na to, ze ona się zmieni, to raczej dośc bez sensu.
extra

Post autor: extra »

Ja nie chcę Jej zmiany, ja chcę wiedzieć co ja mam robić żeby Ona czuła sie dobrze albo może czego mam nie robić.
Czy mam Ją zabierać do znajomych?, czy to normalne, że się nie oddzywa? czy taka beznamiętnośc na twarzy, to typowe? czy mogę Ją o coś prosić czego nie chce zrobić? czy niespodzianki są miłe? czy jak zadaję pytanie, a Ona milczy, to co ma znaczyć - że się wystraszyła?
Jest wiele spraw o które mogę Was pytać, ale nie o konkretne odpowiedzi mi chodzi tylko o pewien naturalny Wasz rytm i sposób bycia - czy taki jest.
Awatar użytkownika
Ausencia
Intromajster
Posty: 503
Rejestracja: 20 lip 2008, 16:08
Płeć: nieokreślona

Post autor: Ausencia »

Ja Ci nie pomogę, bo mnie i Twoją dziewczynę rozni niemal wszystko. Po pierwsze na jej miejscu odpowiedzialabym na wszystkie zadawane przez Ciebie pytania. Jakkolwiek na brak empatii nie narzekam, za nic nie mogę zrozumiec dlaczego ona nie chce z Tobą rozmawiac na tak zwyczajne tematy. A moze nie probowałes jej zadać tych pytań?

Jesli chodzi o sposob bycia. Chyba kazdy posiada jakieś indywidualne cechy. Ktoś, jak ja np. moze nie umeic ukryc negatywnych emocji - po mnie od razu widac, czy jestem wsciekla czy smutna, choc duszę w sobie odruchy z nimi związane, Twoja dziewczyna moze skrywac burzę uczuć, a ktoś jeszcze inny być impulsywny i porywczy. I wszystkie te ososby mogą być introwertykami. Nie ma na to rady, a tym bardziej przepisu na to jak obchodzic się z kimkolwiek.
Rozmawiaj z nią, ale niczego nie wyciągaj na siłę.
extra

Post autor: extra »

Czekam zawsze i nie naciskam na odpowiedź, zaczynam więcej rozumieć i mocniej kochać.
Awatar użytkownika
Inno
Legenda Intro
Posty: 1214
Rejestracja: 01 paź 2008, 18:47
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Inno »

extra pisze:Rozmawiamy, a raczej ja mówię, Ona odpowiada - to twoi znajomi , ja nie mam o czym z nimi rozmawić, może dla wyjaśnienia powiem, że to ludzie ze środowiska akademickiego (wykładowcy), ale nigdy Jej nie lekceważą, zawsze pytają i słuchają.
A więc ona jest studentką – zakładam, że ma dwadzieścia kilka lat, Twoi znajomi to wykładowcy – ludzie starsi od niej, posiadający autorytet i większą wiedzę (oczywiście uogólniam). Nic dziwnego, że ich obecność może na nią działać onieśmielająco. Nawet jeżeli spotykają się tylko na stopie towarzyskiej, a ci znajomi są mili dla niej, to i tak Twoja dziewczyna może czuć się nieswojo, może boi się, że to co powie zostanie uznane przez nich za mało dojrzałe, głupie itd. szczególnie, że nie jest pewna siebie.

A ty też jesteś wykładowcą? Jaka jest różnica wieku między Tobą a Twoją partnerką?
extra pisze:Ja nie chcę Jej zmiany, ja chcę wiedzieć co ja mam robić żeby Ona czuła sie dobrze albo może czego mam nie robić.
Czy powiedziała Ci, że czuje się w jakiś sposób źle albo wywnioskowałeś to z jej zachowania?
extra pisze:Czy mam Ją zabierać do znajomych?, czy to normalne, że się nie oddzywa? czy taka beznamiętnośc na twarzy, to typowe? czy mogę Ją o coś prosić czego nie chce zrobić? czy niespodzianki są miłe? czy jak zadaję pytanie, a Ona milczy, to co ma znaczyć - że się wystraszyła?
Zadałeś jej te pytania? My jej nie znamy, możemy ewentualnie pisać o własnych doświadczeniach, ale nie muszą być w ogóle zbieżne z sytuacją Twojej dziewczyny.

A czy ona ma jakichś znajomych, z którymi się razem spotykacie?
Obrazek
bezimienny
Introwertyk
Posty: 93
Rejestracja: 09 cze 2008, 13:20
Płeć: nieokreślona

Post autor: bezimienny »

extra pisze:Jej oczy są beznamiętne tak jak wyraz twarzy - nic nie można w nich wyczytać ani nudy, ani strachu, nic.(...)
Jak jesteśmy razem jest prawie taka sama jak przy towarzystwie.
Ja taki bywam zwykle w stosunku do osób obcych lub takich znajomych przed którymi się nie otworzyłem, ale skoro mówisz, że przy Tobie też taka jest, to albo rzeczywiście to u niej normalne albo się jeszcze dostatecznie nie oswoiła z Tobą.

Jest taka typologia osobowości, co się nazywa Socjonika. Poniżej zamieszczam listę typów introwertycznych i beznamiętnych. Możliwe, że ona jest jednym z nich:
- INFj
- ISTp
- ISTj
- INTj
Z prawej strony znajdziesz listę wszystkich typów. Wszystkie na literę "I" są introwertyczne, gdyby żaden z tych 4 nie pasował, można sprawdzić pozostałe.
ODPOWIEDZ