Egzaminy językowe

Tutaj możemy zadać pytanie dotyczące konkretnego problemu związanego mniej lub bardziej z introwertyzmem naszym lub innych, poprosić o pomoc, rady, wskazówki.
Nestor

Egzaminy językowe

Post autor: Nestor »

Czy ktoś przystępował z was do egzaminu językowego?

Mam trochę wolnego czasu, mało funduszy i chciałbym nauczyć się języka obcego. Oczywiście najlepiej by było, gdybym potrafił efekty jakoś udowodnić. Dlatego chciałbym zdać jakiś egzamin zawodowy z certyfikatem z języka angielskiego, niemieckiego lub rosyjskiego. Dotychczas nie miałem z niczym takim do czynienia prócz matury, więc chętnie przyjmę wszelkie sugestie. Przejrzałem Internet i wyszło, że jest ich kilka i nie wiem, który wybrać. Nauka w domu z wujkiem Googlem przede wszystkim. Czy możecie mi jakiś polecić?
Awatar użytkownika
wazz
Stały bywalec
Posty: 208
Rejestracja: 27 lip 2016, 0:52
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
Lokalizacja: Kraków

Re: Egzaminy językowe

Post autor: wazz »

Założyłam kiedyś podobny temat ale co do angielskiego viewtopic.php?f=12&t=2107

Warto zainwestować w CAE.
“Never underestimate the power of stupid people in large groups.” G.C.
Awatar użytkownika
oo-long
Wtajemniczony
Posty: 5
Rejestracja: 28 lut 2017, 6:20
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: ISTJ
Kontakt:

Re: Egzaminy językowe

Post autor: oo-long »

Zdawałam ECL z języka czeskiego, uczyłam się z korepetytorem i samodzielnie, na próbkach testów. Jak dla mnie, to praca samodzielna całkiem się sprawdziła, zwłaszcza na wyższym poziomie języka. Najważniejsze wg mnie to sa próbki testów, aby nastawić się umysłowo na to, co czeka. Ale wiem, że z angielskiego nie chciałabym zdawać :).
ODPOWIEDZ