jak nie zawieść dziewczyny która mi sie podoba??

Tutaj możemy zadać pytanie dotyczące konkretnego problemu związanego mniej lub bardziej z introwertyzmem naszym lub innych, poprosić o pomoc, rady, wskazówki.
Awatar użytkownika
denefcl
Zagubiona dusza
Posty: 1
Rejestracja: 03 cze 2018, 19:47
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 005

jak nie zawieść dziewczyny która mi sie podoba??

Post autor: denefcl »

Siema
Od dawien dawna uważam sie za bardzo nieśmiałego introwertyka.
nigdy nie byłem w związku bo po prostu tego się bałem/nie umiałem nigdy rozmawiać z ludzmi a co dopiero z dziewczynami.
to że jestem metalem, ubieram sie dość specyficznie zawsze pomagało mi w trzymaniu ludzi z dala ode mnie co jak najbardziej mi pasowało.
tak szczerze to nie sądziłem nigdy że znajdzie sie dziewczyna której moge się spodować, aż tu nagle znalazła sie takowa panna.
na początku w ogóle nie dopuszczałem do siebie myśli że moge się jej podobać. Spotkaliśmy sie pare razy ze znajomymi z pracy to na jakieś piwo czy spacer po parku (głownie wybieram sie na spacery po parku bo mało ludzi). Ale starałem sie nie traktować tego poważnie żeby sie nie przejechać.
cóż powoli zaczynaliśmy się spotykać już bez tych naszych kumpli. Nawet do mnie musiały w końcu dotrzeć jej uczucia po tych wszystkich spotkaniach których dalej nie ośmieliłem sie nazwać randką. Szczerze Bardzo mi sie ona podoba, ale co z tego, jak nie umiem tego okazać. Ona stara sie jak może żeby mnie jakoś otworzyć. a ja nieraz nie umiem z siebie zdania wydobyć i strasznie mnie to dołuje. boje sie że wydam sie jej nieciekawy/nudny. a przez ten stres mimo miliona tematów przelatujących przez mój umysł nie umiem powiedzieć nic...
wybraliśmy sie ostatnio pod namiot(o dziwo z mojej inicjatywy). nie musze mówić że skoro to moja pierwsza partnerka to nie miałem bladego pojęcia jak podejść do tematu pieszczot/sexu. nie chcę jej zawieść ale kompletnie nie wiem jak ją zaspokoić a z tego całego stresu to i ja nie czuje pełnego uniesienia(tak kurwa porządnie nawet stanąć nie chciał, co sie nigdy nie zdarzało). myśłałem że wyjde z tego namiotu i się utopie w jeziorze, ale to naprawde wyrozumiała dziewczyna i jakoś mnie uspokoiła że to przez stres i nie musimy sie spieszyć. mimo tego co ona mówi i tak jest mi strasznie wstyd.
cały czas myśle że szkoda takiej dziewczyny dla kogoś takiego jak ja. przez ten mój zjeb.ny charakter strasznie się namęczy. starałem sie ją jakoś zniechęcić do mnie ale o dziwo nie dała sie nabrać na takie gierki.
Bardzo mi na niej zależy ale nie mam bladego pojęcia co robić dalej.
może jakieś leki na uspokojenie czy ćwiczenia bo czuje że nie radze sobie z tym psychicznie.
ma ktoś może jakieś rady? czy najlepszym rozwiązaniem bedzie powiedzenie jej że raczej nam nie wyjdzi, że powinna sobie znaleść kogoś lepszego/normalniejszego.
w żaden sposób nie chce jej skrzywdzić ale ciężko jest ze sobą wygrać.
s1a3p1a1
Pobudzony intro
Posty: 147
Rejestracja: 10 lut 2018, 4:05
Płeć: nieokreślona

Re: jak nie zawieść dziewczyny która mi sie podoba??

Post autor: s1a3p1a1 »

Zdaję się, że to wszystko owoc tego dobrobytu, który przyszedł z zachodu i namieszał ludziom w głowach. Czego ludziska tak bardzo chcą się idealizować? UBolek powiedział jedną mądrą rzecz swojego czasu: "róbta, co chceta". No, może za wyjątkiem dzieci, gdyż do rodzicielstwa to raczej trzeba dorosnąć.

Na twoim miejscu nigdy bym nie zadawał takich pytań w sieci. Nigdy. Lepiej jest być sobą, niż grać kogoś, kim się nie jest, w imię śmiesznych standardów rodem z małego ekranu. Zamiast rejestrować się na randomowym forum i szukać oparcia w gallach anonimach, sugerowałbym spróbować tego samego pośród bliskich - szczególnie partnerki. Masz świetną okazję, aby pokazać kim jesteś, ale to wymaga wyłączenia komputera, który zawsze fałszował obraz. Nikt za ciebie doświadczenia farmił nie będzie. Ty, twoja szczerość i przyszłość. Albo ma się zęby, albo się ląduje między zębami.
Awatar użytkownika
itari
Introwertyk
Posty: 68
Rejestracja: 09 maja 2018, 11:56
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w7
MBTI: INTP-T
Lokalizacja: BB

Re: jak nie zawieść dziewczyny która mi sie podoba??

Post autor: itari »

Potrzebujesz zaakceptować siebie i polubić tą osobę którą jesteś. Nie patrz na innych, nie naśladuj, nie podziwiaj i nie zazdrość. Bądź sobą i nie wstydź się tego, bo przecież chcesz przyciągać ludzi do siebie za to jakim jesteś naprawdę niż za to jaką osobę grasz prawda? A w byciu w związku szczerość i nieskrępowanie to podstawa. Skoro już Cię "dorwała" to znaczy, że widzi w Tobie interesującą osobę mimo tej otoczki jaką próbujesz zrobić. Nie kombinuj, nie wydziwiaj tylko otwórz się przed nią, powiedz szczerze co czujesz, czego pragniesz i z czym masz problemy. Jeżeli coś do Ciebie czuje i zależy jej na Tobie to zrozumie, wesprze i będzie wdzięczna za zaufanie co was z pewnością zbliży do siebie. A tymi problemami w namiocie się tak nie przejmuj, to tylko przez stres poza tym wszystko w porządku jest z... no wiesz :D.
"Wolę być prawdziwym dla siebie, nawet jeśli grozi to narażeniem się na kpinę innych ludzi, niż być dla siebie fałszywym i narazić się na własną odrazę." - Frederick Douglass
tiovo
Introrodek
Posty: 18
Rejestracja: 02 kwie 2018, 0:43
Płeć: mężczyzna

Re: jak nie zawieść dziewczyny która mi sie podoba??

Post autor: tiovo »

No wiesz, mnie się wydaje, że skoro dziewczyna Cię lubi, chce z Tobą rozmawiać i się spotykać, to wcale nie uważa, że masz "zjebany charakter" i że jej pasujesz mimo tych wszystkich cech, które mogą się nie podobać Tobie (kiedy sam się oceniasz). Nie każda kobieta chce się spotykać z samcem alfa i są też takie, które lubią "otwierać" chłopaków (jakkolwiek to brzmi). Więc jeśli ona Ci daje czas na rozwój tej znajomości, to doceń to, że jest wrażliwa na Twój charakter i próbuj się z nią spotykać dalej, tym bardziej że - jak piszesz - jest w Twoim typie. Takie jest moje zdanie...;)
ODPOWIEDZ