Silna wola

Tutaj możemy zadać pytanie dotyczące konkretnego problemu związanego mniej lub bardziej z introwertyzmem naszym lub innych, poprosić o pomoc, rady, wskazówki.
Alexielek
Introrodek
Posty: 19
Rejestracja: 03 sty 2012, 3:02
Płeć: nieokreślona

Re: Silna wola

Post autor: Alexielek »

Tak silnych leków nikt by mi nie dał na depresję. Przynajmniej nie tu gdzie mieszkam. Wbrew pozorom wcale lekarzom nie paliło się do tego. Coś tam mi dawali na tzw. wesołość, bo sama chciałam, ale w gruncie rzeczy uważali, że nie nadaję się do leczenia farmakologicznego. Więc nie były to na pewno jakieś duże dawki.
Awatar użytkownika
Akolita
Krypto-Extra
Posty: 756
Rejestracja: 01 sie 2008, 18:02
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Łódź/Włocławek

Re: Silna wola

Post autor: Akolita »

Rozumiem... na mnie takie ogólnodostępne leki typu Persen i Valused też nic nie pomagały. Mogłam zeżreć 8 tabletek, zamiast dwóch a i tak nie pomagały ani w zaśnięciu, ani w uspokojeniu stresu.
Mówi, że nigdy nie śpi. Że nigdy nie umrze. Dyga przed skrzypkami, pląsa do tyłu, odrzuca głowę, parska głębokim gardłowym śmiechem i jest wielkim ulubieńcem, ten sędzia. Wachluje się kapeluszem, a księżycowa kopuła jego czaszki sunie blada pod światłami, on zaś obraca się, przejmuje skrzypki, wiruje w piruecie, wykonuje jedno pas, dwa pas, tańcząc i grając jednocześnie. Nigdy nie śpi. Mówi, że nigdy nie umrze. Tańczy w świetle i cieniu i jest wielkim ulubieńcem. Nigdy nie śpi, ten sędzia. Tańczy i tańczy. Mówi, że nigdy nie umrze.”
Alexielek
Introrodek
Posty: 19
Rejestracja: 03 sty 2012, 3:02
Płeć: nieokreślona

Re: Silna wola

Post autor: Alexielek »

Kiedyś nawet obowiązki mnie nie motywowały, a dzisiaj proszę bardzo. Nawet wybrałam się w dane miejsce rowerem a nie busem, że też mi się chciało, hehe. Może ta wola zaczyna się we mnie kształtować? Ale coś mi się zdaje, że to tylko takie pojęcie, jak dusza. Istnieje takie słowo, ale czy sama dusza...?
Awatar użytkownika
cityCAT
Pobudzony intro
Posty: 171
Rejestracja: 02 kwie 2011, 23:02
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Śląsk

Re: Silna wola

Post autor: cityCAT »

Dobry psychiatra powinien dotrzeć do przyczyn(y) takiego stanu rzeczy (zaburzeń) i rozwalić system od środka.
Actually, I CAN
Awatar użytkownika
K-PAX
Introwertyk
Posty: 81
Rejestracja: 08 lis 2010, 16:06
Płeć: nieokreślona

Re: Silna wola

Post autor: K-PAX »

cityCAT pisze:Dobry psychiatra powinien dotrzeć do przyczyn(y) takiego stanu rzeczy (zaburzeń) i rozwalić system od środka.
Ano właśnie, a jak nie, to zmień psychiatrę :P

Przypadek Alexielek zakrawa w jakimś stopniu o zaburzenia afektywne dwubiegunowe i pewnie dostawała leki normotymiczne stabilizujące nastrój, a te trochę ciężej przedawkować.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Zaburzenia ... ubiegunowe
INTJ, 5w4
Alexielek
Introrodek
Posty: 19
Rejestracja: 03 sty 2012, 3:02
Płeć: nieokreślona

Re: Silna wola

Post autor: Alexielek »

K-PAX jestem człowiekiem, a nie jakimś przypadkiem i kimś, kto jest na tym forum, więc proszę, nie pisz o mnie w trzeciej osobie.
Awatar użytkownika
SardonicAlly
Pobudzony intro
Posty: 166
Rejestracja: 05 gru 2011, 23:33
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: okolice Krakowa. niezbyt bliskie

Re: Silna wola

Post autor: SardonicAlly »

Ależ, chyba nima się o co jeżyć. Przecież to tylko sformułowanie, ot, figura stylistyczna z medycznej terminologii. Wybierając się z taką czy inną dolegliwością do naszej nieocenionej służby zdrowia chcąc - nie chcąc stajemy się przypadkiem w kartotece, którego jedyną istotną cechą jest dana dolegliwość. Skoro już rozmawiamy o depresji, psychologach psychiatrach, aet caetera, to czemu nie używać medycznej terminologii, hmm?
"The power of accurate observation is called cynicism by those who have not got it." Rest assured I've got it in abundance ;P

5w4, prone to procrastination
ISTP Craftsman I=89% S=79% T=89% P=58%
Awatar użytkownika
K-PAX
Introwertyk
Posty: 81
Rejestracja: 08 lis 2010, 16:06
Płeć: nieokreślona

Re: Silna wola

Post autor: K-PAX »

Alexielek pisze:K-PAX jestem człowiekiem, a nie jakimś przypadkiem i kimś, kto jest na tym forum, więc proszę, nie pisz o mnie w trzeciej osobie.
Przepraszam, w internecie czasem o tym zapominam...
INTJ, 5w4
str8man
Intronek
Posty: 27
Rejestracja: 25 lis 2012, 22:20
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Wadowice

Re: Silna wola

Post autor: str8man »

Przestań piertolić i weź się rusz :)
5 w 4 / ASSAQ
Awatar użytkownika
Shamicki
Introwertyk
Posty: 119
Rejestracja: 30 lip 2008, 2:07
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w6
MBTI: INTJ

Re: Silna wola

Post autor: Shamicki »

Z silną wolą jest tak że po pokonaniu trudnych momentów staje się silniejsza. Sam proces/sposób pokonywania tych momentów jest właściwie dla każdego inny...
str8man pisze:Przestań piertolić i weź się rusz :)
I to jest jakaś myśl :P
Człowiek tworzy jakąś rzeczywistość, a potem staje się jej ofiarą.
Awatar użytkownika
degieb
Pobudzony intro
Posty: 126
Rejestracja: 13 gru 2012, 21:18
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: B(rz)ydgoszcz
Kontakt:

Re: Silna wola

Post autor: degieb »

Shamicki pisze:Z silną wolą jest tak że po pokonaniu trudnych momentów staje się silniejsza. Sam proces/sposób pokonywania tych momentów jest właściwie dla każdego inny...
str8man pisze:Przestań piertolić i weź się rusz :)
I to jest jakaś myśl :P
Zgadzam się :mrgreen:
Mhm.
ODPOWIEDZ