Gdyby dziś był ostatni dzień Twojego życia, jakbyś chciał/ła go spędzić ? Jakich uczuć doświadczyć ?

Gry, quizy, humor i co tylko chcecie. Enjoy.
Awatar użytkownika
Nocnik
Pobudzony intro
Posty: 153
Rejestracja: 15 kwie 2017, 19:14
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Podhale

Gdyby dziś był ostatni dzień Twojego życia, jakbyś chciał/ła go spędzić ? Jakich uczuć doświadczyć ?

Post autor: Nocnik »

Większość dnia poświęciłbym na kontakt z naturą, część dnia na podziękowanie tym osobom którzy byli ważni w życiu, a resztę pędząc przed siebie motocyklem. Na koniec duże dawki meskaliny, LSD itp. w połączeniu z słuchaniem "Tybetańskiej księgi umarłych".

Z uczuć to wewnętrzny spokój oraz "zanurzenie się" w 100% w tym co się dzieje chwila po chwili.
„Ciekawym paradoksem jest to, że kiedy akceptuję się takim, jakim jestem, wtedy mogę się zmieniać” Carl Rogers

Overthinking Kills Your Happiness.
Awatar użytkownika
Hazaks
Introwertyk
Posty: 101
Rejestracja: 10 gru 2017, 12:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INTP

Re: Gdyby dziś był ostatni dzień Twojego życia, jakbyś chciał/ła go spędzić ? Jakich uczuć doświadczyć ?

Post autor: Hazaks »

Skoczyłbym że spadochronem, najlepiej na Islandię, trochę bym pozwiedzał, może komuś podziękował, komuś wygarnął, a potem w jakimś ładnym hotelu z widokiem na morze przedawkował tabletki nasenne.

Chyba nie chciałbym czyć nic, po prostu być tu i teraz i cieszyć się pięknem świata.
WOW! Mogę tu wpisać co tylko chcę! Nie będę odostawał od innych, umieszczę tu jakieś nadęte filozoficzne sentencje :mrgreen:

"Quidquid Latine dictum sit, altum videtur" brzmi mądrze nieprawdaż? :D

"Przyczyna wszystkich ludzkich problemów jest jedna... Urodzili się" - Ja, wymyśliłem to przed chwilą :P
Awatar użytkownika
Nathas
Rozkręcony intro
Posty: 292
Rejestracja: 08 paź 2017, 21:37
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: ISTJ
Lokalizacja: lubuskie

Re: Gdyby dziś był ostatni dzień Twojego życia, jakbyś chciał/ła go spędzić ? Jakich uczuć doświadczyć ?

Post autor: Nathas »

Hazaks pisze: 18 kwie 2018, 14:26 [...]przedawkował tabletki nasenne[...]
Wiesz, że dziś umrzesz, a mimo tego strzelasz samobója - cóż za szatański plan milordzie! ;>

Wydałbym kasę na sex i może trochę drugs, gdybym kogoś szczerze nienawidził to kupiłbym gnata i wyrwał chwasta.
Chociaż może byłoby mi szkoda ostatnich chwil, by tracić je na podludzi. Pozostanę więc przy uciechach cielesnych.
..:: Nie zmusisz nikogo żeby cię pokochał, ale zawsze możesz zamknąć go w piwnicy, żeby rozwinął się u niego syndrom sztokholmski ::..
Awatar użytkownika
jubei
Intromajster
Posty: 527
Rejestracja: 22 lut 2008, 11:27
Płeć: mężczyzna

Re: Gdyby dziś był ostatni dzień Twojego życia, jakbyś chciał/ła go spędzić ? Jakich uczuć doświadczyć ?

Post autor: jubei »

Coś jw. Wydać wszystkie pieniądze na hulakę. Resztę rozdać.

Może zostawić coś po sobie, tylko co? Na razie jeszcze nie wiem. Najniższy instynkt mi podpowiada, że setkę dzieci.
"Life is so unnecessary"
Awatar użytkownika
mstrzelkowski
Introrodek
Posty: 11
Rejestracja: 16 gru 2018, 22:28
Płeć: mężczyzna
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Starogard Gdański

Re: Gdyby dziś był ostatni dzień Twojego życia, jakbyś chciał/ła go spędzić ? Jakich uczuć doświadczyć ?

Post autor: mstrzelkowski »

Ja oddał bym się medytacji i kontemplował marność życia.
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Gdyby dziś był ostatni dzień Twojego życia, jakbyś chciał/ła go spędzić ? Jakich uczuć doświadczyć ?

Post autor: highwind »

To zależy dlaczego byłby ostatnim. Bo jestem chory i umieram? Czy może w Ziemię akurat ma walnąć asteroida?

Pewnie zadzwoniłbym do pewnej osoby i powiedziałbym jej o tym, co naprawdę czuję. Chyba też spróbowałbym się wyspowiadać. A potem włączyłbym jakąś muzę i pooglądał stare zdjęcia.
Awatar użytkownika
Skryty
Pobudzony intro
Posty: 167
Rejestracja: 05 maja 2018, 19:36
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTJ

Re: Gdyby dziś był ostatni dzień Twojego życia, jakbyś chciał/ła go spędzić ? Jakich uczuć doświadczyć ?

Post autor: Skryty »

Ogólnie to trudno jest przewidzieć przyszłość, więc o tym ostatnim swoim dniu pewnie bym się dowiedział już po fakcie, jakbym opuszczał swoje ciało, no chyba że byłbym poważnie chory i każdy dzień traktował bym jako ostatni, ale wtedy za wielkiego wyboru się już nie ma bo zwykle z boku nie można się już ruszać, jeść, mówić, a nawet myśleć trzeźwo. Tak przynajmniej jest w przypadku raka. Więc to pytanie jest trochę dziwne jak dla mnie. Ewentualnie wiedziałbym że zaraz umrę z innego powodu, ale nawet wtedy nie ma się wielkiego wyboru co chce się robić, bo czekając na egzekucję, czy będąc otrutym cykutą, nie ma się za wielkiego pola manewru, można co najwyżej porozmawiać z kimś bliskim i to nie zawsze i zjeść ostatni posiłek. A w ostatniej możliwej sytuacji zakładam że miałbym już wszystko w pewien sposób zrobione i co najwyżej siedziałbym już tylko, opanowując się nieco przed strzeleniem sobie w głowę
Lepiej się zastanowić, ci chciałoby się zrobić przed śmiercią, a takich rzeczy mam sporo.
Awatar użytkownika
rael
Stały bywalec
Posty: 183
Rejestracja: 22 kwie 2018, 20:39
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gdyby dziś był ostatni dzień Twojego życia, jakbyś chciał/ła go spędzić ? Jakich uczuć doświadczyć ?

Post autor: rael »

Nie wiem co bym zrobił. Zupełnie szczerze. Pewnie pierwsze co bym poczuł to przerażenie. Jest tyle rzeczy, które nie widziałem. Celów, które chciałbym zrealizować. Marzeń, które pozostałyby niespełnione.

Wtedy to wszystko poszłoby w odstawkę. Zamiast tego pewnie pożegnałbym się z rodziną i przyjaciółmi. Skontaktowałbym się też z pewną osobą i powiedział jej co dokładnie wobec niej czuję. Wiem tylko tyle, że chciałbym wtedy spędzić ten ostatni dzień w jej towarzystwie.
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2119
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Gdyby dziś był ostatni dzień Twojego życia, jakbyś chciał/ła go spędzić ? Jakich uczuć doświadczyć ?

Post autor: Drim »

Wiecie co, tak na dobrą sprawę to miałem dobre życie.
Pewnie po prostu wezmę sobie pifko i popatrzę jak kończy się świat.
W sumie robię to każdego dnia.
Cześć ziemia! Dzięki za powietrze i inne bzdety!

<Futurama>

Wyznawanie uczuć wydaje mi się durne. W sumie nigdy nie byłem zbyt uczuciowym typem. Po co? To tylko skomplikuje życie tej drugiej osoby, o ile skomplikuje bo może mieć przecież totalną zlewkę na to. Wydanie oszczędności na hulaszczy tryb życia, przynajmniej ostatni dzień? Nigdy nie byłem imprezowym typem, pewnie znudziłoby mi się po godzinie. Tak samo robienie ulubionej rzeczy: nuda, nuda!
nietota
Pobudzony intro
Posty: 131
Rejestracja: 02 sie 2018, 21:15
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP

Re: Gdyby dziś był ostatni dzień Twojego życia, jakbyś chciał/ła go spędzić ? Jakich uczuć doświadczyć ?

Post autor: nietota »

Zrobiłabym porządek na dysku i w papierach. Wyznaczyła spadkobierców i opiekuna kota. Usmażyłabym sobie frytki i spędziła resztę dnia, bezskutecznie próbując zdecydować, który film obejrzeć (zazdroszczę tamtej dziewczynce z Lobstera decyzyjności).
Awatar użytkownika
Skryty
Pobudzony intro
Posty: 167
Rejestracja: 05 maja 2018, 19:36
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTJ

Re: Gdyby dziś był ostatni dzień Twojego życia, jakbyś chciał/ła go spędzić ? Jakich uczuć doświadczyć ?

Post autor: Skryty »

A kto ci usunie historie przeglądania? 😉🤣
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Gdyby dziś był ostatni dzień Twojego życia, jakbyś chciał/ła go spędzić ? Jakich uczuć doświadczyć ?

Post autor: highwind »

Ostatnio zastanawiałem się, czy istnieją już jakieś usługi, które umożliwiają zapisanie gdzieś cyfrowych danych w formie takiej kapsuły czasu naszego bytowania tutaj. Żeby potem ewentualni potomkowie, czy choćby dowolni ciekawscy mogli sobie zobaczyć jak wyglądał nasz cyfrowy ślad za życia.
nietota
Pobudzony intro
Posty: 131
Rejestracja: 02 sie 2018, 21:15
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP

Re: Gdyby dziś był ostatni dzień Twojego życia, jakbyś chciał/ła go spędzić ? Jakich uczuć doświadczyć ?

Post autor: nietota »

Historia przeglądania i "bytności tutaj" w formie kapsuły? Fajny pomysł, tylko kto by to później chciał oglądać? Wokół jest tylu żywych ludzi z ich mikrokosmosami, historiami przeglądania i w ogóle bytowania na tym łez padole, ludzi, którymi można by się zaciekawić i zachwycić, a jednak nam się nie chce, siedzimy w swoich dziuplach i mamy resztę świata gdzieś. Ewentualnie do jakichś przeprowadzanych za sto lat badań statystycznych o pionierach przestrzeni cyfrowej - to tak.
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Gdyby dziś był ostatni dzień Twojego życia, jakbyś chciał/ła go spędzić ? Jakich uczuć doświadczyć ?

Post autor: highwind »

Przykładowo, jeśli chodzi o mnie, to nigdy nie miałem jednego z dziadków. Zmarł krótko przed moim narodzeniem i znam go tylko z opowiadań i starych, czarno-białych zdjęć. Chętnie bym dowiedział się o nim więcej. I teraz, przekładając to uczucie na dzisiejszą technologię, przyszło mi do głowy to, co opisałem w poprzednim poście.
Camellia
Introrodek
Posty: 12
Rejestracja: 15 kwie 2019, 10:57
Płeć: kobieta

Re: Gdyby dziś był ostatni dzień Twojego życia, jakbyś chciał/ła go spędzić ? Jakich uczuć doświadczyć ?

Post autor: Camellia »

Zrobiłabym mnóstwo rzeczy, które robię w moje jasne dni.
A potem wyszłabym na ulicę. Ilu ludzi, ilu ludzi. Podśpiewywałabym Beatelsów.
To byłby ładny sztylet. Prosty, ale ładny. Płynnie przeszywa tkaninę, zatrzymuje się pomiędzy żebrami. Pasuje idelanie. To wszystko tak naturalne, nikt się nie dziwi. Ktoś może krzyknie, ale zaraz. Nie teraz, kiedy jeszcze stoję. Bo stoję chwilkę; spoglądam jeszcze na mordercę - jaki oryginalny profil! Gdybym miała więcej czasu, namalowałabym jego portert. Tak, tylu obrazów nie zdążyłam... Może kiedyś. Teraz zmierzcha. Powieki zaczynają ciążyć jak ołowiane kurtyny.
Jai Guru Deva, Om
Nothing's gonna change my world
Nothing's gonna change my world
Nothing's gonna change my world
Nothing's gonna change my world
Królikom potrzeba godności, a przede wszystkim zgody na swój los.
ODPOWIEDZ