Test: kim jesteś w The Song of Ice and Fire? (eng)?

Gry, quizy, humor i co tylko chcecie. Enjoy.
Awatar użytkownika
SardonicAlly
Pobudzony intro
Posty: 166
Rejestracja: 05 gru 2011, 23:33
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: okolice Krakowa. niezbyt bliskie

Test: kim jesteś w The Song of Ice and Fire? (eng)?

Post autor: SardonicAlly »

Przeglądając forum trafiłam na paru pożeraczy książek fantasy. Ja może do pożeraczy w ścisłym tego słowa znaczeniu się nie zaliczam, ale przeczytałam sporo książek "klasyków" (Tolkien, Pratchett, G.R.R. Martin, Sapkowski, Zajdel) i właśnie G.R.R. Martin i jego seria najbardziej przypadła mi do gustu. A już zwłaszcza sposób, w jaki kreuje swoich bohaterów - nawet najgorszy s**syn ma jakies "redeeming qualities" które sprawiają ze ciężko się z nimi rozstać, kiedy G.R.R. decyduje się ich wykończyć.

Taki oto teścik znalazłam właśnie na dziwacznej stronie z mnóstwem mniej lub bardziej szurniętych testów. To wygląda na jakiś dating site, ale do zrobienia testu nie trzeba się nigdzie rejestrować, na koniec klika się po prostu w niebieskie "show my results" pomijając wstawianie danych. Test nie wymaga wcale znajomości treści książek, i wydaje mi się zdumiewająco akuratny. W zależności od nastroju, mój wynik testu to
Tyrion Lannister lub Petyr Baelish, w zasadzie jestem kombinacją tychże dwóch - jeśliby wyrzucić ambicję i romantyzm:P

To tak, jakby sie komuś nudziło ;). Rzecz jasna, nie jest to żaden profesjonalny test, ale można się co nieco dowiedzieć o swojej osobowości - jeśli się zdarzy, że mamy sporo cech wspólnych z którymś z bohaterów.

Link do testu:
http://www.okcupid.com/tests/the-song-o ... ality-test

Pewnie, jak na tró introwertyków przystało, nikt się nie przyzna, co mu wyszło w teście :P
"The power of accurate observation is called cynicism by those who have not got it." Rest assured I've got it in abundance ;P

5w4, prone to procrastination
ISTP Craftsman I=89% S=79% T=89% P=58%
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Test: kim jesteś w The Song of Ice and Fire? (eng)?

Post autor: highwind »

Uwielbiam tę sagę, chociaż zainteresowałem się nią dopiero po obejrzeniu serialu. Po tym od razu dorwałem sześć tomów i pochłonąłem je w jednym ciągu :) Ale "Tańca ze smokami" nie miałem okazji jeszcze sprawdzić.

Żeby poznać wyniki testu trzeba być zarejestrowanym na portalu? Bo wypełniłem całość, na trzeciej stronie lekko już poirytowany, że to takie długie, i w końcu poproszono mnie o maila, login, hasło... Zrezygnowałem :P Typuję, że zostałbym Jonem Snow ;)
Awatar użytkownika
SardonicAlly
Pobudzony intro
Posty: 166
Rejestracja: 05 gru 2011, 23:33
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: okolice Krakowa. niezbyt bliskie

Re: Test: kim jesteś w The Song of Ice and Fire? (eng)?

Post autor: SardonicAlly »

To wygląda na jakiś dating site, ale do zrobienia testu nie trzeba się nigdzie rejestrować, na koniec klika się po prostu w niebieskie "show my results" pomijając wstawianie danych
albo od wczoraj coś zmienili, albo ta strona traktuje mnie preferencyjnie, od innych wymagając rejestracji :P
"The power of accurate observation is called cynicism by those who have not got it." Rest assured I've got it in abundance ;P

5w4, prone to procrastination
ISTP Craftsman I=89% S=79% T=89% P=58%
Awatar użytkownika
Padre
IntroManiak
Posty: 627
Rejestracja: 07 wrz 2010, 15:34
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Kraina Deszczowcow
Kontakt:

Re: Test: kim jesteś w The Song of Ice and Fire? (eng)?

Post autor: Padre »

SardonicAlly pisze:albo od wczoraj coś zmienili, albo ta strona traktuje mnie preferencyjnie, od innych wymagając rejestracji :P
E, nie trzeba było. Za to sam test mnie z deczka wkurzył, bo jeśli nie gram w piłkę czy tenis czy inny sport zespołowy to co? Test wydaje się opierać mocno na wynikach aktywności sportowej, a o rowerze nie słyszeli :evil:
I explore the frontiers of safety! I laugh at danger, from a distance, and quietly, so as not to get all worked up.
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Test: kim jesteś w The Song of Ice and Fire? (eng)?

Post autor: highwind »

OK, udało się :)
Jestem więc Eddard Stark.
Oraz: "You are also similar to Catelyn Stark and Brienne of Tarth. Your polar opposite is Euron Greyjoy".

Fajny test :)
Also known as Ned, you are a pillar of morality in a corrupt world. No matter what kind of people or situations you encounter, your sense of honor remains as strong as it can possibly be. You are rather introverted, but you are deeply caring person when it comes to your family and friends. You are forthright and often disgusted by people who are sneaky, deceitful and manipulative. You are serious, reserved, and righteous.
Awatar użytkownika
SardonicAlly
Pobudzony intro
Posty: 166
Rejestracja: 05 gru 2011, 23:33
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: okolice Krakowa. niezbyt bliskie

Re: Test: kim jesteś w The Song of Ice and Fire? (eng)?

Post autor: SardonicAlly »

Padre: sport to sport, zespołowy czy pojedynczy, rzeczywistość można lekko nagiąć. To kim jesteś? :P

Highwind: eh, honorowy i prawomyślny człowiek. Uważaj na siebie :P A tu parę moich ulubionych cytatów z "tobą" w roli głównej, tak do przemyślenia:

You wear your honor like a suit of armor, Stark. You think it keeps you safe, but all it does is weigh you down and make it hard for you to move.
Eddard (XIII)—Lord Petyr Baelish

“You are an honest and honorable man, Lord Eddard. Ofttimes I forget that. I have met so few of them in my life.” He glanced around the cell. “When I see what honesty and honor have won you, I understand why.”
Eddard (XIV)—Lord Varys

There is no creature on earth half so terrifying as a truly just man.
Eddard (XIV)—Lord Varys
"The power of accurate observation is called cynicism by those who have not got it." Rest assured I've got it in abundance ;P

5w4, prone to procrastination
ISTP Craftsman I=89% S=79% T=89% P=58%
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Test: kim jesteś w The Song of Ice and Fire? (eng)?

Post autor: highwind »

SardonicAlly pisze:eh, honorowy i prawomyślny człowiek. Uważaj na siebie
Pamiętam jak skończył Ed, pamiętam ;) Ale nie było mi go żal. Czułem dumę, przyglądając się jego końcowi ;)
Co do cytatów to obawiam się, że nie podołałbym pochłonięciu wersji anglojęzycznej sagi (pomimo że te przytoczone są dosyć proste). Zbyt dużo wysiłku by mnie to kosztowało. Chociaż ostatnio w Empiku widziałem tylko anglojęzyczne egzemplarze. Może się skuszę na "A Dance with Dragons".
Awatar użytkownika
SardonicAlly
Pobudzony intro
Posty: 166
Rejestracja: 05 gru 2011, 23:33
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: okolice Krakowa. niezbyt bliskie

Re: Test: kim jesteś w The Song of Ice and Fire? (eng)?

Post autor: SardonicAlly »

Spróbuj po angielsku, bez porównania lepsze :) Ile humoru oni zabili w tłumaczeniu, to szlag człowieka trafia patrzeć. Fakt, niektóre kawałki sa nieprzetłumaczalne, ale i tak moim zdaniem słabo to wypadło.
Ale nie było mi go żal. Czułem dumę, przyglądając się jego końcowi ;)
Mnie też, nie powiem żeby było żal. Ale, cholera, taki niegłupi człowiek, żeby przez bzdurne pojęcie o miłosierdziu i polityczną krótkowzroczność i lekceważenie przeciwnika (Cersei) zmarnować sobie nie tylko karierę, ale i życie? Wrr, przez większość czasu miałam ochotę kopnąć gościa w kostkę żeby się ogarnął.
"The power of accurate observation is called cynicism by those who have not got it." Rest assured I've got it in abundance ;P

5w4, prone to procrastination
ISTP Craftsman I=89% S=79% T=89% P=58%
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Test: kim jesteś w The Song of Ice and Fire? (eng)?

Post autor: highwind »

SardonicAlly pisze:Spróbuj po angielsku, bez porównania lepsze :) Ile humoru oni zabili w tłumaczeniu, to szlag człowieka trafia patrzeć.
Dobra, przekonałaś mnie :P Po weekendzie kupuję tom 7 :D
SardonicAlly pisze:Wrr, przez większość czasu miałam ochotę kopnąć gościa w kostkę żeby się ogarnął.
Ja przez większość czasu miałem ochotę kopnąć Martina. Sukinsyn ma dziwną tendencję uśmiercania "najczystszych" bohaterów.
Awatar użytkownika
Akolita
Krypto-Extra
Posty: 756
Rejestracja: 01 sie 2008, 18:02
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Łódź/Włocławek

Re: Test: kim jesteś w The Song of Ice and Fire? (eng)?

Post autor: Akolita »

Jestem Theonem Greyjoyem. A byłam prawie pewna, że wykapany ze mnie Tyrion Lannister. :D
Mówi, że nigdy nie śpi. Że nigdy nie umrze. Dyga przed skrzypkami, pląsa do tyłu, odrzuca głowę, parska głębokim gardłowym śmiechem i jest wielkim ulubieńcem, ten sędzia. Wachluje się kapeluszem, a księżycowa kopuła jego czaszki sunie blada pod światłami, on zaś obraca się, przejmuje skrzypki, wiruje w piruecie, wykonuje jedno pas, dwa pas, tańcząc i grając jednocześnie. Nigdy nie śpi. Mówi, że nigdy nie umrze. Tańczy w świetle i cieniu i jest wielkim ulubieńcem. Nigdy nie śpi, ten sędzia. Tańczy i tańczy. Mówi, że nigdy nie umrze.”
Awatar użytkownika
Fist
Introwertyk
Posty: 118
Rejestracja: 04 wrz 2011, 19:47
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Rumia, Pomorze

Re: Test: kim jesteś w The Song of Ice and Fire? (eng)?

Post autor: Fist »

Bran Stark. Szczerze mówiąc, spodziewałem się :wink:
Schmalzler
Introwertyk
Posty: 121
Rejestracja: 25 maja 2011, 17:36
Płeć: nieokreślona

Re: Test: kim jesteś w The Song of Ice and Fire? (eng)?

Post autor: Schmalzler »

Sansa Stark? U kiddin me?!

http://www.okcupid.com/results/the-song ... egrity=170

E-e. Ni w cholerę.
Keep talking, I'm diagnosing you.
Awatar użytkownika
Akolita
Krypto-Extra
Posty: 756
Rejestracja: 01 sie 2008, 18:02
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Łódź/Włocławek

Re: Test: kim jesteś w The Song of Ice and Fire? (eng)?

Post autor: Akolita »

Schmalzler pisze:Sansa Stark? U kiddin me?!
E-e. Ni w cholerę.
Gupi test, ja też nie mam w sobie cech Greyjoya. :D
Mówi, że nigdy nie śpi. Że nigdy nie umrze. Dyga przed skrzypkami, pląsa do tyłu, odrzuca głowę, parska głębokim gardłowym śmiechem i jest wielkim ulubieńcem, ten sędzia. Wachluje się kapeluszem, a księżycowa kopuła jego czaszki sunie blada pod światłami, on zaś obraca się, przejmuje skrzypki, wiruje w piruecie, wykonuje jedno pas, dwa pas, tańcząc i grając jednocześnie. Nigdy nie śpi. Mówi, że nigdy nie umrze. Tańczy w świetle i cieniu i jest wielkim ulubieńcem. Nigdy nie śpi, ten sędzia. Tańczy i tańczy. Mówi, że nigdy nie umrze.”
Awatar użytkownika
Shamicki
Introwertyk
Posty: 119
Rejestracja: 30 lip 2008, 2:07
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w6
MBTI: INTJ

Re: Test: kim jesteś w The Song of Ice and Fire? (eng)?

Post autor: Shamicki »

A mi wyszedł Eddard Stark i poprawnie :)
Człowiek tworzy jakąś rzeczywistość, a potem staje się jej ofiarą.
Awatar użytkownika
lea
Rozkręcony intro
Posty: 332
Rejestracja: 07 sty 2013, 7:26
Płeć: nieokreślona
Enneagram: 0w0
MBTI: CATS

Re: Test: kim jesteś w The Song of Ice and Fire? (eng)?

Post autor: lea »

Nie działa mi </3
Wyskakuje, że muszę się zarejestrować, ale nie działają wszystkie okna ku temu. Przynajmniej u mnie. Spróbuję raz jeszcze potem.
A póki co, dodatkowo znalazłam inny test: http://www.quizfarm.com/quizzes/new/cos ... r-are-you/ może sobie z ciekawości sprawdzicie, czy na tym teście wyjdzie wam to samo :D

U mnie wyszło:
You Scored as Brandon Stark

You identify with Brandon Stark, the young son of Lord Eddard Stark. You wish you were better than you were, but you still try hard.

Brandon Stark 75%
Daenerys Targaryen 70%
Arya Stark 70%
Brienne of Tarth 65%
Sansa Stark 60%
Tyrion Lannister 55%
Eddard Stark 55%
Catelyn Stark 55%
John Snow 50%
pf... Bran jest dla mnie 'pozytywnie obojętną' postacią. Na innym teście, wyszło mi, o zgrozo, że jestem Sansą. Pytań zawsze jest za mało, przydałby się jakiś mega-dopracowany test, jak już ktoś lubi się w to bawić. Ja nadal nie zgadzam się z wynikami, które mi 'wyskoczyły' ponieważ dobrze wiem, z którymi postaciami utożsamiam się najbardziej [ mogłabym wypracowanie napisać o tym, co mnie łączy z charakteru czy sposobie bycia z tym a z tym ]. wgl moje ciche hobby to zabawa w dopasowywanie poszczególnych bohaterów i ich cech, do moich znajomych, rodziny. Tak, polecam tą rozrywkę, która często łazi mi po łbie, i wlazła wręcz z nawyk. :D < testy w necie to bieda. :mrgreen: >

Schmalzler pisze:Sansa Stark? U kiddin me?!

http://www.okcupid.com/results/the-song ... egrity=170

E-e. Ni w cholerę.
Wszyscy kochają Sansę, jak widzę :mrgreen:
Wygnaj ludzi z twych myśli, niech nic zewnętrznego nie kala twej samotności, błaznom pozostaw troskę o szukanie podobnych im.
Inny cię umniejsza, bo zmusza cię do odgrywania jakiejś roli; ze swego życia usuń gest, ogranicz się do tego, co istotne.
ODPOWIEDZ