Gadki-szmatki i off-topy

Gry, quizy, humor i co tylko chcecie. Enjoy.
Awatar użytkownika
Padre
IntroManiak
Posty: 627
Rejestracja: 07 wrz 2010, 15:34
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Kraina Deszczowcow
Kontakt:

Re: Gadki-szmatki

Post autor: Padre »

Bardzo dziękuję :-/ Przy dowolnym meczu kibicuję Oddziałom Prewencji. Czytałem o rozróbie po meczu, mam nadzieję że mój zespół tylko niebo i ziemię zostawił :evil:
I explore the frontiers of safety! I laugh at danger, from a distance, and quietly, so as not to get all worked up.
Awatar użytkownika
kukurumba
Introwertyk
Posty: 67
Rejestracja: 15 sty 2012, 20:44
Płeć: kobieta
MBTI: INFP
Lokalizacja: śląsk

Re: Gadki-szmatki

Post autor: kukurumba »

Ja tam popieram Szczukę i jestem za pokojem na świecie 8)
Ostatnio zmieniony 13 cze 2012, 15:54 przez kukurumba, łącznie zmieniany 1 raz.
INFP
Awatar użytkownika
Kosa13
Pobudzony intro
Posty: 142
Rejestracja: 15 lut 2012, 20:38
Płeć: mężczyzna
MBTI: INFJ

Re: Gadki-szmatki

Post autor: Kosa13 »

Padre pisze:Bardzo dziękuję :-/ Przy dowolnym meczu kibicuję Oddziałom Prewencji. Czytałem o rozróbie po meczu, mam nadzieję że mój zespół tylko niebo i ziemię zostawił :evil:
Po co przejmować się mniejszością ?
Kiedy wracałem nie byłem świadkiem żadnej rozróby. Przy takim meczu to oczywiste, że będą nieliczne incydenty, nic na to nie poradzisz. Ale to nie jest powód, żeby rezygnować z uczestnictwa w kibicowaniu swojej drużynie :o. Ja też jestem przeciwnikiem takich zachowań, robiłem sobie zdjęcia z kibicami Rosji, można ? Można ! Ale przecież teraz większość ludzi jest przesiąknięte mediami :<.
Awatar użytkownika
Fist
Introwertyk
Posty: 118
Rejestracja: 04 wrz 2011, 19:47
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Rumia, Pomorze

Re: Gadki-szmatki

Post autor: Fist »

Można, Rusy to bracia Słowianie :D Dopóki nie robią kłopotów to u mnie są mile widziani.

W ogóle, gaaaah, Highwind, dałeś do tematu o muzyce utwory z Final Fantasy i teraz żałuję że nie mam konsoli. Draniu Ty :P
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Gadki-szmatki

Post autor: highwind »

Fist pisze:W ogóle, gaaaah, Highwind, dałeś do tematu o muzyce utwory z Final Fantasy i teraz żałuję że nie mam konsoli. Draniu Ty :P
Na mnie to działa za każdym razem. W ogóle, tak się napaliłem na Finale, wrzucając i słuchając wczoraj te kawałki, że dzisiaj odpaliłem FF6 na emulatorze Super Nintendo i przeglądam stare savy. Boże, ileż to wspomnień ;( ;)
Awatar użytkownika
Fist
Introwertyk
Posty: 118
Rejestracja: 04 wrz 2011, 19:47
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Rumia, Pomorze

Re: Gadki-szmatki

Post autor: Fist »

A jest jakaś wersja na PC? Chociaż jednej części? (Najlepiej IX...)
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Gadki-szmatki

Post autor: highwind »

Na PC dedykowane są tylko VII i VIII. Ale w IX można bez problemu zagrać na emulatorze PSone (jak masz silny komputer to i w X i XII pograsz na emulatorze pleja dwójki). W IV, V i VI na emulatorach Super Nintendo. Polecam VI. IMO najlepsza część ;)
Awatar użytkownika
Fist
Introwertyk
Posty: 118
Rejestracja: 04 wrz 2011, 19:47
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Rumia, Pomorze

Re: Gadki-szmatki

Post autor: Fist »

I teraz pluję sobie w brodę, że nie słuchałem jak kumpel-programista mi opowiadał jak się używa emulatorów :evil: . Ma ktoś jakąś instrukcję, najlepiej po polsku, bo angielskiego żargonu technicznego nie łapię? Szukałem już i jakoś nie mogę znaleźć, może mój Google mnie trolluje...
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Gadki-szmatki

Post autor: highwind »

A po co ci do tego instrukcja? Zasysasz, odpalasz i jakoś metodą prób i błędów się uda. Wejdź sobie na kryptę final fantasy (k-ff.com). Tam prawdopodobnie powinieneś znaleźć co i jak. Chyba nawet jest dedykowany emulator, skonfigurowany pod FF9. A przynajmniej było tak parę lat temu ;P A jakbyś chciał zagrać w starsze wersje finali, to odezwij się na PW. Chyba mam gdzieś nawet polską wersję FF6 ;) (oczywiście tłumaczenie amatorskie, ale co tam).
limonka
Introwertyk
Posty: 70
Rejestracja: 30 kwie 2012, 22:55
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INTJ

Re: Gadki-szmatki

Post autor: limonka »

Awatar użytkownika
Inno
Legenda Intro
Posty: 1214
Rejestracja: 01 paź 2008, 18:47
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gadki-szmatki

Post autor: Inno »

limonka pisze:http://tvp.info/informacje/ludzie/swiet ... ch/8250456

Ktoś dzisiaj świętuje? :)
Ja bym mogła, ale nie wiedziałam, że to dziś. Zresztą nie czuję potrzeby, nawet swoje urodziny ledwie obchodzę.

A Ty jesteś leworęczna? :)
Obrazek
limonka
Introwertyk
Posty: 70
Rejestracja: 30 kwie 2012, 22:55
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INTJ

Re: Gadki-szmatki

Post autor: limonka »

Jestem, ale tego typu święta traktuję raczej jako ciekawostkę. Z resztą z czego tu się cieszyć, leworęczna introwertyczka to już chyba poważna odchyłka od normy :P
Awatar użytkownika
Kosa13
Pobudzony intro
Posty: 142
Rejestracja: 15 lut 2012, 20:38
Płeć: mężczyzna
MBTI: INFJ

Re: Gadki-szmatki

Post autor: Kosa13 »

limonka pisze:Jestem, ale tego typu święta traktuję raczej jako ciekawostkę. Z resztą z czego tu się cieszyć, leworęczna introwertyczka to już chyba poważna odchyłka od normy :P
Witam w klubie :D.

Niedługo, no dobra 15 września wybieram się na 17 kolegi, podobno ma byc 20-25 osob ... postanowilem ze sie poswiece i sprobuje. Zyczcie mi powodzenia !
Awatar użytkownika
Shamicki
Introwertyk
Posty: 119
Rejestracja: 30 lip 2008, 2:07
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w6
MBTI: INTJ

Re: Gadki-szmatki

Post autor: Shamicki »

Kosa13 pisze: Niedługo, no dobra 15 września wybieram się na 17 kolegi, podobno ma byc 20-25 osob ... postanowilem ze sie poswiece i sprobuje. Zyczcie mi powodzenia !
Jeżeli chodzi o imprezy z większą liczbą uczestników właściwie nie ma 'złotego środka', to czy będziesz się bawił dobrze czy źle jest losowe, oby los ci sprzyjał, powodzenia :)

Całkiem niedawno zainteresowałem się takim pojęciem jak conatus (wrodzona skłonność rzeczy do przetrwania i ulepszania się. Tą "rzeczą" może być umysł, materia bądź też kombinacja tych dwóch). Idea bardzo przyjemna, dziś już się raczej tego pojęcia nie używa. Zastanawiałem się czemu i pierwszą moją myślą była druga zasada termodynamiki w skrócie mówiąca że świat dąży do chaosu, co kłóci się z conatus. Właściwie jest eksperyment puki co myślowy (według mnie trochę nagięty) którego efektem było by złamanie zasady przy wykorzystaniu stanu splątania. Blebleble nie chcę was zanudzać a więc do rzeczy. Co o tym myślicie, przemawia za wami chaos czy porządek ?
Człowiek tworzy jakąś rzeczywistość, a potem staje się jej ofiarą.
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Gadki-szmatki

Post autor: highwind »

Shamicki pisze: Zastanawiałem się czemu i pierwszą moją myślą była druga zasada termodynamiki w skrócie mówiąca że świat dąży do chaosu, co kłóci się z conatus.
Nie zgodziłbym się z tym chaosem. Owszem, entropia rośnie wraz z zachodzeniem przemian, ale ilekroć oglądałem/słuchałem jakichś wykładów (np. Neil Degrasse Tyson) na temat końca wszechświata, zakładają one śmierć bądź poprzez zatrzymanie wszelkich przemian po osiągnięciu zera bezwzględnego w całym wszechświecie, bądź wyrównanie temperaturowe. Jakby nie patrzeć, będzie to stan idealnej harmonii.

W pierwszym przypadku, jako że wszechświat rozszerza się coraz szybciej, w końcu dojdzie do momentu, w którym odległości między gwiazdami będą zbyt wielkie, aby umożliwić transmisję energii/ciepła i kosmos stopniowo się wychłodzi. W drugim - wiadomo, że wszystkie ciała dążą do uzyskania tej samej temperatury - w końcu do tego dojdzie i jakakolwiek wymiana ciepła będzie niemożliwa (bo braknie delta T).
ODPOWIEDZ