Gadki-szmatki i off-topy

Gry, quizy, humor i co tylko chcecie. Enjoy.
Awatar użytkownika
Merigold
Rozkręcony intro
Posty: 324
Rejestracja: 11 lut 2016, 18:58
Płeć: kobieta

Re: Gadki-szmatki i off-topy

Post autor: Merigold »

Polecam "Pół żartem, pół serio", jeśli nadal potrzebujesz. (;
Awatar użytkownika
wazz
Stały bywalec
Posty: 208
Rejestracja: 27 lip 2016, 0:52
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
Lokalizacja: Kraków

Re: Gadki-szmatki i off-topy

Post autor: wazz »

Każdy tytuł na wagę złota :]
“Never underestimate the power of stupid people in large groups.” G.C.
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Gadki-szmatki i off-topy

Post autor: highwind »

Przed świętami miałem wymianę mebli, przy okazji której wyczyściłem szafki z zalegających gratów. I uzbierała się wielka torba płyt CD/DVD z różnymi filmami, zdjęciami, materiałami z liceum i ze studiów. No i teraz siedzę już trzeci dzień i mozolnie zrzucam to na dyski przenośne (przy okazji obejrzałem ze 20 filmów). Potem mam zamiar te płyty wywalić. Ale tak sobie myślę, co będzie jak mi dysk przenośny padnie? Napawa mnie grozą myśl o potencjalnej utracie tego "dorobku" (4 TB), czy rozstaniu się z kinową biblioteczką, mozolnie budowaną przez lata, zwłaszcza że niektóre pozycje ciężko już znaleźć w necie. Borykał się ktoś z czymś podobnym? xD Jakieś trzymanie plików w chmurze wchodzi w grę? Ale chyba za taką ilość danych trzeba by słono zabulić. Czy może wymieniać dyski przenośne do kilka lat, żeby ustrzec się ich degradacji i ewentualnej utraty danych?
Halp! Anyone?
Awatar użytkownika
Radek
Intronek
Posty: 35
Rejestracja: 27 gru 2016, 17:36
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP

Re: Gadki-szmatki i off-topy

Post autor: Radek »

Może najprościej trzymać kopię tego wszystkiego na drugim dysku/dyskach (i nie w tym samym miejscu jak mówią podstawowe zasady backupów).
Szansa, że obie kopie padną jednocześnie jest bardzo mala. Trochę kosztowne, ale jeśli Ci zależy... ewentualnie trzymaj dodatkową kopię tylko tych rzeczy, których faktycznie nie będziesz w stanie odzyskać, albo byłoby trudno.
Swoją drogą ciekaw jestem co to za filmy, których się już nie znajdzie na internecie.
Chmura przy takiej ilości danych raczej się nie opłaci w dłuższej perspektywie, poza tym pytanie czy masz dostęp do szybkiego uploadu bo trzeba to wszystko też jeszcze tam wrzucić.
I do not fear computers. I fear the lack of them. -- Isaac Asimov
Awatar użytkownika
Gawron
Introwertyk
Posty: 84
Rejestracja: 18 wrz 2016, 2:45
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1
MBTI: INTJ

Re: Gadki-szmatki i off-topy

Post autor: Gawron »

Sam przymierzam się do zarchiwizowania swoich danych, dlatego mam otwartą zakładkę z następującym artykułem: http://www.dobreprogramy.pl/Berion/Jak- ... 63063.html. W moim przypadku są to zdjęcia, notatniki obserwacji terenowych itd., a więc coś, czego w przeciwieństwie do nawet rzadkich filmów praktycznie nie odzyskam (z nielicznymi wyjątkami, które wiszą sobie gdzieś w sieci). Planuję postąpić właśnie tak, jak zasugerował Radek - po prostu skopiować dane na inny dysk.
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Gadki-szmatki i off-topy

Post autor: highwind »

O proszę, bardzo dobry artykuł, zwłaszcza pod względem informacji o nośnikach BD-R i tworzeniu obrazów z danymi naprawczymi. Nie miałem pojęcia że coś takiego istnieje. Chociaż wzmiankują w artykule, że płyty mogą zacząć utleniać (?) się już nawet po pół roku, a ja właśnie zrzucam dane z nośników nierzadko piętnastoletnich. Co do trwałości przenośnych HDD - rzeczywiście zauważam, że mój najstarszy, ok 7 letni Samsung zaczyna się przywieszać i pojawiają się na nim błędy CRC. Planuję go niedługo sformatować i odświeżyć dane, ale nie wiem czy coś to pomoże. Więc chyba po prostu pozapisuję dane na dyskach przenośnych, a te najcenniejsze powrzucam w kilku kopiach na BluRay.
Awatar użytkownika
wazz
Stały bywalec
Posty: 208
Rejestracja: 27 lip 2016, 0:52
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
Lokalizacja: Kraków

Re: Gadki-szmatki i off-topy

Post autor: wazz »

U nas dzień jak co dzień, sąsiedzi wybierają papieża

Obrazek
“Never underestimate the power of stupid people in large groups.” G.C.
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Gadki-szmatki i off-topy

Post autor: Coldman »

Bez czatu to jak bez ręki
Tak dziwnie się aż czuję człowiek
Tu jest jakiś temat do spamu, więc korzystam
StaraDusza

Re: Gadki-szmatki i off-topy

Post autor: StaraDusza »

A już myślałam że tylko ja tak odczuwam. Dobrze że ktoś to napisał pierwszy nie ja.
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Gadki-szmatki i off-topy

Post autor: highwind »

To pierwszy raz od kiedy mam konto, że ni ma czatu.
Awatar użytkownika
Nathas
Rozkręcony intro
Posty: 292
Rejestracja: 08 paź 2017, 21:37
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: ISTJ
Lokalizacja: lubuskie

Re: Gadki-szmatki i off-topy

Post autor: Nathas »

Ochhhhh, mam tak samo, popełnijmy więc zbiorowe bukkake, bo ni ma czatu... ;>
..:: Nie zmusisz nikogo żeby cię pokochał, ale zawsze możesz zamknąć go w piwnicy, żeby rozwinął się u niego syndrom sztokholmski ::..
ODPOWIEDZ