Pisz prawdę

Gry, quizy, humor i co tylko chcecie. Enjoy.
Awatar użytkownika
Faramuszka
Stały bywalec
Posty: 226
Rejestracja: 26 paź 2012, 17:25
Płeć: kobieta

Re: Pisz prawdę

Post autor: Faramuszka »

W sumie niewiele. Nie wiem czy udzielę poprawnej odpowiedzi. Człowieki to jakby nie było zwierzątką są i w odpowiednich warunkach, kiedy do głosu dochodzą te pierwotne instynkty może zachowywać się brutalniej i agresywniej niżby to pierwotnie zakładał, czyli wchodzi coś w stylu bezpośredniego zagrożenia życia, ale wtedy jest to kapkę bezmyślne, instynktowne, pokierowane własnym instynktem przetrwania.

A już lecąc może trochę stereotypem, jako potencjalna matka - zrobić krzywdę potencjalnemu dziecku ^^ chociaż podejrzewam, że myśl o śmierci danego człekowatego byłaby tylko chwilowa - wszak są rzeczy o wiele gorsze od śmierci, które można człowiekowi na tym kamieniu zgotować.

Ode mnie.
1. Pomyśl pytanie.
2. Dlaczego chciałeś/aś je zadać?
Awatar użytkownika
Maksiu
Introwertyk
Posty: 96
Rejestracja: 27 paź 2012, 23:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP
Lokalizacja: Łódź, TM

Re: Pisz prawdę

Post autor: Maksiu »

1. Pytanie: Czy lubisz ciastka?
2. Uzasadnienie: To było pierwsze co przyszło mi do głowy. Mój umysł najpewniej kierował się chęcią jak najbezpieczniejszej odpowiedzi na twoje pytanie bez naruszania mojej prywatności. Często jest tak że wymyślamy pytania bazując na naszej sytuacji, czyli pytamy o to, na co sami mielibyśmy dobrą odpowiedź. Ja chciałem tego uniknąć.

Moje pytanie: Czy lubisz ciastka?
Obrazek
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2681
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Pisz prawdę

Post autor: Coldman »

Tak lubię najbardziej czekoladowe.

Co planujesz w tegoroczne wakacje ?
Awatar użytkownika
Motyla stopa
Introwertyk
Posty: 70
Rejestracja: 13 lis 2015, 20:13
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTJ

Re: Pisz prawdę

Post autor: Motyla stopa »

Do związków osób tej samej płci mam stosunek obojętny. Nie obchodzi mnie kto, co i z kim robi.
Związki homoseksualne są w Polsce LEGALNE (nie są zabronione), nie są natomiast REGULOWANE przez państwo - i bardzo dobrze, nie powinny być.

Co sądzisz o zasadzie "oko za oko, ząb za ząb"? Czy powinna być ona stosowana w prawie karnym? Uzasadnij.
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2139
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Pisz prawdę

Post autor: Drim »

Lol. Dawno nie słyszałem tak durnego pomysłu :D.

Dobra. To anachronizm. Zasądzanie odszkodowań pieniężnych na rzecz poszkodowanego bywa o wiele bardziej skuteczne, leż też nie zawsze bo nie wszyscy dysponują odpowiednim majątkiem aby za swe winy zadośćuczynić, w każdym razie, karanie wymierzaniem krzywdy osobistej może by i przeszło w systemach gdzie jest silny aparat władzy z dosyć dużym autorytetem, tego w Europie nie ma, dlatego pozostaje nam odwołać się do jakże ważnego dla nas, pieniądza.

Podstawą systemu karnego powinna być przede wszystkim nieuchronna kara, a z tym zazwyczaj jest problem, bo wymierzenie kary bardzo często się zawiesza.

Z czego w życiu nie mógłbyś zrezygnować za żadne skarby, taka rzecz którą wiesz że robisz dziś i będziesz robił dalej w wieku 80 lat. Masz po prostu pozytywnego fioła na tym punkcie. Tylko proszę odpowiedź bez: muzyka (wysilić się trochę bardziej, muzyka pewnie 99% osób by powiedziało).
Temudżyn
Intronek
Posty: 41
Rejestracja: 19 sie 2015, 7:25
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTJ

Re: Pisz prawdę

Post autor: Temudżyn »

Granie w gry strategiczne xd. Serio. Po prostu muszę zająć czymś mój umysł. Czym bardziej rozbudowana, nieprzewidywalna i trudna taka gra, tym lepiej.

Gdybyś żył w uniwersum gwiezdnych wojen i zostałbyś potężnym rycerzem jedi, to rozwijałbyś jasną stronę mocy czy ciemną? Tylko nie piszcie odrazu, że jasną bo dobra itp. Zastanówcie się.
Zaprawdę, nie masz nic wstrętniejszego nad monstra owe, naturze przeciwne, wiedźminami zwane, bo są to płody plugawego czarostwa i diabelstwa. Są to łotry bez cnoty, sumienia i skrupułu, istne stwory piekielne, do zabrania jeno zdatne. Nie masz dla takich jak oni między ludźmi poczciwymi miejsca.
A owo Kaer Morhen, gdzie ci bezecni się gnieżdzą, gdzie ohydnych swych praktyk dokonują, starte być musi z powierzchni ziemi, a ślad po nim solą i saletrą posypany.

Anonim, Monstrum albo Wiedźmina opisanie
Awatar użytkownika
Maksiu
Introwertyk
Posty: 96
Rejestracja: 27 paź 2012, 23:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP
Lokalizacja: Łódź, TM

Re: Pisz prawdę

Post autor: Maksiu »

Po wnikliwych przemyśleniach jednak wybrałbym Jasną Stronę. Od zawsze pragnąłem robić to co słuszne. To jedna z głównych sił napędowych mego życia.
Dodatkowo główne idee Ciemnej Strony jak np. czerpanie siły z negatywnych uczuć, są mi obce. Raczej dążę do unikania uniesień i zachowania stoickiego spokoju.
Zdecydowanie Jasna Strona.

Załóżmy, że możesz się przenieść do baśniowej krainy, ale masz bilet w jedną stronę. Musisz zostawić całe dotychczasowe życie, rodzinę, przyjaciół, bez pożegnania.
Jak by musiała wyglądać kraina, abyś się na to zgodził/a?
Obrazek
Bartek90
Introrodek
Posty: 15
Rejestracja: 01 lut 2016, 23:51
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTP

Re: Pisz prawdę

Post autor: Bartek90 »

Ta kraina musiałaby być dość... dziwna. Wyobraźcie sobie miejsce będące odzwierciedleniem snów Beksińskiego, a zarazem mające coś z Burtona z nutką Dali podlane steampunkowym stylem. Świat okrutny i bezlitosny, planeta w której ludzie nie byliby dominującym gatunkiem. Świat miecza, magii, a zarazem bajecznych technologii. I ja bym sobie siedział lub stał za barem jakiejś zawszonej, obdrapanej, pragnącej trochę światła lecz legendarnej karczmy i polewał wódę oraz inne alkohole tym wszystkim dzielnym, łowcom nagród wysłuchując ich historii jak to np. w zeszłą niedzielę zaszlachtowali z 5 piekielnych pomiotów, dobili targu z jakimś kosmicznym skur...draniami :) A czemu barmanem? Mógłbym przecież być herosem albo królem albo cholera wie... Po prostu lubię czasem wysłuchać jakiejś historii, a barman w takiej baśniowej spelunie na bank musi wysłuchiwać wielu dość tęgich opowieści. A może i wziąć udział w jednej z przygód.

aaaa i w tej karczmie obowiązkowo co piątek Slash dawałby mały koncert. O tak... musi być Slash.
___

Pytanie: Czy zdarzyło Ci się kiedyś zrobić coś słusznego, a zarazem okrutnego/ciut złego/bolesnego? (np. Powiedzieć kumplowi, że dziewczyna go zdradza)
Awatar użytkownika
Grajek
Introwertyk
Posty: 88
Rejestracja: 06 lut 2016, 10:33
Płeć: mężczyzna
MBTI: ISTJ

Re: Pisz prawdę

Post autor: Grajek »

Tak. Jestem znany ze szczerości do bólu.
Wyszedłem z instytucji zwanej kościołem co jest słuszne. Kwestia MOJEJ decyzji dla niektórych bliskich była jednak bolesna.
"Więc kiedy ja mówię wolność nie mów mi że nie wolno
Moja wolność to żaden twój grzech".

Pytanie: czy planujesz czas?
"Zamykanie oczu na fakty nie sprawia, że nieprawda staje się prawdą, a prawda nieprawdą"
Interring
Introrodek
Posty: 22
Rejestracja: 16 lut 2016, 22:36
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Łęczyca

Re: Pisz prawdę

Post autor: Interring »

Bardzo, bardzo rzadko.. Nie umiem tak zaplanować czasu, żeby się jego trzymać...

Najlepsza decyzja w życiu?
Kim jestem?
15-latek (rocznikowo) jako 4w5 z połączeniem dwójki. Wrażliwy, szczery, pomocny ;-).
______________________________________________________
Wiesz, gdy jest bardzo smutno, to kocha się zachody słońca." - Antoine de Saint-Exupery "Mały Książę"
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2681
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Pisz prawdę

Post autor: Coldman »

Decyzja wyboru szkoły :)
Najlepsze wegańskie danie ?
Racter

Re: Pisz prawdę

Post autor: Racter »

Pierogi z kapustą i grzybami, takie wigilijne ;) Nie jest to może 'typowo wegańskie' danie, ale lubię i brak mięsiwa nie przeszkadza mi kompletnie.

Czy masz jakieś upodobania które można określić jako 'ekstrawertyczne' (np. chodzenie na imprezy masowe - koncerty, mecze)? Jeśli tak, to jakie?
Interring
Introrodek
Posty: 22
Rejestracja: 16 lut 2016, 22:36
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Łęczyca

Re: Pisz prawdę

Post autor: Interring »

Wspólne spędzenie czasu z ekstrawertykami w czasie wycieczek.

Twój typ osobowości z enneagramu?
Kim jestem?
15-latek (rocznikowo) jako 4w5 z połączeniem dwójki. Wrażliwy, szczery, pomocny ;-).
______________________________________________________
Wiesz, gdy jest bardzo smutno, to kocha się zachody słońca." - Antoine de Saint-Exupery "Mały Książę"
Awatar użytkownika
Grajek
Introwertyk
Posty: 88
Rejestracja: 06 lut 2016, 10:33
Płeć: mężczyzna
MBTI: ISTJ

Re: Pisz prawdę

Post autor: Grajek »

5w4

Co lubisz w sobie najbardziej?
"Zamykanie oczu na fakty nie sprawia, że nieprawda staje się prawdą, a prawda nieprawdą"
Awatar użytkownika
aporia
Pobudzony intro
Posty: 138
Rejestracja: 13 maja 2015, 18:43
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pisz prawdę

Post autor: aporia »

Spokój.
Co najczęściej sprawia, że jesteś szczęśliwy/a?
Nic się nie da zmienić, statystycznie wypada jedna śmierć na jednego człowieka.
ODPOWIEDZ