Pisz prawdę

Gry, quizy, humor i co tylko chcecie. Enjoy.
Awatar użytkownika
Uciekinierka
Ambiwertyk
Posty: 145
Rejestracja: 07 sty 2015, 2:28
Płeć: kobieta
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP

Re: Pisz prawdę

Post autor: Uciekinierka »

Świeżego powietrza, lasu, deszczu.

W jakim miejscu i czasie chciałabyś/chciałbyś żyć?
"(...) są różne szkoły, ale jedna z nich mówi, że nigdy nie jest za późno. Mnie się podoba ta szkoła. Co mówi, że nigdy nie jest za późno."
Awatar użytkownika
Hazaks
Introwertyk
Posty: 101
Rejestracja: 10 gru 2017, 12:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INTP

Re: Pisz prawdę

Post autor: Hazaks »

W sumie to teraz mi dobrze, ale może wolałbym Kanadę albo Australię.

Zostały Ci dwa tygodnie życia, co robisz?
WOW! Mogę tu wpisać co tylko chcę! Nie będę odostawał od innych, umieszczę tu jakieś nadęte filozoficzne sentencje :mrgreen:

"Quidquid Latine dictum sit, altum videtur" brzmi mądrze nieprawdaż? :D

"Przyczyna wszystkich ludzkich problemów jest jedna... Urodzili się" - Ja, wymyśliłem to przed chwilą :P
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2120
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Pisz prawdę

Post autor: Drim »

Hazaks pisze: 01 lut 2018, 11:36 Zostały Ci dwa tygodnie życia, co robisz?
Biegnę do technika żeby mi zrobił przegląd generalny, a najlepiej to niech zmieni pilotów na innych, i niech stewardessy założą czerwone podwiązki czy coś!
Rozbijający się Drimlajner to nie jest najlepsza zapowiedź Centralnego Portu Komunikacyjnego Solidarność Baranów.

Możesz skasować jedno wydarzenie z historii ludzkości. Co wybierzesz i jak myślisz, jakie konsekwencje pozostawi po sobie taki ruch?
Awatar użytkownika
ponuraczek
Pobudzony intro
Posty: 172
Rejestracja: 06 gru 2014, 21:34
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INFJ

Re: Pisz prawdę

Post autor: ponuraczek »

Ciężkie pytanie.
Może skasowałabym fakt przyjęcia chrześcijaństwa przez Konstantyna Wielkiego, ale wtedy rodzi się pytanie, czy inny cesarz by nie postąpił podobnie trochę później i czy historia nie potoczyłaby się podobnym torem. Może z tego wyniknąłby późniejszy brak "upaństwowienia" chrześcijaństwa przez Teodozjusza Wielkiego. Z chęcią zobaczyłabym jakby wtedy wyglądał świat i jak zmieniłoby się patrzenie na świat przez ludzi (czy w ogóle by się zmieniło? Czy bylibyśmy bardziej otwarci? Czy rozwijalibyśmy się tak samo po względem technologiczno-naukowym? Tyle pytań!).

Gdybyś miał wybrać uniwersum z jakiejś książki, w którym miałbyś żyć, to co by to było (i z jakiej książki)?
"Jeżeli o mnie chodzi, nigdy nie miałem przekonań. Zawsze miałem wrażenia. "
Fernando Pessoa
Awatar użytkownika
Hazaks
Introwertyk
Posty: 101
Rejestracja: 10 gru 2017, 12:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INTP

Re: Pisz prawdę

Post autor: Hazaks »

To może Londyn Pod z Nigdziebądź Neila Gaimana. Niesamowity klimat i ogromny potencjał świata, tyle możliwość (inne miasta też mają swoje miasta Pod), a autor tak paskudnie to zmarnował mizerną fabułą :(

Możesz wyjechać w podróż dookoła świata, wszystko jest opłacone i odwiedzisz wszystkie miejsca, które sobie wybierzesz, ale jest jeden warunek, musisz zerwać wszelkie twoje obecne kontakty i nie możesz nikomu powiedzieć, że wyjeżdżasz, wiesz też, że nigdy nie wrócisz do kraju. Zgadzasz się?
WOW! Mogę tu wpisać co tylko chcę! Nie będę odostawał od innych, umieszczę tu jakieś nadęte filozoficzne sentencje :mrgreen:

"Quidquid Latine dictum sit, altum videtur" brzmi mądrze nieprawdaż? :D

"Przyczyna wszystkich ludzkich problemów jest jedna... Urodzili się" - Ja, wymyśliłem to przed chwilą :P
Awatar użytkownika
Miszka
Intro-wyjadacz
Posty: 429
Rejestracja: 03 paź 2012, 21:38
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Śląsk

Re: Pisz prawdę

Post autor: Miszka »

Zdecydowanie nie, wolę parę lat popracować i pojechać z kimś mi bliskim lub nawet zadowalać się urlopami niż stracić kontakt z najbliższymi. Podróże to dla mnie hobby, może nawet pasja, a to całkiem inna kategoria niż rodzina czy przyjaciele.

Jaką bezużyteczną lub abstrakcyjną supermoc chciałabyś/chciałbyś mieć?
Awatar użytkownika
Hazaks
Introwertyk
Posty: 101
Rejestracja: 10 gru 2017, 12:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INTP

Re: Pisz prawdę

Post autor: Hazaks »

Chciałbym móc wybuchnąć :D Jak już odchodzić to z pompą, a jaki szacunek miałbym u innych ludzi gdyby wiedzieli, że wkurzenie mnie może skończyć się wybuchem o średnicy 50 metrów :D

Czy twoim zdaniem powinniśmy szukać kontaktu z istotami poza ziemskimi?
WOW! Mogę tu wpisać co tylko chcę! Nie będę odostawał od innych, umieszczę tu jakieś nadęte filozoficzne sentencje :mrgreen:

"Quidquid Latine dictum sit, altum videtur" brzmi mądrze nieprawdaż? :D

"Przyczyna wszystkich ludzkich problemów jest jedna... Urodzili się" - Ja, wymyśliłem to przed chwilą :P
s1a3p1a1
Pobudzony intro
Posty: 147
Rejestracja: 10 lut 2018, 4:05
Płeć: nieokreślona

Re: Pisz prawdę

Post autor: s1a3p1a1 »

Nie. Przynajmniej w perspektywie ogółu. Z dwóch powodów. Ludzie są zbyt niesprawiedliwi wobec siebie, chcieliby bezrefleksyjnie dysponować techniką bezpośrednio wykraczającą poza granice skały, na której się urodzili. Chciwość prowadzi ich w stronę konfliktu. Kolejnym uzasadnieniem musi być nierozwiązany problem arogancji. Klasy, rasy, sposób myślenia, posiadanie... - ludzie bywają zbyt zarozumiali i pyszni. Nienawidziliby obcych, za to tylko że są obcymi. Większość ludzi nie robi nic, aby zmienić ten stan rzeczy. Jest pasywna. Dlatego nie ma nic do zaproponowania w ramach kontaktu. Mówiąc skrótowo, na wszystko musi przyjść odpowiednia pora.

Pytanie brzmi: Kolejny mroźny dzień. Na peryferyjnym przystanku autobusowym, zatrzymuje się przeładowany bus. Wysiada większość osób, w tym kilku nastolatków (16-17 lat "na oko") - pewnie wracają z zajęć. Jeden z nich ewidentnie jest ofiarą reszty. Zaczynają się głośne drwiny, popychanie i obrzucanie śniegiem... Większość wysiadających jest jeno zainteresowana szybkim powrotem do domu, w końcu jest zimno... Wysiadłaś/eś na samym końcu. Wcześniej w pojeździe zmuszano cię - jak zresztą wszystkich - do wysłuchiwania docinków kierowanych w stronę maltretowanego. Wtedy jednak kierowca zażądał porządku, co w połączeniu z oburzeniem seniorów zmieniło otwartą "radość" agresorów, w uszczypliwe chichoty. Jest czterech na jednego, a ty przechodzisz obok. Nie masz tajemnych mocy czarodziejki z księżyca, rzecz dzieje się realnie. CR?
Awatar użytkownika
Redoks
Introwertyk
Posty: 107
Rejestracja: 18 wrz 2017, 0:18
Płeć: kobieta

Re: Pisz prawdę

Post autor: Redoks »

Miałam kiedyś podobną sytuację, ale z tą różnicą, że chłopcy mieli z 11 lat maks, a rzecz działa się co prawda wieczorem, ale jednak w centrum miasta. Zareagowałam, odgoniłam debili i pomogłam dzieciakowi. Chciałabym móc powiedzieć, że zrobiłabym coś podobnego w przedstawionej sytuacji, ale tutaj jednak pewnie bym stchórzyła. Co innego opieprzyć bandę chłopców z podstawówki, a co innego prawie dorosłych chłopów. 16-17 latki często są już wyższe niż ja. W dodatku jestem bardzo drobna, chuchro takie i wątpię, żeby mój widok ich nastraszył. Gdybym może miała z 40 lat, to może przestraszyliby się, że ktoś dorosły ich przyłapał, ale ja jestem ledwo starsza od nich, więc wątpię, by poczuli wobec mnie jakiś respekt. Brzmi to mało chwalebnie, ale niestety pewnie przeszłabym obok, bojąc się, by i mnie nie zaczepili.

Co sądzisz na temat eutanazji? Czy powinna być dostępna? A jak z dostępnością dla np. 15 latków?
Awatar użytkownika
Skryty
Pobudzony intro
Posty: 167
Rejestracja: 05 maja 2018, 19:36
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTJ

Re: Pisz prawdę

Post autor: Skryty »

Eutanazja jest czymś co nie jest do końca etyczne ale powinna być dostępna dla każdej dojrzałej osoby, przeprowadzanie eutanazji na nastolatkach dla mnie czymś nie do przyjęcia.

Czy naprawdę jest taki jak się tu podajesz, co podkolorowałeś, co zataiłeś?
Awatar użytkownika
Papaja
Intromajster
Posty: 466
Rejestracja: 04 sty 2014, 14:30
Płeć: kobieta
Enneagram: 1w9
MBTI: ISTJ
Lokalizacja: Poznań

Re: Pisz prawdę

Post autor: Papaja »

raczej nic nie podkolorowalam,co najwyzej zatailam,ze tylko moj TZ dosiega mi wrednoscia.

co sadzisz o introwertyku "podniecajacym" sie wszystkim rzeczami ekstarwertycznymi i dzielacymi ludzi tylko na intro/extra,ktorzy tak daleko zabrneli w tym podziale,ze maja klapki na oczy i zachowuja sie jakby byli opanowani obsesja introwertyczna? :D
Kto stworzył ten labirynt niepewności, tę świątynię dufności, naczynie grzechu, pole usiane tysiącem zasadzek, przedsionek piekła, kosz po brzegi napełniony chytrością, truciznę słodką jak miód, łańcuch, który wiąże śmiertelnych z doczesnością – kobietę?
świnia_z_marsa

Re: Pisz prawdę

Post autor: świnia_z_marsa »

Sądzę, że w takiej sytuacji, kiedy ktoś "kataloguje" ludzi tworzy szczelną barierę na poznanie drugiego człowieka i może w ostateczności zostać sam w życiu.

Czy miałaś/eś kiedyś chęć wyrządzenia komuś z premedytacją krzywdy psychicznej/fizycznej lub dokonałeś/aś tego i z jakich powodów ?
Awatar użytkownika
krucha_babeczka
Introwertyk
Posty: 113
Rejestracja: 15 lis 2015, 19:58
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pisz prawdę

Post autor: krucha_babeczka »

Tak, nieustannie mam ochotę eksterminować wszystkie dzieci poniżej 10 roku życia. Ale nie musicie jeszcze zgłaszać na policję, na razie żadnych kroków w tym kierunku nie podjęłam.

Czy uważasz, że mężczyźni powinni się depilować?
Awatar użytkownika
tove
Introwertyk
Posty: 117
Rejestracja: 20 wrz 2018, 12:04
Płeć: kobieta

Re: Pisz prawdę

Post autor: tove »

To chyba zależy od faceta i rodzaju depilacji. Raczej nie jest to konieczne, ale niektórym bardzo by to poprawiło look. Oczywiście mówię teraz o obszarach widocznych na co dzień, albo na plaży.
Myśle, że depilacja nauczyłaby niektórych mężczyzn większej wyrozumiałości dla kobiecych niedoskonałości, bo może dotarłoby do nich, ile wysiłku i często bólu, kosztuje kobietę jej zadbany wygląd.

Czy rozważasz emigrację z Polski?
Awatar użytkownika
Papaja
Intromajster
Posty: 466
Rejestracja: 04 sty 2014, 14:30
Płeć: kobieta
Enneagram: 1w9
MBTI: ISTJ
Lokalizacja: Poznań

Re: Pisz prawdę

Post autor: Papaja »

moj mąz,chce dziecka,wiec za jakis czas do spelnienia

jaki jest twoj ulubiony "smród"?
Kto stworzył ten labirynt niepewności, tę świątynię dufności, naczynie grzechu, pole usiane tysiącem zasadzek, przedsionek piekła, kosz po brzegi napełniony chytrością, truciznę słodką jak miód, łańcuch, który wiąże śmiertelnych z doczesnością – kobietę?
ODPOWIEDZ