Co lubisz w muzyce?

Muzyczne rekomendacje, preferencje i zainteresowania. Dział tylko na temat muzyki.
Awatar użytkownika
Aga91
Introwertyk
Posty: 102
Rejestracja: 21 gru 2016, 23:16
Płeć: kobieta
MBTI: INFP-T

Re: Co lubisz w muzyce?

Post autor: Aga91 »

Dobrze, że przypadkiem nie dwutlenek węgla ;)
Awatar użytkownika
Biała_Dama
Pobudzony intro
Posty: 137
Rejestracja: 18 wrz 2016, 20:46
Płeć: kobieta
MBTI: INFP-T
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: Co lubisz w muzyce?

Post autor: Biała_Dama »

Tak sobie pobieżnie przejrzałam wątek i jakby się uprzeć mogłabym zacytować tak średnio co drugą/trzecią wypowiedź, gdyż pod wieloma z nich mogłabym się podpisać, ale zamiast iść na łatwiznę, wypowiem się sama z siebie, jednocześnie nie będąc niestety oryginalną.
W muzyce, przede wszystkim, podobają mi się emocje, które od niej biją. Jak słucham danego kawałka, lubię już od pierwszych sekund czuć...czuć coś takiego, że aż mi w środku wszystko drży. Przyznam się, że mam kilka takich utworów, przy których wielokrotnie płakałam bo akurat słuchałam ich w tych bardziej emocjonalnych momentach swojego życia (przykłady: słynne Radiohead - Creep, Sons of an illustrious father - Solution: Burn it!, Alice in Chains - Nutshell, The 1975 - Me). Wiadomo też, że każdy ma inną wrażliwość, więc nie na każdego te konkretne utwory mogą działać tak jak na mnie. W każdym razie bardzo cenię sobie takie spokojniejsze kawałki, aczkolwiek wszystko też u mnie zależy od nastroju.
Lubię też te pozytywne emocje bijące od muzyki, często ważny jest tekst, lecz nie zawsze. Nie ukrywam jednak, że jak podoba mi się jakiś utwór, a któregoś dnia wsłucham się w tekst (lub go przeczytam, bo nie zawsze da się wszystko wychwycić, jeśli piosenka nie jest polskojęzyczna), to jeżeli ów tekst też do mnie trafia, to utwór jeszcze bardziej mi się wtedy podoba.
Często też wracam do piosenek, które kojarzą mi się z jakimś momentem w życiu (kilka osób już o czymś takim w temacie też wspominało, a ja muszę powtórzyć, no). Nawet nie muszą to być jakieś ambitne kawałki z ambitnym tekstem, ale sam fakt skojarzenia, wspomnień i już utwór brzmi jakoś lepiej.
Bardzo dużą uwagę zwracam przede wszystkim na melodię, dlatego też nigdy nie przepadałam za mocno ciężkimi brzmieniami, bo dla mnie po prostu...nie brzmią. Lubię, gdy utwory zawierają elementy muzyki klasycznej, folkowej, orientalnej. Lubię brzmienie pianina czy instrumentów smyczkowych.
“The optimist sees the donut, the pessimist sees the hole.”
~ Oscar Wilde
Patrycjusz
Rozkręcony intro
Posty: 280
Rejestracja: 08 sty 2015, 15:47
Płeć: mężczyzna

Re: Co lubisz w muzyce?

Post autor: Patrycjusz »

Trochę z innej perspektywy, w muzyce lubię to. :wink:
Mistyk
Wystygł.
Wynik:
Cynik.
s1a3p1a1
Pobudzony intro
Posty: 147
Rejestracja: 10 lut 2018, 4:05
Płeć: nieokreślona

Re: Co lubisz w muzyce?

Post autor: s1a3p1a1 »

Szał i napęd dla wyobraźni. Moja tak jakby nie istnieje bez podkładu. W ciszy jest miejsce tylko dla melancholii.
Calla

Re: Co lubisz w muzyce?

Post autor: Calla »

Oddzialywanie jej na czlowieka :)
Awatar użytkownika
bartek93
Ambiwertyk
Posty: 320
Rejestracja: 15 kwie 2018, 22:29
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: ENxP
Lokalizacja: Okolice Siedlec

Re: Co lubisz w muzyce?

Post autor: bartek93 »

To, że potrafię poczuć się pewniej, gdy słucham ulubionej muzyki i za to, jakie emocje we mnie wzbudza.
I breathe the air of my beliefs
ENFP 962(171) sp/so
pawel1685
Zagubiona dusza
Posty: 4
Rejestracja: 10 sty 2019, 21:17
Płeć: nieokreślona

Re: Co lubisz w muzyce?

Post autor: pawel1685 »

Awatar użytkownika
bartek93
Ambiwertyk
Posty: 320
Rejestracja: 15 kwie 2018, 22:29
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: ENxP
Lokalizacja: Okolice Siedlec

Re: Co lubisz w muzyce?

Post autor: bartek93 »

pawel1685 pisze: 10 sty 2019, 22:42
Elizabeth Fraser: https://www.youtube.com/watch?v=4Jvd6FxqYzE
Tak, Elizabeth Fraser ma zdecydowanie mega zajebisty głos ;)
I breathe the air of my beliefs
ENFP 962(171) sp/so
pawel1685
Zagubiona dusza
Posty: 4
Rejestracja: 10 sty 2019, 21:17
Płeć: nieokreślona

Re: Co lubisz w muzyce?

Post autor: pawel1685 »

zapomniałem jeszcze o Tracy Hitchings:

https://www.youtube.com/watch?v=WCE5urIqjM4

która wyszła z bardzo ciężkiej choroby i wygrała walkę z rakiem
Awatar użytkownika
Fire
IntroManiak
Posty: 638
Rejestracja: 20 lut 2019, 17:47
Płeć: kobieta

Re: Co lubisz w muzyce?

Post autor: Fire »

Uwielbiam to jak przenosi mnie do innego wymiaru,zwraca mój kierunek myślenia na inne tory, uwrażliwia na piękno, skłania do refleksji, dodaje motywacji lub wycisza,pozwala uświadamiać uczucia,pokazuje inne sposoby myślenia,otwiera na świat i na inne kultury.Za to,że jest ze mną codziennie wtedy kiedy tego potrzebuję i za te dreszcze,które czasem budzi.Bez muzyki zginęłabym,zaginęła w tej szarej rzeczywistości.To wiem na pewno.
Awatar użytkownika
Arsen
Rozkręcony intro
Posty: 272
Rejestracja: 04 lut 2019, 22:08
Płeć: mężczyzna
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Sinnoh

Re: Co lubisz w muzyce?

Post autor: Arsen »

U mnie to zależne od humoru. Czasem mam tak dobry że chętnie chce wzmocnić doznania dobrym rytmem, melodią jakąś, rozruszać się, w drugą stronę też to działa, smutne brzmienie jest nieodłącznym elementem gorszego dnia.
Druga sprawa to muzyka pobudza moją wyobraźnie, widzę siebie w rożnych sytuacjach, miejscach, jako że jestem analitykiem mocno to czasem pomaga, muzyka dobry towarzysz myśli.
Kolejna sprawa to walka z ciszą. Nie przepadam za momentem kiedy otacza mi cisza, czuje się jakby czegoś brakowało, muzyka dobrze wypełnia pustkę.
W walce – zwycięstwo
W pokoju – czujność
W śmierci – poświęcenie
Riglostaj
Intronek
Posty: 33
Rejestracja: 05 wrz 2019, 19:32
Płeć: mężczyzna

Re: Co lubisz w muzyce?

Post autor: Riglostaj »

To czego brak na codzień, oddziaływania poprzez emocje które uruchamiają zwoje mózgowe do przemyśleń, lub pogrążeniu się w odmętach błogiego trwania.
Awatar użytkownika
aporia
Pobudzony intro
Posty: 138
Rejestracja: 13 maja 2015, 18:43
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co lubisz w muzyce?

Post autor: aporia »

szumy i trzaski
Nic się nie da zmienić, statystycznie wypada jedna śmierć na jednego człowieka.
Rene

Re: Co lubisz w muzyce?

Post autor: Rene »

Lubię jak gitara robi brummm brummm, i do tego połamane rytmy i umiejętnie wplecione dysonanse. I lubię, kiedy pozwala mi się poczuć jakbym był gdzieś indziej, kiedy indziej, w jakiejś innej głowie, albo uruchamia jakieś uczucie, o którym nawet nie wiedziałem, że je mam.
ODPOWIEDZ