Muzyka jako zainteresowanie :)

Muzyczne rekomendacje, preferencje i zainteresowania. Dział tylko na temat muzyki.
bezimienny
Introwertyk
Posty: 93
Rejestracja: 09 cze 2008, 13:20
Płeć: nieokreślona

Muzyka jako zainteresowanie :)

Post autor: bezimienny »

Interesuje się ktoś może muzyką od kuchni? Teorią, historią, graniem na instrumentach profesjonalnie lub amatorsko, pod okiem nauczyciela lub na własną rękę, co? :)

Ja jestem początkującym gitarzystą samoukiem. Miałem przedtem kontakt z różnymi zabawko-instrumentami (cymbałki itp.). Głównie zależy mi na umiejętności improwizacji, więc wiadomości z dziedziny teorii są dopasowane do moich celów, dlatego np. temat form klasycznych mam zaniedbany, chociaż ostatnio trochę się Chopinem zainteresowałem to może się coś odmieni. :) Są już dwa tematy o tym czego słuchamy, więc może napiszę, że interesuje się rozwojem muzyki od bluesa (elektrycznego) do heavy metalu zahaczając o jazz, najbardziej orientuje się w przedziale czasowym 1965-75 r. na na terenie Wielkiej Brytanii.
Awatar użytkownika
underdog
Stały bywalec
Posty: 242
Rejestracja: 10 sie 2007, 17:29
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Kraków

Post autor: underdog »

Mnie zainteresował punk, przede wszystkim jako zjawisko społeczne, ale muzykę też lubię (szczególnie postpunk). Problem w tym, że tego nie da się tak łatwo ogarnąć. Żeby dobrze zrozumieć punk trzeba mieć w paluszku całą historię rocka, kontestację kulturową, angielskich młodych gniewnych itp. itd.

No ale to nie szkoła, czasem sobie coś poczytam dla przyjemności. Nikt mnie przepytywać nie będzie :P
A przy okazji zaczynam się uczyć gry na gitarze, dla zabawy, ale też żeby poznać trochę lepiej muzykę od strony warsztatu :wink:
Zoe

Re: Muzyka jako zainteresowanie :)

Post autor: Zoe »

bezimienny pisze:Miałem przedtem kontakt z różnymi zabawko-instrumentami (cymbałki itp.)
Chyba miałeś na myśli dzwonki chromatyczne:).
Grałam na nich w zespoliku instrumentalnym jak byłam trochę młodsza. Też takich powiększonych dzwonkach (maksylofony bodajże, czy jakoś tam sie to nazywało).

Chciałabym umieć grać na pianinie, skrzypcach i gitarze elektrycznej. Ahh te marzenia pozostaną tylko marzeniami z wielu powodów.

A na poważne interesowanie się muzyką od kuchni niestety nie mam czasu.
Awatar użytkownika
Sorrow
Krypto-Extra
Posty: 829
Rejestracja: 21 gru 2007, 1:48
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: ENFP

Post autor: Sorrow »

Swego czasu próbowałem się nauczyć growlować. Średnio mi to szło i w pewnym momencie przestałem ćwiczyć.

Poza tym trochę chodziłem na naukę śpiewu - głównie brałem udział w rozśpiewywaniu - piosenek nie śpiewałem, głównie dlatego, że coś trzeba było samemu wybrać a to co było do wyboru zwyczajnie mi się nie podobało w związku z czym nigdy nie wiedziałem co wybrać XD . No i na dodatek nie znałem nut. Może w tym roku znów spróbuję.
Moja galeria na DeviantArt

"Violence solves everything."
tomekkk

Re: Muzyka jako zainteresowanie :)

Post autor: tomekkk »

słucham muzyki ,a w zasadzie podróżuje między wymiarowo... Sam nie wiem czy to w miare normalne ,bo mam 16 lat i maksymalnie interesują mnie wszelakie przejawy awangardy muzycznej - od Strawińskiego po spektralizm ,od muzyki taśm po punk rock i wolną improwizacje... Z tym ,że słucham muzyki głównie dla przyjemności "kuchnia" jak na razie mnie mniej interesuje. Główną cechą ,która według mnie łączy wszelakie nurty awangardowe jest "introwertyczność" - czuje się niebotycznie słuchając np. takiego Bouleza... sam tylko staram się preparować lekko dla zabawy gitare akustyczną w myśl teorii Cage'a ,co można potraktować jako lekki przejaw "muzykowania" ;D
in_

Re: Muzyka jako zainteresowanie :)

Post autor: in_ »

Gram na gitarze, i to nawet nie sam a w zespole. Chetnie przygarniemy wokal wiec jesli jest ktos chetny (z zaglebia/slaska - te okolice) to prosze dac znac ;)
sniegi

Re: Muzyka jako zainteresowanie :)

Post autor: sniegi »

grałem jakieś 8 lat na keyboardzie a jakiś rok temu zacząłem grać na gitarze elektrycznej ; )
Awatar użytkownika
Janko
Wtajemniczony
Posty: 6
Rejestracja: 12 kwie 2009, 2:27
Płeć: nieokreślona
Kontakt:

Re: Muzyka jako zainteresowanie :)

Post autor: Janko »

Z racji zawodu interesuje sie muzyka ;) . Muzyka powazna, wlacznie ze wspomnianym spektralizmem :D , jazz...
kosmita
Intro-wyjadacz
Posty: 411
Rejestracja: 19 lis 2008, 17:08
Płeć: nieokreślona

Re: Muzyka jako zainteresowanie :)

Post autor: kosmita »

Gwiżdżę.
szukam
Awatar użytkownika
Piorun23
Intro-wyjadacz
Posty: 369
Rejestracja: 28 sty 2010, 12:01
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: z ciemnego boru

Re: Muzyka jako zainteresowanie :)

Post autor: Piorun23 »

Gram na drumli :D Ponoć nawet fajnie mi to wychodzi (nie chwaląc się) :mrgreen:
(I zbieram drumle :wink: )
http://greenshadow23.deviantart.com/
Zapraszam :wink:

Tak jestem smętny jak kurhan na stepie, a tak samotny, jak wicher na morzu
a tak zbłąkany, jak liść na rozdrożu, a tak zwinięty, jak żmija w czerepie...

...może lepiej nie wiedzieć, że masz tylko siebie? ...lepiej karmić się "prawdą" że Bóg jest gdzieś... tylko zasnął...

Cynik jest draniem który złośliwie postrzega świat takim, jaki jest, a nie takim, jakim według wiary ludzi być powinien
zundapp750

Re: Muzyka jako zainteresowanie :)

Post autor: zundapp750 »

Grałem na nerwach, a teraz lubię słuchać.
Danny
Introrodek
Posty: 10
Rejestracja: 25 lis 2010, 19:19
Płeć: nieokreślona

Re: Muzyka jako zainteresowanie :)

Post autor: Danny »

Umiem grać na gitarze, a obecnie bawię się programem FL Studio 9. Próbuję komponować muzykę elektroniczną.
loki
Introrodek
Posty: 16
Rejestracja: 04 gru 2010, 0:57
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Kraków

Re: Muzyka jako zainteresowanie :)

Post autor: loki »

Czy są na forum jacyś muzycy z Krakowa? Perkusiści? Basiści? Gitarzyści?

Klimaty Rock/Metal

Gram na gitarze i śpiewam, mam troszeczkę doświadczenia, chętnie pomuzykuję z kimś :)
"Jesteś tym, kim myślisz że jesteś"
INTJ_5w4
Badyl
Intronek
Posty: 32
Rejestracja: 28 gru 2010, 12:19
Płeć: nieokreślona

Re: Muzyka jako zainteresowanie :)

Post autor: Badyl »

Interesuje sie ciezkimi brzmieniami (Hard Rock, Metal), czasami tez lzejsze brzemienia. W 2011 wybieram sie nawet na Sonisphere Festival w W-wie, bedzie Iron Maiden i Motorhead :))
Awatar użytkownika
Jat
Introwertyk
Posty: 84
Rejestracja: 20 wrz 2010, 15:24
Płeć: nieokreślona

Re: Muzyka jako zainteresowanie :)

Post autor: Jat »

6 lat na gitarze klasycznej, od 5 bawię się na elektrycznej.
W 2011 wybieram sie nawet na Sonisphere Festival w W-wie, bedzie Iron Maiden i Motorhead :))
Byłem w tym roku, za rok chyba sobie odpuszczę. Szkoda pieniędzy na slipknota.
I never found the companion that was so companionable as solitude.
ODPOWIEDZ