Last.fm

Muzyczne rekomendacje, preferencje i zainteresowania. Dział tylko na temat muzyki.
Awatar użytkownika
makaj
Pobudzony intro
Posty: 147
Rejestracja: 17 lis 2007, 16:13
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Wlkp

Last.fm

Post autor: makaj »

Last.fm to prawdziwy kombajn: połączenie internetowego radia, źródła darmowej muzyki, centrum informacji o koncertach, systemu muzycznych rekomendacji jak i portalu społecznościowego. Ta ostatnia funkcja jest niejako dodatkiem do całej tej muzycznej otoczki, dzięki czemu każdy można znaleźć tam miejsce dla siebie. Osobiście czuję się tam świetnie i nigdzie nie jestem tak aktywny :wink: Ktoś jeszcze posiada tam konto? :)
dream is destiny
Awatar użytkownika
MetalMan
Intromajster
Posty: 507
Rejestracja: 17 paź 2009, 20:48
Płeć: nieokreślona

Re: Last.fm

Post autor: MetalMan »

Ja mam, ale nie korzystam z niego jak z portalu społecznościowego. Służy mi głównie do szukania jakichś ciekawych zespołów. :D
"Socjalizm jest to ustrój, w którym bohatersko pokonuje się trudności... nie znane w żadnym innym ustroju"

"The nine most terrifying words in the English language are: 'I'm from the government and I'm here to help.'"
Kori
Pobudzony intro
Posty: 141
Rejestracja: 19 sty 2009, 22:38
Płeć: nieokreślona

Re: Last.fm

Post autor: Kori »

A czemu pytasz?
Awatar użytkownika
qb
IntroManiak
Posty: 736
Rejestracja: 25 maja 2008, 23:36
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Last.fm

Post autor: qb »

Ja mam konto, ale raczej używam, podobnie jak MelalMan, do szukania muzyki. Na początku do jakichś grup dołączałem i nawet czasem coś pisałem na forach, ale teraz jedyne co zostało to powyższe.
Trust yourself, no matter what anyone else thinks.
Awatar użytkownika
Akolita
Krypto-Extra
Posty: 756
Rejestracja: 01 sie 2008, 18:02
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Łódź/Włocławek

Re: Last.fm

Post autor: Akolita »

Odświeżam tę śniętą rybę.
Last.fm stracił na popularności. Nie wiem, czy facebook miał z tym coś wspólnego, ale prawdopodobnie w jakimś stopniu tak - last upadł, gdy fejs zrobił się popularny. W każdym razie polecam jako znakomite źródło z którego można wygrzebać niemal wszystko. Czego by człowiek nie poszukiwał, po chmurkach tagów, jak po sznurku, dotrze do dziesiątek propozycji.
Poza tym, jak ktoś ma potrzebę lansu, to zawsze może się pochwalić, jaki to zajebiście eklektyczny i niszowy ma gust. Starczy założyć konto i zassać scrobblera.
Mówi, że nigdy nie śpi. Że nigdy nie umrze. Dyga przed skrzypkami, pląsa do tyłu, odrzuca głowę, parska głębokim gardłowym śmiechem i jest wielkim ulubieńcem, ten sędzia. Wachluje się kapeluszem, a księżycowa kopuła jego czaszki sunie blada pod światłami, on zaś obraca się, przejmuje skrzypki, wiruje w piruecie, wykonuje jedno pas, dwa pas, tańcząc i grając jednocześnie. Nigdy nie śpi. Mówi, że nigdy nie umrze. Tańczy w świetle i cieniu i jest wielkim ulubieńcem. Nigdy nie śpi, ten sędzia. Tańczy i tańczy. Mówi, że nigdy nie umrze.”
NoSenseAtAll
Intronek
Posty: 29
Rejestracja: 02 lis 2012, 12:58
Płeć: mężczyzna

Re: Last.fm

Post autor: NoSenseAtAll »

Last.fm na Chrome z rozszerzeniem free music player to bardzo dobry sposób odsłuchiwania muzyki. Radio nie jest darmowe w Polsce, ale można słuchać przez proxy, sporo muzyki tą drogą poznałem, drugie dobre radio to Pandora.
Awatar użytkownika
zielony_lunatyk
Intronek
Posty: 34
Rejestracja: 28 paź 2012, 15:54
Płeć: nieokreślona

Re: Last.fm

Post autor: zielony_lunatyk »

Chyba właśnie moment w którym dali limity na radio stał się wyjściowy dla spadku popularności last.fm. Generalnie bardzo lubię ten serwis, korzystam z niego od 5 lat, chociaż obecnie bardziej już z nawyku niż dlatego, że jest mi naprawdę potrzebny do poszerzania muzycznych horyzontów. W sumie kiedy zauważyłem ten temat myślałem, że znajdę w środku linki do profili forumowiczów, ale widzę, że niestety nikt się pochwalić nie chce. :)
Awatar użytkownika
Akolita
Krypto-Extra
Posty: 756
Rejestracja: 01 sie 2008, 18:02
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Łódź/Włocławek

Re: Last.fm

Post autor: Akolita »

zielony_lunatyk pisze: W sumie kiedy zauważyłem ten temat myślałem, że znajdę w środku linki do profili forumowiczów, ale widzę, że niestety nikt się pochwalić nie chce. :)
Lunatyku - nie czekaj na innych, tylko sam wyjdź z inicjatywą i wlep swój link. :twisted: :twisted:
Skoro już jestem krypto ekstrawertykiem, to zacznę dla zachęty i kurażu.
http://www.last.fm/user/Weep
Chcę tylko zaznaczyć, że nie akceptuję zaproszeń do grona znajomych, jeśli kogoś nie znam osobiście i nie piłem z nim wódki. Od tej reguły zrobiłem wyjątek tylko jeden raz w życiu, ale chodziło tu o osobę bardzo wyjątkową, mimo, że do dziś nie wiem, jak ma na imię i jak wygląda. :)
Ale lubię wymieniać się komciami w szitboxie, także feel free to help Yourself.
Mówi, że nigdy nie śpi. Że nigdy nie umrze. Dyga przed skrzypkami, pląsa do tyłu, odrzuca głowę, parska głębokim gardłowym śmiechem i jest wielkim ulubieńcem, ten sędzia. Wachluje się kapeluszem, a księżycowa kopuła jego czaszki sunie blada pod światłami, on zaś obraca się, przejmuje skrzypki, wiruje w piruecie, wykonuje jedno pas, dwa pas, tańcząc i grając jednocześnie. Nigdy nie śpi. Mówi, że nigdy nie umrze. Tańczy w świetle i cieniu i jest wielkim ulubieńcem. Nigdy nie śpi, ten sędzia. Tańczy i tańczy. Mówi, że nigdy nie umrze.”
Awatar użytkownika
Giuseppe
Intronek
Posty: 41
Rejestracja: 12 lip 2012, 18:54
Płeć: mężczyzna

Re: Last.fm

Post autor: Giuseppe »

Last.fm... Bardzo fajna sprawa, ale ja też ciężko się obraziłem, gdy wprowadzili ograniczenia/dyskryminację w dostępie do radia. Mimo wszystko konto mam od 2006 roku i nie zanosi się, żebym je wywalał, odkryłem zbyt wiele dobrej muzyki, bym teraz rezygnował.
http://www.last.fm/user/Grzesiuuu
Awatar użytkownika
zielony_lunatyk
Intronek
Posty: 34
Rejestracja: 28 paź 2012, 15:54
Płeć: nieokreślona

Re: Last.fm

Post autor: zielony_lunatyk »

Akolita pisze:
zielony_lunatyk pisze: W sumie kiedy zauważyłem ten temat myślałem, że znajdę w środku linki do profili forumowiczów, ale widzę, że niestety nikt się pochwalić nie chce. :)
Lunatyku - nie czekaj na innych, tylko sam wyjdź z inicjatywą i wlep swój link. :twisted: :twisted:
.
Haha, no rzeczywiście nie zaświeciłem przykładem. :) http://www.lastfm.pl/user/bondzior W sumie jak na tyle czasu to mało odsłuchów, ale miałem w międzyczasie długą przerwę w korzystaniu z tego serwisu.
Awatar użytkownika
Faramuszka
Stały bywalec
Posty: 226
Rejestracja: 26 paź 2012, 17:25
Płeć: kobieta

Re: Last.fm

Post autor: Faramuszka »

A co tam..
Też się pochwalę xD
http://www.lastfm.pl/user/merkkikuusi
Ostatnio głównie scrobbluję przez darmową wtyczkę do chrome, youtube, i grooveshark.
Awatar użytkownika
Sorrow
Krypto-Extra
Posty: 829
Rejestracja: 21 gru 2007, 1:48
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: ENFP

Re: Last.fm

Post autor: Sorrow »

Last.fm jest jedną z tych stron które śledzą aktywność internetową swoich użytkowników. Dlatego się tam nie zapisałem.
Moja galeria na DeviantArt

"Violence solves everything."
Awatar użytkownika
Gugis
Introrodek
Posty: 22
Rejestracja: 12 lis 2012, 16:17
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Bydgoszcz, Poznań, Dublin

Re: Last.fm

Post autor: Gugis »

A ja się zapisałam i niech sobie śledzą ile chcą ;)

http://www.lastfm.pl/user/gugis0
~Take It As It Comes~
Awatar użytkownika
Jeanne
Intronek
Posty: 33
Rejestracja: 26 sty 2013, 19:27
Płeć: nieokreślona

Re: Last.fm

Post autor: Jeanne »

Ja jestem raczej początkującą: http://www.lastfm.pl/user/Jhoan93
Obrazek
Awatar użytkownika
Shingo
Introrodek
Posty: 14
Rejestracja: 07 gru 2009, 17:59
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Last.fm

Post autor: Shingo »

Przestałem aktywne korzystać z tego serwisu od kiedy skończyło się darmowe słuchanie, ale nadal aktualizuję listę utworów z różnych programów.

http://www.lastfm.pl/user/Shin_go

Obecnie przerzuciłem się na Spotify i polecam wszystkim.
ISTJ, 4w5
ODPOWIEDZ