Muzyka introwertyka, czyli czego słuchacie? :)

Muzyczne rekomendacje, preferencje i zainteresowania. Dział tylko na temat muzyki.
Awatar użytkownika
DarkGlobe
Wtajemniczony
Posty: 5
Rejestracja: 20 cze 2016, 16:10
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INFP/INFJ

Re: Muzyka introwertyka, czyli czego słuchacie? :)

Post autor: DarkGlobe »

A weźcie przestańcie z Muse. Wiecie jak to jest jak ma się 16 lat i rodzice nie puszczają na takie coś? Ten minus bycia jedynym przedszkolakiem na forum :'(
Awatar użytkownika
teoriapogardy
Intronek
Posty: 33
Rejestracja: 12 lip 2016, 0:31
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP

Re: Muzyka introwertyka, czyli czego słuchacie? :)

Post autor: teoriapogardy »

DarkGlobe pisze:A weźcie przestańcie z Muse. Wiecie jak to jest jak ma się 16 lat i rodzice nie puszczają na takie coś? Ten minus bycia jedynym przedszkolakiem na forum :'(
Trzeba było zarazić ich muzyką i przekonać - ja na pierwszy ich koncert poszłam właśnie z rodzicielką :)
Awatar użytkownika
DarkGlobe
Wtajemniczony
Posty: 5
Rejestracja: 20 cze 2016, 16:10
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INFP/INFJ

Re: Muzyka introwertyka, czyli czego słuchacie? :)

Post autor: DarkGlobe »

O ironio, znam Muse dzięki ojcu xD Ale nie jest wielkim fanem a koncert daleko, więc nie mogłam jechać
Awatar użytkownika
Firaga
Intronek
Posty: 31
Rejestracja: 30 lis 2015, 22:54
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INFP/INTP
Lokalizacja: Warszawa

Re: Muzyka introwertyka, czyli czego słuchacie? :)

Post autor: Firaga »

W związku z ostatnimi premierami katuję Sabaton i Gemini Syndrome.
Ogień w Uszach - blog poświęcony szeroko pojętej muzyce rockowej, metalowej, etnicznej i alternatywnej.
Awatar użytkownika
metalowymateusz
Stały bywalec
Posty: 243
Rejestracja: 17 lut 2016, 23:14
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTP

Re: Muzyka introwertyka, czyli czego słuchacie? :)

Post autor: metalowymateusz »

https://www.youtube.com/watch?v=JixfzsQWZ8c

Nie wiem jak mogłem tego wcześniej nie znać, coś pięknego.
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Muzyka introwertyka, czyli czego słuchacie? :)

Post autor: highwind »

metalowymateusz pisze:https://www.youtube.com/watch?v=JixfzsQWZ8c

Nie wiem jak mogłem tego wcześniej nie znać, coś pięknego.
Skąd ja to znam? Brzmi jak jakiś dżingiel z serialu, teleturnieju? Gdzieś to już słyszałem, ale nie pamiętam gdzie.

EDIT: Dobra, już wiem:
https://www.youtube.com/watch?v=JwBjhBL9G6U

przy okazji polecam stronę http://www.whosampled.com/
Awatar użytkownika
Firaga
Intronek
Posty: 31
Rejestracja: 30 lis 2015, 22:54
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INFP/INTP
Lokalizacja: Warszawa

Re: Muzyka introwertyka, czyli czego słuchacie? :)

Post autor: Firaga »

Męczę to w kółko już drugi dzień i sama siebie pytam, dlaczego tego wcześniej nie znałam. Lepszej piosenki już nikt w tym roku nie nagra.

https://www.youtube.com/watch?v=F9kXstb9FF4
Ogień w Uszach - blog poświęcony szeroko pojętej muzyce rockowej, metalowej, etnicznej i alternatywnej.
Awatar użytkownika
27pazdziernik
Intronek
Posty: 41
Rejestracja: 25 sie 2014, 13:08
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4

Re: Muzyka introwertyka, czyli czego słuchacie? :)

Post autor: 27pazdziernik »

Awatar użytkownika
Papaja
Intromajster
Posty: 466
Rejestracja: 04 sty 2014, 14:30
Płeć: kobieta
Enneagram: 1w9
MBTI: ISTJ
Lokalizacja: Poznań

Re: Muzyka introwertyka, czyli czego słuchacie? :)

Post autor: Papaja »

Kto stworzył ten labirynt niepewności, tę świątynię dufności, naczynie grzechu, pole usiane tysiącem zasadzek, przedsionek piekła, kosz po brzegi napełniony chytrością, truciznę słodką jak miód, łańcuch, który wiąże śmiertelnych z doczesnością – kobietę?
Wednesday
Zagubiona dusza
Posty: 4
Rejestracja: 29 sie 2016, 21:27
Płeć: kobieta

Re: Muzyka introwertyka, czyli czego słuchacie? :)

Post autor: Wednesday »

Nie mam jakiegoś ulubionego wokalisty, ale niektóre wybrane piosenki które uwielbiam słuchać, zwłaszcza tych zespołów :
Theatre of tragedy, Evanescence ,Imagine dragons, Sia
siulek
Introrodek
Posty: 13
Rejestracja: 22 lip 2016, 23:02
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: Muzyka introwertyka, czyli czego słuchacie? :)

Post autor: siulek »

Imagine Dragons <3 od ponad 2 lat na pierwszym miejscu.
Oprocz tego OneRepublic, Foo Fightets, Power of Trinity, The Civil Wars, zdarza sie i Linkin Park, do ktorego mam od x lat sentyment ;)
"had to lose my way to know which road to pave"
Awatar użytkownika
nyarlathotep
Introwertyk
Posty: 96
Rejestracja: 06 wrz 2016, 3:28
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Muzyka introwertyka, czyli czego słuchacie? :)

Post autor: nyarlathotep »

U mnie jest bardzo szeroki zakres gatunków. Potrafię mieć na jednej playliście dark ambient i głośny rock, przy którym wszelkiego rodzaju skandaliści w mediach to jest opera (rock patriotyczny ze Śląska lat 90-tych, ci co tak lubią demonstracyjnie hajlować). No i chyba wszystko pomiędzy.
Lubię sobie zasypiać w ciemnym pokoju przy muzyce typu dark ambient. Tak z ciekawości, co mi wyobraźnia podpowie. Ktoś jeszcze uwielbia taki masochizm?
Wstyd pisać, ale parokrotnie kupiłem płytę (i tak z drugiej albo i trzeciej ręki) tylko dlatego, że jakoś mi okładka pasowała. I tak w Internecie bym takich rzeczy nie posłuchał. Za każdym razem mi podchodziła również muzyka. Z reguły był to jakiś metal lub metal-podobne.
Jedyne, za czym nie przepadam to współczesny tzw. pop, gdzie wokalista stał się instrumentem. Ne lubię ciągłego cyfrowego strojenia głosu. Nie mam słuchu muzycznego, ale to słyszę. Co innego jest coś przyciąć, podnieść, poprawić, OK, zdarza się, ale ciągłe sterowanie wysokością głosu wokalisty komputerowo do linii utworu wywołuje u mnie myśl "a gdyby tak Pafnucego* posadzić, to też by zaśpiewał".

*Pafnucy - syntezator głosu dla Linuksa znany z permanentnie "zakatarzonego" głosu.
Irrecoverable error, bailing out.
C:>_
saizou

Re: Muzyka introwertyka, czyli czego słuchacie? :)

Post autor: saizou »

nyarlathotep pisze:U mnie jest bardzo szeroki zakres gatunków. Potrafię mieć na jednej playliście dark ambient i głośny rock, przy którym wszelkiego rodzaju skandaliści w mediach to jest opera (rock patriotyczny ze Śląska lat 90-tych, ci co tak lubią demonstracyjnie hajlować). No i chyba wszystko pomiędzy.
Lubię sobie zasypiać w ciemnym pokoju przy muzyce typu dark ambient. Tak z ciekawości, co mi wyobraźnia podpowie. Ktoś jeszcze uwielbia taki masochizm?
Muzyka towarzyszyła mi od dzieciaka. Jak przypomnę sobie te nagrywane przez tatę na VHS koncerty Metalliki, Deep purple, Black Sabbath, Pink Floyd, łezka się w oku kręci... wówczas się zastanawiałam oczywiście co w tym darciu mordy czy szarpaniu drutów jest takiego, ale sentyment do klasyki rocka, heavy metalu zakorzenił mi się głęboko w sercu. Z czasem spektrum się poszerzało: rock progresywny, death metal, hip-hop, pop, elektronika, ambient, folk, poezja śpiewana. Kręci mnie też muzyka klasyczna, ale nie mam dobrego sprzętu aby jej z szacunkiem posłuchać. Kiedy ktoś mnie pyta jakiego gatunku słucham czuję konsternację mówiąc, że różnej... Dla mnie muzyka, to głównie emocje, uczucia które wywołuje, słucham jej receptorami skórnymi. Bywa, że totalnie się rozklejam lub śmieję tak, że bolą mnie żebra. Technicznie średnio się znam na tym światku... Czasami nie słucham całych albumów, a pojedyncze utwory, które mnie poruszyły, nawet jeżeli jest to 1 min utworu, instrument, scena.
Odnośnie zasypiania przy muzyce, na studiach tak robiłam, obecnie rzadziej, bardziej zakładam słuchawki, walnę się na wyrko i lewituję na jawie...
Z ambientu jakiś czas temu przesłuchałam całą płytę Lustmord-Heresy, w ciemnym pokoju, w ciszy...polecam!!! :shock: W takiej muzycznej mazi dawno nie pływałam :P (chociaż potem oglądałam się za siebie jak jakiś psychol, idąc do toalety).
Awatar użytkownika
Faramuszka
Stały bywalec
Posty: 226
Rejestracja: 26 paź 2012, 17:25
Płeć: kobieta

Re: Muzyka introwertyka, czyli czego słuchacie? :)

Post autor: Faramuszka »

nyarlathotep pisze: Lubię sobie zasypiać w ciemnym pokoju przy muzyce typu dark ambient. Tak z ciekawości, co mi wyobraźnia podpowie. Ktoś jeszcze uwielbia taki masochizm?
No chyba zależy jaki dark ambient :P Nie umiem spać przy muzyce za bardzo, ale jak już to wybierałabym coś hmm "ciepłego", bo ambient ma w zwyczaju trzymać mnie w takim trybie stand-by. Aż mi to pytanie przypomniało siedzenie po nocy ze znajomym przy tym. W teorii przy tym dało by się zasnąć, ale już przy takim SGU... chyba nie.
Chociaż pamiętam, że jak zdarzyło mi się mieszkać chwilę ze współlokatorkami w pokoju to potrafiłam zasnąć z muzyką i to nawet głośną, mocną, ale wtedy muzyka była wyciszała inne dźwięki, więc ważne było, żeby była wyraźna.
Awatar użytkownika
nyarlathotep
Introwertyk
Posty: 96
Rejestracja: 06 wrz 2016, 3:28
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Muzyka introwertyka, czyli czego słuchacie? :)

Post autor: nyarlathotep »

Do zaśnięcia w ciemnym pokoju z muzyką mnie raczej pasuje to. Właśnie u mnie nie chodzi o to, żeby było "ciepłe". Tryb wstrzymania trybem wstrzymania, mnie jednak chodziło tutaj o pobudzenie wyobraźni.
Irrecoverable error, bailing out.
C:>_
ODPOWIEDZ