Muzyka klasyczna dla starszych ludzi, czy również i młodych?

Muzyczne rekomendacje, preferencje i zainteresowania. Dział tylko na temat muzyki.
Awatar użytkownika
Sorrow
Krypto-Extra
Posty: 829
Rejestracja: 21 gru 2007, 1:48
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: ENFP

Re: Muzyka klasyczna dla starszych ludzi, czy również i młod

Post autor: Sorrow »

pustka pisze:A ile czasu trwa taki koncert? Obawiam się, że mogłabym nie wytrzymać ponad godziny :)
Hahaha. Mam podobnie. Generalnie rzecz biorąc to koncerty mnie nudzą.
Moja galeria na DeviantArt

"Violence solves everything."
rosmediapp

Re: Muzyka klasyczna dla starszych ludzi, czy również i młod

Post autor: rosmediapp »

Jeśli lubicie Paderewskiego to w Bydgoszczy trwa IX Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. I. J. Paderewskiego

Relacje na żywo można obejrzeć na oficjalnej stronie konkursu
http://konkurspaderewskiego.pl/pl,70,index.html

Podsumowanie każdego dnia konkursu na kanale YouTube
http://www.youtube.com/TheClassicalMusicTV

Konkurs trwa od 3 do 17 listopada 2013r.
Sophia
Zagubiona dusza
Posty: 1
Rejestracja: 18 gru 2013, 11:50
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Kraków

Re: Muzyka klasyczna dla starszych ludzi, czy również i młod

Post autor: Sophia »

Małgoś pisze:Właśnie okazuje się, że bilety nie są aż takie drogie jak mogłoby się wydawać. Orientowałam się ile kosztowałby bilet na koncert na którym byłam: ceny były zróżnicowane, w zależności od części sali i kosztowały 15zł, 25zł i 40zł. Według mnie (biorąc pod uwagę dwie pierwsze kwoty) cena porównywalna z pójściem do kina.
Wiele filharmonii ma w ofercie wejściówki dla uczniów i studentów, których ceny w przypadku Wrocławia wynoszą 5-15zł. Kończy się to zazwyczaj siedzeniem na schodach, bo jakimś cudem frekwencja dopisuje. Ostatnio na ich fanpage’u na facebooku zamieszczono kupon, którego okazanie skutkuje solidną zniżką.
Awatar użytkownika
vragutinovic
Pobudzony intro
Posty: 169
Rejestracja: 18 lis 2012, 0:38
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTP

Re: Muzyka klasyczna dla starszych ludzi, czy również i młod

Post autor: vragutinovic »

"Dla starszych", "dla młodych" -- sztuczny podział. Osobiście lubię długie koncerty w których partie melodyjne przeplatają się z muzycznymi eksperymentami, udziwnieniami (np. Gershwin), albo także długie koncerty utrzymane w jednolitym klimacie (coś jakby "concept album"... znaczy się "concept concert", np. Grieg, Chopin, Liszt).

A już najśliczniejsze są aranżacje co lepsiejszych i skoczniejszych przebojów muzyki klasycznej na syntezujące tory, pudła, wiosła lub... kajaki. No co, kajaki też.

http://www.youtube.com/watch?v=bWx_GyTLGmQ
Awatar użytkownika
lea
Rozkręcony intro
Posty: 332
Rejestracja: 07 sty 2013, 7:26
Płeć: nieokreślona
Enneagram: 0w0
MBTI: CATS

Re: Muzyka klasyczna dla starszych ludzi, czy również i młod

Post autor: lea »

Lubuję. Szczególnie Możdżera i Preisnera.
Najpiękniejsze: http://www.youtube.com/watch?v=dYyoCknCU_Y
Wygnaj ludzi z twych myśli, niech nic zewnętrznego nie kala twej samotności, błaznom pozostaw troskę o szukanie podobnych im.
Inny cię umniejsza, bo zmusza cię do odgrywania jakiejś roli; ze swego życia usuń gest, ogranicz się do tego, co istotne.
Everything

Re: Muzyka klasyczna dla starszych ludzi, czy również i młod

Post autor: Everything »

Małgoś pisze:Czy poszlibyście na koncert do filharmonii, gdyby ktoś Wam proponował darmową wejściówkę, czy jesteście zagorzałymi przeciwnikami muzyki klasycznej i nie poszlibyście "za żadne skarby"?
Oczywiście, że bym poszedł :). Mógłbym rzec, że kocham tę muzykę, jak na swój młodociany wiek (+19l). Bardzo ładny klimat ma ta muzyka. Klasyczna, poważna i melancholijna (<3), coś pięknego :).

Muzyka bardziej dla starszych lub wiekowych ludzi. Rzadko spotykane są młode osoby.. Tyle ode mnie.
Awatar użytkownika
Arwena9
Introwertyk
Posty: 77
Rejestracja: 29 maja 2014, 18:39
Płeć: kobieta
MBTI: Aspi/ ISFJ/4w5

Re: Muzyka klasyczna dla starszych ludzi, czy również i młod

Post autor: Arwena9 »

Ja bardzo lubię muzykę klasyczną, a jestem młoda. Większość moich znajomych również słucha najwięcej klasyki. Natomiast rzadko bywam w filharmonii, ponieważ 1. bilety są drogie, 2. nie lubię takich wyjść i wolę kameralne koncerty lub nagrania.
Awatar użytkownika
Milukante
Intronek
Posty: 28
Rejestracja: 30 maja 2013, 13:07
Płeć: mężczyzna
MBTI: ISTJ
Lokalizacja: Łódź

Re: Muzyka klasyczna dla starszych ludzi, czy również i młod

Post autor: Milukante »

Ja również bym się wybrał, nawet samemu, tylko, żeby zagrali moje ulubione utwory, a jest to niemożliwe więc pozostaje odsłuch w Winampie albo odtwarzaczu MP3. Choć może kiedyś z ciekawości, mimo wszytko się wybiorę, dla samego posłuchania tego typu muzyki na żywo. Opera odpada, bo śpiewactwo operowe to nie moja bajka.
lukasamd

Re: Muzyka klasyczna dla starszych ludzi, czy również i młod

Post autor: lukasamd »

Moim zdaniem muzyka jest niezależna od wieku i nie tyczy się to tylko muzyki klasycznej. Sam od czasu do czasu słucham. Nie ukrywam, wiedzy o niej za wielkiej nie mam, preferuję również nieco nowsze wykonania jak np. album Hooked on Classics.

Wysłane z telefonu
Awatar użytkownika
sulius
Intronek
Posty: 37
Rejestracja: 09 sie 2014, 14:58
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
Lokalizacja: Warszawa

Re: Muzyka klasyczna dla starszych ludzi, czy również i młod

Post autor: sulius »

Bardzo chętnie słucham muzyki klasycznej, chociaż dopiero od niedawna ją odkrywam. Niestety raczej nikt z mojego najbliższego otoczenia nie podziela mojego gustu. W filharmonii jeszcze nie byłem ale chętnie się wybiorę. Niesamowita muzyka.
Awatar użytkownika
tao
Intronek
Posty: 25
Rejestracja: 29 paź 2014, 17:18
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w3
Lokalizacja: Wrocław

Re: Muzyka klasyczna dla starszych ludzi, czy również i młod

Post autor: tao »

Uwielbiam klasykę, a filharmonia to magia. Zwykle oglądam z perspektywy schodów (zaprzyjaźniony pan wpuszcza "idz ja cie nie widziałem"), ale zawsze towarzyszą temu niesamowite przeżycia.
Awatar użytkownika
Papaja
Intromajster
Posty: 466
Rejestracja: 04 sty 2014, 14:30
Płeć: kobieta
Enneagram: 1w9
MBTI: ISTJ
Lokalizacja: Poznań

Re: Muzyka klasyczna dla starszych ludzi, czy również i młod

Post autor: Papaja »

ja odkrylam w tamtym roku ten typ muzyki. swojego czasu zasluchiwalam sie bardzo w operze Carmen Bizeta i 4 porach roku Vivialdiego
Kto stworzył ten labirynt niepewności, tę świątynię dufności, naczynie grzechu, pole usiane tysiącem zasadzek, przedsionek piekła, kosz po brzegi napełniony chytrością, truciznę słodką jak miód, łańcuch, który wiąże śmiertelnych z doczesnością – kobietę?
Elvenqueen
Wtajemniczony
Posty: 6
Rejestracja: 24 paź 2015, 17:57
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INFJ

Re: Muzyka klasyczna dla starszych ludzi, czy również i młod

Post autor: Elvenqueen »

Trochę odświeżę ten temat. ;)
Osobiście uważam, że dzielenie muzyki dla starszych i młodszych jest nieco bez sensu... Bo każdy ma swój gust, niezależnie od wieku, a klasyka cieszyła się zawsze bardziej sympatią koneserów, niż ogółu. Muzyki klasycznej lubię słuchać, w szczególności Mozarta, Straussa i Dvoraka. To jest dla mnie coś cudownego, nieosiągalny dla dzisiejszych twórców ideał. Idealnie pasuje zarówno do melancholijnych rozmyślań jak i pobudza do działania.
es_pada
Introwertyk
Posty: 77
Rejestracja: 26 lut 2010, 16:18
Płeć: nieokreślona

Re: Muzyka klasyczna dla starszych ludzi, czy również i młodych?

Post autor: es_pada »

Ja bym poszla gdybym miala z kim.
Awatar użytkownika
Biała_Dama
Pobudzony intro
Posty: 137
Rejestracja: 18 wrz 2016, 20:46
Płeć: kobieta
MBTI: INFP-T
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: Muzyka klasyczna dla starszych ludzi, czy również i młodych?

Post autor: Biała_Dama »

Jakiś czas temu oglądałam film "Amadeusz", będący biografią Mozarta, co zainspirowało mnie do tego, by potem owych utworów sobie posłuchać. Na co dzień muzyki klasycznej raczej nie słucham, choć zdarzają się sporadyczne momenty, gdy to robię dla relaksu.
Na koncert do filharmonii chętnie bym się wybrała, bez względu na to czy bilet byłby darmowy czy musiałabym za niego zapłacić - zawsze coś innego niż kolejny wypad do kina na Marvela ;)
“The optimist sees the donut, the pessimist sees the hole.”
~ Oscar Wilde
ODPOWIEDZ