Jakie książki lubicie czytać?

Rozmowy o książkach, wierszach, gatunkach, postaciach literackich itp.
Awatar użytkownika
MMAciej
Wtajemniczony
Posty: 9
Rejestracja: 01 kwie 2017, 15:58
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTJ
Lokalizacja: nieznana

Re: Jakie książki lubicie czytać?

Post autor: MMAciej »

ja uwielbiam książki o jednostkach specjalnych trochę już ich mam a ciągle myślę o nowych. Kupiłem jakiś czas temu Mentalność Mamby ale jak dowiedziałem się że Kobe zginął to jakoś nie mogę wrócić. Przeczytałem zbiory opowiadań miecz przeznaczenia i ostatnie życzenie bardzo spodobało mi się opowiadanie Ziarno prawdy, ma się pojawić w drugim sezonie Wiedźmina od netflixa więc jaram się jak koszary łowców czarownic
Introverted – 95%, Intuitive – 60%, Thinking – 59%, Judging – 77%, Assertive – 73%
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2681
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Jakie książki lubicie czytać?

Post autor: Coldman »

Ja mam taką zasadę, jeśli się czymś interesuje, to danym temacie muszę mieć choć jedną książkę. Właśnie sobie kupiłem książkę o survivalu :D
nika35
Introwertyk
Posty: 96
Rejestracja: 31 mar 2020, 8:07
Płeć: kobieta

Re: Jakie książki lubicie czytać?

Post autor: nika35 »

fantasy, obyczajowe, młodzieżowe, literatura piękna, mroczne książki o miłości.
enter enigma
Pobudzony intro
Posty: 149
Rejestracja: 24 lis 2019, 16:01
Płeć: kobieta

Re: Jakie książki lubicie czytać?

Post autor: enter enigma »

Lubię książki z bogatym opisem świata przedstawionego i niejednoznacznymi bohaterami. Nie lubię sztampowych rozwiązań, książka ma fascynować kreacją świata i trzymać w niepewności co do losów bohaterów.
van_Gogh
Intronek
Posty: 32
Rejestracja: 09 mar 2020, 11:47
Płeć: mężczyzna

Re: Jakie książki lubicie czytać?

Post autor: van_Gogh »

Ja uwielbiam czytać biografie. Zawsze układałem sobie życie "po Bożemu" - szkoła, studia, żona, dziecko, mieszkanie. Jedynymi odstępstwami były
1. 7 lat zagranicą 2. praca przez wiele lat po 260-280 godzin miesięcznie 3. introwertyczny brak przyjaciół. Ale w biografiach znajduję tak różnorodne sposoby na życie, tak ogromne zasoby pasji i energii, dziwactw, i niestety ogrom nieszczęść, że moje życie wydaje się banalne, ale i spokojne, bez tragedii. Z jednej strony żałuję, że nie mam tyle talentów, co wybitni ludzie o których czytam, a z drugiej strony cieszę się, że nie spotkały mnie te nieszczęścia, które są ich udziałem. Najciekawsze biografie to np. autobiografia Romy Ligockiej (Dziewczynka w czerwonym płaszczyku), Gauguin, Broniewski, Hłasko, Philip K. Dick (Człowiek, który pamiętał przyszłość), Diane Arbus. Te biografie pokazują, że należy iść swoją drogą, kierować się swoimi pasjami, wierzyć w siebie, nie bać się "inności". One są dla mnie wielka inspiracją, zachętą i pocieszeniem (bo moje problemy zdają się być tylko drobiazgami). No i ta piorunująca świadomość, w przeciwieństwie do literatury fiction. że te opowieści oparte są na faktycznych wydarzeniach, że to działo się naprawdę !
Introwertyk z wyboru
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2681
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Jakie książki lubicie czytać?

Post autor: Coldman »

Mi się moja tendencja nie zmienia, to co mnie teraz interesuje, to tego typu książki wędrują w moich rękach. Dodam, że zacząłem czytać coraz więcej praktycznych rzeczy, z których mogę wyciągnąć coś do codziennego życia.
Awatar użytkownika
kacper137
Introrodek
Posty: 21
Rejestracja: 07 cze 2020, 1:33
Płeć: nieokreślona

Re: Jakie książki lubicie czytać?

Post autor: kacper137 »

Coldman pisze: 02 lis 2020, 21:30 Mi się moja tendencja nie zmienia, to co mnie teraz interesuje, to tego typu książki wędrują w moich rękach. Dodam, że zacząłem czytać coraz więcej praktycznych rzeczy, z których mogę wyciągnąć coś do codziennego życia.
Ja też staram się czytać książki praktyczne.

Wybieram literature non-fiction. Czyli biografie albo reportaże. Coś z czego mogę się wzbogacic o jakąś wiedzę.

Ewentualnie czasem sięgam po coś lekkiego, fantastyke lubię, ale nie każdą.
ODPOWIEDZ