Strona 1 z 1

Czerwcowy sprawdzian szóstoklasisty - prośba o pomoc

: 15 kwie 2014, 18:17
autor: palemona
Witajcie. Z racji tego że moje dziecko sporo choruje - nie przystąpiło 1 kwietnia do tegoż sprawdzianu. Z jednej strony to może i dobrze, mamy więcej czasu aby jeszcze poćwiczyć, przerobić wspólnie zadania, choć oczywiście wolałabym aby mały był zdrowy i tak jak inne dzieci pisały w kwietniu. Niestety nie bardzo wiem skąd brać zadania np. z ubiegłych lat. Co prawda koleżanka podesłała mi na gg tego linka http://www.wsip.pl/sprawdzian-szostokla ... awdzianie/ ale chciałabym więcej podobnych materiałów, jako że akurat mam czas nad tym posiedzieć i pomóc dziecku. Wierze, że na forum są matki i ojcowie, którzy ćwiczyli z pociechami przed kwietniem, wspomóżcie jakimś namiarem, oczywiście jeśli to nie problem. Pozdrawiam serdecznie!

Re: Czerwcowy sprawdzian szóstoklasisty - prośba o pomoc

: 15 kwie 2014, 19:45
autor: Czerwona
Do matematyki polecam tę stronę: http://www.sp114.edu.pl/uczniow/matematyka/
Poza tym wystarczy wpisać w google "testy dla szóstoklasisty" i wyskakuje naście stron. O, choćby pierwsze z brzegu: http://www.math.edu.pl/archiwum-sprawdzianow, http://www.ewahoffmann.republika.pl/matma/zestawy.htm.
Pamiętam, że w domu miałam kilka książek z testami np. http://www.empik.com/szukaj/produkt?q=szostoklasisty, z tyłu są odpowiedzi i klucz wyjaśniający za co są przyznawane poszczególne punkty w danym zadaniu. Można takie coś dostać w każdej księgarni.
I powodzenia ;)

Re: Czerwcowy sprawdzian szóstoklasisty - prośba o pomoc

: 25 kwie 2014, 14:10
autor: palemona
Dzięki Czerwona, mieszkam na wsi, cięzko tu o księgarnie. Dziękuje za pomoc, nie dziękuję za "powodzenie" (coby nie zapeszyć! ;))