Powieść pod postacią bloga - Szukam !

Rozmowy o książkach, wierszach, gatunkach, postaciach literackich itp.
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2120
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Powieść pod postacią bloga - Szukam !

Post autor: Drim »

Witam.

Powieść pod postacią bloga.

Tak, ktokolwiek widział - ktokolwiek wie.
Tak się zastanawiam.

Polska literatura co prawda leży i kwiczy, nie pogardzę językiem Szekspira.

Wszyscy widzimy jak z rozwojem youtuba rozwinęła się szeroko pojęta blogosfera. Blogi na każdy temat - od pamiętników blogów skierowanych na rozpowszechnianie dowcipasów poprzez wszelakie recenzje, naukę i przeróżne hobby.

Zastanawiam się, czy ktoś kiedyś próbował pisać książkę na blogu, najważniejsze, jak mu poszło ?
W odcinkach, rok za roczkiem, z 5 stron na 500 stron, itp.
Awatar użytkownika
vragutinovic
Pobudzony intro
Posty: 169
Rejestracja: 18 lis 2012, 0:38
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTP

Re: Powieść pod postacią bloga - Szukam !

Post autor: vragutinovic »

A tam "szukam"... Się rejestruje bloga i się pisze, monsieur Drimlajner. W następnym poście (adwencie?) oczekuję linki do Pana nowiuśkiego bloga z opublikowanym już pierwszym rozdziałem Pana noweli :).
Awatar użytkownika
MichalLodz
Intronek
Posty: 37
Rejestracja: 12 kwie 2014, 21:42
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
Lokalizacja: Łódź

Re: Powieść pod postacią bloga - Szukam !

Post autor: MichalLodz »

Drimlajner pisze:Polska literatura co prawda leży i kwiczy, nie pogardzę językiem Szekspira.
Nie chcę być niemiły, ale po takich tezach stwierdzam, że z literaturą jesteś na bakier. W kazdym bądz razie życzę Ci powodzenia.
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Powieść pod postacią bloga - Szukam !

Post autor: highwind »

MichalLodz pisze:W kazdym bądz razie
*W każdym razie. Ewentualnie bądź, co bądź :P Pozdrowienia dla Akolity, dzięki której już nie popełniam tego błędu :*

Skąd te poszukiwania Drim? Sądzisz że zdołasz nasycisz się wypocinami jakiegoś amatorszczyny?
Ale ok, pytasz czy ktokolwiek widział. No tom widział. Jakieś 10 lat temu, licealistą będąc czytałem to - http://likh.fc.pl/Aradesh/DT/index.php
Drach Tales to komedia fantasy, a reszta co opowiadania cyberpunkowe, bazujące na papierowym systemie CP2020.
Podklejam tylko dlatego, że to znam. Dzisiaj konesera może zaboleć czytanie tego. Dla mnie ma wartość sentymentalną ;)
Awatar użytkownika
MichalLodz
Intronek
Posty: 37
Rejestracja: 12 kwie 2014, 21:42
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
Lokalizacja: Łódź

Re: Powieść pod postacią bloga - Szukam !

Post autor: MichalLodz »

highwind pisze:*W każdym razie. Ewentualnie bądź, co bądź :P Pozdrowienia dla Akolity, dzięki której już nie popełniam tego błędu :*
Mea culpa. Dzięki highwind, obiecuję poprawę. Zaznaczę tylko, że w moim wpisie nie było złośliwosci wobec Drimiajnera, ale po przeczytaniu zdania na temat polskiej literatury musiałem zareagować.
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2120
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Powieść pod postacią bloga - Szukam !

Post autor: Drim »

A tam "szukam"... Się rejestruje bloga i się pisze, monsieur Drimlajner. W następnym poście (adwencie?) oczekuję linki do Pana nowiuśkiego bloga z opublikowanym już pierwszym rozdziałem Pana noweli.
Bojing Drimlajner "Ty też możesz zostać turboodrzutowcem" powieść w odcinkach, jak za Prusa.
przeczytaniu zdania na temat polskiej literatury musiałem zareagować.
Uuuu... koledze skoczyło ciśnienie, to ciśniemy :twisted:
A co niby z naszej rodzimej literatury AD XXI wiek jest godne przeczytania <ziewa>
Skąd te poszukiwania Drim?
Założyłem się, o...
Kolacja + domowe spa + bycie niewolnikiem.

Został mi jeden strike i out.

Wkopałem się w: "na przykład Kurt Cobain, jedna z niewielu osób z szołbiznesu która nie ma na koncie występu w żadnej reklamie" -> yhy
Wkopałem się w: "no co ty, nikt nie skończy powieści, nawet krótkiej ot tak, na blogu w internecie" -> yhy

Została mi jeszcze jedna opcja.
Oczywiście myśl przewodnia zakładu to: "rzeczy których w internecie nie znajdziesz"
Dzisiaj konesera może zaboleć czytanie tego.
Eeee, a mi się podoba. Przypominają się stare dobre czasy TawernyRPG. (a kto nie wie co to, jego strata)
Awatar użytkownika
Padre
IntroManiak
Posty: 627
Rejestracja: 07 wrz 2010, 15:34
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Kraina Deszczowcow
Kontakt:

Re: Powieść pod postacią bloga - Szukam !

Post autor: Padre »

Harry Potter and the Methods of Rationality
Niekoniecznie blog, raczej wysiłek zbiorowy, ale kryteria spełnia. Uwaga, znajomość lingwidżu obowiązkowa, techniczność wskazana ;)
I explore the frontiers of safety! I laugh at danger, from a distance, and quietly, so as not to get all worked up.
Joanka
Zagubiona dusza
Posty: 4
Rejestracja: 08 paź 2014, 1:02
Płeć: kobieta

Re: Powieść pod postacią bloga - Szukam !

Post autor: Joanka »

vragutinovic pisze:A tam "szukam"... Się rejestruje bloga i się pisze, monsieur Drimlajner. W następnym poście (adwencie?) oczekuję linki do Pana nowiuśkiego bloga z opublikowanym już pierwszym rozdziałem Pana noweli :).
A na koniec możesz to wydać w e-booku :D Ja właśnie nad tym pracuję, ale blogiem wolę nie zapeszać. Co będzie, to będzie.
Jakby co, mam znajomości ;)
ODPOWIEDZ