Co obecnie czytasz?

Rozmowy o książkach, wierszach, gatunkach, postaciach literackich itp.
Awatar użytkownika
Hazaks
Introwertyk
Posty: 101
Rejestracja: 10 gru 2017, 12:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INTP

Re: Co obecnie czytasz?

Post autor: Hazaks »

Przeczytałem wszystkie części "Ja inwizytor" i były całkiem niezłe. Teraz czytam "Uczeń Skrytobójcy" Robina Hobba.
WOW! Mogę tu wpisać co tylko chcę! Nie będę odostawał od innych, umieszczę tu jakieś nadęte filozoficzne sentencje :mrgreen:

"Quidquid Latine dictum sit, altum videtur" brzmi mądrze nieprawdaż? :D

"Przyczyna wszystkich ludzkich problemów jest jedna... Urodzili się" - Ja, wymyśliłem to przed chwilą :P
Kavova
Intronek
Posty: 31
Rejestracja: 08 kwie 2018, 19:15
Płeć: kobieta
Enneagram: 1w1
MBTI: ISFJ
Lokalizacja: Między między

Re: Co obecnie czytasz?

Post autor: Kavova »

"Uczeń Skrytobójcy" - to sie da czytac? mam z tym drobny problem.. ;)
Awatar użytkownika
Hazaks
Introwertyk
Posty: 101
Rejestracja: 10 gru 2017, 12:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INTP

Re: Co obecnie czytasz?

Post autor: Hazaks »

Na razie jest niezłe, czytałem gorsze książki, ale i lepsze :D
WOW! Mogę tu wpisać co tylko chcę! Nie będę odostawał od innych, umieszczę tu jakieś nadęte filozoficzne sentencje :mrgreen:

"Quidquid Latine dictum sit, altum videtur" brzmi mądrze nieprawdaż? :D

"Przyczyna wszystkich ludzkich problemów jest jedna... Urodzili się" - Ja, wymyśliłem to przed chwilą :P
Awatar użytkownika
Armin
Wtajemniczony
Posty: 8
Rejestracja: 06 wrz 2017, 21:01
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: ENTJ-A
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Co obecnie czytasz?

Post autor: Armin »

„Więzienny prawnik” - całkiem niezłe. Jest tu może jakiś fan książek Johna Grishama? :D
Kavova
Intronek
Posty: 31
Rejestracja: 08 kwie 2018, 19:15
Płeć: kobieta
Enneagram: 1w1
MBTI: ISFJ
Lokalizacja: Między między

Re: Co obecnie czytasz?

Post autor: Kavova »

Podkuszona nowością .. "pierwszy róg"- richard schwartz.
Awatar użytkownika
krucha_babeczka
Introwertyk
Posty: 113
Rejestracja: 15 lis 2015, 19:58
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co obecnie czytasz?

Post autor: krucha_babeczka »

Ambitnie postanowiłam się zabrać za dzieła alchemiczne Junga. Ugrzęzłam w "Misterium coniuctionis"... twardy orzech, ale łudzę się że dobrnę do końca.
Tomek0
Introwertyk
Posty: 76
Rejestracja: 02 lip 2017, 14:24
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INFP-A

Re: Co obecnie czytasz?

Post autor: Tomek0 »

"Otchłań" Petera Bretta ;) Już dziwiąta część bardzo ciekawego Cyklu Demonicznego, szkoda że to tylko 700 stron :)
Awatar użytkownika
Miszka
Intro-wyjadacz
Posty: 429
Rejestracja: 03 paź 2012, 21:38
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Śląsk

Re: Co obecnie czytasz?

Post autor: Miszka »

"Otchłań" Petera Bretta ;) Już dziwiąta część bardzo ciekawego Cyklu Demonicznego, szkoda że to tylko 700 stron :)
O, gdy po to sięgałem kilka lat temu to w Polsce dostępne były tylko pierwsze cztery części. Chyba pora nadrobić zaległości ;)

Ostatnio sięgnąłem po Carla Sagana. Najpierw przeczytałem "Kosmiczne związki", teraz kończę "Rajskie smoki". Od czasów ich napisania wiedza o kosmosie czy neurologii rozwinęła się na tyle, że Ameryki dla nas nie odkryją, ale mogą stanowić całkiem przyjemne podsumowanie pewnej wiedzy.

Inna sprawa że C. Sagan świetnie wkomponowuje się w pokolenie naukowców obdarzonych naiwną wiarą jedność całej ludzkości i przyszłość pełną pokoju, miłości i braterstwa. Na szczęście skupia się na nauce, więc można nie zauważyć jego subiektywnych komentarzy na tematy polityczno-socjologiczne :)
Awatar użytkownika
Cichaj
Introrodek
Posty: 13
Rejestracja: 26 maja 2018, 20:33
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 6w5
MBTI: INTP-T

Re: Co obecnie czytasz?

Post autor: Cichaj »

Richard Dawkins - Samolubny Gen
s1a3p1a1
Pobudzony intro
Posty: 147
Rejestracja: 10 lut 2018, 4:05
Płeć: nieokreślona

Re: Co obecnie czytasz?

Post autor: s1a3p1a1 »

"Córkę Śniegów" Londona. Takie ćmoje boje pełne nadętej i przejaskrawionej filozofii, przypominającej w swoim odniesieniu gościa, co to zamienił się w suszkę świąteczną na szlaku 'stampede', na Alasce. Męczę to już jakiś czas z dużymi przerwami i ciężko idzie. Kilkadziesiąt kresek poniżej zera, a ludziska dyskutują sobie o twórczości Browninga i uczuciach. Tego typu nonsens.
Awatar użytkownika
czarownica
Pobudzony intro
Posty: 145
Rejestracja: 27 maja 2018, 9:02
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5

Re: Co obecnie czytasz?

Post autor: czarownica »

"Księga dzikości" David Scarfe
"ja cóż- włóczęga, niespokojny duch ze mną można tylko pójść na wrzosowisko i zapomnieć wszystko..."
"Kobiety są aniołami, lecz gdy ktoś złamie im skrzydła, kontynuują lot na miotle... " :)
"Jesteśmy tym, co myślimy. Nasze emocje są niewolnikami naszych myśli, a my jesteśmy niewolnikami naszych emocji. "
"Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. "
Awatar użytkownika
nachtigall65
Wtajemniczony
Posty: 7
Rejestracja: 07 cze 2018, 23:37
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INFP

Re: Co obecnie czytasz?

Post autor: nachtigall65 »

"Psychologia. Kluczowe Koncepcje. TOM 1 Podstawy psychologii." P. Zimbardo

A w następnej kolejności "Gra Endera" Orson Scott Card
Awatar użytkownika
czarownica
Pobudzony intro
Posty: 145
Rejestracja: 27 maja 2018, 9:02
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5

Re: Co obecnie czytasz?

Post autor: czarownica »

"Opuścić Los Raques" Żerdzińskiego
"Nawigację żeglarską" Czajewskiego
"ja cóż- włóczęga, niespokojny duch ze mną można tylko pójść na wrzosowisko i zapomnieć wszystko..."
"Kobiety są aniołami, lecz gdy ktoś złamie im skrzydła, kontynuują lot na miotle... " :)
"Jesteśmy tym, co myślimy. Nasze emocje są niewolnikami naszych myśli, a my jesteśmy niewolnikami naszych emocji. "
"Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. "
Taiteli
Wtajemniczony
Posty: 5
Rejestracja: 11 cze 2018, 9:58
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
MBTI: INFP

Re: Co obecnie czytasz?

Post autor: Taiteli »

"W poszukiwaniu istoty czasu" Ruth Ozeki
Niedługo chcę się zabrać do "Tajemnej historii" Donny Tartt, czekam tylko, aż skończy się najgorszy okres na uczelni.
Awatar użytkownika
czarownica
Pobudzony intro
Posty: 145
Rejestracja: 27 maja 2018, 9:02
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5

Re: Co obecnie czytasz?

Post autor: czarownica »

"Przewodnik wędrowca" Tristana Gooley‘a
"We wspólnym rytmie" Jojo Moyes
"ja cóż- włóczęga, niespokojny duch ze mną można tylko pójść na wrzosowisko i zapomnieć wszystko..."
"Kobiety są aniołami, lecz gdy ktoś złamie im skrzydła, kontynuują lot na miotle... " :)
"Jesteśmy tym, co myślimy. Nasze emocje są niewolnikami naszych myśli, a my jesteśmy niewolnikami naszych emocji. "
"Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. "
ODPOWIEDZ