Książki nt. introwertyzmu

Rozmowy o książkach, wierszach, gatunkach, postaciach literackich itp.
Awatar użytkownika
Intergalactic
Intronek
Posty: 28
Rejestracja: 04 mar 2011, 14:06
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Kraków

Książki nt. introwertyzmu

Post autor: Intergalactic »

Może trochę naukowych książek, na początek proponuję "Introwertyzm to zaleta" Marti Olsen Laney, co sadzicie o tej pozycji?
introintro
Introrodek
Posty: 21
Rejestracja: 11 lut 2011, 12:25
Płeć: nieokreślona

Re: książka "Introwertyzm to zaleta" Marti Olsen Laney

Post autor: introintro »

Dzięki za info, dodana do "kolejki" :)

Ze swojej strony polecam "Introvert Power" Laurie Helgoe - ta książka uświadomiła mi że jestem introwertykiem i pozwoliła mi zaakceptować pewne cechy z którymi starałem się za wszelką cenę "walczyć".

Btw, co to za anime w twoim awatarze :?:
Awatar użytkownika
Intergalactic
Intronek
Posty: 28
Rejestracja: 04 mar 2011, 14:06
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Kraków

Re: książka "Introwertyzm to zaleta" Marti Olsen Laney

Post autor: Intergalactic »

Cześć,
Witam Wszystkich!
To anime na moim avatarze jest dość przypadkowe : )
Po prostu uznałem, że na tym forum dobry będzie człowiek odwrócony plecami i zakryty kapturem oraz księżyc. :mrgreen:

P.S. Dzięki za tytuł (dodam do kolejki : )), szkoda tylko, że nie jest po polsku?
Awatar użytkownika
Piorun23
Intro-wyjadacz
Posty: 369
Rejestracja: 28 sty 2010, 12:01
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: z ciemnego boru

Re: książka "Introwertyzm to zaleta" Marti Olsen Laney

Post autor: Piorun23 »

Jak na razie jestem w trakcie lektury - powiem jak przeczytam :wink:
http://greenshadow23.deviantart.com/
Zapraszam :wink:

Tak jestem smętny jak kurhan na stepie, a tak samotny, jak wicher na morzu
a tak zbłąkany, jak liść na rozdrożu, a tak zwinięty, jak żmija w czerepie...

...może lepiej nie wiedzieć, że masz tylko siebie? ...lepiej karmić się "prawdą" że Bóg jest gdzieś... tylko zasnął...

Cynik jest draniem który złośliwie postrzega świat takim, jaki jest, a nie takim, jakim według wiary ludzi być powinien
Awatar użytkownika
fragile_me
Introrodek
Posty: 24
Rejestracja: 14 mar 2010, 10:01
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Warszawa

Re: Książki nt. introwertyzmu

Post autor: fragile_me »

Przed kupnem książki "Introwertyzm to zaleta" długo się zastanawiałam-jak zresztą prawie ze wszystkim, jestem wiecznie niezdecydowana. Kupiłam i napiszę, że naprawdę warto! przeczytałam dopiero 52 strony ale ta książka chyba zostanie moją biblią. jeśli ktoś się zastanawia niech w księgarni przeleci wzrokiem parę pierwszych stron lub zajrzy na strony 33-36 - są tam dwa fajne testy określające czy jesteś intro. Mi wyszło, że jestem jak diabli ;) napiszę więcej jak dobrnę dalej.
w życiu chodzi o to żeby być trochę niemożliwym
Awatar użytkownika
Piorun23
Intro-wyjadacz
Posty: 369
Rejestracja: 28 sty 2010, 12:01
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: z ciemnego boru

Re: Książki nt. introwertyzmu

Post autor: Piorun23 »

"Biblia" to jest "Loner Manifesto" :mrgreen:

Ale "Introwertyzm to zaleta" też jest super :wink:

Reszta dyskusji, która zeszła z tematu obecnego wątku, tutaj: http://forum.introwertyzm.pl/viewtopic. ... 058#p15058. - Inno
http://greenshadow23.deviantart.com/
Zapraszam :wink:

Tak jestem smętny jak kurhan na stepie, a tak samotny, jak wicher na morzu
a tak zbłąkany, jak liść na rozdrożu, a tak zwinięty, jak żmija w czerepie...

...może lepiej nie wiedzieć, że masz tylko siebie? ...lepiej karmić się "prawdą" że Bóg jest gdzieś... tylko zasnął...

Cynik jest draniem który złośliwie postrzega świat takim, jaki jest, a nie takim, jakim według wiary ludzi być powinien
Awatar użytkownika
Inno
Legenda Intro
Posty: 1214
Rejestracja: 01 paź 2008, 18:47
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Warszawa

Re: Książki nt. introwertyzmu

Post autor: Inno »

Aż wstyd przyznać, ale nie przeczytałam jeszcze "Loners' Manifesto" mimo, że mam tę książkę w domu prawie od roku. =.='

Za to niedługo dostanę "The Happy Introvert: A Wild and Crazy Guide to Celebrating Your True Self" oraz "Introvert Power: Why Your Inner Life Is Your Hidden Strength".

Z przetłumaczonych na polski jest jeszcze książka "Introwertyk i ekstrawertyk w sidłach miłości. Jak sprawić, aby związek oparty na przeciwieństwach był udany?" napisana przez autorkę "Introwertyzm to zaleta" - Marti Olsen Laney (jej mąż jest ekstrawertykiem).

Tu inne tytuły po angielsku: http://krainaksiazek.pl/sklep.html?keyw ... er&x=0&y=0.
Obrazek
Awatar użytkownika
Piorun23
Intro-wyjadacz
Posty: 369
Rejestracja: 28 sty 2010, 12:01
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: z ciemnego boru

Re: Książki nt. introwertyzmu

Post autor: Piorun23 »

Oooo, te "sidła miłości" muszę dopaść :shock: Coś w sam raz dla mnie i mojej Jedynej Dobrej Połówki :D
http://greenshadow23.deviantart.com/
Zapraszam :wink:

Tak jestem smętny jak kurhan na stepie, a tak samotny, jak wicher na morzu
a tak zbłąkany, jak liść na rozdrożu, a tak zwinięty, jak żmija w czerepie...

...może lepiej nie wiedzieć, że masz tylko siebie? ...lepiej karmić się "prawdą" że Bóg jest gdzieś... tylko zasnął...

Cynik jest draniem który złośliwie postrzega świat takim, jaki jest, a nie takim, jakim według wiary ludzi być powinien
Awatar użytkownika
K-PAX
Introwertyk
Posty: 81
Rejestracja: 08 lis 2010, 16:06
Płeć: nieokreślona

Re: Książki nt. introwertyzmu

Post autor: K-PAX »

Macie może linka do ebooka "Introwertyzm to zaleta"? Może być płatny, nie lubię czytać papierowych książek :D
INTJ, 5w4
Awatar użytkownika
Piorun23
Intro-wyjadacz
Posty: 369
Rejestracja: 28 sty 2010, 12:01
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: z ciemnego boru

Re: Książki nt. introwertyzmu

Post autor: Piorun23 »

http://greenshadow23.deviantart.com/
Zapraszam :wink:

Tak jestem smętny jak kurhan na stepie, a tak samotny, jak wicher na morzu
a tak zbłąkany, jak liść na rozdrożu, a tak zwinięty, jak żmija w czerepie...

...może lepiej nie wiedzieć, że masz tylko siebie? ...lepiej karmić się "prawdą" że Bóg jest gdzieś... tylko zasnął...

Cynik jest draniem który złośliwie postrzega świat takim, jaki jest, a nie takim, jakim według wiary ludzi być powinien
Awatar użytkownika
herpderp
Zagubiona dusza
Posty: 4
Rejestracja: 17 lip 2012, 15:29
Płeć: nieokreślona

Re: Książki nt. introwertyzmu

Post autor: herpderp »

Intergalactic pisze:Może trochę naukowych książek, na początek proponuję "Introwertyzm to zaleta" Marti Olsen Laney, co sadzicie o tej pozycji?
Uważam, że ta książka jest po prostu genialna. Pozwoliła mi dojść do lepszego kontaktu z samym sobą i zrozumieć wiele rzeczy. Na codzień mam tendencję do porównywania się z innymi, nie chodzi mi o stan materialny lecz na przykład o cechy charakteru, sposób bycia itd i przez to, że jestem jaki jestem - człowiekiem o introwertycznej naturze, czułem się gorzej. Bo przecież każdy musi być gadatliwy, rozmowny, mieć mnóstwo znajomych czy łazić po różnego rodzaju klubach. Dzięki tej książce zaakceptowałem niektóre sprawy. Pozwoliłem sobie na bycie takim jakim jestem, zrozumiałem, że jest to po prostu naturalne. Ta pozycja nie jest z tych, które czytamy i odkładamy by nigdy już do niej nie wrócić - wręcz przeciwnie. Mimo, że minęło kilka miesięcy to wciąż ona na mnie oddziałuje, i nieraz sięgam po nią ponownie:) Gorąco polecam, w szczególności tym, którzy czują się "inni" od reszty ekstrawertycznego społeczeństwa i jeszcze tego nie zaakceptowali:)
Awatar użytkownika
yasmin0444
Wtajemniczony
Posty: 8
Rejestracja: 27 wrz 2012, 20:37
Płeć: nieokreślona

Re: Książki nt. introwertyzmu

Post autor: yasmin0444 »

Mam do Was ogromną prośbę. Właśnie poszukuję książki 'Introwertyzm to zaleta' - Marti Olsen Laney (wersja PL). Gdyby ktoś wiedział, gdzie w necie można ją nabyć, ewentualnie dokopał się do jakiegoś formatu pdf. do pobrania, bardzo proszę o info. W ogólnych skarbnicach dóbr wszelkich zwanych Allegro i Chomikuj.pl jest niestety również niedostępna. Dlatego będę wdzięczna za wszelką pomoc. Dzienks :)
1w9
ISFP

Świat należy do mnie - kupiłam globus
Awatar użytkownika
BarMos
Introrodek
Posty: 21
Rejestracja: 30 gru 2011, 22:08
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: ISFJ-T
Lokalizacja: Lublin

Re: Książki nt. introwertyzmu

Post autor: BarMos »

Masz rację yasmin0444 rzeczywiście tej książki nie ma nawet na Allegro co jest trochę dziwne, bo jak wiadomo na Allegro jest "wszystko". W księgarniach internetowych również niedostępna. Ja swój egzemplarz kupiłem przed wakacjami w Lublinie w Empiku, więc ze swojej strony mogę tylko ten Empik polecić ewentualnie sprawdzać na regularnie Allegro. Aż z ciekawości przejdę się w tym tygodniu do Empiku i zobaczę czy książka jeszcze jest w sprzedaży.
Awatar użytkownika
yasmin0444
Wtajemniczony
Posty: 8
Rejestracja: 27 wrz 2012, 20:37
Płeć: nieokreślona

Re: Książki nt. introwertyzmu

Post autor: yasmin0444 »

BarMos pisze:Ja swój egzemplarz kupiłem przed wakacjami w Lublinie w Empiku, więc ze swojej strony mogę tylko ten Empik polecić ewentualnie sprawdzać na regularnie Allegro. Aż z ciekawości przejdę się w tym tygodniu do Empiku i zobaczę czy książka jeszcze jest w sprzedaży.
Jaki ten świat mały... :) Dziękuję Ci ślicznie za odpowiedź i wielki dzięki za poświęcenie, ale już się nie fatyguj. Próbowałam dodzwonić się do któregoś z naszych Empików, ale w żadnym tel. nie odpowiadał, a nie chciało mi się biegać... W każdym razie uparłam się i znalazłam w necie.

Także każdy kto jest zainteresowany książką Introwertyzm to zaleta, z wielką chęcią przekażę namiary na księgarnię, która zajmuje się literaturą stricte psychologiczną i prowadzi sprzedaż internetową. Książka na 100% jest dostępna, ponieważ przed wpłatą kasiorki w piątkowe popołudnie, dzwoniłam, żeby się upewnić.
Nie wrzucam linku, ponieważ nie chcę być posądzona o reklamę.
1w9
ISFP

Świat należy do mnie - kupiłam globus
Awatar użytkownika
yasmin0444
Wtajemniczony
Posty: 8
Rejestracja: 27 wrz 2012, 20:37
Płeć: nieokreślona

Re: Książki nt. introwertyzmu

Post autor: yasmin0444 »

Dotarła do mnie informacja, że niestety książka już jest niedostępna...

Przepraszam, ze tak post pod postem, ale nie mam możliwości edytowania.
1w9
ISFP

Świat należy do mnie - kupiłam globus
ODPOWIEDZ