Jakie książki lubicie czytać?

Rozmowy o książkach, wierszach, gatunkach, postaciach literackich itp.
mamami
Zagubiona dusza
Posty: 4
Rejestracja: 30 wrz 2014, 14:58
Płeć: kobieta

Re: Jakie książki lubicie czytać?

Post autor: mamami »

Ja najbardziejj lubię literaturę skandynawską i kryminały. Pewnie dlatego, że jestem osobą strachliwą i sama gdybym znalazła się w podobnych sytuacjach jak niektórzy bohaterowie to wyskoczyłabym z butów ;) zdecydowanie lepiej śledzi się straszne historie siedząc pod kołdrą w łóżku ;) moją ulubioną autorką jest Camilla Lackberg :)
Awatar użytkownika
nika
Introwertyk
Posty: 117
Rejestracja: 17 cze 2013, 20:14
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakie książki lubicie czytać?

Post autor: nika »

W ostatnim czasie zainteresowała mnie Anne Rice, autorka literatury grozy, właściwie już dwa lata temu przeczytałam jej jedną książkę "Wywiad z wampirem" a potem przyszedł czas na następne. Już sporo przeczytałam książek Anne Rice i Paula Coelho.

Anne Rice:
Wywiad z wampirem
Wampir Lestat
Królowa Potępionych
Opowieść o złodzieju ciał
Memnoch diabeł
Godzina czarownic

Wszystko co wyszło z pod pióra Anne Rice jest genialne,
książki mają niesamowicie mroczny klimat i bardzo wciągają.

Paulo Coelho:
Brida
Weronika postanawia umrzeć
Demon i panna Prym
Zahir
11 minut
Zdrada
VampirLestat

Re: Jakie książki lubicie czytać?

Post autor: VampirLestat »

Staram się czytać książki dobrych pisarzy z każdego gatunku, żeby móc spojrzeć na wszystko z innej perspektywy. Największą przyjemność sprawiają mi horrory i fantastyka. Z podanych powyżej książek czytałam jedynie 'Eragona'. Ostatnio sięgnęłam po 'Córkę króla elfów'. Polecam ;)
Awatar użytkownika
Dziecko Indygo
Intronek
Posty: 39
Rejestracja: 25 kwie 2015, 1:23
Płeć: mężczyzna

Re: Jakie książki lubicie czytać?

Post autor: Dziecko Indygo »

Moja tematyka to psychologia, rozwoj osobisty, ksiazki motywacyjne, biznesowe, biografie
draconiss
Introrodek
Posty: 10
Rejestracja: 07 maja 2015, 1:15
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
Lokalizacja: Toruń

Re: Jakie książki lubicie czytać?

Post autor: draconiss »

Zdecydowanie zdarzało mi się czytać więcej książek miesięcznie niż wielu Polakom przez całe życie ;)
Zmieniał się u mnie w miarę przeczytanych książek i upływu lat akcent,nacisk na konkretne gatunki i autorów.Jak byłem młodszy to dominowały książki w klimacie kryminałów,thrillerów,horrorów,sensacji,grozy(A.Christie,A.C. Doyle,E.A.Poe,H.Coben,S. King). Niektórzy z nich jak wiadomo to klasycy,którzy już nie żyją więc nic nowego nie napiszą i chcąc nie chcąc to nawet trzeba było przerzucać na innych autorów ;)
Z czasem też doświadczenie w tych wszystkich intrygach i zagadkach wzrastało do tego stopnia,że trzeba było również zmienić gatunek,bo często już na początku książki wiedziałem czy czułem kto jest kim,o co chodzi i jak się to skończy :D
Następnie sporo czytałem książek psychologicznych,filozoficznych i z pogranicza tych tematów(E.Fromm,F.Nietzsche itd). Jak idee zaczęły się powtarzać(można zmienić kolejność słów,użyć innych ale sens będzie ten sam) to przerzuciłem się na książki egzystencjalistów,bitników czy hipisów.Jak wiadomo to głównie lata 50-60.Potem zahaczyłem o książki autorów z pokolenia,generacji X więc już bardziej współczesne.
Ostatnio gustuję zaś w biografiach różnych ludzi,zwłaszcza tzw artystów.Lubię wyłapywać sobie z nich różne smaczki i szczegóły jaki ktoś był w młodości,co lubił,co go inspirowało i widzieć tę drogę do sukcesu,bo często ona jest bardziej ciekawa i interesująca niż sam sukces jako taki.
Awatar użytkownika
arwena
Wtajemniczony
Posty: 9
Rejestracja: 21 lis 2014, 22:11
Płeć: nieokreślona

Re: Jakie książki lubicie czytać?

Post autor: arwena »

Awatar użytkownika
Ja Nie
Introrodek
Posty: 23
Rejestracja: 07 maja 2015, 11:36
Płeć: mężczyzna

Re: Jakie książki lubicie czytać?

Post autor: Ja Nie »

Rok 1984
Nowy Wspaniały Świat
Mechaniczna Pomarańcza
Gra Endera
Starship troopers (kawaleria kosmosu- książka, Żołnierze kosmosu-film) //ach te niezgodności w tłumaczeniach
Krótka Historia Czasu
Awatar użytkownika
Darren_D
Intronek
Posty: 26
Rejestracja: 15 maja 2015, 14:21
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INFJ

Re: Jakie książki lubicie czytać?

Post autor: Darren_D »

Wzorem mojej matki książki czytam jak już szykuję się do snu. Jak byłem dzieckiem, bardzo polubiłem serię "Kroniki Pradawnego Mroku" Michelle Paver i przeczytałem Wilczego Brata oraz Wędrującego Ducha. Oprócz tego, nie zapomnę świetnej serii Alfreda i Krystyny Szklarskich "Złoto Gór Czarnych", która umiliła mi wiele wieczorów. Potem poszedłem trochę w stronę fantastyki, przeczytałem Nowy Wspaniały Świat Huxleya, 1984 Orwella, 451 stopni Farenheita, Piknik na skraju drogi (z zainteresowania wynikającego z serii gier S.T.A.L.K.E.R na PC) i Ślimaka na zboczu Strugackich. Ostatnio jednak lubuję się w książkach poświęconych historii, właśnie czytam książkę o tytule "Największy wróg Hitlera" pana Wołoszańskiego, a przeczytałem "Pakt Ribbentrop-Beck" Zychowicza, za której kontynuację "Opcja niemiecka" też mam zamiar wziąć się.
Obrazek

"We think too much and feel too little." Charlie Chaplin
Awatar użytkownika
nika
Introwertyk
Posty: 117
Rejestracja: 17 cze 2013, 20:14
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakie książki lubicie czytać?

Post autor: nika »

bardzo lubię czytać książki z gatunku fantasy i horrory takie jak:

Harry Potter i Kamień Filozoficzny
Harry Potter i Komnata Tajemnic
Harry Potter i Więzień Azkabanu
Harry Potter i Czara Ognia
Harry Potter i Zakon Feniksa
Harry Potter i Książę Półkrwi
Harry Potter i Insygnia Śmierci

bardzo lubię książki Stephena Kinga takie jak:

"Desperacja". Taki sobie horrorek od biedy, przeczytany przypadkiem. Powiedziałabym, że udany, ale nie na tyle, by się do Kinga przykleić. Potem była "Misery" zaraz po obejrzeniu klimatycznej adaptacji. Książka jeszcze bardziej brutalniejsza, ale oba spojrzenia na szaloną Anie Wilkes stoją u mnie na pierwszym miejscu. Następnie była "Komórka" takie pół na pół, pomysł wprost znakomity, ale później zaczęło się po prostu robić nudno. Za dużo straszydeł, za mało podejścia Kinga do sprawy... jedynie fajnie niejednoznaczne zakończenie. W końcu nadeszła pora na "Carrie" - Carrie zrobiła porządek z swoimi wrogami. Podobał mi się sposób w jaki się z nimi rozprawiła. Jej kompleks i cierpienie były mi wówczas bardzo osobiste...
W końcu "Miasteczko Salem" - Klasyczny horrorek o wampirach, który napisano chyba w sposób po prostu dobry, by się nie czepiać.
"Cujo" - polecam ogromnie świeży pomysł, właściwie w ogóle nie horror. Historia która mogła po prostu wydarzyć się naprawdę. Choć właściwie ucięłabym z książki jakeiś 50 niepotrzebnych stron, które za bardzo odchodziły od głównego wątku. A teraz "Lśnienie" które już winduję do top5 najlepszych książek Kinga. Jeszcze nie skończyłam, ale trudno mi się podpisywać pod stwierdzeniem, że adaptacja Kubricka nie ma z książką nic wspólnego. To jakby szukanie na siłę problemu, mimo, że zarys główny fabuły jest w obu przypadkach prawie taki sam.
_A__
Zagubiona dusza
Posty: 3
Rejestracja: 20 wrz 2015, 22:18
Płeć: kobieta

Re: Jakie książki lubicie czytać?

Post autor: _A__ »

Powieści na faktach autentycznych, wszelakiego rodzaju biografie, powieści o czasach wiktoriańskich, romansidła :)
Awatar użytkownika
vatnajökull
Intronek
Posty: 32
Rejestracja: 08 lis 2014, 14:00
Płeć: kobieta
Enneagram: 6w6
Lokalizacja: 64°35'46.5"N 16°55'39.6"W
Kontakt:

Re: Jakie książki lubicie czytać?

Post autor: vatnajökull »

Albo nie czytam, albo czytam o smutnych ludziach.
Ale bywało inaczej.
Obrazek
SellSowa
Introrodek
Posty: 13
Rejestracja: 06 wrz 2015, 14:20
Płeć: kobieta

Re: Jakie książki lubicie czytać?

Post autor: SellSowa »

Romanse, obyczajowe i fantastykę :mrgreen:
Awatar użytkownika
Coro
Stały bywalec
Posty: 199
Rejestracja: 24 lis 2015, 13:20
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
Lokalizacja: Kraków

Re: Jakie książki lubicie czytać?

Post autor: Coro »

Thrillery psychologiczne - Alex Kava <3
Awatar użytkownika
Firaga
Intronek
Posty: 31
Rejestracja: 30 lis 2015, 22:54
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INFP/INTP
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakie książki lubicie czytać?

Post autor: Firaga »

Najchętniej sięgam po fantastykę - Pratchett, Gaiman, Christopher Paolini, Michelle Paver, kiedyś Anne McCaffrey, J.K Rowling, Pilipiuk.
Z nie-fantastycznych - moja ulubiona powieść to "Ćpun" Melvina Burgessa. Oprócz tego z obyczajówek - Meg Cabot, Lucyna Legut, Marta Fox.
Spoza beletrystyki: Oliver Sacks.
Obecnie zaczynam drugi tom "Kłamcy" Jakuba Ćwieka, w kolejce czeka trzeci a potem "Siewca wiatru" Kossakowskiej.
Ogień w Uszach - blog poświęcony szeroko pojętej muzyce rockowej, metalowej, etnicznej i alternatywnej.
Awatar użytkownika
Jagen Hghar
Wtajemniczony
Posty: 9
Rejestracja: 16 gru 2015, 20:15
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 8w9

Re: Jakie książki lubicie czytać?

Post autor: Jagen Hghar »

Ostatnio przeczytalem trylogie Anioła Nocy Breenta Weeksa. Plus niewielka nowele uzupelniajaca "Cien doskonaly" a obecnie mecze Sage Piesni Lodu i Ognia" tom I Taniec Smokow. " Jak skoncze ksiazki to siegne pierwszy raz po serial :D Tak sobie ubzduralem xd. Ukochany Wiedzmin, sage przeczytalem 3 razy. Kupilem I czesc "Trylogii husyckiej" "Narrenturm" "Jakuba Wedrowycza" tylko audiobooki ale naprawde polecam,jezeli ktos lubi czarny humor z domieszka absurdu i wysmiania ustroju komunistycznego to w szczeolnosci sie odnajdzie. ""Wampir z m3" polecam absurdy komuny takze Pilipiuka. Niestety nie dorwalem drugiej czesci w rece. Ostatnio kupilem e-czytnik,wiec co nie co nadrobie :D
ODPOWIEDZ