Jakie książki lubicie czytać?

Rozmowy o książkach, wierszach, gatunkach, postaciach literackich itp.
radek

Jakie książki lubicie czytać?

Post autor: radek »

Tak jak w temacie, co czytacie, jaki gatunek wam się podoba itp
Ja bardzo lubię fantasy, według mnie jest to najlepszy gatunek. Można znaleźć tam niemal wszystko.
Bardzo spodobały mi się książki: "Eragon" "Achaja" "Wojna Pajęczej Królowej" i parę innych książek ISA, może ktoś czytał jeden z wymienionych tytułów?
Awatar użytkownika
Ekwiwalencja
Pobudzony intro
Posty: 144
Rejestracja: 16 lis 2007, 18:40
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: z własnej krainy

:)

Post autor: Ekwiwalencja »

Ciężki temat, bo czytam wiele książek ale ciekawe hm...
Z racji klasy maturalnej czytam lektury i część mi się spodobała- "Cudzoziemka" czy "Mistrz i Małgorzata" czy "Ferdydurke"

W naszej bibliotece organizowany jest DKF dzięki któremu poznałam J.Dehnela czy W.Kuczoka i ich polecam jeśli ktoś szuka kawałka poezji w prozie:)
Aaa... przypomniało mi sie co czytałam chociaż to nie lektura ^^ M.Hłaskę(Hłasko? nie wiem jak sie odmienia to nazwisko) na początku nie byłam do niego przekonana, a potem nawet mi się spodobało:)
Jeśli ktoś nie wymaga od książki wiele to polecam serię Ala Makota- lekkie przyjemne ;)

Aaaa.... I ukradłeś mi temat złodzieju ty!;)
Awatar użytkownika
el quatro
Introwertyk
Posty: 64
Rejestracja: 12 lis 2007, 15:31
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Katowice

Post autor: el quatro »

Najlepsze moje książki mhhh...
Mi jak radkowi podobała sie Achaja ale tylko 1 tom, 2 był znacznie słabszy, a 3 nie czytałem.
Saga "Opowieści piasków" Piskorskiego
"Głos Boga" Jacka Soboty
Lubie też klasyke horroru: Lovecraft, Poe

Będe musiał sie wziąść za sagę "Wiedźmina" bo wstyd mi przyznać, ale jeszcze nie czytałem
Awatar użytkownika
Ekwiwalencja
Pobudzony intro
Posty: 144
Rejestracja: 16 lis 2007, 18:40
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: z własnej krainy

Post autor: Ekwiwalencja »

Poe był dziiiiwny ^^
Makabryczny, pełen śmierci i zaskakujący ;]
Tzn. to co przerabialiśmy na polskim....
Awatar użytkownika
Cosh!se
Intronek
Posty: 54
Rejestracja: 30 paź 2007, 19:39
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Faerie

Post autor: Cosh!se »

Ja ostatnio przeczytałam "Widmokrąg" Kuczoka. Wcześniej przeczytałam "Gnój" i zafascynowałam się jego twórczością. Ostatnio zaczęłam też czytać horrory,np. "Krew Manitou" Grahama Mastertona. Ma lekkie pióro i świetny humor. Kapitalne :)

radek ja czytałam tylko "Eragona" i drugą jego część. :)
"Poeci, magicy, żeglarze
Tancerze wojny i ja
Wygnani z miasta radości
Wygnani bez imion i ciał
Nie dla nas owoce raju"
Awatar użytkownika
Pałer_Frytas
Stały bywalec
Posty: 182
Rejestracja: 16 lis 2007, 16:55
Płeć: nieokreślona

Post autor: Pałer_Frytas »

Ja czytam serię Dzieje Elenium autorstwa niejakiego Davida Edingsa. Wcześniej czytałem inną jego pentalogię Belgariada.

A ze skończonych książek to "Szklane smoki" humorystyczna i pełna akcji, a przy tym chwilami zmuszająca do ciekawej refleksji opowieść australijskiego pisarza Sean McMullena.
5w4
INTP
ABASCUS!
Awatar użytkownika
underdog
Stały bywalec
Posty: 242
Rejestracja: 10 sie 2007, 17:29
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Kraków

Post autor: underdog »

Pałer_Frytas pisze:Wcześniej czytałem inną jego pentalogię Belgariada.
Dobre to jest? Pytam, bo czeka u mnie na półce i niedługo się za to wezmę.

Ogólnie też lubię fantasy, fajnie, że sporo z nas tak ma :)
Awatar użytkownika
Pałer_Frytas
Stały bywalec
Posty: 182
Rejestracja: 16 lis 2007, 16:55
Płeć: nieokreślona

Post autor: Pałer_Frytas »

Jeśli chodzi o Belgariadę, (nawiasem mówiąc "dzieje Elenium" też chociaż wydaje mi się że mniej)to jest to bardzo sprawnie napisane czytadło. Do miana wielkiego arcydzieła jednak mu daleko. Po prostu opowieść zawiera zbyt wiele, że tak powiem uproszczeń. (NP: zwołują armię i po kilku dniach cała armia jest na nogach, nie ma przypadków dezercji, opóźnień w przybyciu itp itd) I bohaterowie mają zbyt wiele szczęścia jak na mój gust. O Ile u Tolkiena drużyna się rozdziela, Boromir ginie, hobbici zostają porwani o tyle u Eddingsa wychodzi ostatecznie obronną ręką z każdej opresji. Jest to dobra książka ale bardziej myślący czytelnik może być nieco poirytowany tym ciągałem szczęściem ;] Nie mniej takie nie wymagające głębokich przemyśleń do poduchy ;p
5w4
INTP
ABASCUS!
carpe_diem

Post autor: carpe_diem »

Hmm...
Co lubię?
Literaturę rosyjską na czele z nieśmiertelnym Dostojewskim.
A poza tym Sapkowskiego.

el quatro- jak już skończysz czytać tego "Wiedzmina" to możesz mnie poinformować, a z przyjemnością przepytam Cię z treści :wink:
No i moja rada- zacznij od ksiązek, a nie od ekranizacji. Wersja papierowa jest bez porównania lepsza.
Awatar użytkownika
el quatro
Introwertyk
Posty: 64
Rejestracja: 12 lis 2007, 15:31
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Katowice

Post autor: el quatro »

carpe_diem pisze:
el quatro- jak już skończysz czytać tego "Wiedzmina" to możesz mnie poinformować, a z przyjemnością przepytam Cię z treści :wink:
No i moja rada- zacznij od ksiązek, a nie od ekranizacji. Wersja papierowa jest bez porównania lepsza.
Jeszcze nawet nie zacząłem:)
W bibliotece są tylko "Dziady" i "Chłopi",
Kumple nie mają bo nie czytuja książek(jedynie jakieś pisemka z nagimi "paniami" ew mężczyznami:))
A książki tanie nie są żeby kupić :?
carpe_diem

Post autor: carpe_diem »

el quatro pisze: W bibliotece są tylko "Dziady" i "Chłopi",
Kumple nie mają bo nie czytuja książek(jedynie jakieś pisemka z nagimi "paniami" ew mężczyznami:))
A książki tanie nie są żeby kupić :?
Jesteś pewien, że jesteś z Katowic? Jakie Ty tam masz biblioteki?! Katowice zawsze mi się kojarzyły z ostatnią deską ratunku- kiedy w Gliwicach czegoś nie było, zawsze można było znależć to w Katowicach... A od "Chłopów" lepiej trzymać się z daleka...
PoCO

Post autor: PoCO »

"1000 orków" R.A. Salvatore, kontynuacja legendy Drizzta, teraz "Czerwona Gorączka" Pilipiuka, w mojej bibliotece już brakuje dla mnie książek :P
Awatar użytkownika
Cosh!se
Intronek
Posty: 54
Rejestracja: 30 paź 2007, 19:39
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Faerie

Post autor: Cosh!se »

"Zakon Krańca Świata" cz1 Kossakowskiej a teraz czytam cz. 2 którą dostałam pod choinkę ;].
"Poeci, magicy, żeglarze
Tancerze wojny i ja
Wygnani z miasta radości
Wygnani bez imion i ciał
Nie dla nas owoce raju"
PoCO

Post autor: PoCO »

Czytałem :)
Awatar użytkownika
Cliodne
Stały bywalec
Posty: 189
Rejestracja: 28 lis 2007, 15:33
Płeć: nieokreślona

Post autor: Cliodne »

Paulo Coelho 'Alchemik' jest świetna, wogóle jego książki są fajne

a ja sobie chyba kupie 'Introwertyzm to zaleta' Marti Olsen Laney
ma ktoś może albo czytał?

Ciężki temat, bo czytam wiele książek ale ciekawe hm...
Z racji klasy maturalnej czytam lektury i część mi się spodobała- "Cudzoziemka" czy "Mistrz i Małgorzata" czy "Ferdydurke"
Cudzoziemka tez była fajna
Dark Maiden taking hold of my hand
Lead me away from hibernation
Strong and unafraid
Never a question why
ODPOWIEDZ