Jaki dobry serial oglądaliście?

Dyskusje, pytania, rekomendacje dotyczące owoców kinematografii i telewizji (w tym internetowej).
Awatar użytkownika
Czerwonekredki
Pobudzony intro
Enneagram: 4w5
MBTI: ISTPT

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: Czerwonekredki »

Polan pisze:
15 kwie 2020, 22:17
Siedząc w domu w końcu usiadłem na porządnie do The Office i mogę szczerze polecić. Kończę właśnie 6ty sezon i żałuję że tak późno do tego usiadłem.
Przekonałeś mnie i dzięki Tobie podjęłam drugą próbę obejrzenia. 8)

nietota
Introwertyk
Enneagram: 4w5
MBTI: INTP

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: nietota »

The Knick. Arcydzieło małego ekranu, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że powstał ładnych parę lat temu, kiedy jeszcze nie wiedzieliśmy o serialach tego, co wiemy dziś (np. że z powodzeniem mogą stawać w szranki z wysokiej klasy produkcjami kinowymi). Serial opowiada o innowatorach chirurgii w czasach wielkich zmian, czyli na przełomie XIX i XX wieku, ale przede wszystkim opowiada o człowieku, jego namiętnościach, pragnieniach, motywacjach, co zgrabnie podsumowują ostatnie słowa głównego bohatera przed opadnięciem kurtyny: "this is all we are" (szekspirowskie, prawda?). Kurtyny, bo nieszablonowość i przewrotność scenariusza zbliżają serial do sztuki teatralnej (zwłaszcza 2 sezon), muzyka intryguje i niepokoi, a aktorstwo (Clive Owen!) dźwiga na poziom mistrzowski nawet nieliczne sceny zalatujące Orzeszkową (zwł. 1 sezon). Po ostatnim odcinku drugiego, ostatniego sezonu człek czuje się, jakby dostał pięścią w brzuch, czyli świetnie.

ODPOWIEDZ