Jaki dobry serial oglądaliście?

Dyskusje, pytania, rekomendacje dotyczące owoców kinematografii i telewizji (w tym internetowej).
Awatar użytkownika
PoważnyPiotr
Intronek
Posty: 41
Rejestracja: 13 wrz 2018, 15:19
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Gdynia

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: PoważnyPiotr »

Dom z papieru jest zajebisty, pomimo tego ze jest naciagany jak guma od gaci.
Awatar użytkownika
Alphekka
Pobudzony intro
Posty: 150
Rejestracja: 22 kwie 2018, 22:34
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Ziemia

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: Alphekka »

Ktoś już wspominał o Czarnobylu?
Nawet jeśli tak, to o tym filmie warto wspomnieć drugi raz ;)
Dwa razy dwa równa się siedem i pół, minus trzy i jeszcze trochę więcej. G. I. Gurdżijew
Awatar użytkownika
PoważnyPiotr
Intronek
Posty: 41
Rejestracja: 13 wrz 2018, 15:19
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Gdynia

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: PoważnyPiotr »

ktos czeka na the boys?
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: highwind »

Ja czekam! Uwielbiam takie zabiegi polegające na dodaniu świeżego twistu do skądinąd oklepanych gatunków. Czekam też na Stranger Things 3, Mindhunter 2, What We Do In The Shadows kiedy się pojawi na torrentach, no i Too Old To Die Young.
Racter

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: Racter »

Jakiś czas temu zainteresowałem się serialem 'The Good Place'. Opowiada on historię Eleanor, która pewnego dnia ginie w wyniku zderzenia z ciągiem wózków supermarketowych, po czym trafia do zaświatów - a konkretnie do tytułowego 'Dobrego Miejsca', przeznaczonego dla ludzi o duszy szlachetnej i czystej. W życie 'po drugiej stronie' i jego prawidła wprowadza ją Michael, architekt tej utopii, dla którego jest to pierwszy samodzielny projekt zlecony przez Najwyższego (czym też jest mocno stremowany). Przedstawia jej też Chidiego - profesora filozofii, który jako idealna 'bratnia dusza' będzie jej towarzyszem życia po życiu. Szybko jednak dowiadujemy się, iż Eleanor niezupełnie jest tą osobą, którą system wyznaczył do zamieszkania w Dobrym Miejscu, a do 'szlachetnej duszy' raczej jej sporo brakuje... Od tego momentu w 'Dobrym Miejscu' zaczynają się dziać dziwne rzeczy, ale z racji tego, że alternatywą jest zesłanie w 'Złe Miejsce', Eleanor postanawia podtrzymać swoją rolę, w międzyczasie korzystając z akademickiego doświadczenia Chidiego do uczenia się o moralności i o tym, jak być dobrym człowiekiem.

Nie jest to komedia oparta na gagach i zorientowana na wzbudzanie salw śmiechu, tylko bardzo urokliwa, ciepła opowieść z humorystyczną podszewką i aktorstwem na bardzo wysokim poziomie. Jestem jak na razie po pierwszym sezonie, z tego co wiem są trzy a na jesieni wychodzi czwarty (nie wiem czy starczy materiału i pomysłów w tym settingu na aż tyle odcinków, ale się zobaczy ;). Polecam!
Awatar użytkownika
Polan
Intromajster
Posty: 472
Rejestracja: 16 lip 2014, 11:24
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: Polan »

4ty sezon będzie też ostatnim, scenarzyści od początku zakładali że cała historia zostanie zamknięta w 4 sezonach więc nie będzie z tego tasiemca i jest spora nadzieja że ten sezon będzie nadal na poziomie i z dobrym, zamkniętym finałem.
Piotrek66
Wtajemniczony
Posty: 6
Rejestracja: 30 cze 2019, 17:52
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9
MBTI: INFJ

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: Piotrek66 »

Radkosky pisze: 20 cze 2019, 3:15 W piątek 2 sezon mojego ukochanego "DARK", odliczam godziny :)
Ja właśnie wczoraj, z nudów i trochę pod wpływem impulsu zacząłem oglądać pierwszy sezon - zainteresowałem się serialem, bo ktoś gdzieś napisał, że to o podróżach w czasie, a kręci mnie ten motyw. :P Na razie obejrzałem pierwszy odcinek i jestem zaintrygowany. :D
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: highwind »

The Boys
Obejrzałem dziś wszystkie odcinki za jednym posiedzeniem xD

Gdzieś już pewnie wspominałem, ale bardzo lubię oklepane gatunki doprawione szczyptą nietypowości, jakimś niespotykanym twistem. No więc tutaj mamy do czynienia z kliszą superbohaterską w świecie, w którym branża jest zmonopolizowana przez wielką korporację, a bohaterowie mają za uszami niemało brudu :D Co tu jeszcze można znaleźć? Sporo czarnego humoru, elementów komedii omyłek, wcale nie taki oczywisty podział na tych "dobrych" i tych "złych" - wszyscy są równo popaprani xD No kurde, polecam.
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2119
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: Drim »

highwind pisze: 27 lip 2019, 22:34
Obejrzałem dziś wszystkie odcinki za jednym posiedzeniem xD
Ciekawe czy uda mi się sprawić, że admin srogo przeklnie na jutrzejszą niedzielę niehandlową i pozamykane księgarnie.

Spróbuje. A więc:

O, to na podstawie tego komiksu? Wydawnictwa Planeta Komiksów? 8 albo 9 tomów już jest.

http://planetakomiksow.pl/product-categ ... /chlopaki/

Nie, żebym czytał, po prostu przy okazji mi migłeło podczas przeglądania nowości na rynku komiksu.
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: highwind »

Tak, zdaje się że ten komiks był inspiracją.
Awatar użytkownika
Czerwonekredki
Stały bywalec
Posty: 179
Rejestracja: 21 lip 2018, 21:39
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
MBTI: ISTPT

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: Czerwonekredki »

Introja pisze: 29 lip 2019, 21:32 Ostatnio oglądam ukraiński serial "Zniewolona", początkowo myślałam, że to tylko o oklepanym romansie, czego nie lubię, ale oglądałam i tak ze względu na piękne stroje, scenografię - akcja dzieje się w XIX wieku i naprawdę kostiumy i otoczenie robią wrażenie, wszystko takie piękne. Potem wciągnęła mnie akcja, podoba mi się, że bohaterowie są jacyś, że bardziej złożeni, przez co są ciekawi. Po dzisiejszym smutnym odcinku chciało mi się płakać, no cóż, ale mam nadzieję na (mimo wszystko) pozytywne zakończenie i polecam ten serial, wciąga.
Moi rodzice to oglądają, więc czasem zerknę. Strasznie mnie irytuje główna bohaterka. Jest strasznie rozmemłana. Taka płaczliwa, bez charakteru jakaś. Ale stroje bardzo mi się podobają. ☺️
This is how i met Marla Singer.
Marla's philosophy of life is that she might die at any moment.
The tragedy, she said, was that she didn't.
Awatar użytkownika
Czerwonekredki
Stały bywalec
Posty: 179
Rejestracja: 21 lip 2018, 21:39
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
MBTI: ISTPT

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: Czerwonekredki »

Co? Jak to zabity? Ona miała męża jakiegoś wcześniej? 🤔
No ja wszystko rozumiem, ale ona tak płacze prawie na każdym kroku. W każdym razie nie budzi we mnie współczucia. Zazdroszczę trochę tamtejszym kobietom, że chodziły tak ubrane. Tak ładnie, dostojnie. A nie to co teraz. 🙄
This is how i met Marla Singer.
Marla's philosophy of life is that she might die at any moment.
The tragedy, she said, was that she didn't.
Awatar użytkownika
Polan
Intromajster
Posty: 472
Rejestracja: 16 lip 2014, 11:24
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: Polan »

Czerwonekredki pisze: 30 lip 2019, 11:17 Co? Jak to zabity? Ona miała męża jakiegoś wcześniej? 🤔
No ja wszystko rozumiem, ale ona tak płacze prawie na każdym kroku. W każdym razie nie budzi we mnie współczucia. Zazdroszczę trochę tamtejszym kobietom, że chodziły tak ubrane. Tak ładnie, dostojnie. A nie to co teraz. 🙄
Możesz z Introja zacząć forsować mode na taki styl, dając przykład. A nuż podłapie!
Awatar użytkownika
Czerwonekredki
Stały bywalec
Posty: 179
Rejestracja: 21 lip 2018, 21:39
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
MBTI: ISTPT

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: Czerwonekredki »

Ty? W sukniach.chcesz chodzić? Nie spodziewałam się! 😮 Trochę za gorąco teraz na takie stroje.

Co do seriali, to obejrzałam prawie cały 3sezon Stranger Things. Został mi odcinek finałowy. Był całkiem niezły, chociaż jakoś drugi sezon wywarł na mnie większe wrażenie i bardziej go przeżyłam. Najgorsze były początkowe odcinki, nastoletnia sielanka była ciężka do przełknięcia. Tym bardziej, że nic za bardzo się nie działo. Potem ruszyło tak, że za jednym zamachem połknęłam 4 odcinki.
This is how i met Marla Singer.
Marla's philosophy of life is that she might die at any moment.
The tragedy, she said, was that she didn't.
Awatar użytkownika
Polan
Intromajster
Posty: 472
Rejestracja: 16 lip 2014, 11:24
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: Polan »

Że trend się podłapie się wśród ludzi, nie że ja.
Stranger things jak dla mnie właśnie 3ci był lepszy od 2giego. Fakt że start był trochę męczącą amerykańską sieczką, ale jak już ruszył to szło dobrze.
ODPOWIEDZ