Jaki dobry serial oglądaliście?

Dyskusje, pytania, rekomendacje dotyczące owoców kinematografii i telewizji (w tym internetowej).
Awatar użytkownika
Polan
Intromajster
Posty: 473
Rejestracja: 16 lip 2014, 11:24
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: Polan »

Brooklyn 99 - taki czasu ale nawet nawet.
Awatar użytkownika
lonelywolf
Intronek
Posty: 38
Rejestracja: 09 sty 2016, 17:44
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: lonelywolf »

Ostatnio oglądałem "Człowiek z wysokiego zamku" (Man in the high castle) - inspirowany powieścią Dicka o tym samym tytule. Akcja dzieje się w świecie, gdzie Niemcy i Japonia wygrały II wojnę światową, a USA zostało podbite i podzielone między te dwa kraje. Ciekawy klimat, polecam nie tylko miłośnikom historii alternatywnej.

Oglądałem też odcinek specjalny Sherlocka - był świetny i już nie mogę doczekać się 4 sezonu :D
exintro
Introrodek
Posty: 11
Rejestracja: 15 sty 2016, 14:49
Płeć: kobieta

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: exintro »

Mój ulubiony serial, wg mnie najlepsze, również z psychologicznego punktu widzenia ;-) SHAMELESS (po polsku: Niepokorni). Znacie? :) Jeśli nie, to serdecznie polecam, jest FAN TAS TYCZ NY
Awatar użytkownika
Hydro
Intronek
Posty: 29
Rejestracja: 18 sty 2016, 3:12
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INFP
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: Hydro »

Ja polecam bardzo serial Broadchurch - dla fanów Miasteczka Twin Peaks jest jak znalazł, dawno czegoś tak dobrego nie widziałem. Jest dość krótki, ale to jest zaleta, wciąga bardzo i luźno się przez niego przechodzi. O ile słyszałem to jakoś blisko teraz ma być trzeci sezon (ale to akurat będzie chyba odgrzewany kotlet).
CarrotGirl
Wtajemniczony
Posty: 6
Rejestracja: 19 sty 2016, 16:27
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: CarrotGirl »

Od niedawna zaczęłam oglądać "True Detective" z Woodym Harrelsonem i Mathew McConaugheyem. Jestem pod koniec pierwszego sezonu, ale wciągnął mnie już od pierwszego odcinka. Polecam, dobry kryminał z seryjnym mordercą w tle i popapranymi policjantami. Zwłaszcza Matthew grą ciekawą postać z zapędami filozofa :)
Awatar użytkownika
Hija_de_la_luna
Intronek
Posty: 39
Rejestracja: 17 gru 2015, 22:07
Płeć: kobieta
Enneagram: 1w2
MBTI: INTJ
Lokalizacja: GDN

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: Hija_de_la_luna »

Hydro pisze:Ja polecam bardzo serial Broadchurch
Potwierdzam, bardzo wciągający. A jeśli komuś nie nudzą się takie klimaty to jeszcze Fortitude polecam.
Я не говорю по-человечьи
marys100
Zagubiona dusza
Posty: 4
Rejestracja: 18 sty 2016, 17:00
Płeć: kobieta

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: marys100 »

hej!
ja ostatnio na tvserialeonline wpadłam na ciekawy serial UNFORGETTABLE - po polsku ZAPISANE W PAMIĘCI - fajny serial, taki o detektywach, polecam wam jak nie macie co robić w zimowe wieczory. ja się wkręciłam i już zaczełam oglądać 3 sezon
Szukasz oryginalnego pomysłu na prezent? Sprawdź kolczyki ręcznie robione
spy
Introrodek
Posty: 20
Rejestracja: 25 lip 2015, 19:18
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
MBTI: INTP
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: spy »

ja tam od roku tylko seriale o policjantach. the tunnel (ten z dillanem), the fall (z gillian anderson), a nade wszystko the killing (ten amerykański, wciąga jak imadło! bardzo dobry duet głównych bohaterów). i właśnie skłaniam się do wymienionych tu broadchurch i true detective, bo sesja w pełni, trzeba coś robić, żeby się nie uczyć...
Bartek90
Introrodek
Posty: 15
Rejestracja: 01 lut 2016, 23:51
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTP

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: Bartek90 »

spy pisze:ja tam od roku tylko seriale o policjantach. the tunnel (ten z dillanem), the fall (z gillian anderson), a nade wszystko the killing (ten amerykański, wciąga jak imadło! bardzo dobry duet głównych bohaterów). i właśnie skłaniam się do wymienionych tu broadchurch i true detective, bo sesja w pełni, trzeba coś robić, żeby się nie uczyć...
A oglądałaś ''The Wire''? Jeśli nie, to polecam. Kawał dobrego, policyjnego serialu.
http://www.filmweb.pl/serial/Prawo+ulicy-2002-87721

Ze swojej strony mogę polecić:
Wyklęci - Science-fiction pełną gębą. Niby motyw ludzi z super mocami został już oklepany do porzygu, ale ten serial ostro ryje banie. Szczególnie 1 sezon. Te ich super moce... ja nie wiem czy autorzy scenariusza tworzyli to na trawie czy lsd... ale jedno jest pewne - ten serial na trzeźwo nie tworzyli... chociaż? :D
http://www.filmweb.pl/serial/Wyklęci-2009-549728

Narcos - O dziwo dobry serial o pewnym baronie narkotykowym. Podoba mi się to, że nie ma tu podziału na dobry glina/zły bandzior.
http://www.filmweb.pl/serial/Narcos-2015-680486

Chłopaki z Baraków - Niepozorny, trzeba dać temu serialowi szansę. Sam na początku zastanawiałem się ''co to k^^a jest?', ale obejrzałem 1 odcinek potem następny itd... no i okazało się, że dla mnie jest to jeden z najlepszych seriali komediowych ever.
http://www.filmweb.pl/serial/Chłopaki+z ... 001-134084
Awatar użytkownika
layne
Introwertyk
Posty: 68
Rejestracja: 27 lut 2016, 22:04
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w6
MBTI: INTJ

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: layne »

Nikt jeszcze nie wspomniał o Lie to Me ;)?
http://www.filmweb.pl/serial/Magia+k%C5 ... 009-485877

True Detective pierwszy sezon - świetny. Poza tym Breaking Bad (a.k.a. Baking Bread), House of Cards, Band of Brothers, House M.D.

Do połowy spoko był Dexter, Suits, Lost.

A Mr Robot kompletnie mnie nie porwał ;).
Awatar użytkownika
aporia
Pobudzony intro
Posty: 138
Rejestracja: 13 maja 2015, 18:43
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: aporia »

Polecam: Glina, Wikingowie, Przyjaciele, Pitbull.
Nic się nie da zmienić, statystycznie wypada jedna śmierć na jednego człowieka.
grarit
Introrodek
Posty: 11
Rejestracja: 02 lip 2016, 1:17
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w6
MBTI: INTJ

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: grarit »

Jedna osoba chyba wspomniała o moim ulubionym "Prison Break". Albo jak kto woli, z nędznym polskim tłumaczeniem "Skazany na śmierć".
Znam ten serial chyba na pamięć, ale jest fantastyczny.

Dla mnie genialna postać Scofielda, kogoś kto jest geniuszem, motyw tego poświęcenia. Wszystko mi się w tym serialu podoba. Sporo osób twierdzi, że 1 sezon był spoko, 2 jeszcze, 3 gorszy, a 4 niepotrzebny. A wg mnie każdy jest świetny, chociaż są całkiem inne.
Czekam, niesamowicie czekam na 5 sezon. Po tylu latach :D
Awatar użytkownika
kafar
Introrodek
Posty: 22
Rejestracja: 29 maja 2016, 0:22
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w6
MBTI: ISFJ

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: kafar »

Z mojej branży, dodatkowo absurdalny angielski humor - IT Crowd: Technicy magicy. :D W sumie to "Kości" jeszcze są fajne, ale dawno nie oglądałem, choć uwielbiałem ten serial.

Popieram, że kolejne sezony "Skazanego na śmierć" były mocno niepotrzebne. W sumie tak samo jak druga seria "24 godzin", również puszczanych na PolSacie.
Awatar użytkownika
cristanov
Introwertyk
Posty: 114
Rejestracja: 03 maja 2016, 9:30
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: ISTJ
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: cristanov »

Polecam Utopię (mocno ryje beret), House of Cards i Suits. Z takich luźniejszych to How I Met Your Mother oraz The Big Bang Theory (Buzzinga!)

Z polskich całkiem niezłe są Glina i Oficer
Gdy masz serce do niczego i do niczego nie masz serca
Instynkt samozachowawczy nie wystarczy, by przetrwać.
Awatar użytkownika
Tranquillo
Intronek
Posty: 36
Rejestracja: 26 lip 2015, 22:25
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INFJ?

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: Tranquillo »

Z ostatnio oglądanych polecam Gomorre świetny, brutalny, włoski dramat kryminalny.
ODPOWIEDZ