Jaki dobry serial oglądaliście?

Dyskusje, pytania, rekomendacje dotyczące owoców kinematografii i telewizji (w tym internetowej).
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: highwind »

aporia pisze:Dexter (właśnie skończyłem oglądać drugi sezon).
To właściwie możesz przeskoczyć od razu do czwartego... A po czwartym przestać oglądać :P
Awatar użytkownika
Marten
Introwertyk
Posty: 64
Rejestracja: 01 sty 2017, 16:09
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: infj

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: Marten »

Nestor pisze:A ja natomiast chciałbym polecić tutaj "Trzynaście powodów". http://www.filmweb.pl/serial/Trzyna%C5% ... 017-762209

Jest on o wydarzeniach zaraz przed i po samobójstwie nastolatki Hanny Baker. Pokazane są przyczyny i skutki jej czynu. Serial mocno psychologiczny, ale też dający możliwość porównania swojego czasu licealnego i związanych z nim problemów.
Prawie "na raz" obejrzałem "13 powodów dlaczego", trochę ciężko przyrównać te amerykańskie licealne realia na nasze :P Ale jak ktoś grał w "Life is Strange" to napewno mu się spodoba też ten serial, terminy takie jak: efekt motyla czy teoria chaosu zostały również tutaj poruszone - ale niestety bohaterka nie mogła cofać czasu, natomiast zostawiła 13 kaset z powodami swojego samobójstwa. (ciekawy pomysł)

Jak pierwsze odcinki strasznie mnie zainteresowały swoją tajemniczością, tak kolejne momentami dawały niezłego emocjonalnego kopa, szczególnie ostatnie kasety. Każdy sam może ocenić śmierć głównej bohaterki Hannah, ale jak bohaterowie musi obejrzeć do końca aby poznać całą "prawdę". Trochę mnie sponiewierał ten serial, ale ok. Podobno po emisji wzrósł ruch na telefonach zaufania, ale to może tylko medialny marketing :D
"Dreams feel real while we're in them. It's only when we wake up that we realize something was actually strange."
Awatar użytkownika
painted_rose
Intronek
Posty: 28
Rejestracja: 17 lut 2017, 17:01
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
MBTI: powiedzmy że INFJ.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: painted_rose »

Nowe Fargo ktoś zaczął oglądać? Są już dwa odcinki, na razie niby spoko, klimat podobny jak wcześniej, ale coś nie mogę się wciągnąć, w dodatku jest tyle postaci, że jeszcze nie do końca łapię kto, co i z kim.. Oby się to jakoś wkrótce zgrało, bo to jeden z moich ulubionych seriali.
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: highwind »

painted_rose pisze:Nowe Fargo ktoś zaczął oglądać?
A to jest prequel, sequel czy niepowiązana, nowa historia? Widziałem, że Ewan McGregor tam gra. Zaraz pewnie zassę, bo oba dotychczasowe sezony widziałem :P
Awatar użytkownika
ainos
Introwertyk
Posty: 101
Rejestracja: 05 sty 2014, 0:33
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
MBTI: ISFJ/ISTJ
Kontakt:

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: ainos »

Także 13 powodów. Czuję jednak pewien niedosyt, pozostały pewne pytania bez odpowiedzi, dlatego liczę na 2 sezon. Poza tym piękny soundtrack.
happiness only real when shared
Awatar użytkownika
painted_rose
Intronek
Posty: 28
Rejestracja: 17 lut 2017, 17:01
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
MBTI: powiedzmy że INFJ.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: painted_rose »

highwind pisze:
painted_rose pisze:Nowe Fargo ktoś zaczął oglądać?
A to jest prequel, sequel czy niepowiązana, nowa historia? Widziałem, że Ewan McGregor tam gra. Zaraz pewnie zassę, bo oba dotychczasowe sezony widziałem :P
Na razie żadnych powiązań nie widzę, więc wspólny będzie chyba jedynie klimat całości, dziwne postaci i przypadkowe zbrodnie :P Tak, jest McGregor w podwójnej roli, bo gra braci bliźniaków. Występuje też m.in. Carrie Coon (Nora z 'Leftovers'), Mary Elizabeth Winstead ('10 Cloverfield Lane') czy David Thewlis (prof. Lupin z Pottera).
Awatar użytkownika
SCD
Introwertyk
Posty: 76
Rejestracja: 05 wrz 2016, 1:58
Płeć: nieokreślona
Enneagram: 6w5
MBTI: INFJ
Lokalizacja: CK

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: SCD »

Również 13 powodów. Słaby. Taki dobry zapychacz przy pracy, który nie wymaga szczególnej uwagi.
Black Mirror - świetny, polecam obejrzeć
The Flash 1/2 - potrafi znudzić, ale warto obejrzeć
Od jakiegoś czasu biorę się jeszcze za Gotham, ale z racji tego, że gra tam mój sobowtór dziwnie się to ogląda :v
Tylko to co czujesz mnie interesuje.
Awatar użytkownika
izzani
Intronek
Posty: 30
Rejestracja: 09 maja 2017, 0:16
Płeć: kobieta

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: izzani »

Seriale które mogę polecić z czystym sumieniem to Mr. Robot i Utopia. W obu jest genialny soundtrack, ciekawe sposoby kadrowania i co najważniejsze wciągająca fabuła. Warto zobaczyć :)
"Zawodowiec powinien wiedzieć jak to się robi, amator ma nieograniczone możliwości"
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: Coldman »

Ja jako przeciwnik seriali, ostatnio zacząłem szperać i znalazłem listę serialów psychologicznych.
Może się skuszę
Zacznę od serialu Terapia
Persefona
Wtajemniczony
Posty: 8
Rejestracja: 28 maja 2017, 21:30
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: Persefona »

Zdaje się, że mogę uzupełnić listę polecanych wcześniej seriali o nowe pozycje ;-)

The Kettering Incident (8/10) http://www.filmweb.pl/serial/The+Ketter ... 016-733520
Młoda lekarka doznaje dziwnych objawów, ma zaniki pamięci, dziwne wizje. Zostaje wplątana w dziwne zdarzenia. Akcja na Tasmanii, tajemnice, trochę mrocznych klimatów, często nie wiadomo, co jest prawdą a co złudzeniem. Skrzyżowanie Twin Peaks z Broadchurch.

The OA (8/10) http://www.filmweb.pl/serial/The+OA-2016-743791
Tutaj także wraz z tym, jak rozwija się fabuła, zaczynamy wątpić, co jest prawdziwe, a w co jedynie wierzy główna bohaterka. Dopiero na samym końcu możemy zawyrokować, czy jej historia przydarzyła się naprawdę, czy była jedynie urojeniem.

Eyewitness (8/10) http://www.filmweb.pl/serial/Eyewitness-2016-767573
Ciekawe relacje między głównymi bohaterami. Dwóch młodych chłopaków przypadkiem było świadkami morderstwa. Matką zastępczą jednego z nich jest lokalna pani szeryf. Akcja kręci się jednocześnie wokół ucieczki chłopaków przed mordercą, który chce się pozbyć świadków, i śledztwem prowadzonym przez nieświadomą tego pościgu panią szeryf.

Chance (9/10) http://www.filmweb.pl/serial/Chance-2016-765479
Serial jest bardzo dobrze zrobiony. Głównym bohaterem jest mający wątpliwości co do własnego zdrowia psychicznego psychiatra, u którego zjawia się kobieta uwięziona w toksycznym związku z "brudnym" policjantem. Lekarz wierzy, że jej zaburzenia są wywołane przemocą jej męża i postanawia jej pomóc. Empatia i chęć pomocy przeradzają się w uczucie, kiedy jest już w niej zakochany - odkrywa jej zupełnie nowe oblicze. Zostaje wplątany w serię wydarzeń, które jeszcze bardziej nadwątlają jego zdrowie psychiczne, przez co widzowi trudno stwierdzić, kiedy główny bohater jest w realnym zagrożeniu, a kiedy popada w paranoję. Tutaj rzecz jasna mamy duuużo wątków z pogranicza psychologii i psychiatrii. :-)

Pułapki umysłu (6/10) http://www.filmweb.pl/serial/Pu%C5%82ap ... 012-608225
Luźny serial do oglądania dla rozrywki i przyjemności. Głównym bohaterem jest ekscentryczny wykładowca, neurobiolog - który sam cierpi na pewne przypadłości dotyczące zdrowia psychicznego. Jego niestandardowe sposoby myślenia sprawiają, że jest bardzo pomocnym konsultantem FBI. Każdy odcinek to inna sprawa + ciekawostka na temat ludzkiej psychiki i rzadkich zaburzeń (które, choć są czasem ekstremalnie dziwne, są prawdziwe). Ja osobiście oglądałam ten serial tylko ze względu na to, że każdy odcinek pokazywał podejrzanego, który prezentował jakieś ciekawe zaburzenia - całe śledztwo skupiało się tan naprawdę na zrozumieniu jego zachowania i postawieniu diagnozy. Do tego było to okraszone fragmentami wykładów głównego bohatera - więc po prostu sprzedawało wiedzę, w lekki i przyjemny sposób ;-) (co skutkuje zapominaniem :P)
Awatar użytkownika
wazz
Stały bywalec
Posty: 208
Rejestracja: 27 lip 2016, 0:52
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: wazz »

Czy warto zaczynać Twin Peaks przy doświadczeniu, że praktycznie żaden serial nie potrafił mnie wciągnąć?
“Never underestimate the power of stupid people in large groups.” G.C.
Kaw
Intronek
Posty: 41
Rejestracja: 12 maja 2017, 19:49
Płeć: nieokreślona

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: Kaw »

Ja sobie ostatnio odświeżam X-Files. Intro cały czas wywołuje u mnie ciarki, ale już się nie chowam pod kołdrę jak miałem w zwyczaju, kiedy byłem dzieckiem ;D
Awatar użytkownika
Polan
Intromajster
Posty: 472
Rejestracja: 16 lip 2014, 11:24
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: Polan »

Castlevania - przeważnie anime i podobnych nie oglądam ale to akurat wyszło wciągające.
nevert5heless
Wtajemniczony
Posty: 5
Rejestracja: 16 lip 2017, 22:10
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: ISTJ

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: nevert5heless »

Jestem serialowym maniakiem, więc polece tylko te, które mogą przypaść do gustu każdemu

The Fall- Serial psychologiczny, głównym bohaterem jest seryjny morderca, który prowadzi z pozoru całkiem normalne życie. Jest też pani detektyw, która próbuje ustalić jego profil psychologiczny, razem wchodzą w całkiem specyficzną relacje.
Sense8- Science-fiction, może być na początku trudny w zrozumieniu, w skrócie i bez spoilerów moge powiedzieć, że bohaterowie(8 osób z różnych części świata) mogą się ze sobą porozumiewać telepatycznie, w swojej wyobraźni. Serial też mocno skupia się na bohaterach i ich problemach
Orphan Black- Science-fiction, główna bohaterka dowiaduje się, że jest jednym z wielu klonów naukowego ruchu zwanego Neolucją.

Jeżeli ktoś poszukuje jakiegoś serialu, to wystarczy napisać, mogę coś znaleźć/polecić :p
Awatar użytkownika
Kirin
Intronek
Posty: 39
Rejestracja: 20 paź 2016, 10:25
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Opolszczyzna
Kontakt:

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: Kirin »

Marten pisze: 26 kwie 2017, 0:55
Nestor pisze:A ja natomiast chciałbym polecić tutaj "Trzynaście powodów". http://www.filmweb.pl/serial/Trzyna%C5% ... 017-762209

Jest on o wydarzeniach zaraz przed i po samobójstwie nastolatki Hanny Baker. Pokazane są przyczyny i skutki jej czynu. Serial mocno psychologiczny, ale też dający możliwość porównania swojego czasu licealnego i związanych z nim problemów.
Prawie "na raz" obejrzałem "13 powodów dlaczego", trochę ciężko przyrównać te amerykańskie licealne realia na nasze :P Ale jak ktoś grał w "Life is Strange" to napewno mu się spodoba też ten serial, terminy takie jak: efekt motyla czy teoria chaosu zostały również tutaj poruszone - ale niestety bohaterka nie mogła cofać czasu, natomiast zostawiła 13 kaset z powodami swojego samobójstwa. (ciekawy pomysł)

Jak pierwsze odcinki strasznie mnie zainteresowały swoją tajemniczością, tak kolejne momentami dawały niezłego emocjonalnego kopa, szczególnie ostatnie kasety. Każdy sam może ocenić śmierć głównej bohaterki Hannah, ale jak bohaterowie musi obejrzeć do końca aby poznać całą "prawdę". Trochę mnie sponiewierał ten serial, ale ok. Podobno po emisji wzrósł ruch na telefonach zaufania, ale to może tylko medialny marketing :D
Również obejrzałam "13 powodów dlaczego" i choć jestem w wieku głównej bohaterki i też jakoś przeżyłam liceum nie potrafiłam zrozumieć do końca jej motywów. Sam pomysł ciekawy, aby każdy odcinek był jedną stroną kasety, ale zabrakło mi podkreślenia, że to jednak była jej decyzja, bo niemalże każdy powód jest przypisywany komuś innemu. Tak jakby zwalała winę za całe swoje nieszczęście na innych. Naprawdę irytowało mnie, że wszyscy byli winni, tylko nie Hannah, choć spokojnie mogła uniknąć niektórych sytuacji.

I nie mogę się zgodzić się z Martenem, że każdemu kto grał "Life is Strange" będzie podobał się ten serial. Owszem, zawierają podobne problemy, tematyką też się o siebie ocierają, ale jednak gra była dla mnie bardziej logiczna mimo całego magicznego cofania czasu.

Ja osobiście oceniam serial "13 powodów" za takie 7,5/10. Aczkolwiek z całą przyjemnością mogę polecić grę, choć wiem, że nie taki jest temat.
Z seriali które oglądałam i uważam za świetne jest "Mr. Robot", pierwszy sezon, bo drugiego jeszcze nie miałam czasu obejrzeć.
Oczywiście wcześniej już wymieniane "Breaking Bad", wciągnęłam wszystkie sezony w krótkim czasie.
Ktoś też już wcześniej przywołał Steins;Gate i też uważam, że jest świetne, mimo iż to anime.
ODPOWIEDZ