Jaki dobry serial oglądaliście?

Dyskusje, pytania, rekomendacje dotyczące owoców kinematografii i telewizji (w tym internetowej).
Awatar użytkownika
Marten
Introwertyk
Posty: 64
Rejestracja: 01 sty 2017, 16:09
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: infj

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: Marten »

Kirin pisze: 17 lip 2017, 15:14 (...) Naprawdę irytowało mnie, że wszyscy byli winni, tylko nie Hannah, choć spokojnie mogła uniknąć niektórych sytuacji.

I nie mogę się zgodzić się z Martenem, że każdemu kto grał "Life is Strange" będzie podobał się ten serial. Owszem, zawierają podobne problemy, tematyką też się o siebie ocierają, ale jednak gra była dla mnie bardziej logiczna mimo całego magicznego cofania czasu.

Ja osobiście oceniam serial "13 powodów" za takie 7,5/10. Aczkolwiek z całą przyjemnością mogę polecić grę, choć wiem, że nie taki jest temat.
Z seriali które oglądałam i uważam za świetne jest "Mr. Robot", pierwszy sezon, bo drugiego jeszcze nie miałam czasu obejrzeć.
Oczywiście wcześniej już wymieniane "Breaking Bad", wciągnęłam wszystkie sezony w krótkim czasie.
Ktoś też już wcześniej przywołał Steins;Gate i też uważam, że jest świetne, mimo iż to anime.
To chyba nie będzie spoilerem ale na sam koniec Hannah zrozumiała,
>
<
Podobny do "Life is Strange" wydał mi się też motyw szukania odpowiedzi, obarczanie winą innych, często niesłusznie, zbytnie patrzenie na uprzednia czy oglądanie całego obrazu zamiast patrzenie na szczegóły, granie na emocjach; dlatego uznałem że w ostatecznym rozrachunku może wydać się podobne.

Ale wracając ostatnio widziałem "Specjalista od niczego", jest to komedia ale często poruszane są bardziej poważne tematy. No bo życie to taka komedia i dramat w jednym, serial pokazuję przygody Dev'a i jego relacje z przyjaciółmi/rodziną z codziennym życiem w tle. Teraz wyszedł drugi sezon i nie sądziłem, że tak mądrze można podejść do m.in tematów religijny czy rodzinnych, bez zbytniego moralizowania. Wyszło świetnie.

Steins;Gate jest świetne może kiedyś powstanie serial jak ma to miejsce teraz z Death Note, ciekawe co z tego wyjdzie.
"Dreams feel real while we're in them. It's only when we wake up that we realize something was actually strange."
Awatar użytkownika
Kirin
Intronek
Posty: 39
Rejestracja: 20 paź 2016, 10:25
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Opolszczyzna
Kontakt:

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: Kirin »

Marten pisze: 17 lip 2017, 16:26
To chyba nie będzie spoilerem ale na sam koniec Hannah zrozumiała,
>
<
Podobny do "Life is Strange" wydał mi się też motyw szukania odpowiedzi, obarczanie winą innych, często niesłusznie, zbytnie patrzenie na uprzednia czy oglądanie całego obrazu zamiast patrzenie na szczegóły, granie na emocjach; dlatego uznałem że w ostatecznym rozrachunku może wydać się podobne.
W serialu "13 powodów"
Awatar użytkownika
ponuraczek
Pobudzony intro
Posty: 172
Rejestracja: 06 gru 2014, 21:34
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INFJ

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: ponuraczek »

Doctor Who :3 Cudowny serial, żałuję że wcześniej go nie odkryłam.
"Jeżeli o mnie chodzi, nigdy nie miałem przekonań. Zawsze miałem wrażenia. "
Fernando Pessoa
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: highwind »

Gra o tron się powoli rozkręca, chociaż brakuje mi jakiegoś pierdzielnięcia, np.


Poza tym czekam na drugi sezon Stranger Things. Dam mu jeszcze jedną szansę (początek pierwszego mi się podobał, ale zawiodłem się na zakończeniu).

Aaaa, i powoli zapowiadają obsadę trzeciego sezonu True Detective.
kb2244
Introrodek
Posty: 23
Rejestracja: 18 cze 2017, 23:04
Płeć: mężczyzna

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: kb2244 »

Mr. Robot ale pierwszy sezon, drugi wytrwałem tylko do 4 odcinka, za bbardzo pokrecony i negatywny
caro176
Wtajemniczony
Posty: 7
Rejestracja: 14 sie 2017, 20:40
Płeć: kobieta
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: caro176 »

Gomorra
Mój ulubiony serial. Chciałabym go zapomnieć, żeby czuć to, co wtedy, kiedy oglądałam go pierwszy raz. Wciąga jak bagno. Porywająca fabuła i aktorstwo z najwyższej półki. Dycha.
Rick and Morty
Pierwszy odcinek średni, ale potem znacznie się rozkręca. Odcinki: "Lawnmower Dog" i "Rixty Minutes" widziałam kilkanaście razy :D
9/10
Bojack Horseman
Podobnie jak Rock and Morty jest to animowany serial dla dorosłych. Bojack Horseman Jednocześnie rozśmiesza i smuci. Świetny polski dubbing !!
8.5/10
Młody Papież
Rola Jude'a Law...mistrzostwo!
8/10
Oprócz wyżej wymienionych Homeland 1-3, American Horror Story: Asylum i Band of Brothers.
Awatar użytkownika
Polan
Intromajster
Posty: 472
Rejestracja: 16 lip 2014, 11:24
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: Polan »

Kolejny sezon Narcos wpadł, rozpędzili się w nim trochę ale nadal poziom trzyma.
Awatar użytkownika
Saladin
Ekstrawertyk
Posty: 304
Rejestracja: 10 lut 2014, 23:29
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 7w8
MBTI: ENFP
Lokalizacja: Poznań

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: Saladin »

Wczoraj zacząłem nowy sezon Narcosa. Myślałem, że po tylu emocjonujących odcinkach z Pablo Escobarem Gavirią, pierwszy sezon bez niego będzie do niczego. A tu proszę, bardzo pozytywnie się zaskoczyłem. Na pewno będzie ciekawie. ;>
"The worst lies, are the lies you tell to yourself."

"Don't be sorry. Be better."

Mój kanał na youtubie: https://www.youtube.com/channel/UCBstmW ... LTis8vE-hA
Awatar użytkownika
Aga91
Introwertyk
Posty: 102
Rejestracja: 21 gru 2016, 23:16
Płeć: kobieta
MBTI: INFP-T

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: Aga91 »

And Then There Were None, miniserial, którego kanwą był kryminał A. Christie o tym samym tytule. Oglądałam jednym tchem. Wspaniała ekranizacja wspaniałej książki
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: highwind »

MINDHUNTER
https://www.youtube.com/watch?v=7gZCfRD_zWE

Nowy netflixowy serial od nie byle kogo, bo Davida Finchera. Generalnie to taki mashup z Detektywa, Hannibala, Dextera, itp. Opowiada o dwójce agentów FBI, zaczynających prowadzić badania nad seryjnymi mordercami w czasach, kiedy ten termin jeszcze nawet nie został ukuty. Właściwie mam wrażenie, że jest to taka kronika nowoczesnej behawiorystyki kryminalnej. Fascynujący całkiem :>
Awatar użytkownika
Polan
Intromajster
Posty: 472
Rejestracja: 16 lip 2014, 11:24
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: Polan »

Sobota mi ostatnio zniknęła przez drugi sezon stranger things, jakby ktoś jeszcze nie widział, polecam.
A przed chwilą wpadłem na "mindhunter" na Netflixie. Zdaje się serial jest o początkach badań nad motywami morderców / seryjnych, nad rozwikływaniem tego typu zagadek. I nie powiem ciekawie się zapowiada, ale to w sumie Netflix już ma nieźle ogarnięte. Produkcje o jakimś mniej popularnym temacie, nastawione raczej na mniejszą publikę a przez to często bardzo ciekawe.
Awatar użytkownika
Kuqi
Introwertyk
Posty: 94
Rejestracja: 22 paź 2017, 18:12
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Poznań

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: Kuqi »

Również polecam MINDHUNTERa. Genialny serial, obejrzałem wszystko w jeden dzień.
Poza tym jestem z grupy wiernych fanów The Walking Dead, oglądam ten serial nadal, mimo gorszego poziomu niż kiedyś (moim zdaniem).
Niedawno obejrzałem całe Breaking Bad, House'a widziałem już dwa razy, wszystkie odcinki. Nie wiem czy nie zacznę tego po raz trzeci.
Kiedyś był też świetny serial Heroes, niestety został zdjęty.
Awatar użytkownika
manat
Intronek
Posty: 38
Rejestracja: 01 gru 2017, 15:38
Płeć: kobieta

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: manat »

Obejrzałam ostatnio ciągiem 'Dark' netflixa, i w co nie mogłam uwierzyć czytając komentarze, potwierdziło się - naprawdę udało im się zrobić coś jeszcze lepszego niż Stranger things. Mroczny, wciągający od samego początku. Trudniejsza w zrozumieniu fabuła, zagadka, która powoli układa się w całość wraz z każdym odcinkiem. Nic nie jest podane na tacy, trzeba trochę pogłówkować. Do końca trzyma w napięciu. Wspaniała muzyka.

Z innych również polecam 'Młodego papieża'. Może bardzo nie wciąga i mogą niektórych irytować przedłużone ujęcia ale ma niepowtarzalny klimat oraz fenomenalnego Jude'a Law i warto się z nim zapoznać.

Rick i Morty - coś wspaniałego, nie mogę się doczekać więcej.

Z bardziej 'rozrywkowych produkcji śledzę 'Orange is the new black', 'The big bang theory', 'Shameless'.
Awatar użytkownika
tomektomek
Pobudzony intro
Posty: 144
Rejestracja: 05 gru 2015, 22:03
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTJ
Kontakt:

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: tomektomek »

DARK od netflixa przebił wszystko co widziałem do tej pory. Audiowizualnie jest to prawdziwy majstersztyk.
through blissful ignorance and terrifying awareness..
Awatar użytkownika
Polan
Intromajster
Posty: 472
Rejestracja: 16 lip 2014, 11:24
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: Polan »

Mars. Może nie porywa, ale całkiem ciekawy fabularny-dokument o próbie kolonizacji marsa. Sceny fabularne, z kolonii, przeplatane są wywiadami i informacjami nawiązującymi do tych wydarzeń, wedle tego jak sobie obecnie naukowcy wyobrażają próby życia na marsie.
ODPOWIEDZ