Jaki dobry serial oglądaliście?

Dyskusje, pytania, rekomendacje dotyczące owoców kinematografii i telewizji (w tym internetowej).
Awatar użytkownika
Solitude
Intronek
Posty: 40
Rejestracja: 22 lut 2013, 23:06
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
MBTI: INFP

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: Solitude »

Ja teraz oglądam The Act - serial oparty na faktach, który opowiada o toksycznej relacji matki z córką. Matka ma zespół Münchhausena, czego praktycznie nikt w otoczeniu nawet nie podejrzewa - praktycznie wszyscy wierzą, że jej córka jest rzeczywiście schorowana. Matka jest nadopiekuńcza i nie pozwala córce na samodzielne życie. Traktuje ją jak małe dziecko, pomimo, że jest dorosła i ogólnie córka musi robić wszystko pod dyktando matki i stosować się do ograniczeń wyimaginowanych chorób. Córka jest zmanipulowana, więziona w domu, izolowana społecznie, z czym z czasem zaczyna walczyć. Ciekawy, psychologiczny serial. Irytują mnie głosy głównych postaci i przeskoki czasowe, ale ukazanie toksyczności relacji jest dobre.
Awatar użytkownika
Alice
Introwertyk
Posty: 82
Rejestracja: 30 lis 2016, 21:10
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: Alice »

O tak, The Act jest świetny, również gorąco polecam. Aktorstwo na naprawdę wysokim poziomie. Mnie przeskoki czasowe się podobały, bo budowało to większe napięcie (choć i tak znałam finał tej historii), głos córki faktycznie był irytujący, ale w realu też córka mówi dość wysokim głosikiem, głównie dlatego, że przez lata udawała młodszą niż jest w rzeczywistości.
Jeżeli kogoś interesuje historia tej trudnej relacji to oprócz serialu (który naprawdę dobrze przestawia fakty) polecam gorąco dokument pt. "Kochana mamusia nie żyje". Warto.
"Zapytasz ją, gdzie jest sens
Wśród szarych dni szarego przemijania
Ona - Alicja to wie
Szczęśliwa jest, choć żyje całkiem sama.."
Awatar użytkownika
aporia
Pobudzony intro
Posty: 138
Rejestracja: 13 maja 2015, 18:43
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: aporia »

Nic się nie da zmienić, statystycznie wypada jedna śmierć na jednego człowieka.
Awatar użytkownika
Nathas
Rozkręcony intro
Posty: 292
Rejestracja: 08 paź 2017, 21:37
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: ISTJ
Lokalizacja: lubuskie

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: Nathas »

'Jak nie spieprzyć sobie życia' https://www.ceskatelevize.cz/porady/129 ... lat-zivot/ - czteroodcinkowy miniserial, a właściwie cztery filmy (każdy ok. 1,5h) spięte w serię. Bardzo ładnie zrealizowane historyjki, mogące dać do myślenia.
..:: Nie zmusisz nikogo żeby cię pokochał, ale zawsze możesz zamknąć go w piwnicy, żeby rozwinął się u niego syndrom sztokholmski ::..
Awatar użytkownika
Polan
Intromajster
Posty: 472
Rejestracja: 16 lip 2014, 11:24
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: Polan »

W sumie nadal oglądam, ale chyba mogę polecić. "The Umbrella Academy" - tak jak przeważnie wszelkich filmów/seriali o super bohaterach nie trawię tak i ten z początku długo ignorowałem. Aż się wczoraj skusiłem i całkiem przyjemnie się to ogląda. Nie ma takiej pompatycznej cukierkowości jaka przeważnie takim obrazom towarzyszy.
Awatar użytkownika
Kermit
Introwertyk
Posty: 74
Rejestracja: 06 wrz 2020, 18:26
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
MBTI: INFJ

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: Kermit »

the 100 na cda
thevoicewithin
Introrodek
Posty: 14
Rejestracja: 19 wrz 2020, 12:42
Płeć: kobieta
Enneagram: 5
MBTI: INPF

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: thevoicewithin »

W sumie nie oglądam zbyt wiele seriali. Mój ulubiony po dziś dzień to gotowe na wszystko. Poza tym dobrze oglądało mi się uwięzione i dom z papieru. Ostatnio natomiast miałam okazję obejrzeć Czarnobyl i zemstę o jasnych oczach (mimo, że wydarzenia były mało realistyczne i mocno naciągane to całkiem się wkręcał)
Awatar użytkownika
Nathas
Rozkręcony intro
Posty: 292
Rejestracja: 08 paź 2017, 21:37
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: ISTJ
Lokalizacja: lubuskie

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: Nathas »

Gösta https://www.filmweb.pl/serial/Gösta-2019-809930 - cholernie dobry serial z idealnie dobraną muzyką. Dwa słowa - Lukas Moodysson. Jeżeli ktoś zna tego reżysera to nie będzie zwlekał z obejrzeniem. Ja widziałem wszystkie jego filmy i rzuciłem się jak Reksio na szynkę.
..:: Nie zmusisz nikogo żeby cię pokochał, ale zawsze możesz zamknąć go w piwnicy, żeby rozwinął się u niego syndrom sztokholmski ::..
Awatar użytkownika
Fire
IntroManiak
Posty: 638
Rejestracja: 20 lut 2019, 17:47
Płeć: kobieta

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: Fire »

Awatar użytkownika
tove
Introwertyk
Posty: 117
Rejestracja: 20 wrz 2018, 12:04
Płeć: kobieta

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: tove »

Wszyscy polecają ostatnio "Gambit królowej" na Netflix. Jak dla mnie fabularnie nie jest to serial bardzo porywający, jednak z drugiej strony może właśnie ta spokojnie prowadzona akcja wyróżnia ten serial spośród innych. Czego jednak można się spodziewać po serialu głównie o grze w szachy. Dla mnie jednak był bardzo przyjemny wizualnie. Jeżeli ktoś lubi vintage modę, to serdecznie polecam.
Awatar użytkownika
Polan
Intromajster
Posty: 472
Rejestracja: 16 lip 2014, 11:24
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: Polan »

Netflix znowu obrodził w historyczne coś: Barbarians - 6 odcinków o wydarzeniach prowadzących do bitwy w Lesie Teutoburskim. Fabularyzowany, ale ciekawie przedstawia Rzymian. Ich podejście do nie-Rzymian, nie są też taką jednolitą masą jak to zwykle filmy pokazują. I co chyba najciekawsze... mówią po łacinie (przynajmniej w oryginalnej wersji językowej) co bardzo buduje klimat.
Awatar użytkownika
Piłat
Introrodek
Posty: 11
Rejestracja: 17 lis 2020, 17:41
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9Me
MBTI: ISTJ

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: Piłat »

28 dni później. Coś o koronawirusie :-)
:muza: :kot:
Awatar użytkownika
kacper137
Introrodek
Posty: 21
Rejestracja: 07 cze 2020, 1:33
Płeć: nieokreślona

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: kacper137 »

Kończe 3 sezon Watahy - jak na Polskę, to świetna produkcja.

Mandaloriana (star wars) skończyłem oglądać. I taki sobie jest.

A teraz zacznę oglądać... No włąśnie jeszcze nie wiem
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: Coldman »

Gambit Królowej :D
Awatar użytkownika
tove
Introwertyk
Posty: 117
Rejestracja: 20 wrz 2018, 12:04
Płeć: kobieta

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: tove »

Jeszcze "Ratched" na Netflix jest ciekawe, tutaj tak samo jak w "Gambit Królowej" są wyśmienite kostiumy, retro klimat.
ODPOWIEDZ