Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Dyskusje, pytania, rekomendacje dotyczące owoców kinematografii i telewizji (w tym internetowej).
Awatar użytkownika
elikolani
Introrodek
Posty: 13
Rejestracja: 26 lut 2013, 17:40
Płeć: nieokreślona

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: elikolani »

Jeden z lepszych filmów jakie widziałam ostatnio to In Time ("Wyścig z czasem"). Co prawda aktorzy obsadzający główne role to nie mój klimat, ale dla mnie liczy się problematyka tego filmu. Bardzo dobrze obrazuje to co dzieje się teraz wokół nas. Ciągła gonitwa. I jeszcze "Incepcja". Obejrzałam ten film chyba sześć razy i nadal się gubie :lol: Ale absolutnie warty polecenia.
5w4
"Co jest pieczęcią osiągniętej wol­ności? Przes­tać wstydzić się sa­mego siebie." F. Nietzsche
Awatar użytkownika
Shamicki
Introwertyk
Posty: 119
Rejestracja: 30 lip 2008, 2:07
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w6
MBTI: INTJ

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: Shamicki »

Ballada o Narayamie
Człowiek tworzy jakąś rzeczywistość, a potem staje się jej ofiarą.
Awatar użytkownika
maggie
Introwertyk
Posty: 93
Rejestracja: 02 cze 2012, 11:42
Płeć: nieokreślona

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: maggie »

"Wyśnione miłości" dziwny film, ale ma w sobie klimat. W dodatku soundtracki są dobre. Kino francuskie.
"To krępujące milczenie. Czemu ględzenie o bzdetach uważamy za wyraz nieskrępowania?
Po tym można poznać kogoś wyjątkowego. Kiedy można zamknąć ryj i wspólnie sobie pomilczeć."
Awatar użytkownika
borek
Introrodek
Posty: 22
Rejestracja: 17 maja 2010, 12:08
Płeć: nieokreślona

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: borek »

"Warrior" z Tomem Hardy. Nigdy mnie nie ruszało kino typu 'Rocky', ale ten film ma coś w sobie. Magię, tajemnicę i emocje.
Powiem, krótko płakałem przy ostatniej scenie jak dziecko. No i muzyka The National daje dużo.
Awatar użytkownika
Jeanne
Intronek
Posty: 33
Rejestracja: 26 sty 2013, 19:27
Płeć: nieokreślona

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: Jeanne »

Omen
Obrazek
Awatar użytkownika
morgoth
Introwertyk
Posty: 64
Rejestracja: 06 paź 2012, 21:49
Płeć: nieokreślona

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: morgoth »

Sa­mot­ni­cy dnia dzi­siej­sze­go, wy, odo­sob­niający się, lu­dem wy kiedyś będziecie: z was, któryście się sa­mi wyb­ra­li, pow­sta­nie lud wyb­ra­ny - a z niego nad­człowiek.

4w5
Awatar użytkownika
qb
IntroManiak
Posty: 736
Rejestracja: 25 maja 2008, 23:36
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: qb »

http://www.filmweb.pl/film/Drugie+oblicze-2012-614352

Drugie Oblicze - świetny film. Nie wiem w sumie co o nim napisać, bo boję się zepsuć zabawę, ja oczekiwałem kina klasy B, a dostałem danie z górnej półki. Nie oglądajcie trailerów, anie nie czytajcie recenzji. Według mnie warty polecenia.
Trust yourself, no matter what anyone else thinks.
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: highwind »

Widzę, że faza na Ryana Goslinga trwa ;) Mi też film bardzo się podobał.
Awatar użytkownika
qb
IntroManiak
Posty: 736
Rejestracja: 25 maja 2008, 23:36
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: qb »

Byłem w weekend na Pacific Rim :P Kozacki film - o ile ktoś lubi dużo akcji i nie przeszkadzają mu mechy i wielkie potwory z kosmosu.
Tak to jest film o wielkich robotach, które bronią ziemi przed obcymi tyle, że jest zrobiony świetnie :D To jest taki film jaki się chciało w dzieciństwie obejrzeć.
Trust yourself, no matter what anyone else thinks.
Awatar użytkownika
dreamer08
Introwertyk
Posty: 98
Rejestracja: 30 gru 2012, 19:42
Płeć: nieokreślona

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: dreamer08 »

"Stoker".
Przewidywalny, ale spodobał mi się mimo to.
Obrazek
Awatar użytkownika
lea
Rozkręcony intro
Posty: 332
Rejestracja: 07 sty 2013, 7:26
Płeć: nieokreślona
Enneagram: 0w0
MBTI: CATS

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: lea »

"Sala Samobójców".

Dobry film - czym mnie zaskoczył. Prawdziwy. Bardzo prawdziwy.
Mogłabym powiedzieć "dlaczego". Jednak zbyt dużo pisania.
Trzeba zobaczyć.
Wygnaj ludzi z twych myśli, niech nic zewnętrznego nie kala twej samotności, błaznom pozostaw troskę o szukanie podobnych im.
Inny cię umniejsza, bo zmusza cię do odgrywania jakiejś roli; ze swego życia usuń gest, ogranicz się do tego, co istotne.
Awatar użytkownika
Wicker
Wtajemniczony
Posty: 6
Rejestracja: 20 sie 2013, 17:45
Płeć: nieokreślona

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: Wicker »

Ostatnio oglądałem "Pi". Nie jestem fanem thrillerów, bo duża część z nich to totalnie przewidywalne filmy, ale ten mnie miło zaskoczył. Bez rewelacji, ale oglądało się dobrze.
Awatar użytkownika
qb
IntroManiak
Posty: 736
Rejestracja: 25 maja 2008, 23:36
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: qb »

Obejrzałem dziś 'Elysium'. Dobra muzyka, zdjęcia, efekty, świetny świat, co do fabuły to jest trochę gorzej, ale tez nie jest zła - dość prosta, ale ogląda się przyjemnie. Nie jest to Dystrykt 9, ale i tak fajne sf.

Obrazek
Trust yourself, no matter what anyone else thinks.
Awatar użytkownika
Sundari
Introwertyk
Posty: 88
Rejestracja: 20 lut 2013, 11:19
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: Sundari »

Obecność - całkiem zacny horror, choć nie jest on najlepszym jaki w życiu widziałam. Historię opisaną w filmie można obejrzeć również w paradokumencie Duchy (wydaje mi się, że tytuł brzmiał Nawiedzony dom). Wśród horrorów daję mu 7/10 pkt.

Innym - Anna Karenina. Bardzo czekałam na ekranizację tej powieści. Nie zawiodłam się. Dość ciekawie nakręcony film. Choć Keira Knightley obsadzona w kolejnej roli w filmie kostiumowym już trochę nudzi. 8/10 pkt.

Melancholia - moja przyjaciółka zachęcała mnie strasznie do obejrzenia tego filmu. Miałam wielkie nadzieje. Niestety w tym przypadku się rozczarowałam. Nie jest to zły film, ale miejscami nuuuudzi strasznie. Za to sam pomysł na scenariusz jest spoko. 5/10 pkt.

I tak na marginesie - Najgorszym filmem jaki starałam się (bo nie mogłam przebrnąć przez cały) obejrzeć była Droga bez powrotu (ostatnia część). 2/10 pkt.! Idiotyczny film.
„Samotność jest niezależnością, życzyłem jej sobie i zdobyłem ją po długich latach. Była ona zimna, o tak, ale była też cicha, prawdziwie cicha i wielka, podobnie jak zimne, ciche przestworza, po których wędrują gwiazdy.”
Hermann Hesse - Wilk stepowy


O mnie: INTJ | Jedynka ze skrzydłem dwa: 1w2 - "Adwokat" | Płciowo stypizowana "na krzyż":P
Zodiac
Intronek
Posty: 52
Rejestracja: 18 kwie 2013, 18:11
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INFP
Lokalizacja: GOP

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: Zodiac »

V boj idiut odni stariki (Do walki idą tylko starsi) rewelacyjny radziecki film o szwadronie myśliwskim dowodzonym przez kapitana "Maestro" - muzyka z zamiłowania. Film praktycznie pozbawiony radzieckiej propagandy, opowiada o losach żołnierzy i żołnierek radzieckich pochodzących z różnych narodów. Fabuła jest prosta, bardzo spodobała mi się muzyka (piosenki radzieckie wojskowe i jedna ludowa ukraińska).
Jeśli ktoś twierdzi, że ma wszystko gdzieś, to tak naprawdę nie ma wszystkiego gdzieś, bo gdyby miał to wszystko gdzieś, to by nie mówił jak bardzo to ma gdzieś.
ODPOWIEDZ