Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Dyskusje, pytania, rekomendacje dotyczące owoców kinematografii i telewizji (w tym internetowej).
Awatar użytkownika
Papaja
Intromajster
Posty: 466
Rejestracja: 04 sty 2014, 14:30
Płeć: kobieta
Enneagram: 1w9
MBTI: ISTJ
Lokalizacja: Poznań

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: Papaja »

Pentameron-dziwna fabula i watki,dla mnie wciagajacy i zaskakujacy
Kto stworzył ten labirynt niepewności, tę świątynię dufności, naczynie grzechu, pole usiane tysiącem zasadzek, przedsionek piekła, kosz po brzegi napełniony chytrością, truciznę słodką jak miód, łańcuch, który wiąże śmiertelnych z doczesnością – kobietę?
GRyf
Intronek
Posty: 55
Rejestracja: 09 lip 2016, 12:38
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 2w1

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: GRyf »

Ja mogę polecić wszystkie części Transformers, Jupiter intronizacja oraz dzień niepodległości odrodzenie

Jeżeli ktoś lubi filmy z dużą dawką grafiki komputerowej to są to filmy dla niego
"Przystosowanie to ewolucja, ewolucja to siła, jednak siła to pułapka w którą wpadli przywódcy."
Wednesday
Zagubiona dusza
Posty: 4
Rejestracja: 29 sie 2016, 21:27
Płeć: kobieta

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: Wednesday »

Połączenie (thriller)
siulek
Introrodek
Posty: 13
Rejestracja: 22 lip 2016, 23:02
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: siulek »

Ostatnio przeżywam faze zauroczenia Fassbenderem, może to przez tą kołysankę w jego wykonaniu w najnowszym filmie z cyklu x -men? ;p 21 years a slave, genialny Głód, Slow West, ( Makbet juz dawno ;) ) , i oczywiście David z Prometeusz.

Jeśli ktoś by chciał porównać filmowe gusta ;)
http://www.filmweb.pl/user/siulek21
"had to lose my way to know which road to pave"
Awatar użytkownika
metalowymateusz
Stały bywalec
Posty: 243
Rejestracja: 17 lut 2016, 23:14
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTP

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: metalowymateusz »

Ja właśnie skończyłem odświeżanie jednego z moich ulubionych tytułów - "Między słowami". Cicha, wolna, ale zdecydowanie nie nudna historia chyba trochę pasująca klimatem do tego forum, dodatkowo świetny Bill Murray, świetna scena z reklamą whisky i bardzo dobre zdjęcia.
Awatar użytkownika
aporia
Pobudzony intro
Posty: 138
Rejestracja: 13 maja 2015, 18:43
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: aporia »

Cinema Paradiso, polecam :)
Nic się nie da zmienić, statystycznie wypada jedna śmierć na jednego człowieka.
Awatar użytkownika
Coro
Stały bywalec
Posty: 199
Rejestracja: 24 lis 2015, 13:20
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
Lokalizacja: Kraków

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: Coro »

highwind pisze:A żeby było w temacie, fani X-Menów nie będą zawiedzeni nowym filmem poświęconym tej ekipie.
Jako fan X-Men'ów zawiodłem się tą częścią, groszy jest tylko Ostatni Bastion. Już po pierwszym trailerze miałem wrażenie, że ta część nie przypadnie do mojego gustu, a pozostałe bardzo sobie cenię, nie licząc solowych filmów z Wolverine'em. X-Men Apocalypse jedynie klęka przed DOFP, które według mnie jest najlepszą częścią ze wszystkich.

UWAGA - [SPOILERY I NARZEKANIE]

Poziom efektów specjalnych w porównaniu do DOFP spadł wyraźnie. Opadający gruz w toalecie, niszczone mosty, budynki, statki i kontenery oraz odbudowa Instytutu Xaviera - to wszystko wyglądało tak sztucznie, jak nigdy pozostałych częściach z możliwościami na dane czasy. Najbardziej w oczy rzucała się "sztuczność otoczenia", gdzie wykorzystano green screen/blue box - czegoś takiego nie doświadczyłem w DOFP, w scenie pod Białym Domem lub gdziekolwiek indziej. Teleportacja Nightcrawler'a była w porządku, laser Cyclops'a również, tak samo z psycho-ostrzem Psylocke, jedynie pioruny Storm były trochę niedorobione. Dalej, jeżeli chodzi o wizualizację zdolności, to szkoda, że Jubilee nie pokazała sowich umiejętności.

Sceny z Polski to jakaś żenada... Przez to, że do ról Polaków wzięli ludzi, którzy mówią językiem "drugiej generacji Polonii Amerykańskiej", dialogi były strasznie suche, bez "prawdziwych" emocji i plastikowe. Mogli mocniej popracować na tymi scenami, albo zaangażować Polaków z prawdziwego zdarzenia. Jedynie Nina, córka Magneta, brzmiała "autentycznie".

Wątek z Apocalypse'em również jest słaby. Udało się twórcom filmu pokazać jego siłę, to jaki jest potężny i groźny dla Świata, ale co było jego ostateczną pobudką do siania zniszczenia, to tego nie wiadomo. Władza nad Światem? Zlikwidowanie wszystkich słabych i pozostawienie przy sobie tych, którzy potrafią przetrwać? Naprawa "zepsutego" Świata? Brakowało w tym wszystkim spójności.

Ta część powstała między innymi po to, żeby kontynuować reset serii. Ogolono Profesora Xavier'a, przywrócono Cyclops'a wraz z jego dupkowatością, przywrócono Storm wraz z jej wrażliwością, przywrócono Nightcrawler'a, którego świetnie odwzorowano z drugiej części pierwszej trylogii (podoba mi się to) oraz przywrócono Jean Grey, którą na sam koniec przekształcono w Phoenix - RESET INSTANT ;)

Widok postaci z Pierwszej Klasy i DOFP cieszy oko, choć szkoda, że było więcej Jennifer Lawrence, niż Mystique, lecz z drugiej strony pierwsze ujęcie na nią z Berlina Wschodniego jest całkiem "przyjemne" ;P

Jedynie dwie sceny bawiły mnie z całego filmu. Quicksilver to jest oczywistość - poszerzenie tego, co było w DOFP, bardziej zabawne, więcej gagów no i jeszcze ta muzyka. Często wracam do tych scen, z DOFP oraz z Apocalypse i oglądam po kilka razy :D Fajnie, że tym razem miał okazję wykorzystać swoją moc więcej, niż jeden raz. Druga rzecz to Wolverine - najlepsza sieka z jego udziałem, jak do tej pory spośród wszystkich filmów z całej serii - lepiej późni, niż wcale. Jest to ładny ukłon w stronę komiksowej serii z 1991.

Pomimo kilku dobrych smaczków, to cały film był dużą kromką chleba, posmarowaną po całej powierzchni malutką ilością masła (czyt. dużo postaci, których nie było dane dobrze poznać). Myślałem, że Caliban ze swoją zdolnością odnajdywania mutantów zostanie zwerbowany przez Apocalypse'a tak, jak jest to w komiksach, no ale cóż... Podoba mi się, że Psylocke wyjęto żywcem z komiksów, a szczególnie z wariantu okładki Uncany X-Force #5 autorstwa Milo Manary. Szkoda, że nie miała wiele do powiedzenia, ale jej zadziorność i akrobacje były dosyć fajne. Angel/Archangel to zwykły wypełniacz, pionek, a również szkoda, że nie wyciśnięto z niego więcej, lecz film musiałby trwać o wiele dłużej, a nie zawsze da się zrobić tak, żeby było idealnie. Prawda? <to ostatnie mówię również do siebie> ;)

DOFP było dużo lepsze. Nie rozumiem jak mogli spieprzyć tę część...

Obrazek
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: highwind »

@Up. Dla mnie te smaczki zrobiły film. Zapętlenie historii Wolverine'a wraz z wplecionym powodem jego przywiązania do Jean, sugestia Phoenix Force w przyszłości, itd. I dodam że mi się Ostatni Bastion zawsze podobał :P
Awatar użytkownika
SCD
Introwertyk
Posty: 76
Rejestracja: 05 wrz 2016, 1:58
Płeć: nieokreślona
Enneagram: 6w5
MBTI: INFJ
Lokalizacja: CK

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: SCD »

Całkiem przyjemnym filmem okazał się film pt. Mój przyjaciel smok, w tej chwili jeszcze do obejrzenia w kinie. Z takich lepszych to jeszcze bym polecił Iluzję 2 (którą można już obejrzeć na kinomanie btw c;).
Tylko to co czujesz mnie interesuje.
Naomi
Introrodek
Posty: 16
Rejestracja: 10 wrz 2016, 15:17
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: Naomi »

Oglądałam wczoraj "Nerve" i muszę przyznać, że to chyba pierwszy film w historii mojej przygody z kinem w czasie którego nie liczyłam desperacko ile minut pozostało do końca. Fabuła wciąga od samego początku i pozostawia widza w napięciu do ostatniej minuty. Zdecydowanie polecam.
P.S. Nie oglądajcie trailera - ktoś genialny zawarł w nim finałową scenę. Więc już po jego obejrzeniu wiecie, kto dojdzie do finału, czyli element śledzenia fabuły z zainteresowaniem odpada :P
Awatar użytkownika
Uciekinierka
Ambiwertyk
Posty: 145
Rejestracja: 07 sty 2015, 2:28
Płeć: kobieta
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: Uciekinierka »

Nie wiem czy już było, ale "Czerwony" i "Niebieski" Kieślowskiego
"(...) są różne szkoły, ale jedna z nich mówi, że nigdy nie jest za późno. Mnie się podoba ta szkoła. Co mówi, że nigdy nie jest za późno."
Awatar użytkownika
aporia
Pobudzony intro
Posty: 138
Rejestracja: 13 maja 2015, 18:43
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: aporia »

Pianista, polecam :)
Nic się nie da zmienić, statystycznie wypada jedna śmierć na jednego człowieka.
Awatar użytkownika
seraph infj
Introrodek
Posty: 24
Rejestracja: 12 sie 2016, 0:26
Płeć: mężczyzna
MBTI: infj
Lokalizacja: Szczecin, Miami, Barcelona

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: seraph infj »

"The gray" z nilsenem .
Tak jakby o mnie ten film był hehehe
Awatar użytkownika
Merigold
Rozkręcony intro
Posty: 324
Rejestracja: 11 lut 2016, 18:58
Płeć: kobieta

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: Merigold »

"Duma i uprzedzenie" po raz setny. :>
Awatar użytkownika
mosane
Intronek
Posty: 37
Rejestracja: 20 wrz 2016, 22:46
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: ISFJ-T

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: mosane »

Merigold pisze:"Duma i uprzedzenie" po raz setny. :>
to się nie może znudzić, na każdą chandrę "duma i uprzedzenie"!

Ostatni film jaki oglądałam i jaki mnie naprawdę zainteresował to "Zaginiona dziewczyna".
~ minęło wiele miesięcy, ale mnie nic nie minęło
ODPOWIEDZ