Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Dyskusje, pytania, rekomendacje dotyczące owoców kinematografii i telewizji (w tym internetowej).
Awatar użytkownika
Polan
Intromajster
Posty: 472
Rejestracja: 16 lip 2014, 11:24
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: Polan »

Lobster. Świat gdzie bycie samotnym jest niedozwolone, samotnych ludzi odizolowuje się w hotelu gdzie mają 45 dni na znalezienie sobie pary, jeśli im się nie uda, zostają zamienieni w zwierzę swojego wyboru. Ciężko go opisać, niby to dramat, dosyć komediowy. Potrafi zbudować napięcie, za pomocą scen i dialogów które w innych filmach by aż bolały drętwością, a tu hm.. to cały urok? Wart obejrzenia.
https://www.youtube.com/watch?v=z069ldsumxA
Awatar użytkownika
Nowokaina
Introwertyk
Posty: 60
Rejestracja: 04 sty 2018, 8:28
Płeć: kobieta

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: Nowokaina »

Lobster. Świat gdzie bycie samotnym jest niedozwolone, samotnych ludzi odizolowuje się w hotelu gdzie mają 45 dni na znalezienie sobie pary, jeśli im się nie uda, zostają zamienieni w zwierzę swojego wyboru. Ciężko go opisać, niby to dramat, dosyć komediowy. Potrafi zbudować napięcie, za pomocą scen i dialogów które w innych filmach by aż bolały drętwością, a tu hm.. to cały urok? Wart obejrzenia.
https://www.youtube.com/watch?v=z069ldsumxA
Zainteresowałeś mnie. Tytuł obił mi się o uszy, ale nigdy nie zgłębiałam się w opis filmu.
Podobnie jest z serialem Kompania Braci, gdzie emocje poszczególnych bohaterów jak i całej kompanii najlepiej oddane były w scenach w których dialogi akurat nie występowały. A scena zdobycia niemieckich dział w 2 odcinku to moim zdaniem najlepsza w historii kina wojennego.
"Kompania braci" to, bez dwóch zdań, genialny serial.

Od siebie mogę polecić oglądany kilka dni temu Na granicy z 2016. Nie przepadam za polskim kinem, nie jest mi z nim po drodze, ale ten obraz zrobił na mnie wrażenie. Oby powstało więcej podobnych produkcji.
Awatar użytkownika
manat
Intronek
Posty: 38
Rejestracja: 01 gru 2017, 15:38
Płeć: kobieta

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: manat »

Disaster Artist - bardzo polecam :D
Awatar użytkownika
Nocnik
Pobudzony intro
Posty: 153
Rejestracja: 15 kwie 2017, 19:14
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Podhale

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: Nocnik »

Samsara (2011) - Po raz kolejny oglądnięty, film bez dialogów z dobraną muzyką. Tak dla refleksji: "Co tu się odpierdziela właściwie na tym świecie ?" :)
„Ciekawym paradoksem jest to, że kiedy akceptuję się takim, jakim jestem, wtedy mogę się zmieniać” Carl Rogers

Overthinking Kills Your Happiness.
s1a3p1a1
Pobudzony intro
Posty: 147
Rejestracja: 10 lut 2018, 4:05
Płeć: nieokreślona

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: s1a3p1a1 »

Seria "Police Story" - zwłaszcza pierwsza i druga część ('85, '88). Przystępne kino akcji ze specyficznym humorem :]. Da się oglądać z dubbingiem i bez.
Awatar użytkownika
Pomidor
Ambiwertyk
Posty: 265
Rejestracja: 27 maja 2017, 20:45
Płeć: nieokreślona

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: Pomidor »

s1a3p1a1 pisze: 25 lut 2018, 20:39 Seria "Police Story" - zwłaszcza pierwsza i druga część ('85, '88). Przystępne kino akcji ze specyficznym humorem :]. Da się oglądać z dubbingiem i bez.
Genialna seria, aż sobie poszukam tego filmu.
s1a3p1a1
Pobudzony intro
Posty: 147
Rejestracja: 10 lut 2018, 4:05
Płeć: nieokreślona

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: s1a3p1a1 »

primewire, a jeśli będzie desync (audio), tedy polecam ściągnąć film na dysk. Dużo to to nie waży (~600mb plik).
mrlyn93
Zagubiona dusza
Posty: 3
Rejestracja: 29 lip 2017, 22:34
Płeć: kobieta
MBTI: ISTP

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: mrlyn93 »

Malena. Polecam!
Awatar użytkownika
Ugoya
Wtajemniczony
Posty: 9
Rejestracja: 08 mar 2018, 18:45
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INFJ-T

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: Ugoya »

Her,coś dla fanów sci-fi,drama-romance.
Don't be afraid to fall i love,and by love i mean the Endless Void.
Racter

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: Racter »

Filmy:

"Trzy Billboardy za Ebbing, Missouri"
Historia w niecodziennym stylu, bo z jednej strony dramat kobiety mocno dotkniętej przez życie, z drugiej opowieść bardzo gęsto przyprawiona sytuacjami i dialogami, gdzie ciężko wstrzymać się od śmiechu. Bardzo wyraziste, ale nie przerysowane postacie. Genialne aktorstwo - oba Oscary zasłużone w 100%.

Seriale:

"Altered Carbon"
Reklamowana na co drugim przystanku autobusowym nowa seria Netflixa niestety rozczarowuje. Z jednej strony jest klimat - dystopijne sci-fi w stylu Blade Runnera, z ciekawym motywem technologii przechowywania świadomości, która poza dawaniem możliwości przedłużania egzystencji dramatycznie powiększa nierówności społeczne. Na plus jest też bezpardonowo pokazana przemoc i dekadencja (18+).

Z drugiej strony, mamy drewniane aktorstwo (główny bohater to typowy milczący twardziel z trudną przeszłością, niczym z katalogu milczących twardzieli z trudną przeszłością), marnie wykonane rozwiązanie głównego wątku no i ogólnie, niewykorzystany potencjał settingu. Całkiem fajne postacie poboczne (Poe) mają mało czasu ekranowego. Przydałoby się więcej refleksyjnych wstawek, ale to już moje osobiste skrzywienie po Blade Runnerze i jego rozkminach nad pojęciem człowieczeństwa.

"Cosmos (2014)"
Seria popularnonaukowa wzorowana na dawnym serialu Carla Sagana z lat .80. Prowadzący fizyk i astronom Neil de Grasse Tyson opowiada m.in. o prawach przyrody, ewolucji gwiazd, miejscu Ziemi i Układu Słonecznego we wszechświecie oraz życiorysach naukowców - można się np. dowiedzieć o tym, że dzieła Isaaca Newtona mogły się nie ukazać gdyby nie fizyk i odkrywca Edmund Halley, który walczył m.in. przeciwko Robertowi Hooke'owi (autorowi prawa Hooke'a), chcącemu przypisać sobie odkrycia Newtona. Świetne.
Awatar użytkownika
Nocnik
Pobudzony intro
Posty: 153
Rejestracja: 15 kwie 2017, 19:14
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Podhale

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: Nocnik »

Rozłączeni (2012)
Trochę nudny film opowiadający o historii ludzi, którzy szukają zaspokojenia potrzeby bliskości czy akceptacji przez wirtualny świat.
A reszta to klasyk czyli jakie wartości naprawdę się liczą w świecie, w którym panuje jeden wielki rozpierdziel - czyli obecne czasy.
„Ciekawym paradoksem jest to, że kiedy akceptuję się takim, jakim jestem, wtedy mogę się zmieniać” Carl Rogers

Overthinking Kills Your Happiness.
siulek
Introrodek
Posty: 13
Rejestracja: 22 lip 2016, 23:02
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: siulek »

Truly, madly deeply...
Film troche "straszy" ale z genialnym aktorstwem Alana Rickmana i Juliet Stevenson.
Troche do płaczu troche do śmiechu, taki troche odwrocony melodramat, ktory rozpoczyna się od śmiercia, kończy miłością i pokazuje, że mimo wszystkich najgorszych rzeczy, ktore sie moga w życiu przydarzyć trzeba żyć terazniejszoscia i patrzeć w przyszłość a nie tkwić w przeszłości ;)
Naprawde polecam
"had to lose my way to know which road to pave"
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: Coldman »

Ojciec Chrzestny I

Dla mnie taka 8, gra aktorska, cała sceneria, historia spoko tylko dla mnie zbyt to się przeciąga w czasie. Próbuje się zabrać za II, ale jak widzę ile trwa to bardzo ciężko zacząć.
Kavova
Intronek
Posty: 31
Rejestracja: 08 kwie 2018, 19:15
Płeć: kobieta
Enneagram: 1w1
MBTI: ISFJ
Lokalizacja: Między między

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: Kavova »

A ja bez odkrywania ameryki, uderzyłam w stare dobre star wars- Nowa nadzieja.
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: highwind »

https://www.youtube.com/watch?v=HlN0a8wTAds
Kimi no ni wa / Your name. Kolejny film od Makoto Shinkai. W sumie to można się spodziewać o co chodzi, jeśli zna się twórczość tego reżyseta - zawoalowana historia miłosna z przeszkodami, posypana odrobiną fantastyki, ezoteryki jakiejś. Tutaj główni bohaterowie, ona - Mitsuha i on - Taki, orientują się, że sny, których doświadczają, to tak naprawdę epizody, podczas których zamieniają się swoimi ciałami. Jest ku temu przyczyna, o której dowiadujemy się później, co nieźle ściska za serducho. No i poza tym - jak to cudownie wygląda. Miodzio. Nie ma piękniejszych animacji.
ODPOWIEDZ