Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Dyskusje, pytania, rekomendacje dotyczące owoców kinematografii i telewizji (w tym internetowej).
Awatar użytkownika
Biała_Dama
Pobudzony intro
Posty: 137
Rejestracja: 18 wrz 2016, 20:46
Płeć: kobieta
MBTI: INFP-T
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: Biała_Dama »

"Amadeusz" Milosa Formana z '84. Oscarowy klasyk o Mozarcie ;)
“The optimist sees the donut, the pessimist sees the hole.”
~ Oscar Wilde
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: Coldman »

Z dystansu (2011)
Film dla nauczycieli o ich misji itp.
Przedstawia faceta, który boi się przywiązania i co miesiąc zmienia szkołę.
Ciężkie kino
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: highwind »

Obcy: Przymierze.
Ależ tęskniłem za ksenomorfami. Miodzio, bardzo mi się podobał, ładnie kontynuował urwane wątki z Prometeusza, mocno trzymał w napięciu. I został tam zapodany pewien wątek, którego się nie spodziewałem. W sumie to był już delikatnie nakreślony w prequelu, ale w nowym Obcym nadano mu nieco innej barwy, przez co utkwił mi w głowie i jeszcze długo będę o tym obrazie pamiętał.
Teraz oczywiście czas na maraton Obcego. Ach Ripley :)
Kaw
Intronek
Posty: 41
Rejestracja: 12 maja 2017, 19:49
Płeć: nieokreślona

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: Kaw »

Śmiertelna paranoja

"Specjalny oddział żołnierzy zostaje wysłany na odludny i bagienny teren Kolumbii, mając sprawdzić tamtejszą bazę wojskową, z którą kontakt został utracony kilka dni wcześniej. Dowództwo podejrzewa, że wszyscy pracownicy stali się celem ataku lokalnych partyzantów. Po dotarciu na miejsce, nie znajdują w jednostce nikogo, prócz zakutej w łańcuchy wieśniaczki. Dziwne zapisy na ścianach, symbole na podłogach i wszechobecna krew powodują, że w wyniku dłuższej izolacji i braku kontaktu ze światem zewnętrznym, wojskowi zaczynają zachowywać się jak zwierzęta. Czy zdążą zmierzyć się z paranoją i mrocznym sekretem nim będzie za późno? "
Awatar użytkownika
Papaja
Intromajster
Posty: 466
Rejestracja: 04 sty 2014, 14:30
Płeć: kobieta
Enneagram: 1w9
MBTI: ISTJ
Lokalizacja: Poznań

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: Papaja »

Chappie -film do glebszej refleksji min.nad tym to czyni nas czlowiekiem,czym jest dusza.nie brak tez lejacej sie krwi,strzelanin i dobrego humoru
Kto stworzył ten labirynt niepewności, tę świątynię dufności, naczynie grzechu, pole usiane tysiącem zasadzek, przedsionek piekła, kosz po brzegi napełniony chytrością, truciznę słodką jak miód, łańcuch, który wiąże śmiertelnych z doczesnością – kobietę?
es_pada
Introwertyk
Posty: 77
Rejestracja: 26 lut 2010, 16:18
Płeć: nieokreślona

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: es_pada »

Ja lubie serial Ghost Whisperer (zaklinacz dusz).Nie kipi obrzydliwa nieczystoscia,jak wiekszosc amerykanskich seriali.
Jest on o mlodej kobiecie ktora wlasnie wyszla za maz i od dziecka potrafi widziec duchy.:-)
Awatar użytkownika
avatariks
Intronek
Posty: 43
Rejestracja: 06 maja 2017, 7:30
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INFP
Lokalizacja: Danzig

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: avatariks »

Ludzkie Warunki - 1959
Japoński prawie 10 godzinna trylogia dziejąca się podczas wojny w Mandżurii, porusza tematykę trzymania się własnych ideałów, człowieczeństwa, walczących ideologii, absurdu militaryzmu japońskiego jak i wszechobecnego cierpienia po każdej stronie konfliktu;
film bardzo ciężki i nie polecam go osobom o słabych sercach, film z każdą minutą staje się coraz bardziej depresyjny a nadzieja znika z dusz oglądających wraz z kilometrami przebytymi przez Kajiego
Awatar użytkownika
dwadolary
Intronek
Posty: 27
Rejestracja: 31 lip 2015, 18:45
Płeć: mężczyzna
MBTI: INFJ

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: dwadolary »

Szybka lista z ostatniego czasu:

- Strażnicy Galaktyki 2 - mistrzostwo świata. Humor prześwietny. Niektórzy twierdzą, że film był aż zbyt zabawny, by o nim długo pamiętano. Zupełnie się nie zgadzam, będę wspominał i pewnie wracał nie jeden raz.

- Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara - zostawcie tę serię w spokoju, proszę.

- Szybcy i Wściekli 8 - jak wyżej i brawo za fantazję

- Ghost in The Shell - fajne efekty, tyłki i otoczka wokół filmu

- Jutro będziemy szczęśliwi - dobre, zabawne francuskie kino, nie aż tak głębokie, ale ponurkować można
Awatar użytkownika
ewka
Introwertyk
Posty: 101
Rejestracja: 26 paź 2016, 22:57
Płeć: kobieta

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: ewka »

No ja wlasnie ogladalam ostatnio ta kolejna czesc Piratow i szczerze mowiac jak dla mnie tylko jedynka byla mega.
To samo mam zdanie na temat Obcego, najlepsze byly pierwsze 3. Potem reszta juz nie dorownuje.
Awatar użytkownika
dwadolary
Intronek
Posty: 27
Rejestracja: 31 lip 2015, 18:45
Płeć: mężczyzna
MBTI: INFJ

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: dwadolary »

ewka pisze: 23 cze 2017, 23:30 No ja wlasnie ogladalam ostatnio ta kolejna czesc Piratow i szczerze mowiac jak dla mnie tylko jedynka byla mega.
Była mega, ale dwie następne też trzymały poziom. Zemsta Salazara to taka klucha, smutno było oglądać jak Jack się kończy
Kaw
Intronek
Posty: 41
Rejestracja: 12 maja 2017, 19:49
Płeć: nieokreślona

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: Kaw »

Pianista z 2002

Ekranizacja wspomnień Władysława Szpilmana. W roli głównej Adrien Brody ("Cienka czerwona linia", "Mordercze lato"). Władysław Szpilman, wybitny polski pianista żydowskiego pochodzenia żyje w warszawskim getcie. Dzieli tam okrutny los i upokorzenie swojego narodu. Przed ostateczną "wywózką" mieszkańców getta do obozów zagłady udaje mu się stamtąd uciec. Ukrywa się samotnie w ruinach Warszawy. Niespodziewanie to przyjaźń z niemieckim oficerem pozwoli mu przetrwać najcięższy okres...

https://www.youtube.com/watch?v=BFwGqLa_oAo
Suchy69
Intronek
Posty: 49
Rejestracja: 19 mar 2017, 20:01
Płeć: mężczyzna

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: Suchy69 »

A ja nawet polecam tego całego Króla Artura. Owszem, bywa czasami taki, jak ja to lubię mówić, młodzieżowy, ale ogólnie film bardzo przyjemnie się ogląda. Najpierw jest początek, który zwiastuje jakąś totalną kaszankę, a potem następuje bardzo przystępna, przyjemna dla oka i ucha opowieść ;).
Awatar użytkownika
ewka
Introwertyk
Posty: 101
Rejestracja: 26 paź 2016, 22:57
Płeć: kobieta

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: ewka »

dwadolary pisze: 24 cze 2017, 11:07 Zemsta Salazara to taka klucha, smutno było oglądać jak Jack się kończy
Jak sie prowadzi taki tryb zycia, to wiadomo ze sie dlugo nie pociagnie. :P

Pianista , dosc stary ale tez mi sie podobal. Z tym ze podobno prawdzila historia to jest tylko tak w polowie, bo glowny bohater w rzeczywistosci (gdzies mi sie obilo o uszy) wspolpracowal z niemacami i dzieki temu, miedzy innymi udalo mu sie przezyc.

Z fajnych filmow moge polecic Baywatch, komedia parodiujaca Sloneczny patrol. O ile komedie roznie wychodza, to ta jest akurat spoko.
Kaw
Intronek
Posty: 41
Rejestracja: 12 maja 2017, 19:49
Płeć: nieokreślona

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: Kaw »

12 Małp z 1995

Jest rok 2035. Nieznany wirus niszczy ludzkość. Tylko 1% populacji uchodzi z życiem. Ludzie żyją pod ziemią. Więzień James Cole zostaje wysłany w przeszłość do roku 1996, aby zebrać informacje na temat pochodzenia wirusa. Jednak w wyniku pomyłki trafia do roku 1990, gdzie natychmiast aresztuje go policja...

https://www.youtube.com/watch?v=9gwHN87EoNE
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: Coldman »

http://www.filmweb.pl/film/Pami%C4%99%C ... 012-537275
Pamięć absolutna
Jeden z nielicznych thrillerów/akcji, które lubię
Taka nawalanka, z pokręconą fabułą. Nie wiadomo co jest co tak do końca

1200 postów :D
ODPOWIEDZ