Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Dyskusje, pytania, rekomendacje dotyczące owoców kinematografii i telewizji (w tym internetowej).
Awatar użytkownika
Marten
Introwertyk
Posty: 64
Rejestracja: 01 sty 2017, 16:09
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: infj

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: Marten »

Nowy Blade Runner 2049, jak dla mnie bardzo udana "kontynuacja" poprzedniej części. Hah, każde ujęcie z tego filmu mogłoby być osobnym arcydziełem, jestem bardzo ciekawy czy w końcu Deakins dostanie Oskara za zdjęcia; jest nominowany prawie rok w rok i zawsze na wysokim poziomie, ale teraz? należy mu się, bo to co zrobił *.* Zdjęcia w połączeniu z muzyką (słucham nawet teraz) stworzyło niesamowitą całość.
"Dreams feel real while we're in them. It's only when we wake up that we realize something was actually strange."
Awatar użytkownika
Nathas
Rozkręcony intro
Posty: 292
Rejestracja: 08 paź 2017, 21:37
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: ISTJ
Lokalizacja: lubuskie

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: Nathas »

Dziś czeska 'Ucitelka'. Można brać w ciemno, Jan Hrebejk nie robi słabych filmów. Ale tytułowa nauczycielka pod koniec już mocno działała mi na nerwy ;)
..:: Nie zmusisz nikogo żeby cię pokochał, ale zawsze możesz zamknąć go w piwnicy, żeby rozwinął się u niego syndrom sztokholmski ::..
Awatar użytkownika
Lew
Intronek
Posty: 42
Rejestracja: 12 paź 2017, 23:12
Płeć: mężczyzna
MBTI: ISFP

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: Lew »

Ostatnio zachwycił mnie „Pan od muzyki” (Les choristes – 2004). Przepiękny film. A więcej http://www.filmweb.pl/user/barteklew , zwykle korzystam z tej strony do takich rzeczy.
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: Coldman »

Byłem na filmie Najlepszy. http://m.filmweb.pl/film/Najlepszy-2017-772700
Oceniam go 7/10
Podobał mi się jednak w tej całej historii czegoś mi brakowało, nie porwał mnie niczym. Narkotyczna społeczność mnie nie przyciągnęła. Film z minuty na minutę stawał się coraz lepszy. Końcówka przewidywalna jednak stanowi filar filmu.
Według mnie jest to jeden z najlepszych polskich filmów w tym roku. Jeśli ktoś lubi takie klimaty, to mogę go polecić.
Awatar użytkownika
Biała_Dama
Pobudzony intro
Posty: 137
Rejestracja: 18 wrz 2016, 20:46
Płeć: kobieta
MBTI: INFP-T
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: Biała_Dama »

Obejrzałam wreszcie "Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie", o którym w tym temacie była wcześniej mowa, ale już tyle ludzi wszędzie mi go polecało (nawet stosunkowo obcych), że i ja w końcu muszę głośno powiedzieć: tak, obejrzałam i wywarł na mnie takie wrażenie, iż do teraz o nim myślę. Także i ja teraz szczerze polecam.
“The optimist sees the donut, the pessimist sees the hole.”
~ Oscar Wilde
Awatar użytkownika
manat
Intronek
Posty: 38
Rejestracja: 01 gru 2017, 15:38
Płeć: kobieta

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: manat »

Byłam w kinie na filmie 'Cicha noc'. Nie spodziewałam się czegoś tak dobrego. Wciągająca i emocjonująca fabuła, świetne aktorstwo. Mądry i prawdziwy film. Jedynie kilka ostatnich scen wydało mi się niepotrzebnych, można było wczesniej wszystko zakończyć. Ale polecam bo warto.
Awatar użytkownika
Polan
Intromajster
Posty: 472
Rejestracja: 16 lip 2014, 11:24
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: Polan »

OtherLife - jest taka ciekawa koncepcja symulacji mózgu w przyśpieszonym tempie, gdzie w sekundę doświadczamy dajmy na to godzinę. I właśnie pomysł ten film eksploruje, całkiem dobrze przedstawiając jego wady i zalety. Podobny do świątecznego odcinka Black Mirror.
Awatar użytkownika
Canis Latrans
Intronek
Posty: 34
Rejestracja: 17 gru 2017, 16:00
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INTJ

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: Canis Latrans »

Teoria wszystkiego (2014) Film opowiada historię genialnego naukowca Stephena Hawkinga - rozwoju jego choroby, rodzącego się uczucia do Jane, a w końcu rozpadu ich małżeństwa. // LINK: http://www.filmweb.pl/film/Teoria+wszys ... 014-691862 // Ostatnia scena mi się bardzo podobała w ogrodzie a raczej same zdanie Hawkinga.
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: Coldman »

Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi
Siedząc w kinie wbija w fotel, w pewnych momentach czuć dreszcze. Świetne efekty specjalne, zaskakujące zwroty akcji. Można się doczepić do paru rozwiązań.
Awatar użytkownika
ewka
Introwertyk
Posty: 101
Rejestracja: 26 paź 2016, 22:57
Płeć: kobieta

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: ewka »

" Lepiej byc nie moze" http://www.filmweb.pl/Lepiej.Byc.Nie.Moze
Troche komedia romantyczna, troche obyczajowy. Ogolnie film lekki ale jednoczesnie nie plytki. Omijanie przez wiekszosc zycia filmow z J Nicolsonem, musze po latach stwierdzic ze bylo bledem. :lol:
Awatar użytkownika
Alicja
Introrodek
Posty: 23
Rejestracja: 18 gru 2017, 5:57
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INTJ

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: Alicja »

Nie wiem czy rzeczywiście mogę uznać to za dobry film, w każdym razie było zaskoczenie-"Lekarstwo na życie". Polecam na jednorazowy seans.
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: Coldman »

Pulp fiction
W końcu się wziąłem za oglądanie klasyków :D
Awatar użytkownika
Kirin
Intronek
Posty: 39
Rejestracja: 20 paź 2016, 10:25
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Opolszczyzna
Kontakt:

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: Kirin »

"Dunkierka"

Genialny film, gdzie główną rolę gra obraz i dźwięk, a nie dialogi. Sama technika nakręcenia tego filmu wbija w fotel.
Awatar użytkownika
ewka
Introwertyk
Posty: 101
Rejestracja: 26 paź 2016, 22:57
Płeć: kobieta

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: ewka »

Lubię filmy oparte na faktach, kolejny taki, który ostatnio widziałam to Śniegi wojny

"inspirowany prawdziwymi wydarzeniami, jakie miały miejsce podczas II Wojny Światowej w Norwegii. W kwietniu 1940 roku nad nieprzyjazną norweską dziczą dochodzi do spotkania dwóch wrogich samolotów - brytyjskiego i niemieckiego. Oba zostają zestrzelone w odizolowanym od świata regionie. Trudny do wytłumaczenia przypadek sprawia, że obie załogi próbują znaleźć schronienie w tym samym opuszczonym domku w górach. Lotnicy wspólnie muszą stoczyć walkę z brutalnością zimy, aby móc wrócić na wojnę i ponownie stanąć przeciwko sobie. Chociaż wicher historii uczynił z nich wrogów, w miarę jak mijają dni, animozje między nimi się zacierają. Wspólne potrzeby sprawiają, że między żołnierzami z przeciwnych stron barykady zawiązuje się niezwykła przyjaźń, zaś reguły wojny trzeba odłożyć na bok."
Awatar użytkownika
Dracuch
Intronek
Posty: 37
Rejestracja: 22 gru 2017, 22:08
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: ISTJ
Lokalizacja: lubuskie+Wrocław

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: Dracuch »

Kirin pisze: 22 gru 2017, 1:17 "Dunkierka"

Genialny film, gdzie główną rolę gra obraz i dźwięk, a nie dialogi. Sama technika nakręcenia tego filmu wbija w fotel.
Podobnie jest z serialem Kompania Braci, gdzie emocje poszczególnych bohaterów jak i całej kompanii najlepiej oddane były w scenach w których dialogi akurat nie występowały. A scena zdobycia niemieckich dział w 2 odcinku to moim zdaniem najlepsza w historii kina wojennego.
ODPOWIEDZ