Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Dyskusje, pytania, rekomendacje dotyczące owoców kinematografii i telewizji (w tym internetowej).
Ani
Introwertyk
Posty: 78
Rejestracja: 02 gru 2015, 13:47
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: Ani »

Byłam na "Czerwonym żółwiu". Animacja, którą warto obejrzeć w kinie, nie na kompie. Prosta historia o rozbitku, który trafia na bezludną wyspę. W pewnym momencie orientujemy się jednak, że to nie jest zwykła opowieść, ale pełna symboliki przypowieść. Czy każdy z nas nie jest rozbitkiem w życiu? Wszyscy potrzebujemy 'czerwonego żółwia', by znaleźć własny sens życia. Co dla ciebie jest 'czerwonym żółwiem'? Czy już go znalazłeś?
Takie pytania zadaje sobie od wczoraj :D A! Przepiękny soundtrack.

https://www.youtube.com/watch?v=UM2TToB0lrs
Tofu
Intronek
Posty: 35
Rejestracja: 03 lip 2017, 10:34
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w6
MBTI: INFJ-A

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: Tofu »

Widział ktoś "Raw"? Ciężko obejrzeć bez piracenia. Film o dziewczynie wege, która idzie na studia (weterynaria) i odkrywa że uwielbia mięso... w szczególności ludzkie. Bardzo mi się podobał, bo od bohaterki bije introwertyzmem i tajemniczością.
Kaw
Intronek
Posty: 41
Rejestracja: 12 maja 2017, 19:49
Płeć: nieokreślona

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: Kaw »

Wrecked(Reset) z 2010

Mężczyzna budzi się we wraku samochodu, który znajduje się wewnątrz bezkresnej kanadyjskiej puszczy. Jest ranny, nie pamięta kim jest, jak znalazł się w samochodzie ani co zrobił. Wkrótce odkrywa z tyłu samochodu zwłoki mężczyzny, a w radiu słyszy informację o brutalnym napadzie na bank, w wyniku którego życie stracili kasjerka i strażnik. Dziennikarz wymienia imiona i nazwiska uczestników napadu. Mężczyzna znajduje dokumenty, z których wynika, że brał udział w brutalnym zabójstwie niewinnych ludzi. Bohater filmu podejmuje nierówną walkę z przyrodą i własnym umysłem próbując przeżyć w gigantycznej kanadyjskiej puszczy i dowiedzieć się prawdy o zdarzeniu, które na zawsze zmieniło jego życie...

https://www.youtube.com/watch?v=FaKhoUs_HQg
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: highwind »

Nooo, i nie zawiodłem się. Baby Driver.

Raz, że Edgar Wright za kamerą. Kto wie co to znaczy, ten wie. A kto nie wie, dupa cicho, co ty w ogóle robisz w temacie o kinematografii (;P)? Właściwie jest to musical akcji, z pościgami, strzelaninami i love story w tle. Ale twist polega na tym, że przez 95% czasu filmu ciągle słyszymy jego zajebisty soundtrack, do którego to rytmu dopasowana jest dynamika scen oraz montaż. Coś świetnego, pierwszy raz się z tym spotkałem - chociażby taki smaczek, że wystrzały z karabinu grają w rytm melodii. Albo statyści migają po ekranie zgodnie z bitem. Itd. Bardzo ciekawe doświadczenie. Polecam fanom dobrej muzy, dobrych pościgów, filmów traktujących się z dystansem i Edgara Wrighta.
Awatar użytkownika
nika
Introwertyk
Posty: 117
Rejestracja: 17 cze 2013, 20:14
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: nika »

Ostatnio oglądałam film "Harry Potter i Książę Półkrwi" Ocena 8/10
Harry (Daniel Radcliffe) rozpoczyna kolejny rok nauki w Hogwarcie, sławnej szkole magii. Światem czarodziei wstrząsają liczne ataki ze strony śmierciożerców, popleczników Voldemorta. By lepiej poznać wroga, jakim jest dla Harrego ten potężny i zły czarodziej, chłopak wraz z dyrektorem szkoły, profesorem Dumbledorem (Michael Gambon), analizuje wspomnienia związane z młodością Voldemorta. Tymczasem wśród uczniów również dużo się dzieje. Eliminacje do drużyny quidditcha, miłosne intrygi i szkolne zajęcia szczelnie wypełniają Harry'emu czas. Ponadto chłopak usiłuje się dowiedzieć, jakież to tajemnicze zadanie zlecono Draconowi Malfoy'owi (Tom Felton)…
Awatar użytkownika
avatariks
Intronek
Posty: 43
Rejestracja: 06 maja 2017, 7:30
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INFP
Lokalizacja: Danzig

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: avatariks »

A ja za to obejrzałem niedawno "All quiet on the western front", jest nawet na YT po angielsku :>
Film opowiada historię klasy męskiej uczniów z jakiegoś niemieckiego miasteczka i ich życie cholernym na froncie oraz to jak zmieniła ich wojna, a jako że kręcili to anglicy to jest spory nacisk propagandowy na "szalony nacjonalizm niemców" i wręcz fanatyczne powtarzanie motywu walki za "Vaterland" i w ogóle. Oczywiście horrory wojny wyolbrzymione ponieważ żołnierze ne froncie byli zmieniani co tydzień itp ale genialnie ukazali głupotę bitew w okopach.
jak dla mnie to solidne 7/10 poniweaż nie było niemieckiego :<
Suchy69
Intronek
Posty: 49
Rejestracja: 19 mar 2017, 20:01
Płeć: mężczyzna

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: Suchy69 »

Podpisuję się pod tym, co napisał highwind.
Baby Driver! Zarąbiste pościgi z zarąbistą muzyką + kilka zarąbistych strzelanin. Przepraszam za brak elokwencji, ale tu nie ma co gadać, to po prostu trzeba zobaczyć :). Polecam z całego serca!
Awatar użytkownika
wazz
Stały bywalec
Posty: 208
Rejestracja: 27 lip 2016, 0:52
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
Lokalizacja: Kraków

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: wazz »

The Doors - Van Kilmer jakoś nie pasował mi do tej roli, jednak po obejrzeniu stwierdzam, że stworzył świętną kreację. Ogólnie film to jeden, wielki trip na kwasie, ale warto obejrzeć - można wczuć się w klimat, a Jim wielkim poetą był.
“Never underestimate the power of stupid people in large groups.” G.C.
Awatar użytkownika
SCD
Introwertyk
Posty: 76
Rejestracja: 05 wrz 2016, 1:58
Płeć: nieokreślona
Enneagram: 6w5
MBTI: INFJ
Lokalizacja: CK

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: SCD »

Predestination - Dawno tak się nie jarałem filmem, mimo że fabuła wcale nie jest jakaś uber głęboka czy rozbudowana, jednak wystarczająca by zainteresować. Nie umiem w opis, więc powiem tyle (z delikatnym spojlerem ale to jest nawet na trailerze wiec niema tematu czy w ogóle na początku) - jest agent, alternatywna maszyna czasowa i lekko zagmatwana historia "osób", która wraz z każdą minutą staje się to coraz bardziej jasna i szokująca. Siadło w każdym razie

Get Out- Młody związek jedzie w odwiedziny rodziców dziewczyny, niby nic- jednak od samego początku panuje tam dziwna atmosfera co niepokoi czarnoskórego (to w pewnym stopniu istotne) mężczyznę, partnera. Co się po czasie dzieje- ano plot twist jak na thriller przystało, dzieją się pojebane rzeczy, wiadomo. Polecam obejrzeć

Stoker - to akurat podkradłem @Halszqa (wierze że w końcu obejrzałaś 8) ). W filmie umiera ojciec Indii- bohaterki filmu (gra nią Mia Wasikowska, więc tym bardziej polecam :twisted: ), po czym znikąd pojawia się brat ów ojca zamieszkując z rodziną przez co India jest bardzo podejrzliwa i z czasem odkrywa w sobie nowe...zboczenie? odczucia? no thriller, wiadomo coś się stanie :roll: mi zapadł w pamieć, z pewnością obejrzę za jakiś czas drugi raz.
Tylko to co czujesz mnie interesuje.
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: Coldman »

Zostań (2005)
Miałem straszną schizę jak to oglądałem, nie wiedziałem co jest rzeczywistością, polecam każdemu.

Ucieczka w milczenie (2004) W pewnych momentach łzy nabierały się do oczu, film prosty, ale jaki prawdziwy. Bardzo mi się spodobał
Awatar użytkownika
Marten
Introwertyk
Posty: 64
Rejestracja: 01 sty 2017, 16:09
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: infj

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: Marten »

Labirynt (2013) - długo się zabierałem za obejrzenia tego filmu; dopiero po obejrzeniu Arrival i pewnego materiały o Denisie Villeneuve (https://youtu.be/-NJYnoNxLek) przekonałem się i nie żałuję (teraz pozostaje zobaczyć mi resztę jego filmów, bo Sicario i Arrival były super)! Film jest prowadzony w taki sposób, że jesteśmy cały czas wodzeni za nos, pokazywane są tylko strzępki informacji z różnych perspektyw, alegoria tytułowego labiryntu jest tak sprytnie wpleciona w film, że długo po seansie można zastanawiać się nad sensem użycia tego "zwrotu". Jak zwykle genialny Jake Gyllenhaal 8)
"Dreams feel real while we're in them. It's only when we wake up that we realize something was actually strange."
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: Coldman »

Labirynt Fauna
http://www.filmweb.pl/Labirynt.Fauna

Cudowny, poruszająca historia ze wzruszającym zakończeniem. Muzyka do której można wracać każdego wieczora.
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: highwind »

Nowego Blade Runnera widziałem. Ależ piękny film, jak obrazek. Po prostu siedziałem w kinie i na przemian cieszyłem michę, by potem zbierać ją z podłogi, by potem ślinić się jak dziecko na widok Disney Landu. I tak w kółko. I muzyka - też genialna. I te subtelne nawiązania (zarówno w sferze wizualnej jak dźwiękowej) do części pierwszej. Ehh, takie sequele to mogą robić :)
Des
Pobudzony intro
Posty: 142
Rejestracja: 02 sty 2016, 22:13
Płeć: nieokreślona

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: Des »

Baby Driver - całkiem okej. Muzyka świetna, to największy atut tego filmu :)

Bodyguard Zawodowiec - lubicie Samuela L. Jacksona? Ja wielbię, zawsze poprawia mi humor. W tym filmie może nie powalił, ale takie mocne 7/10 filmowi daję.
Awatar użytkownika
Nocnik
Pobudzony intro
Posty: 153
Rejestracja: 15 kwie 2017, 19:14
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Podhale

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: Nocnik »

Czerwony żółw (2016)- rozbitek trafia na wyspę i tam w zostaje aż do śmierci. W sumie nudny ale podobał mi się ze względu na brak dialogów oraz muzyka calkiem dobra.
„Ciekawym paradoksem jest to, że kiedy akceptuję się takim, jakim jestem, wtedy mogę się zmieniać” Carl Rogers

Overthinking Kills Your Happiness.
ODPOWIEDZ