Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Dyskusje, pytania, rekomendacje dotyczące owoców kinematografii i telewizji (w tym internetowej).
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2681
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: Coldman »

Mr Nobody
Świetny film, jeden z nielicznych w których nie przewidziałem zakończenia.
Naprawdę fantastyczny film ukazujący sztukę wyboru człowieka
Awatar użytkownika
justsomegirl
Zagubiona dusza
Posty: 2
Rejestracja: 19 lis 2015, 21:58
Płeć: kobieta
MBTI: ISTJ

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: justsomegirl »

Me and Earl and the Dying Girl
Wnioskując po opisie może się wydawać, że to kolejny taki sam film dla nastolatków ze śmiertelną chorobą w tle. Jest jednak inaczej, film łamie konwenanse, do tego jest bardzo ładny jeśli chodzi o estetykę. Momentami można śmiechnąć, momentami płaknąć ;) Polecam gorąco, sama nie mogłam się oderwać podczas oglądania.
if you're reading this it's too late
Awatar użytkownika
ainos
Introwertyk
Posty: 101
Rejestracja: 05 sty 2014, 0:33
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
MBTI: ISFJ/ISTJ
Kontakt:

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: ainos »

Godziny

"Historia życia trzech kobiet, z których jedna to żyjąca w czasach współczesnych w Nowym Jorku wydawczyni książek; druga, typowa żona i matka, żyjąca pod koniec lat 40.; trzecia to postać autentyczna - Virginia Woolf, znana pisarka ogarnięta obsesją samobójczą. Trzy różne kobiety, trzy różne epoki. Jest jednak coś, co je połączy, coś, co zmieni ich życie na zawsze."
happiness only real when shared
CarrotGirl
Wtajemniczony
Posty: 6
Rejestracja: 19 sty 2016, 16:27
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: CarrotGirl »

Dom Hemingway - tanie brytyjskie kino gangsterskie, zabawne dialogi (na poziomie), no i Jude Law - słowem dobra mieszanka na wieczór :)
limonka
Introwertyk
Posty: 70
Rejestracja: 30 kwie 2012, 22:55
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INTJ

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: limonka »

"Droga życia"
Całkiem przyjemne kino drogi. Opowiada historię grupy pielgrzymów na Camino Frances. Wbrew pozorom nie jest to film typowo religijny, ma raczej uniwersalny charakter, sporo egzystencjalnych przemyśleń. Sama chciałabym kiedyś wyruszyć w tę drogę :wink:
"Życia się nie wybiera, życie się przeżywa" - mój ulubiony cytat z tego filmu.
Lolalola
Wtajemniczony
Posty: 9
Rejestracja: 19 sty 2016, 23:43
Płeć: kobieta

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: Lolalola »

Nie wiem, czy już ktoś o nich pisał, ale ja mocno polecam filmy Marsjanin oraz Zjawa. Niby nie moje gatunki, obejrzałam tylko dlatego, że ktoś polecił. Pozytywnie się zaskoczyłam i teraz polecam dalej.
Awatar użytkownika
PłaskiJakDeska
Introrodek
Posty: 18
Rejestracja: 24 sty 2016, 23:59
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INFP
Lokalizacja: le Wrocuave
Kontakt:

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: PłaskiJakDeska »

Dead Man's Shoes
Brytyjski film z 2003 roku w reżyserii Shane'a Meadowsa. W roli głównej Paddy Considine. Film z gatunku neo-noir, traktujący o zemście i o tym co może zrobić człowiek, który ponad życie kocha swojego młodszego brata. Bardzo polecam, jeżeli nie zrazi kogoś odrobina przemocy i bardzo okazjonalnych scen seksu. Oprócz tego epicki soundtrack. Wrzucam na zachętę https://www.youtube.com/watch?v=sEUBXFiKVqk
\[T]/~praise the Sun! | mój tumblr
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2681
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: Coldman »

Coś krótkiego, ale i jak pięknego
https://www.facebook.com/whatever/video ... 779318368/
Racter

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: Racter »

"Nienawistna ósemka"
Obrazek

Najnowszy film Quentina Tarantino. Przede wszystkim (a w zasadzie jedynie) dla fanów reżysera - ci, co po poprzednich jego produkcjach nie są do niego przekonani, mogą sobie spokojnie odpuścić, bo co najwyżej się bardziej zrażą...

Film z kategorii 'pierwszą godzinę trzeba przeżyć' - początki dłużą się niemiłosiernie, a całość trwa prawie 3 godziny. Jednakże po pierwszej godzinie już jest o wiele lepiej, film się rozkręca, wraz z dołączeniem nowych postaci dialogi nabierają kolorytu. Pod względem dialogów Tarantino był w lepszej formie, ale i tak jest więcej niż dobrze, a mistrzowski trolling w wykonaniu Samuela L. Jacksona zapewne szybko zyska status kultowego. Z obsady także na plus wyróżniają się Jennifer Jason Leigh i Walton Goggins (genialny akcent), pozostali niestety troszkę rozczarowują.

Poza dialogami znakiem firmowym u Tarantino jest przerysowana do bólu komiksowa przemoc i tutaj też jej nie brakuje, genialnie budując groteskowy klimat.

Na wyróżnienie zasługuje jeszcze ścieżka dźwiękowa, no ale w końcu to Ennio Morricone. ;)

Ode mnie 7+/10.
Awatar użytkownika
Merigold
Rozkręcony intro
Posty: 324
Rejestracja: 11 lut 2016, 18:58
Płeć: kobieta

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: Merigold »

"Marzyciel"
Ach... Oczywiście poszedł ryk. :P

Racter, widziałam ostatnio "Nienawistną..." i bardzo przypadła mi do gustu, Dodam, że to mój pierwszy film QT. Fajnie ta ręka latała.

ainos, widziałam "Still Alice" już jakiś czas temu, ale pamiętam, że bardzo mnie ten film poruszył.

Oglądacie filmy krótkometrażowe? Mam kilka fajnych na podorędziu. :>
Awatar użytkownika
ponuraczek
Pobudzony intro
Posty: 172
Rejestracja: 06 gru 2014, 21:34
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INFJ

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: ponuraczek »

Merigold pisze: Oglądacie filmy krótkometrażowe? Mam kilka fajnych na podorędziu. :>
Oglądam! I chętnie dodam do listy do obejrzenia kilka nowych ;)

Ze swojej strony polecam The Maker, Dom z małych kostek i ten
"Jeżeli o mnie chodzi, nigdy nie miałem przekonań. Zawsze miałem wrażenia. "
Fernando Pessoa
Awatar użytkownika
Merigold
Rozkręcony intro
Posty: 324
Rejestracja: 11 lut 2016, 18:58
Płeć: kobieta

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: Merigold »

ponuraczek pisze:
Merigold pisze: Oglądacie filmy krótkometrażowe? Mam kilka fajnych na podorędziu. :>
Oglądam! I chętnie dodam do listy do obejrzenia kilka nowych ;)

Ze swojej strony polecam The Maker, Dom z małych kostek i ten
To może założę nowy temacik, żebyśmy tutaj nie nabałaganiły? :D

Słowo się rzekło, rozgość się, nie zapomnij o popcornie.
viewtopic.php?f=39&t=1986
Awatar użytkownika
So-ze
Rozkręcony intro
Posty: 345
Rejestracja: 08 kwie 2014, 20:24
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTP

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: So-ze »

Jeśli będziecie się nudzić w deszczową pogodę, to polecam udać się do jakiegoś kina studyjnego na jakikolwiek festiwalowy film. Ja dziś byłem na Baranach - islandzkiej opowieści i byłem zadowolony. Film prosty i surowy, momentami smutny jak i zabawny, nie ma może CGI, eksplozji i pościgów, ale miło się go oglądało.
https://www.youtube.com/watch?v=PWVmUVAdi5Y
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: highwind »

DEADPOOL. Dużo się o nim mówi ostatnio. Pierwszy chyba w ogóle film o superbohaterze wydany w kategorii wiekowej 18+. I to 18+ powinno być wytłuszczone i większą czcionką - dużo przemocy (nie jakieś tam pif-paf, tylko mózg rozbryzgujący się na ścianie, granie w piłkę odciętymi głowami), seksu (cycki, cipki, dupska i pindole), a przede wszystkim maksymalnie porytego, absurdalnego poczucia humoru, pastiszu, nawiązań do popkultury, łamania czwartej ściany (tytułowy bohater wie że jest postacią z komiksu i robi sobie bekę z aktora, który go odgrywa). Jak na film akcji - wypada w porządku, ale komedia... Dawno nie doświadczyłem takiej beki w kinie. Zwłaszcza te niczego nie świadome lachony (premiera w weekend walentynkowy) krztuszące się od co bardziej pikantniejszych dowcipów. Bezcenne :D
Racter

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: Racter »

Też widziałem Deadpoola. Sama historia przedstawiona w filmie jest zabójczo przewidywalna i oklepana, ale główny bohater sam się z tego śmieje ;). Dowcip w moim mniemaniu trochę hit-or-miss, czasami miewałem niezłą bekę (głównie z różnych nawiązań do popkultury, autoironii i humoru sytuacyjnego) a czasami gagi były za bardzo randomowe, albo mało wyszukane, po prostu. Myślę, że polecam przede wszystkim fanom uniwersum Marvela, X-Menów etc., bo nawiązań do tych rzeczy w tym filmie najwięcej. Fajne też są sceny akcji, jeśli ktoś lubi groteskową, krwawą jatkę. :)

Dla mnie 6+/10.
ODPOWIEDZ