Kabarety

Dyskusje, pytania, rekomendacje dotyczące owoców kinematografii i telewizji (w tym internetowej).
Awatar użytkownika
Merigold
Rozkręcony intro
Posty: 324
Rejestracja: 11 lut 2016, 18:58
Płeć: kobieta

Re: Kabarety

Post autor: Merigold »

Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Kabarety

Post autor: Coldman »

Awatar użytkownika
Kuqi
Introwertyk
Posty: 94
Rejestracja: 22 paź 2017, 18:12
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Poznań

Re: Kabarety

Post autor: Kuqi »

Awatar użytkownika
romanka
Stały bywalec
Posty: 237
Rejestracja: 30 lis 2019, 22:00
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: ISTJ

Re: Kabarety

Post autor: romanka »

Awatar użytkownika
jubei
Intromajster
Posty: 526
Rejestracja: 22 lut 2008, 11:27
Płeć: mężczyzna

Re: Kabarety

Post autor: jubei »

Tak chodzę po tych linkach do kabaretów i tak mi się rzuciło okiem:
https://www.youtube.com/watch?v=qIaMDTxyYsE - dziewczyny uczcie się jak zabawiać facetów :) To dla miłośników standupperek.

A i cos dla starszych. Pamiętacie spadkobierców? Nie ma to jak improwizacja na żywo. A odcinek jeden lepszy lub gorszy zalezy od goscia programu. Bywały odcinki, kiedy gość nie potrafił słowa wymówić. Ale bez nazwisk.
Macie próbkę : https://www.youtube.com/watch?v=yGeuMqma4oM
"Life is so unnecessary"
Awatar użytkownika
Violaine
Introwertyk
Posty: 106
Rejestracja: 31 gru 2020, 22:19
Płeć: kobieta
Lokalizacja: śląskie

Re: Kabarety

Post autor: Violaine »

NieokiełznanyEskimos

Re: Kabarety

Post autor: NieokiełznanyEskimos »



Awatar użytkownika
bartek93
Ambiwertyk
Posty: 320
Rejestracja: 15 kwie 2018, 22:29
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: ENxP
Lokalizacja: Okolice Siedlec

Re: Kabarety

Post autor: bartek93 »

Kiedyś oglądałem kabarety ze starymi i śmiałem się z nich razem z nimi. Zrozumiałem jednak, że to wynik mojej niedojrzałej jeszcze wtedy osobowości - byłem uzależniony emocjonalnie z rodziną i płynąłem z ich emocjami, śmiejąc się, nie dlatego, że coś mnie śmieszyło, tylko dlatego, że oni się śmiali (po prostu przejmowałem ich stany) i teraz, jak widzę większość kabaretów, to czuję się zażenowany, że się kiedyś z tego śmiałem. Jezuu, skecze Łowców.B, Konia Polskiego czy Kabaretu pod Wyrwigroszem to jest taki cringe... IMO tania rozrywka dla boomerów. Wystarczy, że typo założy głupkowaty sweterek i powykrzywia ryja albo poleci z żałosnymi, seksistowskimi żartami albo stary chłop przebierze się za babę, żeby się gawiedź wręcz zwijała ze śmiechu. Podobnie nie kupuję stand-upów, a kilka widziałem i zastanawiałem się, w którym momencie miałbym się śmiać. Mam nadzieję, że nikogo tym nie uraziłem, takie jest po prostu moje zdanie.
I breathe the air of my beliefs
ENFP 962(171) sp/so
Awatar użytkownika
Introja
Stały bywalec
Posty: 233
Rejestracja: 25 lip 2021, 16:27
Płeć: kobieta

Re: Kabarety

Post autor: Introja »

Akurat wymieniłeś najgorsze kabarety to co się dziwić xd
Z drugiej strony to nie wiem jak tyle lat się utrzymują na scenie
patha
Intro-wyjadacz
Posty: 377
Rejestracja: 18 sty 2016, 5:12
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP/J-T

Re: Kabarety

Post autor: patha »

Z kabaretów lubię Tey, wczesny Kabaret Moralnego Niepokoju, wczesne Ani Mru Mru i , o ile to się zalicza do kabaretów,stary program satyryczny Ale Plama. Z zagranicznych to kiedyś miałem ostrą fazę na Monty Pythona.
Współczesnych kabaretów nie oglądam, są dla mnie nie do wytrzymania. Ciągłe powielanie tych samych schematów - włąsnie ktoś przebiera się za babę, albo za księdza, albo udaje głupka; albo ciągłe grzanie stereotypów politycznych. Tych samych od dwóch dekad.

Tey to genialne teksty żonglujące alegoriami i skojarzeniami na krawędzi cenzury. W sumie mieli wtedy łatwiej, bo ludzie chcieli się śmiać z tego co ich zniewalało. Scentralizowana cenzura jest w sumie łatwym przeciwnikiem.



ODPOWIEDZ