Dziwne filmy, które widzieliśmy

Dyskusje, pytania, rekomendacje dotyczące owoców kinematografii i telewizji (w tym internetowej).
Awatar użytkownika
bartek93
Ambiwertyk
Posty: 320
Rejestracja: 15 kwie 2018, 22:29
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: ENxP
Lokalizacja: Okolice Siedlec

Re: Dziwne filmy, które widzieliśmy

Post autor: bartek93 »

Myślę, że do takich dziwnych filmów zaliczyłbym "Łowcę androidów" z 1982. Jako że lubię filmy głębokie, z przesłaniem, a także klimaty cyberpunku, postanowiłem go obejrzeć i w sumie się rozczarowałem. Nie mam nic do powolnych filmów, ale w połączeniu z tym dziwnym klimatem, ciężko mi się go oglądało. I jeszcze ta pretensjonalna symbolika, jakaś taka na siłę w wielu miejscach. Nie wiem, mi nie przypadł ten film zbytnio do gustu.
I breathe the air of my beliefs
ENFP 962(171) sp/so
Awatar użytkownika
Alice
Introwertyk
Posty: 82
Rejestracja: 30 lis 2016, 21:10
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dziwne filmy, które widzieliśmy

Post autor: Alice »

"Zwierciadło" Tarkowskiego - nie wiem kompletnie co tam się działo i o co szło
"Zapytasz ją, gdzie jest sens
Wśród szarych dni szarego przemijania
Ona - Alicja to wie
Szczęśliwa jest, choć żyje całkiem sama.."
Ani
Introwertyk
Posty: 78
Rejestracja: 02 gru 2015, 13:47
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4

Re: Dziwne filmy, które widzieliśmy

Post autor: Ani »

Nie wiem czy w ogóle najdziwniejszy, ale na pewno w ostatnim czasie "Szczęśliwy Lazzaro" .
kar_la
Introrodek
Posty: 13
Rejestracja: 24 sie 2020, 1:30
Płeć: kobieta
MBTI: INTJ

Re: Dziwne filmy, które widzieliśmy

Post autor: kar_la »

Tenshi no tamago (1985) / Angel's Egg :) Strasznie dziwne anime, zarazem bardzo intrygujące i piękne...widział ktoś?
Patrycjusz
Rozkręcony intro
Posty: 280
Rejestracja: 08 sty 2015, 15:47
Płeć: mężczyzna

Re: Dziwne filmy, które widzieliśmy

Post autor: Patrycjusz »

Jakoś obejrzałem do końca, choć bardziej z ciekawości co tam dalej się zadzieje, bo po drodze trochę przysypiałem. Moim zdaniem jest to film zdecydowanie artystyczny. Trzeba mieć na niego nastrój, jak na filmy Tarkovskiego czy inne tego typu.
Mistyk
Wystygł.
Wynik:
Cynik.
Riglostaj
Intronek
Posty: 33
Rejestracja: 05 wrz 2019, 19:32
Płeć: mężczyzna

Re: Dziwne filmy, które widzieliśmy

Post autor: Riglostaj »

bartek93 pisze: 19 sie 2020, 9:39 Myślę, że do takich dziwnych filmów zaliczyłbym "Łowcę androidów" z 1982. Jako że lubię filmy głębokie, z przesłaniem, a także klimaty cyberpunku, postanowiłem go obejrzeć i w sumie się rozczarowałem. Nie mam nic do powolnych filmów, ale w połączeniu z tym dziwnym klimatem, ciężko mi się go oglądało. I jeszcze ta pretensjonalna symbolika, jakaś taka na siłę w wielu miejscach. Nie wiem, mi nie przypadł ten film zbytnio do gustu.
Nie rozumiem jak można uznawać Blade Runnera za film dziwny, nie przypaść do gustu owszem ale jako dziwnego nigdy bym go tak nie nazwał.
kar_la pisze: 24 sie 2020, 4:05 Tenshi no tamago (1985) / Angel's Egg :) Strasznie dziwne anime, zarazem bardzo intrygujące i piękne...widział ktoś?
całość jest na jutubie o ile pamiętam.

Swojego czasu Święta Góra zmusiła mnie do myślenia i pokazała że film może być czymś zakręconym, dla sporej części ludzi nawet szokującym ale niosącym zarazem jakieś przesłania pomimo takiej formy.
Awatar użytkownika
kacper137
Introrodek
Posty: 21
Rejestracja: 07 cze 2020, 1:33
Płeć: nieokreślona

Re: Dziwne filmy, które widzieliśmy

Post autor: kacper137 »

chyba jeden z królów dziwnych filmów to Alejandro Jodorowsky. (radze wyguglować)

zwłaszcza jego "Święta góra" i "Kret"(el topo)

ciężko mówić, żebym polecał, ale to faktycznie ciekawe przeżycia.
Rene

Re: Dziwne filmy, które widzieliśmy

Post autor: Rene »

Z ostatnich odkryć:








- niestety trailer nie oddaje dziwności tego filmu, trzeba mi uwierzyć na słowo, że warto :)
Awatar użytkownika
Violaine
Introwertyk
Posty: 106
Rejestracja: 31 gru 2020, 22:19
Płeć: kobieta
Lokalizacja: śląskie

Re: Dziwne filmy, które widzieliśmy

Post autor: Violaine »



"Rosencrantz i Guildenstern nie żyją", czyli przygody dwóch pomniejszych postaci z szekspirowskiego dramatu. Jak zostali napisani, tak też żyją i realizują swoje losy. Doskonała obsada, mistrzowskie dialogi, zachowane poczucie ogólnej dziwności wywołującej ubaw i lekką konsternację. Nie załączam zwiastunów, dostępna całość! ;-)
Awatar użytkownika
Nathas
Rozkręcony intro
Posty: 292
Rejestracja: 08 paź 2017, 21:37
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: ISTJ
Lokalizacja: lubuskie

Re: Dziwne filmy, które widzieliśmy

Post autor: Nathas »

https://www.filmweb.pl/film/Przedostatni-2021-864205

Polecam. Punktacja na filmnweb to jakaś kpina, po raz wtóry lepiej patrzeć na imdb, o ile ktoś się sugeruje punktacją. Dla mnie i tak nawet na imdb zaniżona, genialny teatr.
..:: Nie zmusisz nikogo żeby cię pokochał, ale zawsze możesz zamknąć go w piwnicy, żeby rozwinął się u niego syndrom sztokholmski ::..
abandon

Re: Dziwne filmy, które widzieliśmy

Post autor: abandon »

nie wiem czy na tym etapie coś jeszcze dziwi zdziwieniem nieurojonym.(?) ale jak tak patrzę co WAS dziwi,to - to, mnie właśnie dziwi. Chociaż technicznie nie dziwi,a jednak. I to jest dziwne również. A jednak proste... Też może algorytmy zjawisk,tendencje i beznadziejne wykresy. LUDZIE -w pewnych kwestiach nieoptymalizacyjnych tollendo tollens ponendo ponens o brogowie..
ODPOWIEDZ