Film-jakie gatunki, jakie tytuły lubicie?

Dyskusje, pytania, rekomendacje dotyczące owoców kinematografii i telewizji (w tym internetowej).
Awatar użytkownika
Marten
Introwertyk
Posty: 64
Rejestracja: 01 sty 2017, 16:09
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: infj

Re: Film-jakie gatunki, jakie tytuły lubicie?

Post autor: Marten »

Nie przepadam zbytnio za polską kinematografią, ale Smarzowskiego muszę docenić. Kiedyś jak oglądałem "Lot nad kukułczym gniazdem" ktoś mi polecił "Kurację" teatr telewizji właśnie od Smarzowskiego, dla mnie idealny. - Kiedy zachowanie normalne przechodzi w chorobę psychiczną? A kiedy według pana zaczyna się łysina?
"Dreams feel real while we're in them. It's only when we wake up that we realize something was actually strange."
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Film-jakie gatunki, jakie tytuły lubicie?

Post autor: highwind »

Jutro do kin wchodzą Logan i Trainspotting 2. Świetny weekend się kroi. Dzisiaj zobaczyłem, że w takim nieco bardziej kameralnym kinie we wro grają właśnie Trainspotting 1, ale cała sala zawalona :C Nawet w pierwszym rzędzie ludzie siedzą. Czuję Moc i nie mogę się doczekać. Jak się dobrze zastanowię, to jest to jeden z niewielu filmów, które autentycznie wpłynęły na moje postrzeganie życia (chociaż pacholęciem będąc, nie byłem jeszcze świadom pewnych rzeczy rodzących się w mojej podświadomości), na zbudowanie takiego poczucia, że można wyrwać się z pewnej melancholii autodestrukcji, spalić za sobą mosty i zacząć od początku. I mimo, że nigdy takie działanie nie było mi potrzebne, to czuję, że świadomość istnienia takiej opcji jest dla mnie budująca. Jutro, po dwudziestu (!) latach będę mógł sprawdzić co się działo przez te dwie dekady ze "starymi kumplami" i zestawić to z tym, jak zmieniłem się przez ten okres ja sam.
Awatar użytkownika
jubei
Intromajster
Posty: 526
Rejestracja: 22 lut 2008, 11:27
Płeć: mężczyzna

Re: Film-jakie gatunki, jakie tytuły lubicie?

Post autor: jubei »

Hmm.. o ja... na video oglądałem trainspotting dawno, i porócz ciekawej sceny na początku wiele nie pamiętam z filmu, ale jak zwykle i inni byłem chyba za młody. Ćpanie nigdy mi nie imponowało zresztą. T2 to pewnie odgrzewany kotlet, ja nie lubie odgrzewanych kotletów, ktoś na to idzie w ciemno?

Ja ide koniecznie na GITSH movie oraz najnowszego Aliena. No niewiele ale i tak mało do kina ostatnio chodziłem.
"Life is so unnecessary"
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Film-jakie gatunki, jakie tytuły lubicie?

Post autor: highwind »

jubei pisze:T2 to pewnie odgrzewany kotlet
Dafuq. Niby skąd wysnułeś tę tezę?
Są takie filmy, teraz mi przychodzi do głowy trylogia "Before". Każdy z filmów wychodzi 10 lat po następnym, aktorzy i odgrywane przez nie postaci to odzwierciedlają. T2 to właśnie tego typu sequel.
Ja dzisiaj byłem w kinie. Świetny soundtrack, niesamowite zdjęcia; serio niektóre sceny będę wspominał długie lata. Z resztą tak samo jak po pierwszej części. Taki przykład: Bohater przyjeżdża w rodzinne strony, dowiedziawszy się o śmierci mamy. Pełno w obrazie takich smaczków. Dla mnie to była uczta.
Awatar użytkownika
jubei
Intromajster
Posty: 526
Rejestracja: 22 lut 2008, 11:27
Płeć: mężczyzna

Re: Film-jakie gatunki, jakie tytuły lubicie?

Post autor: jubei »

Wiesz ile jest teraz produkcji opartych na samej marce co kiedyś ktoś wypromował. Wraca się do starych rzeczy zeby tylko zarobić. ale nie mówię konkretnie o t2. Hmm, ok jeśli film się podobał.
"Life is so unnecessary"
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Film-jakie gatunki, jakie tytuły lubicie?

Post autor: highwind »

No było tego trochę, przychodzą mi do głowy Total Recall, Terminator: Genisys. Ale to były blockbustery, przez co można podejrzewać odpowiedzialne za nie wytwórnie o skok na kasę. Trainspotting zaś, to film w prawdzie kultowy, ale ciągle niszowy. Ostatnio czytałem, że po brytyjskiej premierze pierwszej części dogrywano dialogi do niektórych scen do wersji amerykańskiej, bo szkocki dialekt był zbyt niezrozumiały dla Jankesów. W T2:T nie widziałem skoku na kasę. Raczej powrót po latach w dawno niewidziane młodzieńcze miejscówki. Ale z nowej perspektywy - osób starszych o te dwadzieścia lat i mających na temat przeszłości i miejsc w których wylądowali konkretne spostrzeżenia, gorzko-słodkie, pod którymi często można się podpisać. Urzeka mnie to. Zdaje mi się, że nieczęsto można coś takiego zobaczyć w kinie. To jak film, który trwa dwadzieścia lat.
Awatar użytkownika
eddard
Stały bywalec
Posty: 229
Rejestracja: 02 lip 2016, 10:35
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP
Lokalizacja: Kraków

Re: Film-jakie gatunki, jakie tytuły lubicie?

Post autor: eddard »

highwind pisze:Zdaje mi się, że nieczęsto można coś takiego zobaczyć w kinie. To jak film, który trwa dwadzieścia lat.
Ostatnio coś takiego było w Gwiezdnych wojnach.
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Film-jakie gatunki, jakie tytuły lubicie?

Post autor: highwind »

No elo. Są tu jakieś świry od Edgara Wrighta, mistrza komedii starej szkoły, autora trylogii trzech smaków Cornetto? Często ludzie nie wiedzą co to, ta trylogia. Cóż, najpopularniejszy tytuł, będący jej składową to "Shaun of the Dead" ("Wysyp żywych trupów"). Aaaale jak to? To wysyp miał kontynuacje?! No nie miał, bo to trylogia filmów niepowiązanych fabularnie. Wspólny mianownik stanowi zaś duet dwu głównych aktorów. Aha, no i Pan Edgar nakręcił też "Scott Pilgrim vs The World", kolejny zajebisty obraz. Dobra, to tyle tytułem wstępu (znaczy proszę się zapoznać z powyżej wymienioną filmografią :P). Otóż natknąłem się dzisiaj na nowy trailer, który urzekł mnie z lotu. Więc oglądam go, oglądam i micha cieszy mi się bardziej z każdą sekundą. A na końcu patrzę - "written and directer by Edgar Wright". Awwww yiiiiiisss. Proszę zobaczyć drogie introny, jak można niebanalnie zrobić film o pościgach:
https://www.youtube.com/watch?v=T9kK8YR32bQ
Wchodzi na mój radar i czekam z niecierpliwością na premierę.
Awatar użytkownika
Syogliss
Intronek
Posty: 59
Rejestracja: 04 gru 2016, 10:59
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Film-jakie gatunki, jakie tytuły lubicie?

Post autor: Syogliss »

highwind pisze:No elo. Są tu jakieś świry od Edgara Wrighta, mistrza komedii starej szkoły, autora trylogii trzech smaków Cornetto?
Ja, ja! Za trailer dzięki, nawet nie wiedziałam, że premierę będzie miał nowy film. Edgar Wright to jeden z moich najbardziej docenianych reżyserów i nawet przed obejrzeniem wiem, że zapowiada się kolejny świetny film :D nie przegapię. A Simon Pegg i Nick Frost to jeden z najlepszych aktorskich duetów, ot co. Nie zliczę, ile razy już oglądałam "Shaun of the Dead" czy "The World's End".
And everything under the sun is in tune
but the sun is eclipsed by the moon.
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Film-jakie gatunki, jakie tytuły lubicie?

Post autor: highwind »

Ooo super, ja mam to samo :D A jak widzę Simona w filmie, to wiem że nawet jeśli sam obraz mi się nie spodoba (co dzieje się rzadko), to i tak kilka uśmiechów mam jak w banku. Ale w duecie z Frostem... To co oni stworzyli, to jest dla mnie komediowa poezja, którą wiem, że po latach będę wspominał tak, jak dzisiaj wspominam np. dawne kreacje Billa Murraya :)
Krata_Browara
Introwertyk
Posty: 85
Rejestracja: 23 sty 2017, 0:40
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4

Re: Film-jakie gatunki, jakie tytuły lubicie?

Post autor: Krata_Browara »

Mam takie pytanie filmowe, które może nie do końca pasuje do tego tematu.

Otóż, ostatnio widziałem całkiem fajny film, ale nie znam tytułu i przez to nie mogę dodać na filmwebie i rani to mnie bardzo mocno ;.(

Fabuła jest tam taka, że jakąś babeczkę strzela piorun jak jest w hipotermii i od tego przestaje się starzeć i potem na koniec filmu jej córka podaje się za jej babcię, bo już jest starą pruchwą a tamta jest nadal w tym samym wieku. Ta bohaterka wyrywa jakieś ziomka co ma na imię Elis (prawie jak Elvis dlatego zapamiętałem), a potem się okazuje, że wcześniej startował do niej jego ojciec...

Ktoś zna tytuł tego filmu?
Ten, kto wyzwala z siebie bestię, pozbywa się bólu bycia człowiekiem.
Awatar użytkownika
painted_rose
Intronek
Posty: 28
Rejestracja: 17 lut 2017, 17:01
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
MBTI: powiedzmy że INFJ.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Film-jakie gatunki, jakie tytuły lubicie?

Post autor: painted_rose »

Krata_Browara pisze:Fabuła jest tam taka, że jakąś babeczkę strzela piorun jak jest w hipotermii i od tego przestaje się starzeć i potem na koniec filmu jej córka podaje się za jej babcię, bo już jest starą pruchwą a tamta jest nadal w tym samym wieku. Ta bohaterka wyrywa jakieś ziomka co ma na imię Elis (prawie jak Elvis dlatego zapamiętałem), a potem się okazuje, że wcześniej startował do niej jego ojciec...
'Wiek Adaline' z Blake Lively w roli głównej. A jej adoratora gra Michiel Huisman, ach prześliczny jest w tym filmie.
Krata_Browara
Introwertyk
Posty: 85
Rejestracja: 23 sty 2017, 0:40
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4

Re: Film-jakie gatunki, jakie tytuły lubicie?

Post autor: Krata_Browara »

Dziękuję bardzo, właśnie na Ciebie liczyłem najbardziej :)
Ten, kto wyzwala z siebie bestię, pozbywa się bólu bycia człowiekiem.
Calla

Re: Film-jakie gatunki, jakie tytuły lubicie?

Post autor: Calla »

Lubie filmy komediowe, obyczajowe, animowane, fantasy, romanse i mlodziezowe :)
Awatar użytkownika
bartek93
Ambiwertyk
Posty: 320
Rejestracja: 15 kwie 2018, 22:29
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: ENxP
Lokalizacja: Okolice Siedlec

Re: Film-jakie gatunki, jakie tytuły lubicie?

Post autor: bartek93 »

Science-fiction, np. Matrix, Gwiezdne Wojny (w szczególności stara trylogia), a także thrillery i polskie seriale i komedie z lat 70./80. Choć nie tylko.
I breathe the air of my beliefs
ENFP 962(171) sp/so
ODPOWIEDZ