Film-jakie gatunki, jakie tytuły lubicie?

Dyskusje, pytania, rekomendacje dotyczące owoców kinematografii i telewizji (w tym internetowej).
Pola
Intronek
Posty: 49
Rejestracja: 01 sty 2011, 7:39
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Trójmiasto

Film-jakie gatunki, jakie tytuły lubicie?

Post autor: Pola »

Szukałam, szukałam i nie znalazłam niczego o filmach, czyżbym była jedyną osobą na tym forum, która uwielbia filmy? :)
Intro 95 % grupa A
INFP
Badyl
Intronek
Posty: 32
Rejestracja: 28 gru 2010, 12:19
Płeć: nieokreślona

Re: Film-jakie gatunki, jakie tytuły lubicie?

Post autor: Badyl »

Ja nie lubie ogladac filmow :)

Chociaz takie jak Piraci z Karaibow czy Wladca Pierscieni (oczywiscie ksiazke tez przeczytalem) to polubilem.
Awatar użytkownika
iksigrekzet
Intromajster
Posty: 517
Rejestracja: 21 lip 2008, 1:32
Płeć: nieokreślona

Re: Film-jakie gatunki, jakie tytuły lubicie?

Post autor: iksigrekzet »

Ja bardzo lubię i zamiast gadać dam link do mojego profilu na filmwebie, coby każdy zainteresowany zobaczył co lubię :) http://www.filmweb.pl/user/smiejaca_sie_beczka
Sułtan.
Awatar użytkownika
Agata
Pobudzony intro
Posty: 125
Rejestracja: 07 sie 2010, 20:52
Płeć: nieokreślona

Re: Film-jakie gatunki, jakie tytuły lubicie?

Post autor: Agata »

Kocham filmy katastroficzne/syfy/fantasy/post-apo. Wybuchy, uciekający w popłochu ludzie i obowiązkowy happy end. Lubię patrzeć na dopracowane efekty specjalne. Wybuch Białego domu (chyba) w Dniu Niepodległości był świetny, zwłaszcza, że prawie nie użyto do niego komputerów. Odgłos trójnoga z nowszej Wojny Światów o trzeciej nad ranem to też niezapomniane wrażenie. Niestety takie filmy są zwykle nafaszerowane żałosnymi błędami.

Pełnometrażowe anime i stare filmy Disneya lubię za wypieszczone rysunki, muzyka i dubbing. "Mulan" czy "Narzeczoną dla kota" mogę oglądać w nieskończoność.
Z nowszych bajek podobało mi się w sumie tylko "Jak wytresować smoka" i "Piraci z Karaibów" - oba ze śliczną choreografią.

Kryminałów i filmów w stylu "Szklana pułapka" nie trawię.
Senyan
Introwertyk
Posty: 100
Rejestracja: 21 lis 2010, 21:22
Płeć: nieokreślona

Re: Film-jakie gatunki, jakie tytuły lubicie?

Post autor: Senyan »

Agata pisze:Kocham filmy katastroficzne/syfy/fantasy/post-apo.
Ja nie mogę powiedzieć, że je kocham, ale na pewno uwielbiam. :)
Dorzucę horrory, thrillery, westerny niektóre filmy sensacyjne, akcji no i przyznam się, że przy okazji melodramaty chociaż nie często. :D
Czy to nie jest większość gatunków filmów?? xD
Pola
Intronek
Posty: 49
Rejestracja: 01 sty 2011, 7:39
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Film-jakie gatunki, jakie tytuły lubicie?

Post autor: Pola »

xyz co do Pulp Fiction- wielu inteligentnych wg mnie ludzi uwielbia ten film, dla mnie jest mniej niż przeciętny i zawsze zastanawiałam się jak to o mnie świadczy ;)

Ja uwielbiam dramaty, melodramaty, komedie, komedie romantyczne, historyczne, animowane, czasami katastroficzne, kriminalne, psychologiczne, przygodowe.

Mam wiele "najulubieńszych" filmów, ale mam problem z tytułami, te co mi teraz przychodzą do głowy to-
Cienista dolina, Podaj Dalej, Boże skrawki, Życie jest piękne, Wzgórze nadziei, Notatnik, 50 pierwszych randek, Głupi i głupszy, Sami Swoi, Mulan, Lilo i Stitch.
Z ostatnio oglądanych podobały mi się- "Szukając siebie", "Kolor purpury", "Jeśli tylko", "Avatar"
Intro 95 % grupa A
INFP
Awatar użytkownika
Inno
Legenda Intro
Posty: 1214
Rejestracja: 01 paź 2008, 18:47
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Warszawa

Re: Film-jakie gatunki, jakie tytuły lubicie?

Post autor: Inno »

Moje trzy ulubione to "American Beauty", "Godziny ("The Hours") i "Chicago".
Obrazek
Senyan
Introwertyk
Posty: 100
Rejestracja: 21 lis 2010, 21:22
Płeć: nieokreślona

Re: Film-jakie gatunki, jakie tytuły lubicie?

Post autor: Senyan »

Senyan pisze:
Agata pisze:Kocham filmy katastroficzne/syfy/fantasy/post-apo.
Ja nie mogę powiedzieć, że je kocham, ale na pewno uwielbiam. :)
Dorzucę horrory, thrillery, westerny niektóre filmy sensacyjne, akcji no i przyznam się, że przy okazji melodramaty chociaż nie często. :D
Czy to nie jest większość gatunków filmów?? xD
edit: Zapomniałem wrzucić ulubione filmy: "Siedmiu wspaniałych", "Siedem mieczy", "Zatoichi",
"Rambo Pierwsza Krew", wszystkie trzy części "Step up", "Push", ostatnio dołączyła "Księga Ocalenia", ale wiem, że mam jeszcze z cztery ulubione, których tytułów sobie nie mogę przypomnieć.
nikya
Pobudzony intro
Posty: 128
Rejestracja: 09 lut 2010, 23:21
Płeć: nieokreślona

Re: Film-jakie gatunki, jakie tytuły lubicie?

Post autor: nikya »

Ja lubię filmy brytyjskie - obyczajowe, dramaty, melodramaty, komedie, sensacyjne, kryminalne, kostiumowe - byle brytyjskie ;). Amerykańskie hity kinowe ostatnio mnie nie interesują, więc jest niewiele osób, z którymi mogę porozmawiać o filmach.
Filmów ulubionych mam za dużo, żeby wymieniać, zresztą nawet miałabym problemy z określeniem, które lubię, które lubię bardziej, a które najbardziej ;).
Pola
Intronek
Posty: 49
Rejestracja: 01 sty 2011, 7:39
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Film-jakie gatunki, jakie tytuły lubicie?

Post autor: Pola »

Senyan pisze:wszystkie trzy części "Step up"
Mi się pierwsza podobała ze względu na taniec. Uwielbiam filmy w których jest dużo tańca- Dirty Dancing 1 i 2, W rytmie hip-hopu, Zatańcz ze mną, Wytańczyć marzenia i wiele innych, których tytułów oczywiście nie pamiętam :?
A z brytyjskich to oczywiście mój ulubiony- "Cienista Dolina" :)
Intro 95 % grupa A
INFP
Senyan
Introwertyk
Posty: 100
Rejestracja: 21 lis 2010, 21:22
Płeć: nieokreślona

Re: Film-jakie gatunki, jakie tytuły lubicie?

Post autor: Senyan »

Końcówkę Step Up 1, mógłbym oglądać bez końca mam na fonie nawet Young Bloodz - I'm a shine :)
Pola
Intronek
Posty: 49
Rejestracja: 01 sty 2011, 7:39
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Film-jakie gatunki, jakie tytuły lubicie?

Post autor: Pola »

Senyan pisze:Końcówkę Step Up 1, mógłbym oglądać bez końca mam na fonie nawet Young Bloodz - I'm a shine :)
Ja po obejrzeniu tego filmu przez miesiąc codziennie oglądałam końcówkę, piosenka też mi się baaardzo podoba :)
Intro 95 % grupa A
INFP
nikya
Pobudzony intro
Posty: 128
Rejestracja: 09 lut 2010, 23:21
Płeć: nieokreślona

Re: Film-jakie gatunki, jakie tytuły lubicie?

Post autor: nikya »

Zapomniałam dodać, że jest jeden niebrytyjski reżyser, którego uwielbiam - a mianowicie Woody Allen :).
Pola
Intronek
Posty: 49
Rejestracja: 01 sty 2011, 7:39
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Film-jakie gatunki, jakie tytuły lubicie?

Post autor: Pola »

nikya pisze:Zapomniałam dodać, że jest jeden niebrytyjski reżyser, którego uwielbiam - a mianowicie Woody Allen :).
Ja nie znam się na reżyserach i reżyserstwie, ale jego filmy też mi się podobają :)
A Cienistą Dolinę widziałaś? Ja widziałam kilka razy. Nie dość, że uwielbiam książki C.S. Lewisa, to jeszcze ten film!! Piękny, zabawny, wzruszający, trochę filozoficzny, o bólu, cierpieniu, lęku i miłości. Takie właśnie filmy lubię ;)
Intro 95 % grupa A
INFP
Awatar użytkownika
qb
IntroManiak
Posty: 736
Rejestracja: 25 maja 2008, 23:36
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Film-jakie gatunki, jakie tytuły lubicie?

Post autor: qb »

Lubię fulmy akcji, szpiegowskie, since-fiction niektóre, fantasy, dramaty i komedie :P Nie mam w sumie sprecyzowanych wymagań, jak film jest dobry to go obejrzę. Czasami nie mogę tylko przegryźć np. obyczajówek.
Ulubione filmy to "Powrót do przyszłości", "Skazany na Shawshank", Trylogia Bourne'a, "Ronin", "Szeregowiec Ryan", "American Beauty" i pewnie jeszcze jakieś ale nie ma sensu wypisywać.

Ostatnio obejrzałem Incepcje, bardzo przyjemny film ale nie wybitny :P Generalnie fajny motyw, ale widać wyraźnie holywoodzką manierę.
Trust yourself, no matter what anyone else thinks.
ODPOWIEDZ