Film-jakie gatunki, jakie tytuły lubicie?

Dyskusje, pytania, rekomendacje dotyczące owoców kinematografii i telewizji (w tym internetowej).
Awatar użytkownika
Padre
IntroManiak
Posty: 627
Rejestracja: 07 wrz 2010, 15:34
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Kraina Deszczowcow
Kontakt:

Re: Film-jakie gatunki, jakie tytuły lubicie?

Post autor: Padre »

Szkoda, że nie widzę tu miłośników naprawdę złych filmów :-D
I explore the frontiers of safety! I laugh at danger, from a distance, and quietly, so as not to get all worked up.
Awatar użytkownika
MetalMan
Intromajster
Posty: 507
Rejestracja: 17 paź 2009, 20:48
Płeć: nieokreślona

Re: Film-jakie gatunki, jakie tytuły lubicie?

Post autor: MetalMan »

Jat pisze:A widział ktoś "Valhalla Rising" reżyserii Refna? To jest film przez duże F. Niesamowity klimat i atmosfera, piękne krajobrazy - miód po prostu.
Ktoś widział. Genialny, jakbyś znał podobne, to się pochwal :wink:

Jakoś tak wyszło, że nigdy nie miałem czasu na filmy, traktowałem je jako stratę czasu, ale ostatnio mam dużo wolnego czasu, poświęciłem go na oglądanie filmów, wciągnęło mnie, nie powiem.
Oglądam głównie dramaty wojenne, historyczne, od czasu do czasu jakieś klasyki.

Z ostatnio oglądanych najbardziej podobały mi się: Ojciec Chrzestny I i II, Byliśmy Żołnierzami, Gran Torino, Pluton, Łowca Jeleni.
Poza tym, moje ulubione to: Szeregowiec Ryan, Złoto dla zuchwałych, Wróg u bram, Wzgórze nadziei, Królestwo niebieskie.

Jak uporam się z filmwebem, to wrzucę link :D
"Socjalizm jest to ustrój, w którym bohatersko pokonuje się trudności... nie znane w żadnym innym ustroju"

"The nine most terrifying words in the English language are: 'I'm from the government and I'm here to help.'"
Senyan
Introwertyk
Posty: 100
Rejestracja: 21 lis 2010, 21:22
Płeć: nieokreślona

Re: Film-jakie gatunki, jakie tytuły lubicie?

Post autor: Senyan »

"Zebra Crossing" jeden z lepszych filmów jakie ostatnio obejrzałem. Nie wiem do jakiego gatunku go zaliczyć.
edit: Jednak myślę, że to dramat psychologiczny.
DerMeister
Zagubiona dusza
Posty: 4
Rejestracja: 19 gru 2010, 17:42
Płeć: nieokreślona

Re: Film-jakie gatunki, jakie tytuły lubicie?

Post autor: DerMeister »

Z dramatów psychologicznych polecam "Dogville" Larsa von Triera. IMHO Absolutne arcydzieło, najlepszy film jaki widziałem w życiu. A trochę widziałem :)
Awatar użytkownika
arvendanci
Introwertyk
Posty: 117
Rejestracja: 13 kwie 2012, 11:33
Płeć: nieokreślona

Re: Film-jakie gatunki, jakie tytuły lubicie?

Post autor: arvendanci »

A może coś od Darren'a Aronofsky?
Takie produkcje jak: Requiem for a Dream, The Fountain, Black Swan.

Pewnie większość zna, ale jeżeli znajdzie się ktoś kto nie zna, to bardzo polecam.
5w4
ISTJ
Awatar użytkownika
Ausencia
Intromajster
Posty: 503
Rejestracja: 20 lip 2008, 16:08
Płeć: nieokreślona

Re: Film-jakie gatunki, jakie tytuły lubicie?

Post autor: Ausencia »

arvendanci: pierwszy tytuł wspaniały, drugiego nie widziałam, ale zamierzam to zmienic, a trzeci, jakoś mnie nie porwał.

Ja polecam dwa dobre widziane ostatnio: Albert Nobbs - główna postać intro jak nic. I "Wstyd", śmiem twierdzic, że też intro :twisted: (jak ktoś zobaczy lub widział, zrozumie emotkę)
Awatar użytkownika
arvendanci
Introwertyk
Posty: 117
Rejestracja: 13 kwie 2012, 11:33
Płeć: nieokreślona

Re: Film-jakie gatunki, jakie tytuły lubicie?

Post autor: arvendanci »

Na film "Wstyd" może i bym się skusił (to chyba przez tą emotkę:P)
5w4
ISTJ
Awatar użytkownika
Kosa13
Pobudzony intro
Posty: 142
Rejestracja: 15 lut 2012, 20:38
Płeć: mężczyzna
MBTI: INFJ

Re: Film-jakie gatunki, jakie tytuły lubicie?

Post autor: Kosa13 »

Moj typ preferowanych filmow to przewaznie dramat, czasem akcja albo dobry film ze swietnymi efektami specjalnymi w kinie imax. "Wyspa tajemnic" swietny film, dramat psychologiczny.
kasia_95
Zagubiona dusza
Posty: 2
Rejestracja: 02 mar 2013, 16:05
Płeć: nieokreślona

Re: Film-jakie gatunki, jakie tytuły lubicie?

Post autor: kasia_95 »

Lubię filmy różne.
Moim ulubionym reżyserem jest Emir Kusturica. Ubóstwiam "Underground", właściwie wszystkie filmy są super. I jeszcze ta muzyka Bregovica...
Kiedyś miałam fazę na filmy wschodnich sztuk walki, typu "Przyczajony tygrys, ukryty smok", "Dom latających sztyletów", "7 mieczy".
Z filmów bardziej popularnych podobają mi się "Ocean's 11, 12, 13", "matrix", "Fight Club"
Z polskich produkcji lubię filmy Kolskiego. Dla mnie to taki polski Kusturica. Jego filmy są magiczne i takie zupełnie nierzeczywiste, jakby działy się w jakimś równoległym świecie, gdzie nie ma czasu. "Grający z talerza", "Jańcio Wodnik". Polecam bardzo gorąco!
No i oczywiście Kieślowski! "Podwójne życie Weroniki", Dekalog, Trzy kolory
A jak mam zły nastrój to oglądam "Chłopaki nie płaczą" lub Amelię i od razu lepiej .
Awatar użytkownika
qb
IntroManiak
Posty: 736
Rejestracja: 25 maja 2008, 23:36
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Film-jakie gatunki, jakie tytuły lubicie?

Post autor: qb »

Ostatnio obejrzałem kilka ciekawych (mniej lub bardziej) filmów.

Na początek filmy Clinta Eastwooda. To jest dopiero postać, ale przekonałem się o tym dopiero po obejrzeniu czegoś co on sam nakręcił, a najlepiej sam grał tam. Całkiem inne kino niż filmy po prostu z nim w roli głównej jak Brudny Harry, czy jakieś westerny (chociaż one też są dobre).

Million Dollar Baby - Dramat sportowy można by powiedzieć, Clint jest tam trenerem boksu i pewnego dnia przychodzi dziewczyna na zajęcia, on jej nie chce no i tak to się kręci. Nie umiem zachęcać do obejrzenia, więc nie będę tego robił, w każdym razie zakończenie trochę zaskakuje i w ogóle rozwój wydarzeń.

Gran Torino - świetny film o weteranie wojennym, który został sam na osiedlu otoczony przez obcokrajowców (głównie Wietnamczyków). Początkowo wrogo nastawiony do wszystkich, ale w końcu sytuacja się odmienia. Polecam serdecznie, jeden z lepszych jakie widziałem.

Mystic River - W tym filmie nie gra Clint, ale reżyseruje go. Bohaterami są trzej faceci, którzy znają się od dzieciństwa. Dzieje się tam sporo dziwnych rzeczy, jeden ma spore problemy ze swoją psychiką, drugi z prawem, a trzeci nie radzi sobie ze sprawami rodzinnymi. Zakończenie jest dziwne, ale pasuje.

Obejrzałem też kilka z moim ulubionym aktorem w tym momencie - Ryanem Goslingiem.

Idy Marcowe - bardzo dobre kino, którego tematem jest przygotowywanie kampanii i sama kampania wyborcza w USA, główny bohater jest odpowiedzialny za wizerunek medialny kandydata.
Film jest przegadany i raczej to jest akcja tutaj, więc nie każdemu może się spodobać, ale dla mnie jest dobry.

Blue Valentine - Zazwyczaj nie oglądam melodramatów, ale ten jest nawet niezły. Dziwna historia dwojga ludzi, z początku fajna, potem się wszystko psuje.

Fanatyk - Głównym bohaterem jest skinhead uważający się za nazistę i nienawidzący żydów. Chodzi na zebrania neonazistów, planuje zamachy na synagogi i takie tam. Moim zdaniem pierwsza połowa filmu jest lepsza od drugiej, ale ogólnie film jest w porządku. Można obejrzeć.

Stay - Psycholog stara się pomóc nastolatkowi, który zaplanował swoje samobójstwo. W połowie filmu nie wiedziałem do końca co się dzieje i o co chodzi. Fajny film, ryje beret :P


Obejrzałem też Oblivion z Tomem Cruisem i moim zdaniem nie ma się czym zachwycać poza muzyką. Film jest nudny.

Edit - 05.06.2013


Obejrzałem ostatnio Wielkiego Gatsbiego. Niestety nie czytałem książki, ani pierwszego filmu (podobno był) i nie wiedziałem co mnie czeka, a nie nastawiałem się na takie kino. Jak ktoś lubi romansidła to może obejrzeć bez wahania :D Mi się tam w sumie tylko muzyka podobała i stylizacja bohaterów, bo same wydarzenia nie i trochę się wynudziłem.

Widziałem też The Place Beyond the Pines, absolutnie świetny film - trochę akcji i trochę więcej dramatu. Dobrze zagrany i z ciekawą historią przedstawioną w bardzo ciekawy sposób. Nie oglądać zwiastunów!
Trust yourself, no matter what anyone else thinks.
Awatar użytkownika
SWAT
Introwertyk
Posty: 68
Rejestracja: 27 maja 2013, 22:31
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
Lokalizacja: Olsztyn/Konin
Kontakt:

Re: Film-jakie gatunki, jakie tytuły lubicie?

Post autor: SWAT »

U mnie będzie krótko. Filmy które ubóstwiam, to te o post-apokalipsie i o żywych trupach. Mogę je oglądać po kilka razy, nie nudzą się i super się przy nich bawię. A moją perełką jest Mad Max (wszystkie trzy części) i z wypiekami czekam na powstającą czwartą odsłonę.

Na drugim miejscu są filmy wojenne. Cienka czerwona linia, Full Metal Jacket, Szeregowiec Ryan, Wróg u bram, Na tyłach wroga, Złoto dla zuchwałych i tak dalej, i dalej...

A na końcu moich ulubieństw klasuje się cała reszta. Filmy sensacyjne typu Desperaci, przygodowe typu Piraci z Karaibów i komedie pokroju American Pie.
Po prostu być, iść tam gdzie masz iść.
Po prostu być, urzeczywistniać sny.
Po prostu być, żyć tak jak chcesz żyć.
Po prostu być, po prostu być.
Awatar użytkownika
Akolita
Krypto-Extra
Posty: 756
Rejestracja: 01 sie 2008, 18:02
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Łódź/Włocławek

Re: Film-jakie gatunki, jakie tytuły lubicie?

Post autor: Akolita »

Science fiction. Te bardziej mroczne i filozoficzne.
Nie lubię Gwiezdnych Wojen, kojarzą mi się z bajami Disneya. Nie przepadam za Star Trek.
Moje ukochane tytuły i nazwiska reżyserów w kolejności przypadkowej, jak mi się na myśl ponasuwały:
Moon (2009) - Duncan Jones
Stalker (1979) - Andriej Tarkowski
Event Horizon (1997) - Paul W.S. Anderson
Solaris (1972) - Andriej Tarkowski
Solaris (2002) - Steven Soderbergh
2001: A Space Odyssey (1968) - Stanley Kubrick
2010 (1984) - Peter Hyams
Alien (1979) - Ridley Scott
Aliens (1986) - James Cameron
Blade Runner (1982) - Ridley Scott
Więcej chwilowo nie przychodzi mi do głowy, więc to by było na razie na tyle. Na pewno jest o wiele więcej dobrego science fiction, którego nie wypada nie znać, ale może później uzupełnię listę. :roll:
Mówi, że nigdy nie śpi. Że nigdy nie umrze. Dyga przed skrzypkami, pląsa do tyłu, odrzuca głowę, parska głębokim gardłowym śmiechem i jest wielkim ulubieńcem, ten sędzia. Wachluje się kapeluszem, a księżycowa kopuła jego czaszki sunie blada pod światłami, on zaś obraca się, przejmuje skrzypki, wiruje w piruecie, wykonuje jedno pas, dwa pas, tańcząc i grając jednocześnie. Nigdy nie śpi. Mówi, że nigdy nie umrze. Tańczy w świetle i cieniu i jest wielkim ulubieńcem. Nigdy nie śpi, ten sędzia. Tańczy i tańczy. Mówi, że nigdy nie umrze.”
Awatar użytkownika
qb
IntroManiak
Posty: 736
Rejestracja: 25 maja 2008, 23:36
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Film-jakie gatunki, jakie tytuły lubicie?

Post autor: qb »

Jeśli nie widziałaś jeszcze to obejrzyj Dystrykt 9 Blockampa. Według mnie, bardzo dobry.
Trust yourself, no matter what anyone else thinks.
Awatar użytkownika
Akolita
Krypto-Extra
Posty: 756
Rejestracja: 01 sie 2008, 18:02
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Łódź/Włocławek

Re: Film-jakie gatunki, jakie tytuły lubicie?

Post autor: Akolita »

qb pisze:Jeśli nie widziałaś jeszcze to obejrzyj Dystrykt 9 Blockampa. Według mnie, bardzo dobry.
Widziałem. Smutny film.
W zasadzie to chyba mało jest science fiction, którego nie widziałem.
Znam nieme i czarno-białe sci-fi, znam klasykę, widziałem kilka produkcji niskobudżetowych, dzieła kina amerykańskiego, europejskiego i azjatyckiego... na pewno są setki filmów, o których nie mam pojęcia, że istnieją, ale głośne produkcje z rodzaju District 9 mam obcykane :)
Dziękuję qbusiu za propozycję. :*
Mówi, że nigdy nie śpi. Że nigdy nie umrze. Dyga przed skrzypkami, pląsa do tyłu, odrzuca głowę, parska głębokim gardłowym śmiechem i jest wielkim ulubieńcem, ten sędzia. Wachluje się kapeluszem, a księżycowa kopuła jego czaszki sunie blada pod światłami, on zaś obraca się, przejmuje skrzypki, wiruje w piruecie, wykonuje jedno pas, dwa pas, tańcząc i grając jednocześnie. Nigdy nie śpi. Mówi, że nigdy nie umrze. Tańczy w świetle i cieniu i jest wielkim ulubieńcem. Nigdy nie śpi, ten sędzia. Tańczy i tańczy. Mówi, że nigdy nie umrze.”
Awatar użytkownika
qb
IntroManiak
Posty: 736
Rejestracja: 25 maja 2008, 23:36
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Film-jakie gatunki, jakie tytuły lubicie?

Post autor: qb »

Wypaliłem jak łysy grzywką o kant kuli :P No, zdarza się.
Trust yourself, no matter what anyone else thinks.
ODPOWIEDZ