Film-jakie gatunki, jakie tytuły lubicie?

Dyskusje, pytania, rekomendacje dotyczące owoców kinematografii i telewizji (w tym internetowej).
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Film-jakie gatunki, jakie tytuły lubicie?

Post autor: highwind »

So-ze pisze:Zna ktoś jakieś fajne filmy surrealistyczne, o narkomanach lub psychologiczne?
Od razu dwa mi przychodzą do głowy.
1. Requiem For a Dream - chyba każdy zna
2. Trainspotting - genialny, jeden z moich ulubionych filmów w ogóle. Dla mnie najlepsza rola Ewana McGregora. Polecam!
Awatar użytkownika
tanczacawdeszczu
Introwertyk
Posty: 80
Rejestracja: 05 mar 2014, 6:32
Płeć: kobieta
MBTI: ISTJ

Re: Film-jakie gatunki, jakie tytuły lubicie?

Post autor: tanczacawdeszczu »

My dzieci z dworca ZOO. O narkomanach i prostytucji. Pierwszy typ highwind tak raczej każdy kino maniak zna.Ja również polecam ten film.
Psychologiczne to może Ptasiek?
Kochać to także umieć się roz­stać. Umieć poz­wo­lić ko­muś odejść, na­wet jeśli darzy się go wiel­kim uczu­ciem. Miłość jest zap­rzecze­niem egoiz­mu, za­bor­czości, jest skiero­waniem się ku dru­giej oso­bie, jest prag­nieniem prze­de wszys­tkim jej szczęścia, cza­sem wbrew własnemu.
lukasamd

Re: Film-jakie gatunki, jakie tytuły lubicie?

Post autor: lukasamd »

Hm.. Lubię filmy wojenne, thrillerem z dobrą fabułą też nie pogardzę.

Wysłane z telefonu
Agnese
Introrodek
Posty: 22
Rejestracja: 09 cze 2014, 19:30
Płeć: kobieta
Enneagram: 2w1
MBTI: INFJ

Re: Film-jakie gatunki, jakie tytuły lubicie?

Post autor: Agnese »

przede wszystkim dobre komedie. Horrory też bardzo lubię i takie o "życiu". Seriale też spoko zazwyczaj różnej maści. Lubię filmy z duchami itd (fantastyka?) natomiast nie cierpię jak jest jakiś inny świat albo akcja dzieje się w przyszłości i są jakieś stworzenia-cudaki. Nie lubię też filmów akcji i komedii romantycznych bo własciwie każdy do każdego jest b.podobny i zrobiony wg oklepanego schematu (no i jeśli chodzi o filmy akcji to dochodzi też kwestia taka, ze niecierpię przemocy)

Wiesz, lubię wieczory
Lubię się schować na jakiś czas
I jakoś tak, nienaturalnie
Trochę przesadnie, pobyć sam
Wejść na drzewo i patrzeć w niebo...


INFJ- Introvert(89%) iNtuitive(38%) Feeling(38%) Judging(78%)
Awatar użytkownika
Demon Hunter
Pobudzony intro
Posty: 143
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:31
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTJ (?)
Lokalizacja: Poznań

Re: Film-jakie gatunki, jakie tytuły lubicie?

Post autor: Demon Hunter »

Ulubiony film od lat jest jeden i pewnie tak już zostanie - "Fight Club" Davida Finchera. Ogólnie jakimś maniakiem kina nie jestem, ale od czasu do czasu lubię obejrzeć dobrą rozwałkę. Kino akcji jest spoko, jak się go nie traktuje poważnie ;) Tak więc wybuchy, bijatyki, pościgi, sex, przemoc i inne mniej lub bardziej przyjemne rzeczy mile widziane ;) Nie znaczy to oczywiście, że gardzę bardziej wyrafinowanym kinem, które zmusza do uruchomienia tego co grzechocze w czaszce :)
The future belongs to the mad
Awatar użytkownika
Lunatic
Introwertyk
Posty: 68
Rejestracja: 30 paź 2011, 19:34
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Szczecin

Re: Film-jakie gatunki, jakie tytuły lubicie?

Post autor: Lunatic »

Ostatnio obejrzałem "Stay". Po prostu świetny film psychologiczny, dawno nie oglądałem czegoś aż tak dobrego :)
Awatar użytkownika
tanczacawdeszczu
Introwertyk
Posty: 80
Rejestracja: 05 mar 2014, 6:32
Płeć: kobieta
MBTI: ISTJ

Re: Film-jakie gatunki, jakie tytuły lubicie?

Post autor: tanczacawdeszczu »

Niedługo obejrzę Powstanie Warszawskie.
Kochać to także umieć się roz­stać. Umieć poz­wo­lić ko­muś odejść, na­wet jeśli darzy się go wiel­kim uczu­ciem. Miłość jest zap­rzecze­niem egoiz­mu, za­bor­czości, jest skiero­waniem się ku dru­giej oso­bie, jest prag­nieniem prze­de wszys­tkim jej szczęścia, cza­sem wbrew własnemu.
Awatar użytkownika
qb
IntroManiak
Posty: 736
Rejestracja: 25 maja 2008, 23:36
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Film-jakie gatunki, jakie tytuły lubicie?

Post autor: qb »

Wczoraj obejrzałem Guardians of the Galaxy :D Spoko kino o banitach ponad prawem w kosmosie. jest luzacki klimat, dużo żartów, trochę powagi i emocji no i parę ckwilich fragmentów, ale rozładowywanych żartami. Fabuła jest słaba, ale to tylko tyło dla filmu, bo głównie chodzi o przedstawienie kosmicznej cześci uniwersum Marvela i 5 postaci tego filmu co wyszło bardzo dobrze.
Jak ktoś lubi to polecam.
Trust yourself, no matter what anyone else thinks.
Awatar użytkownika
Cobretti
Intronek
Posty: 43
Rejestracja: 12 sty 2014, 14:19
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5

Re: Film-jakie gatunki, jakie tytuły lubicie?

Post autor: Cobretti »

Ja sobie ostatnio poszedłem do kina na "Epicentrum". Lubię te efekty kinowe wizualno dźwiękowe i muszę przyznać że film spełnił moje oczekiwania pod tym względem. Oczywiście mówię tu tylko w postrzeganiu go w swojej kategorii czyli filmu katastroficznego bo tak należy go interpretować. Spora dawka adrenaliny, kilka romantycznych scenek i oczywiście duża szczypta dramatyzmu ... zapomniałbym że parę razy nawet się uśmiałem z głupoty takich dwóch postaci odgrywających typowych filmowych amerykańskich debili/kozaków z przedmieścia ;)
Awatar użytkownika
Papaja
Intromajster
Posty: 466
Rejestracja: 04 sty 2014, 14:30
Płeć: kobieta
Enneagram: 1w9
MBTI: ISTJ
Lokalizacja: Poznań

Re: Film-jakie gatunki, jakie tytuły lubicie?

Post autor: Papaja »

Duzo gatunkow lubie, ostatnio przypadla mi do gustu "grawitacja"
Kto stworzył ten labirynt niepewności, tę świątynię dufności, naczynie grzechu, pole usiane tysiącem zasadzek, przedsionek piekła, kosz po brzegi napełniony chytrością, truciznę słodką jak miód, łańcuch, który wiąże śmiertelnych z doczesnością – kobietę?
Awatar użytkownika
Cobretti
Intronek
Posty: 43
Rejestracja: 12 sty 2014, 14:19
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5

Re: Film-jakie gatunki, jakie tytuły lubicie?

Post autor: Cobretti »

We wtorek byłem na "Bez litości". Taki thriller z elementami akcji o gościu który próbuje pomóc nieznajomej w jej niedoli a przy tym wplątuje się w niezły sajgon a w pogoń za nim startuje ruska mafia. Fajnie móc zobaczyć Denzela w tak dobrej formie jak na swój wiek ;) Ponadto przez weekend zaliczyłem 22Jump Street i Sin City 2.
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Film-jakie gatunki, jakie tytuły lubicie?

Post autor: Coldman »

Przed chwilą skończyłem oglądać ,,Pod Mocnym Aniołem" na CDA. Super polski film z gwiazdorską obsadą. Opowiada o życiu alkocholika
Polecam
Awatar użytkownika
Storm
Introrodek
Posty: 24
Rejestracja: 30 sie 2014, 18:47
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5

Re: Film-jakie gatunki, jakie tytuły lubicie?

Post autor: Storm »

Wczoraj obejrzałam film "Wielkie piękno" i jestem pod ogromnym wrażeniem. To historia leciwego już dziennikarza, który w pełni korzysta z miejskiego życia, imprez, przyjęć, spotkań ze znanymi ludźmi. W pewnym momencie uświadamia sobie, że zatracił się w tym, zaczyna rozmyślać nad swoim życiem, samotnością, utraconą młodością i...miłością.
Polecam, choć przyznam, że nie każdemu ten film się spodoba-jest dość specyficzny ;)
Awatar użytkownika
Irracjonalny
Pobudzony intro
Posty: 159
Rejestracja: 14 wrz 2014, 21:12
Płeć: mężczyzna

Re: Film-jakie gatunki, jakie tytuły lubicie?

Post autor: Irracjonalny »

Ostatnio obejrzałem "Telefon" i "Odmienne stany moralności". Polecam. Może się komuś spodoba.
Teraz mnie naszło na House'a i oglądam sobie jeden, dwa odcinki dziennie. :D
Jestem już na początku trzeciego sezonu.
Awatar użytkownika
qb
IntroManiak
Posty: 736
Rejestracja: 25 maja 2008, 23:36
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Film-jakie gatunki, jakie tytuły lubicie?

Post autor: qb »

Obejrzałem w ostatni weekend film "Bogowie" i szczerze polecam. Było kilka tekstów, które rozbawiły mnie prawie do łez, ale nie jest to komedia. Całkiem poważny film i dość autentyczny film. W roli Tomasza Kota nie zauważyłem sztuczności, widać w niej złe i dobre strony Religi, no i co do samej roli - przed filmem bałem się, że będzie szmira, ale Kot to bardzo dobry aktor, to co zrobił z tą rolą to po prostu majstersztyk, można zbierać żuchwę z podłogi.

Oglądałem też jakiś czas temu film 'Polowanie'. Trudny film, bardziej skłaniający do przemyśleń niż relaksujący, czy bawiący. Widać w nim, że wśród ludzi nie jest ważna prawda, wystarczy oskarżenie, nawet wobec osoby, którą znają i z którą przyjaźnią się od lat. No i świetna rola Madsa Mikkelsena.
Trust yourself, no matter what anyone else thinks.
ODPOWIEDZ