Uwagi dot. spraw technicznych

W tym miejscu można wyrazić swoje zdanie na temat wyglądu portalu, a także zaproponować nowe rozwiązania, kategorie i poruszaną na portalu tematykę.
Piotrek K.
Stały bywalec
Posty: 184
Rejestracja: 20 lis 2007, 11:38
Płeć: nieokreślona

Uwagi dot. spraw technicznych

Post autor: Piotrek K. »

Nie zauważyłem żadnego wątku do zgłaszania swoich uwag na temat forum, więc niech ten do tego służy.

Chciałem zwrócić uwagę na fakt, że moją introwertyczna naturę boli to, że obciachowe :P - czyli ujawniające po części moje życie wewnętrzne, tytuły wątków i działów są wyświetlane tak dużą czcionką. Fajnie by było gdyby ktoś siedzący kilka metrów od monitora nie widział czym się aktualnie zajmuję.
Awatar użytkownika
Inno
Legenda Intro
Posty: 1214
Rejestracja: 01 paź 2008, 18:47
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uwagi dot. technicznych spraw

Post autor: Inno »

Zmieniłam temat na mniej ogólny.

Niedługo zmieniamy szablon i wtedy pokombinujemy z rozmiarem czcionki w tytułach. :)
Obrazek
Piotrek K.
Stały bywalec
Posty: 184
Rejestracja: 20 lis 2007, 11:38
Płeć: nieokreślona

Re: Uwagi dot. technicznych spraw

Post autor: Piotrek K. »

Inno pisze:Zmieniłam temat na mniej ogólny.
Ok. : ) Zresztą sam chciałem, żeby wątek służył do uwag technicznych, ale nieprecyzyjnie go nazwałem.
Inno pisze:Niedługo zmieniamy szablon i wtedy pokombinujemy z rozmiarem czcionki w tytułach. :)
Dzięki. : )
Awatar użytkownika
Inno
Legenda Intro
Posty: 1214
Rejestracja: 01 paź 2008, 18:47
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uwagi dot. spraw technicznych

Post autor: Inno »

Czy obecny rozmiar czcionki w tytułach wątków jest już ok?
Obrazek
Piotrek K.
Stały bywalec
Posty: 184
Rejestracja: 20 lis 2007, 11:38
Płeć: nieokreślona

Re: Uwagi dot. spraw technicznych

Post autor: Piotrek K. »

Tak, tak. Dziękuję.
tyska
Introrodek
Posty: 14
Rejestracja: 23 lip 2010, 16:24
Płeć: nieokreślona

Re: Uwagi dot. spraw technicznych

Post autor: tyska »

Chyba coś zlego stało się z zegarkiem, bo spieszy się o jakieś pół godziny. Mam nadzieję, że to nie moja wina :)Data jest ok :)
"Wszystko jest proste - WYSTARCZY MIEĆ ODWAGĘ"
Paulo Coelho
tyska
Introrodek
Posty: 14
Rejestracja: 23 lip 2010, 16:24
Płeć: nieokreślona

Re: Uwagi dot. spraw technicznych

Post autor: tyska »

Zegar nadal nas okłamuje :D
Moja siostra też ma taki zegar, który po włożeniu do niego nowych baterii pędzi jak szalony :D
Czyżby nawet zegarom udzielił się szalony wyścig z czasem? :D
Inny powód może być taki, ze z racji wakacji admin wybrał się w podróż do innej strefy czasowej :D Zgaduję: Ukraina? Litwa? To musi być gdzieś na wschodzie! :D
"Wszystko jest proste - WYSTARCZY MIEĆ ODWAGĘ"
Paulo Coelho
Pio
Introwertyk
Posty: 87
Rejestracja: 20 cze 2010, 8:49
Płeć: nieokreślona

Re: Uwagi dot. spraw technicznych

Post autor: Pio »

tyska pisze:Zegar nadal nas okłamuje :D
Inny powód może być taki, ze z racji wakacji admin wybrał się w podróż do innej strefy czasowej :D Zgaduję: Ukraina? Litwa? To musi być gdzieś na wschodzie! :D
Pisałaś, że odchyłka wynosi pół godziny. Jak to jest z tymi strefami czasowymi?. :P
Awatar użytkownika
qb
IntroManiak
Posty: 736
Rejestracja: 25 maja 2008, 23:36
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Uwagi dot. spraw technicznych

Post autor: qb »

Ja nie mogę nic z tym zrobić bo nie mam dostępu do ustawień form z tym związanych więc trzeba czekać :P Ale ten problem był już chyba poruszany i średnio wyszło jego naprawienie :P
Trust yourself, no matter what anyone else thinks.
tyska
Introrodek
Posty: 14
Rejestracja: 23 lip 2010, 16:24
Płeć: nieokreślona

Re: Uwagi dot. spraw technicznych

Post autor: tyska »

Pio pisze: Pisałaś, że odchyłka wynosi pół godziny. Jak to jest z tymi strefami czasowymi?. :P
Moja pamięć mówi mi, ze 1 minuta co 4 stopnie długości geograficznej, ale wolałabym, żeby mój geograf tego nie czytał, bo ostatni raz brałam udział w lekcji geografi jakieś... 13 lat temu? :D A od tamtej pory zjadłam też sporo masła! :D Swojego czasu dostałam 2 za określanie długości i szerokości geograficznej! To była jedna z 2 dwój jakie miałam przez całą szkołę podstawową! :D Ale zmobilizowało mnie to na tyle, że dziś do dziś wiem, ze długość geograficzna może być tylko wschodnia lub zachodnia, a szerokość północna lub południowa :D
Filias Fogg też zapomniał uwzględnić różnicę w czasie podczas swojej podróży dookoła świata! Na szczęście los mu sprzyjał! :D A przygód do dziś mu zazdroszczę :D
Swoją drogą zastanawiam sie czy on przypadkiem nie był intro? Taki dystyngowany i raczej samotnik :)

Mam jeszcze taki problem, ze mimo, iz jestem zalogowana, gdy chcę dodać mój post wyskakuje komunikat, że "Aby móc dodawać posty muszę się wcześniej zalogować":) Oczywiście okazuję sie, ze coś mnie wcześniej wylogowało! :D
Przyznaję, ze jak piszę to tracę nieco poczucie czasu i czasami klepię w klawiaturę z 15 min, a wszysto po to, zeby oddać dokładnie to o co mi chodzi :) Słowa są dla mnie ważne :) Czy zatem mój problem może wiązać się ze zbyt długim pisaniem?
Troszkę mnie to zniechęca, bo posta o moim psie pisałam 3 razy! :) Teraz na wszelki wypadek zanim kliknę "wyślij" profilaktycznie kopiuję jego treść, na wszelki wypadek :) Tak było m. in. z powyższym tekstem :)
Czy ja coś robię źle czy to wina maszyny, ponoć myślącej? :D
"Wszystko jest proste - WYSTARCZY MIEĆ ODWAGĘ"
Paulo Coelho
Awatar użytkownika
qb
IntroManiak
Posty: 736
Rejestracja: 25 maja 2008, 23:36
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Uwagi dot. spraw technicznych

Post autor: qb »

tyska pisze:Mam jeszcze taki problem, ze mimo, iz jestem zalogowana, gdy chcę dodać mój post wyskakuje komunikat, że "Aby móc dodawać posty muszę się wcześniej zalogować":) Oczywiście okazuję sie, ze coś mnie wcześniej wylogowało! :D
Przyznaję, ze jak piszę to tracę nieco poczucie czasu i czasami klepię w klawiaturę z 15 min, a wszysto po to, zeby oddać dokładnie to o co mi chodzi :) Słowa są dla mnie ważne :) Czy zatem mój problem może wiązać się ze zbyt długim pisaniem?
Troszkę mnie to zniechęca, bo posta o moim psie pisałam 3 razy! :) Teraz na wszelki wypadek zanim kliknę "wyślij" profilaktycznie kopiuję jego treść, na wszelki wypadek :) Tak było m. in. z powyższym tekstem :)
Czy ja coś robię źle czy to wina maszyny, ponoć myślącej? :D
No sprawa jest taka, ze zmienna sesyjna (czyli Twoje zalogowanie) jest utrzymywana domyślnie 15 minut. Może być ustawiona krócej lub dłużej, jednak nie wiem jak jest tutaj ponieważ nie mam dostępu do tego typu informacji. Na chwilę obecną najlepiej będzie jeśli napiszesz posta najpierw w wordzie czy czymś tam, a dopiero potem na forum.

Ewentualnie Twoje przeglądarka szwankuje lub musisz zaznaczyć przy logowaniu 'pamiętaj mnie' (lub coś w tym stylu). Może pomóc ale nie musi.
Trust yourself, no matter what anyone else thinks.
nikya
Pobudzony intro
Posty: 128
Rejestracja: 09 lut 2010, 23:21
Płeć: nieokreślona

Re: Uwagi dot. spraw technicznych

Post autor: nikya »

tyska pisze:Mam jeszcze taki problem, ze mimo, iz jestem zalogowana, gdy chcę dodać mój post wyskakuje komunikat, że "Aby móc dodawać posty muszę się wcześniej zalogować":) Oczywiście okazuję sie, ze coś mnie wcześniej wylogowało! :D
Ja tak mam na jednym forum (na którym nie mam zaznaczonego automatycznego logowania) i mój sposób jest taki, że po napisaniu posta otwieram stronę główną forum w nowej zakładce, loguję się, po czym wracam do zakładki, gdzie pisałam posta i go wysyłam.
tyska
Introrodek
Posty: 14
Rejestracja: 23 lip 2010, 16:24
Płeć: nieokreślona

Re: Uwagi dot. spraw technicznych

Post autor: tyska »

Problem z logowaniem przy dodawaniu postu załatwiłam każac o sobie pamiętać:) Jestem nawet zadowolona z tej opcji:)
Dzięki za odpowiedzi i podpowiedzi:)
"Wszystko jest proste - WYSTARCZY MIEĆ ODWAGĘ"
Paulo Coelho
Awatar użytkownika
Inno
Legenda Intro
Posty: 1214
Rejestracja: 01 paź 2008, 18:47
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uwagi dot. spraw technicznych

Post autor: Inno »

Czy jest jakiś problem z edycją postów? Bo już drugi użytkownik w ostatnim czasie nie mógł/umiał tego zrobić. Proszę dać mi znać.
Obrazek
Awatar użytkownika
air
Pobudzony intro
Posty: 156
Rejestracja: 06 gru 2009, 20:09
Płeć: nieokreślona

Re: Uwagi dot. spraw technicznych

Post autor: air »

Ja też nie mogłam edytować posta :? Ale dzisiaj wszystko dobrze działa.
ODPOWIEDZ